KALF m RUNDE Haar- verzorging Nico Zonneveld BERKHOUT MAGERE 500 GRAM 400 PRACHT MAGERI 500 GRAM 435 DE WONINGBOUWVERENIGING VERGADERDE De vergadering van de woningbouw vereniging Egmond aan Zee werd zeer druk bezocht. Hoewel een agenda van een woningbouwvergadering meestal wel belangrijke punten voor de huur ders bevat, ging de belangstelling hier wel heel speciaal uit naar punt 8 van de agenda, waarin voorgesteld werd, de waarborgsom van 25,te verhogen tot 100,en de verhoging van dit bedrag te innen bij de wekelijkse dan wel maandelijkse huurbetaling. Slechts 28 van de 87 aanwezigen stemden voor het voorstel. Het huizenbezit van de vereniging bedraagt 396, zodat er we kelijks bijna 200,of jaarlijks 10.000,extra binnen gekomen zou zijn, terwijl het geld bestemd zou wor den voor hel gerieflijker en meer be woonbaar maken van de woningwet woningen, een bestemming dus, die valt buiten het normale onderhouds werk, waarvoor fondsen, zij het aan de karige kant, beschikbaar zijn. Hoe is dit voorstel gebracht? Door een vergissing heeft de uitnodi ging voor de vergadering ons niet be reikt, zodat wij tot onze spijt niet aan wezig konden zijn. Wij kunnen dan ook niet beoordelen ,hoe dit voorstel is doorgekomen, alhoewel men zich wel af kan vragen, waarom men er op te gen zou zijn, wanneer men door de regelmatige afdracht van een luttel bedrag op de duur veel gerieflijker gaat wonen. Daarom laten wij hier een van de bewoonsters van een woningwetwo ning aan het woord, zij was ook aan wezig in de vergadering. Het is een aan de redactie van het "Contact" in gezonden stuk van mevr. Zwaan-Blok, PJ. Troelstraweg 10. Aan het bestuur en leden van de Woningbouwver. Egmond aan Zee, Gaarne uw aandacht voor het vol gende De vergadering is achter de rug, maar ik ben er niet tevreden mee. Ik vond mijzelf die avond een "maffe Mina", want toen ik de gesprekken in mijn gedachten weer de revue liet passeren, moest ik, laten wij eerlijk zijn, beken nen, dat wij in grote getale opgekomen waren om de gevraagde f 100,Het voorstel werd, om het motief dat de voorzitter op tafel bracht, verworpen, ook door mij. Maar ik wil alsnog graag een voorstel doen aan bestuur en leden. Wij heb ben allen wensen, die ook uitvoerbaar zijn. Achteraf hebben wij begrepen, waarom het gaat. Er is geen voldoen de geld om iets extra's te doen. Van een loon kunnen wij er ook geen twee maken. Maar gezamenlijk kunnen wij veel en daarom moeten wij onze schou ders er onder zetten. Dan kunnen er muurtjes komen, die het aanzien van onze woningen verfraaien, een centraal antennesysteem kan aangelegd worden, zodat de lelijke antennes van de daken verdwijnen en ook niet meer door een storm beschadigd kunnen worden, le lijke schuttingen en andere ontsierende afrasteringen kunnen worden vervan gen. Ik noem maar enkele dingen, die al leen bij een gezamenlijke aanpak mo gelijk zijn. Ieder woont in een bepaalde straat of blok en weet dat er bezwa ren zijn. Als bewoners kunnen wij on ze schouders er onder zetten en zo veel vragen mee helpen oplossen. Hui zen kunnen wij niet bouwen, was dat maar waar, maar gezamenlijk kunnen wij geld maken, door elke week bijv. een kwartje bij te dragen. Wanneer wij dan gezamenlijk om de tafel gaan zit ten. kunnen wij besluiten, welke zaak het eerst aangepakt wordt en ieder jaar wordt het aantal wensen minder. Alles ineens gaat niet, maar langzamer hand bereiken wij, dat onze woningen en onze straat meer leefbaar worden. Bewoners, denk er eens over na, mis schien voelt u er iets voor. In iedere straat is wel iemand te vinden, die zich voor het ophalen in wil spannen. Het geld kan dan eventueel aan de woning bouwvereniging afgedragen worden. Soms zijn wij eerder geneigd iets af te breken dan op te bouwen. Let wel, dit is geen bedelbrief, het gaat om ons en onze vereniging. Kijk niet naar het bedrag per jaar,, dat is veel, maar per week betekent het niets. Onze knip open voor dit doel, ons doel. Hoogachtend, mevr. Zwaan-Blok Christen Vrouwenbond Op dinsdag 24 februari hield de afd. „De Egmonden" haar jaarvergadering in het Kindertehuis "Juliana". Na het in vlot tempo afgewerkte huishoude lijke gedeelte gaf de presidente het woord aan de heer van Dam, creatief Therapeut in de St. Willibrordus Stich ting te Heiloo. Voor een zeer aandach tig gehoor vertelde de heer van Dam over de opvang van en het zeer moei lijke en toch bovenal dankbare werk met de patiënten. Hij lichtte een en ander met voorbeelden toe. Na de pauze, waarin de verloting, die zeer in de smaak van de aanwezigen viel, was er gelegenheid tot vragen stel len, waar druk gebruik van werd ge maakt. Het was een zeer boeiende avond met een zeer goede opkomst. Wij geven hier de wens weer van een der bewoners en wij maken ons sterk, dat er niet meer zo over den ken. Misschien is het wenselijk, dat speciaal over dit punt een aparte bij eenkomst belegd wordt, waarop de voor delen duidelijk uiteengezet en bespro ken kunnen worden. Uil het jaarverslag blijkt, dat de ver eniging zeer actief is. Momenteel wordt alles in het werk gesteld, om ten eer ste te komen tot de bouw van de flats op het Waaigatplein. De curveprijs, die door het rijk voor de bouw beschik baar wordt gesteld, is echter dermate laag, dat geen aannemer daarvoor aan het werk kan. Tijdens de vergadering werd daarom besloten, aan het minite- rie een telegram te sturen om onver- werd daarom besloten, aan het ministe- omstandigheden, daar met deze woning- politiek niets tot stand kan komen. Wat de wens van mevrouw Blok be treft, wij hopen dat velen er zo over gaan denken, zodat elke bewoner van een woningwetwoning het gevoel krijgt in een woning en in een buurt te wo nen, die het aanzien niet alleen waard is, maar ook menswaardig genoemd kan worden in al haar onderdelen. Supportersnieuws S.C.E. Egmondia 1 speelt zondag uit tegen Always Forward. Zoals gewoonlijk staat de bus voor supporters en ander be langstellenden weer klaar. Vertrek om 1.30 uur. De fraaie zege op ADO be wijst dat Egmondia het kan. Dus met z'n allen mee naar Hoorn. Opgaven donderdagavond van 6-8 uur bij H. Foeken, Voorstraat 46; C. de Groot, Eisenhowerstraat 29; A. Zwart, Prins Hendrikstraat 31. Tevens uw aandacht voor onze kla- verjasdrive op 20 maart. Er zijn weer vele en mooie prijzen. Onze verontschuldiging aan diegenen, die geen "Zandloper" hebben ontvan gen. Er zijn er te kort. De volgende maand wordt er beslist in voorzien. Het Bestuur Fotoclub D.E.F.A. Vrijdagavond j.1. waren een aantal leden van de fotoclub in Heiloo, waar een jury uit Schagen, Castricum et Alkmaar de ingezonden foto's voor de wedstrijd tussen de twee clubs zou be oordelen. Met een puntenverschil van 31Vï punt werd de club uit Heiloo win naar. De puntenwaardering liep nog al eens uiteen, maar dit bevorderde de discussie tussen de jury en de aanwe zigen. Na een slotwoord van de voor zitter van de H.A.F. en een dankwoord van de voorzitter van D.E.F.A. werd deze gezellige avond besloten. Kom naar Parallelweg 10, of bel 1164 en maak een afspraak Egmondia 1 - A.D.O. '20 1 Na vele weken rust speelde Egmondia weer een wedstrijd en wel tegen een der koplopers. Voor rust was de wed strijd niet zo aantrekkelijk, de langdu rige, gedwongen rust zal hier wel niet vreemd aan zijn. De wedstrijd was on geveer een half uur oud, toen Zwaan het eerste doelpunt liet aantekenen, nog niet bekomen van dit doelpunt strafte ADO een foutje in de verdediging af en was de strijd weer volkomen gelijk. Na rust was Gul vervangen door De Rooy en maakte Visser met behulp van de A.D.O.-verdediging het tweede Eg- mondia-<|oelpunt. Jammer voor ADO keurde de scheidsrechter even later een doelpunt af wegens buitenspel, wat bij veel toeschouwers enige twijfel opriep. Even voor tijd maakte Vuil met een van zijn gevaarlijke en snelle uitvallen aan alle twijfels een einde en scoorde het derde Egmondia-doelpunt. Door deze overwinning blijft Egmondia in elk geval in de kopgroep meedraaien. Hoog water Woensdag 3 11.39—12.20 Donderdag 4 0.37—13.17 Vrijdag 5 1.58—14.22 Zaterdag 6 2.52—15.12 Zondag 7 3.42—15.59 Maandag 8 4.24—16.38 Dinsdag 9 5.03—17.17 (spring-tij) Woensdag 10 5.41—17.58 Donderdag 11 ^—18.40 Voorstraat 125 TeuHU 1314 INGEZONDEN (Plaatsing van ingezonden stukken is altijd voor verantwoording van de in zenders). Met grote verbazing las ik in "Het Contact" van 25 februari j.1. het stuk je van de heer B. Denneboom over "milieuvervuiling". In dit stuk namelijk spreekt de heer Denneboom over "vuil- hopen met afgedankte autowrakken", die zich schuin achter de Raiffeisen- bank te Egmond aan de Hoef zouden bevinden. Dit is mij echter nog nooit opgevallen. Er staan daar alleen twee auto's, waar van cén op particulier terreindie door de eigenaar worden opgeknapt. Eén van deze auto's is door enige van dalen geheel vernield en leeggeroofd. Deze zaak wordt door de politie on derzocht. Uit een en ander blijkt wel dat de heer Denneboom schromelijk overdrijft, wanneer hij over "vuilhopen met afgedankte autowrakken" spreekt, en voor die ene oude auto blijven de badgasten heus niet weg. De heer Denneboom kan zich voor taan beter eerst goed in de situatie verdiepen en dan pas zijn mening op papier zetten. C. Groot, junior Egmond a.d. Hoef, Herenweg 182 Zeevogels-nieuws Programma zondag 8 maart 211: Limmen 4 - Zeevogels 3 12 u. scheidsrechter P. M. Groot 223: Zeevogels 4 - SVW 8 12 uur scheidsrechter J. P. v.d. Himst 336: HSV jun. 1 -Zeev. 1 12 uur scheidsrechter J. Rietbroek 371: Zeev. jun. 2 - Alkm. Boys 5 12 scheidsrechter J. de Vries (I) 427: Flamingo's adsp. a - Zeev. a 12 scheidsrechter J. de Beurs 430: Zeev. adsp. b - Go Ahead b 12 scheidsrechter J. Geuzebroek Programma zaterdag 7 maart: 208: HSV adsp. h - Zeevogels c 2 scheidsrechter G. Schouten Pupillen Foresters a - Zeevogels a 2.30 u. Alkm. Boys d - Zeevogels b 1.30 u. Zeevogels c - Foresters g 2.30 u. Zeevogels d - RKAFC j 1.45 uur Berdos e - Zeevogels e 2.30 uur Sportvereniging Zeevogels Afd. gymnastiek dames: Willen de leden a.s. maandag de con tributie meebrengen voor de maand maart. Dit is 3,50, voor hen die nog geen inleggeld hebben betaald, wordt dit bedrag 5, Afd. gymnastiek kleuters: Willen de ouders van de kinderen die van 3-4 uur oefenen even opletten. De jongens van deze groep komen 1 uur later, dus van 4-5 uur. Dit in verband met teveel kinderen voor één groep. Ouders, wilt u meewerken Gympakjes en gymschoentjes kunt u bestellen bij mevr. Belleman, School straat 7, tel. 1127. Het Bestuur Egmondia-nieuws Programma zondag 8 maart Always Forward 1 - Egm. 1 2.30 Vertrek per bus 1 uur Egmondia 2 - CSV 2 10 uur Egmondia 3 - LSW 3 12 uur DTS 4 - Egmondia 5 12 uur Berdos 7 - Egmondia 6 2.30 uur Junioren Egm. 1 - Flamingo's 12 uur Foresters 2 - Egmondia 2 12 uur Programma zaterdag 7 maart: Adspiranten Egmondia a - Jong Holland a 4.15 RKAFC e - Egmondia c 4.15 u. Egmondia d - Alkm. Boys g 4.15 u. K.V.G. Egmond aan de Hoef Op 12 januari j.1. is een dagelijks bestuur gekozen. Dit bestuur verzorgd de avond op maandag 9 maart a.s. Ze heeft er veel zorg aan besteed. Laat U ze niet in de steek 1 Verder zijn we 26 mei uitgenodigd een excursie mee te maken in de Hei- nekens Brouwerij. Hel belooft allemaal gezellig te worden. De kosten hoort u •g en u kunt zich 9 maart opgeven. >k voor de fijne keuken kunt u zich nog opgeven. Denkt u er eens over na, en zegt u het dan maandag Het Bestuur Hebt U belangstelling voor D'66 Neem dan contact op metG. A. van Beek Juli- anastraat 61, Egmond a. d. Hoef, tel. 2271; Th. R. Wij- ker, Emmastraat 25, Eg mond aan Zee, tel. 1311. (R-18a) Restauratie van de r.lf. kerk De r.k. kerk aan de Wilhelminaslraat te Egmond aan Zee ondergaat momen teel een inwendige restauratie. Het in terieur van de kerk staat vol steigers, terwijl overal timmerhout en ander voor het werk benodigd materiaal ver spreid ligt. De werkzaamheden nemen zeker nog drie weken in beslag. Het ligt in de bedoeling, dat de kerk met Pasen weer in gebruik zal kunnen wor den genomen. De gebogen plafonds, waarvan de bekleding uit zachtboard bestond, wordt geheel opnieuw bekleed. Er wordt een betimmering aangebracht van schroot jes, die in lengterichting worden ver werkt. Tegelijk wordt het andere hout werk van een nieuwe verflaag voor zien. De muren worden alle wit be pleisterd, terwijl ook het stucwerk voor een groot deel wordt vernieuwd. De werkzaamheden hebben bij gebrek aan geld lang op zich laten wachten, hoe wel deze onderhoudsbeurt reeds veel eerder had moeten plaats vinden. Het werk wordt uitgevoerd door het aan nemersbedrijf Th. v.d. Aar te Egmond aan Zee. WIJ VERNEMEN: dat pastoor B. Klots te Egmond aan de Hoef binnen enkele weken niet emeritaat gaat. Hij is 70 jaar. Hij zal zich vestigen aan de Pluviusstraat nr. 18 te Limmen. Hoewel nog niet officieel, zal zijn vermoedelijke op volger pastoor Tromp zijn, voormalig bouwpastoor van de Pius X te Alk maar. Pastoor Kloes heeft 8 jaar te Egmond a.d. Hoef gewerkt. In ver band met zijn vertrek zullen tijdens de kerkdiensten van het a.s. week einde enige mededelingen worden ge daan door de voorzitter van het kerk- veilingcomité, de heer Th. Hilbers; dat het bekende hotel-pension "Ten Anker" aan de Boulevard Ir. de Vassy nr. 15 te Egmond aan Zee van eigenaar is veranderd. De heer en mevrouw H. Dekker-Gravemaker, die het hotel-pension ruim 15 jaar geleden lieten bouwen, hebben hun zaak overgedaan aan de heer Henk Belleman, die vrijdag 20 maart in het huwelijk zal treden met mej. Lies de Wit; dat met het vertrek wegens pensioen gerechtigde leeftijd van de heer J. Koopman van het gemeentehuis te Egmond aan Zee en verschuiving in funktie heeft plaats gevonden. De post van waarnemend secretaris, zo als die door de heer Koopman bij voorkomende gevallen werd ingeno men, is nu toebedeeld aan de heer L. Wijker. Zijn benoeming was voor het overige personeel van het ge meentehuis een verrassing; dat de firmanten van de bekende bloe men- en plantenhandel Baltus v.d. Berg te Egmond-Binnen hebben be sloten. ieder zelfstandig te gaan wer ken. De zaak van de heer Baltus blijft gevestigd op de Vennewatersw. 24, terwijl de heer v.d. Berg zijn be drijf gaat uitoefenen op de Limmer- weg 60 te Egmond-Binnen; dat de kerkdiensten in het weekend van de r.k. kerk te Egmond aan Zee op de normale tijden zullen pla.\s vin den in de aula van huize St. Jozef, rechts van het hoofdgebouw, dit in verband met restauratiewerkzaamhe den in de kerk; dat het bestuur van de ondernemers vereniging "Eendracht" en het Sint Nicolaas-comité, aan de bejaarden sociëteit te Egmond aan Zee, een bedrag van f 1.000,heeft overhan digd. De aanbieding van dit bedrag werd mogelijk, dank zij het welsla gen van de Sint Nicolaas-actie. De overdracht vond plaats tijdens een soosmiddag in het o.k. verenigings gebouw. De voorzitter van de be jaardensociëteit. de heer H. A. van Pel nam het bedrag in ontvangst en uitte zijn grote waardering en dank baarheid namens alle bejaarden. ONZE SUPERMARKTEN ZIJN

Contact met de Egmonden | 1970 | | pagina 2