CONTACT MET DE EGMONDEN Zaterdag 14 maart: „Aktie Dorpshuis" Kort Mieuws Taxi tel. 1900 -**'-■ «RAIFFEISENBANK DE EGMONDEN Renault John Zagwijn K1P1 BERKHOUT Haar- verzorging Nico Zonneveld Klompen kunnen wij leveren in alle maten en diverse prijzen. N. Pepping, Zandweg 16 11 MAART 1970 - Nummer 924 Uitgave Drukkerij Belleman Egmonderstraatweg 5 Telefoon (02206) 1201 Burg. Eymaplein 2a Egmond aan Zee Telefoon (02206) 1789 Advertentietarief15 ct. per mm. Bij contract belangrijke reductie. Giro 368954 Zaterdag 14 maart start te Eg- mond aan de Hoef de actie "Dorpshuis". Met een drietal brie ven heeft het Stichtingsbestuur de aandacht van de bevolking getrok ken. Het hoopt op een groot suc ces. De jeugd van Zeevogels zal 's morgens met spandoeken door het dorp trekken, 's Middags zal men bij U langs komen, om uw formulier in ontvangst te nemen. Ook een geluidswagen is van de partij. Hieronder laten wij de tekst volgen van de derde rondzend brief Het is niet afgezaagd om deze derde brief te beginnen met 't be kende gezegde"Alle goede din gen gaan in drieën". Wij zijn er van overtuigd aan een goede zaak te werken, waarom wij voor de derde keer een open brief tot u allen richten. Met dit schrijven vragen wij uw aandacht voor het derde - en zeker niet het minste - onderdeel van het bouwcomplex. Bedoeld wordt hier „Het Kruis- gebouw". Nog tijdens de voorbereidingstijd kwam een vorm van samenwer king tot stand tussen het Wit-Gele Kruis en het Groene Kruis. Deze organisaties, die ieder hetzelfde doel voor ogen hebben, gaven door deze samenwerking een prachtig voorbeeld hoe men gezamenlijk tot een goed doel kan geraken. Voor de gemeenschap van Egmond aan de Hoef is de oprichting van een kruisgebouw een waardevolle aanwinst. Immers, de gehele afhandeling van zuigelingen- en kleuterzorg zullen in 'n goed geoutilleerd gebouw kunnen plaatsvinden en de reis voor de moeders met kinderen naar Egmond-Binnen zal nu tot het verleden behoren. De inrichting van het kruisgebouw zal zo zijn, dat tevens een maga zijn aanwezig is, alwaar verpleeg- goederen voorradig zijn, die zono dig uitgeleend kunnen worden. Het stichtingsbestuur is van oor deel, dat speciaal de bouw van dit kruisgebouw voor elke inwoner van Egmond aan den Hoef niet meer met nadruk behoeft te wor den gepropageerd. De belangrijke functie van dit ge bouw voor de volksgezondheid spreekt voor zichzelf. De mogelijkheid om tot de bouw van het gehele complex te komen is voor een groot deel te danken aan de overheidssteun van Rijk, Provincie en Gemeente. Zij heb ben alle drie echter de uitdrukke lijke voorwaarde gesteld, dat aan getoond dient te worden, dat ook de bevolking bereid gebleken is een bijdrage aan het complex te willen leveren. Het is daarom ook voor het stichtingsbestuur met de gelijke vanzelfsprekendheid, dat nu aan het einde van deze derde brief een ernstig beroep wordt gedaan op de medewerking van de gehele be volking. Er is door het bestuur een diepgaand overleg gepleegd hoe men de bevolking kan laten deel nemen aan de realisering van het complex. Acties van welke aard ook, zullen te allen tijde de steun van het stichtingsbestuur ontvan- overweegt u dan eens wat een goed functionerend dorpshuis voor onze gemeenschap gaat betekenen. Bekijkt u eens wat er reeds door anderen is gedaan en bedenk dan dat wij allen, maar ook degenen na ons, van dit complex kunnen profiteren. AAN HET DORPSHUIS BESTEED, IS GOED BESTEED Het Stichtingsbestuur Zorgt u er voor, dat het invul- formulier klaar ligt. Dan kan de actie vlot verlopen. hulp tot dit resultaat te komen. Dank de inzet van een ploeg medewerkers en medewerksters - afkomstig van de verenigingen - zal vanaf zaterdag 14 maart 1970, een jaar lang een spaaraktie wor den ingezet. Om het ieder zo gemakkelijk mo gelijk te maken zal uw bijdrage aan huis worden afgehaald. Leest u ook bijgaande invulstrook. Het laat aan duidelijkheid niets te wen sen over. Ook kunnen bijdragen worden gestort op postrekening 348588 van de Raiffeisenbank Egmond-Binnen t.g.v. "Dorpshuis Egmond aan den Hoef'. Voor dat u deze strook invult, Dit is een fors bedrag, maar de berekening heeft geleerd, dat in dien ieder gezin uit onze plaats één jaar lang minstens één gulden per week zou bijdragen, dat er dan een zeer groot deel bijeen is ge bracht. Ook nu blijkt weer, dat vele klein tjes een groot bedrag kunnen ma ken. Om tot dit doel te geraken heeft het stichtingsbestuur een be paalde vorm gezocht om met uw gen. Dit neemt echter niet weg, dat het bestuur zich voor de taak ziet •geplaatst om een bedrag van ten minste 20.000,— a 25.000,— uit de bevolking bijeen te krijgen. WIJ VERNEMEN: dat de ondernemersvereniging van Egmond aan Zee, hoewel nog geruime tijd verwijderd van de braderie, nu reeds haar aandacht weer laat gaan over de diverse organisatorische beslommeringen die er ongetwijfeld weer zijn. De belangstelling voor de bra derie wordt ook groter, wat blijkt uit de aanvragen, die bij het bestuur binnen komen. Naar verluidt, hebben ook de heren Kees Broerse en Jan Stolk beiden te Egmond a. d. Hoef, interesse, om op de ko mende braderie met eigenhan dig gemaakte kunstvoorwerpen aanwezig te zijn. Het ligt in de bedoeling van de heer Stolk, om op de braderie het pottenbak kersambacht uit te oefenen, ter wijl de heer Broerse, tekenle raar, met zijn werkstukken zal komen; De Raïffeisesubank is goeeS voor uw geld... uw spaarbank en aile bankzaken dat de Reuma-aktie, die landelijk zal plaats vinden, in de gemeen te Egmond-Binnen wordt ge houden in de week van 16 tot en met 21 maart. Nadere be richten volgen; dat de raad van de gemeente Eg mond-Binnen op donderdag 12 maart, 's-avonds om half acht bijeenkomt. Ofschoon wij niet kunnen putten uit een wat uit gebreider overzicht van de raads stukken, daar ons alleen de agenda bereikte, kunnen wij wel mededelen, dat er buiten een aantal snel onder de hamer doorgaande stukken, wellicht e- nige interessante discussies kun nen ontstaan rond enkele inge komen stukken, o.a. van de werkgroep Egmond van de po litieke partij D'66 en van de heer N. J. Apeldoorn, die zo als bekend aan de Limmerweg la te Egmond-Binnen een bar wil vestigen, maar daarvoor tot nu toe geen toestemming heeft gekregen; dat ook de gemeenteraad van Eg mond aan Zee bijeenkomt en wel maandag 16 maart a.s. De agenda had ons op het moment van schrijven nog niet bereikt, dus hier is nog niets zinnigs over te zeggen; GARAGE Pr. Hendrikstraat 8-10 Egmond a. Zee, tel. 1900 dat het Vrouwengilde van Egmond- Binnen op maandag 16 maart bijeenkomt in 't gebouw JOEB. Deze avond wordt verzorgd door "Siebrand". De naam zegt het al, het wordt een "geestrijke avond", waarbij zoals ons werd medegedeeld, met vele soorten wijn gedemonstreerd wordt. Ook de leden helpen mee de monstreren, wat inhoudt proe ven. Het is een avond om niet te verzuimen. Tegen betaling van 1,kunnen ook niet- SJONGE, WAT EEN LEKKERE DROP HEEFT DIE D.A.-DROGIST TANG! IN DE SMIDSTRAAT 9 - TEL. 1027 leden deze avond bezoeken. De kosten haalt u er zeker uit; dat het comité "Bejaardenbelangen de Egmonden" weer vakantie weken gaat organiseren voor alle bejaarden uit de Egmon den. Hierover staat een adver tentie in ons blad, waarin u meerdere bijzonderheden kunt lezen; (Vervolg "Kort Nieuws" elders in dit blad) Voorstraat 125 Telefooa 1314 Kom naar Parallelweg 10, of bel 1164 en maak een afspraak Hoog water Woensdag 11 6.22—18.40 Donderdag 12 7.03—19.25 Vrijdag 13 7.47_20.09 Zaterdag 14 8.30—20.54 Zondag 15 9.23—22.03 Maandag 16 10.42—23.35 (spring-tij) Dinsdag 17 12.22—00.20 Woensdag 18 1.14—13.47 Donderdag 19 2.20—14.41 Hebt U belangstelling voor D'66 Neem dan contact op metG. A. van Beek Juli- anastraat 61, Egmond a. d. Hoef, tel. 2271; Th. R. Wij- ker, Emmastraat 25, Eg mond aan Zee, tel. 1311. (R-18a)

Contact met de Egmonden | 1970 | | pagina 1