J. J. Rozema Taxi tel. 1900 «RAIFFEISENBANK DE EGMONDEN Vtel ICfPl BERKHOUT Renault John Zagwijn TEN NOORDEN VAN EGMOND Aan de leden van de Kon. Algem. Ver.' v. Bloembollencultuur, Afd. De Egmonden Op dinsdag 3 februari a.s., om 13.30 uur, zal er in café Swart te Egmond-Binnen een bij eenkomst worden belegd betreffende ruilver kaveling. Hierbij is een deskundige spreker uitgenodigd die uitleg zal geven over de mogelijkheden en moeilijkheden van een verkaveling in dit gebied. Ook niet-leden zijn van harte welkom. Aarl en verkoop Taxaties assuranties Alle verzekeringen Makelaars- en Assurantiekantoor Lid N.B.M. Trompenburg 21, Heiloo TeL 02200-31848 "HET GROENE KRUIS" Sinds jaar en dag verricht de afde ling "De Egmonden" van het "Groene Kruis" haar werk in de Egmonden, een werk, waarvan het meest zichtbare deel voor hen, die er niet direct bij betrokken zijn bestaat uit de wijkver pleegster, zuster Sijbrand, die zij door het dorp zien fietsen. Gelukkig hebben we niet allemaal elke dag het "Groene Kruis" nodig, maar als hulp nodig is kan de afdeling aan de aanvragen voldoen, al is het zo, dat Egmond aan Zee, Egmond aan de Hoef en Egmond-Binnen zich steeds uitbrei den, zodat meer voorzieningen nodig worden. In de Egmonden is ook werkzaam het "Wit-Gele Kruis" en gezien de oorspronkelijke achtergronden ligt de zwaartepunt van de verzorging van dit "Wit-Gele Kruis" in Egmond-Binnen en Egmond aan de Hoef, terwijl het "Groene Kruis" hoofdzakelijk werk zaam is in Egmond aan Zee, hoewel beide afdelingen leden hebben in alle drie woongebieden en in alle drie woon gebieden ook hulp wordt gevraagd en verleend. Dat het on-economisch lijkt, dat de Groene Kruis-wijkverpleegster naar Eg mond-Binnen moet en de Wit-Gele Kruis-wijkverpleegster naar Egmond a. Zee, wordt direct toegegeven, al zal men de leden nooit kunnen verbieden de hulp in te roepen van die vereniging, waarvan men lid is. Zowel dit punt alsook het feit, dat er in Egmond aan de Hoef een dorps huis wordt gebouwd, waarin een ge deelte als wijkgebouw zal worden ge bruikt, heeft de besturen van Groene- en Wit-Gele Kruis met elkaar in con tact gebracht en in beginsel doen be sluiten ten aanzien van het te bouwen wijkgebouw een vorm van samenwer king in het leven te roepen, die het werk zo efficiënt mogelijk zal maken. Uitbreiding van voorzieningen op velerlei terrein (consultatiebureaus voor kleuters en baby's, voor tuberculose bestrijding, de in-entingen, het uitlenen van verpleegmateriaal, enz.) betekent uitbreiding van de kosten en derhalve 'n noodzakelijke uitbereiding van de in komsten. Niet-leden betalen bij een eerste hulpverlening al direct 25, als entreegeld voor hun dan ingaand lidmaatschap, zodat een directe aan melding als lid voor ieder gezin ge wenst, zo niet noodzakelijk is. Elk jaar wordt ook via het Groene Kruis de zogenoemde Emmabloem- collecte georganiseerd, die dit jaar een geheel ander karakter zal gaan dragen. Om genoemde drie punten wat nader toe te lichten en te bespreken houdt het Groene Kruis een algemene leden vergadering op dinsdag 3 februari a.s. in het Groene Kruis-gebouw hoek Prins Hendrikstraat-Wilhelminastraat. U leze hiervoor de advertentie in dit blad. EGMOND1A OSV 3 - Egmondia 2 12 uur vertrek per bus 10.30 uur Egmondia 3 - Alcm. Victrix 4 12 USVU 4 - Egmondia 4 12 uur Egmondia 5 - Bergen 4 12 uur Junioren RKAFC 2 - Egmondia 12 uur Lichtwedstryd Egm. 1 - Telstar 1 IJs en weder dienende speelt het eerste elftal van Egmondia heden woensdag 28 januari, 's avonds om half acht een thuis-lichtwedstrijd tegen het eerste elf tal van de eredivisie-vereninging 'Tel star" uit Velsen-IJmuiden. Telstar komt met het volledige eerste elftal uit, waarvan sedert kort onze plaatsgenoot Jaap Zwaan als "ausput- zer" deel uit maakt. Bekende spelers van Telstar zijn o.m. doelman v.d. Mee- ren, André, van Egmond en de ex- international en oud-PSV en -Fortuna '54 speler Bert Theunissen. Donateurs hebben voor deze wedstrijd geen vrije toegang. Aanvang 19.30 uur. HET BESTUUR (R-10) ZEEVOGELS Programma zondag 1 februari 97: Zeevogels 2 - Berdos 4 2.30 174: Zeev. jun. - Alkm. Boys 2 12 Bij algehele afgelasting van het pro gramma door de K.N.VB. wordt door het le en 2e eltal gespeeld tegen SC Spirit uit Hoogkarspel op ons sport complex om 14.30 uur. De Raiffeisenbank is goed voor uw geld... Al uw geld. spaarbank en alle bankzaken Een gure wind zoeft door de tralie hekken, die rond de boorput van de Ned. Aardoliemaatschappij zijn opge trokken, terwijl de mist het rondom liggende landschap vervaagt tot een vormeloos massief. Wij hebben het er maar eens op ge waagd, om er heen te rijden, het risico lopend, in de kraag gegrepen te wor den door de altijd actieve jachtopzie ner, die hoewel alleen, alom tegenwoor dig schijnt te zijn en speciaal daar, waar iemand wordt verondersteld in overtreding te zijn. Die overtreding wil dan zeggen, dat men zich voortbeweegt op en asfaltweg, die door het duin is aangelegd ten dienste van de Ned. Aardoliemaatschappij. Wij hebben het daar al eens opgelopen. Het proces verbaal werd mede gegeven onder het motief, dat wij de duinvegetatie zouden vertrappen, iets wat ons, kijkend naar het harde asfaltdek, nog al overdreven leek. Maar de stilte rond deze gasput hield ons eigenlijk al geruime tijd bezig en jagend op tekst voor het "Contact", kwam ik, voor ik het eigenlijk zelf goed en wel wist, op de duinweg ver zeild, die naar het boorcomplex leidt. "Doorrijden maar, dacht ik, we zullen wel zien wat er van komt". Er kwam echter niets van. Imponerend was de stilte rond "Put Egmond 1", zo heet de boorput offici eel. Het was er koud en guur, onher bergzaam zelfs .De prachtige landelijke omgeving vermocht daarin geen ver andering te brengen, temeer niet, daar de kille harde betonvlakte, omgeven door een concentratiekamp-hek, een felle disharmonie vormt met het prach tige duingebied. Bordjes met "verboden toegang" ar tikel 461, zijn als goede vaderlandse gewoonte natuurlijk overal aangebracht. De talrijke bordjes met deze tekst zijn typisch Nederlands en dit verschijnsel wordt zelfs in sommige buitenlandse toeristische folders als een aparte at tractie gekenschets. In ons goede vader land kunnen ze dan ook niet al te serieus worden genomen, want dan komt men niet ver. Er staat nog meer te lezen. Op een wit bordje staat"Bij storing melden nr. 070-694121". Juist stond ik mij af te vragen, wat voor storing dat zou kunnen zijn, toen een bruin duinkonijn mijn pad kruiste en door een bepaalde UW HAAR DOORLICHTEN Opvallende dingen interesseren ons altijd bijzonder, terwijl wij iets wat minder opvallend is, graag opvallend maken. Nico Zonneveld, de pas gevestigde "wetenschappelijk" kapper, nabij de vuurtoren, lanceerde echter bovenstaan de kreet en dat werkt op een mens' nieuwsgierigheid. Hij vertelde. Op het ogenblik is het zo dat pl.m. 70% van de mannen roos heeft en 40% meer of minder aan haaruitval leidt. Een afdoend middel was nog niet gevonden. Nu is de fa. Piver uit Parijs er in geslaagd om de oorzaken te ontdekken en te bestrijden. Zij hebben cursussen georganiseerd en als die met goed gevolg afgelegd wor den, mag een kapper met hun produkt gaan werken"Hoe gaat dat", zult u zich afvragen Nico vertelde ons "Nadat u een afspraak gemaakt heeft, worden in de salon enkele haren met wortel en al pijnloos uitgetrokken en onder de microscoop bekeken (wij heb ben dit zelf ook gezien en dit is zeer interessant). Dan wordt aan de hand van de vorm en de kleur gezien of uw haar en wortel gezond zijn, of dat er bepaalde gebreken zijn. Na de getrok ken diagnose wordt een behandeling voorgeschreven. Dat houdt in dat u tussen de 4 en 18 weken één maal per week terug moet komen om uw hoofd huid te laten behandelen. De behande ling in de salon kost 12,50 en duurt pl.m. 30 minuten. Als u dus 10 keer moet komen, kost u dat 125,dat is pl.m. 200 tot 400 gulden goedkoper dan een haarstukje. Het onderzoek is gratis en u bent persé niet tot een behandeling verplicht, dus wat let u. Zie de advertentie in dit blad". De behandeling is onder garantie. Me vrouw Zonneveld bekwaamt zich mo menteel ook in het wetenschappelijk haaronderhoud, terwijl Nico zich gedi plomeerd „capilliculteur" kan noemen. opening in de afrastering over het be tonnen platvorm begon te huppelen. Het was gewoon een verademing, een weldadige verstoring van het kale stuk beton en het koude staal. Op een geel bord staat "Brand- en ontploffingsgevaar". Dat zou natuurlijk best kunnen, want midden op het ter rein staat een grote afsluiter, met kra nen, wielen en drukmeters. Er omheen is een aparte afrastering aangebracht. Daar tegenaan zat ons konijntje met gespitste oren. Misschien hoorde hij het wel sissen. Op het terrein staan of liggen enkele brandspuiten, waarvan men zich kan afvragen of ze het nog (vervolg pagina I) dat de wethouders van Egmond a. Zee op donderdag 29 januari van 19.30 tot 20.30 uur spreekuur houden ten gemeentehuize; dat het Vrouwengilde van Egm.-Binncn twee bloemschikavonden houdt en wel op 4 en 11 februari om 8 uur in café 't Haasje. Totale kosten 7,50, voor niet-leden 10,Op geven bij mevr. Bakker-Apeldoorn, Fazantenlaan 9, tel. 2226. dat alle autowrakken te Egmond aan Zee binnen 1 week van de straat verwijderd moeten worden. De po litie neemt daarna strenge maatre gelen. Voor het verwijderen van uw auto kunt u zich vervoegen bij A. Schol, Vinkenbuurt 5, Egmond aan Zee. Boten behoren ook niet op de straat te blijven staan. Voorstraat 125 Tclefooa 1314 HET DORPSHUIS TE EGMOND AAN DE HOEF Het was in "Het Contact" de laatste tijd een beetje stil rond het dorpshuis, maar dat wil niet zeggen, dat er on dertussen niets gebeurd is. De leven digheid op het Hanswijk wijst er op, dat er binnen afzienbare tijd een ge bouw staat, waarin het verenigingsle ven van het dorp zich verder kan ont plooien. In verschillende rondzendbrieven zal EERSTE GYMNASTIEKAVOND SPORTVERENIGING Z|EEVOGELS Bij de voetbalvereniging Zeevogels komt nu ook een gymnastiek-afdeling. De afwezigheid van een gymnastiek vereniging in het dorp was voor velen aanleiding om buiten het dorp deze sport te gaan beoefenen, wat toch veel bezwaren met zich meebracht. Maandagavond van 8.00 - 9.00 en van 9.00 tot 10.00 uur voor dames van alle leeftijden. Woensdagmiddag kleu- tergymnastiek van 4.00 tot 6.00 uur, in de zaal van 't Rode Hert. Zodra het gymlokaal van het dorpshuis klaar zal zijn, gaat het over naar dit lokaal. U kunt zich opgeven bijmevr. W. Hilbers-Tros, Pr. Beatrixlaan 5, telef. 1079; C. Belleman, Schoolstraat 5, tel. 1127. K.V.G. EGMOND A. D. HOEF 3 Februari hebben wij weer 'n avond en wel de canumex-avond. Er zal op allerlei wijze worden getoverd met rijst om het zo heerlijk mogelijk te kunnen serveren. Ook de Heineken zal niet achtewege blijven, en een glaasje bier smaakt er zo goed bij. Allemaal tot ziens. HET BESTUUR BRIDGECLUB "DE EGMONDEN" Deze week geen bridge-uitslag wegens plaatsgebrek. Er wordt op gewezen dat er volgende week NIET op dinsdag-, maar op maandagavond gebridged wordt. GARAGE Pr. Hendrikstraat 8-10 Egmond a. Zee, tel. 1900 doen. Of de boorput ooit in exploitatie wordt genomen, is niet bekend. Aan de installatie echter te oordelen, is het de moeite waard, wat daaronder, ver in diepte van onze aardbol, en onder Egmonds bodem, verborgen is. Niet ver hier vandaan, nabij de Frans man, gaat men het daar aangeboorde gas voor afvoer gereed maken. De buizen liggen er al. Misschien heeft men hier te maken met dezelfde aard gasbel, die ten Noorden van Egmond aan Zee is aangeboord. In dat geval kon de put in de duinen van Jhr. Six wel eens nutteloos zijn. het stichtingsbestuur de bevolking op de hoogte gaan houden over de vorde ringen. Uit die brieven lichten wij en kele bijzonderheden. Het is al weer enkele jaren geleden, dat de eerste besprekingen plaats von den gewijd aan de totstandkoming van een dorpshuis. Momenteel is de stand zo, dat als gevolg van de voorberei dende besprekingen, het uitwerken van de plannen, de ingediende tekeningen en de goedkeuring hierop, de toezeg ging van de grond, leningen, subsidies enz., het mogelijk is geworden, dat de fa. Gebr. Schuit thans werkt aan een dorpshuis, annex sportaccommodatie - annex kruisgebouw. Het geheel gaat 650.000,kosten. Bejaardensociëteiten vinden hier een onderdak, muziekbeoefening kan hier plaats vinden, de kruisvereniging, een uitleen-bibliotheek, hobbyclubs, een per manente administratie-ruimte, bepaalde zittingsdagen en spreekuren, sportver enigingen enz., al deze zaken kunnen een betere ontplooiing vinden in het nieuwe gebouw. De mensen van het eerste uur heb ben hun werk met groot enthousiasme gedaan, maar het is een zaak van de gehele bevolking. Om de bevolking er meer in te betrekken, is er een z.g. raad van aangeslotenen gevormd, be staande uit vertegenwoordigers van ver enigingen en instellingen. Ook de schoolgymnastiek zal op ver antwoorde wijze kunnen gaan draaien, daar er zeer uitgebreide accommoda tie in het gebouw aanwezig zal zijn. Het is daardoor tevens mogelijk, dat andere zaalsporten er plaats kunnen vinden.

Contact met de Egmonden | 1970 | | pagina 2