I Dorresteijn, 'n bekende naam Opening „De Zoete Inval Alle pupillen van Zeevogels en alle schoolgaande kinde ren van Egmond a.d. Hoef worden verzocht zich zaterdag morgen om 10 uur op het gemeentehuisplein te verza melen om medewerking te verlenen aan de aktie Dorpshuis. Egmond aan Zee en de zaak van Dorresteijn in "manufacturen", zo als dat vroeger werd uitgedrukt, horen bij elkaar. Het is al jaren zo geweest en het zijn de al wat oudere Egmonders, die weten, wanneer de heer Dorresteijn zich hier vestigde. De zaak heeft sinds haar prille be gin aan de Julianastraat een grote ontwikkeling doorgemaakt, die en kele dagen geleden zijn voorlopige bekroning heeft gevonden in een van buiten bijna onopvallende maar van binnen des te meer in het oog springende verbetering. Wanneer wij praten over een voor lopige bekroning, wil dat zeggen, dat een zaak eigenlijk nooit hele maal klaar is, er is voortdurend een aanpassing nodig, voor een zakenman betekent dat een steeds voortgaande investering, want hij moet bijblijven. Anders loopt men hem voorbij en dan is het eind in zicht zoals voor zovele za ken reeds is gebleken. STEEDS VOORUITGANG De zaak van Dorresteijn is steeds in de running. Voor Egmond aan Zee is het een middelpunt waar 't de stoffering betreft want ieder kan dit bedrijf vinden. Wat wel zijn oorzaak vindt in de vlotte en des kundige verzorging. De naam "Dorresteijn's woningin richting" werd een begrip, maar door deze geweldige activiteit dreigde een ander belangrijk punt wat achterop te raken, het was de branche, waarmee de zaak haar ontwikkeling begon, "manufactu ren" geheten. Deze branche is door de laatste ingreep in haar vol le glorie hersteld en zelfs uitge breid. Damesconfectie was reeds aanwe zig, maar nu, door de laatste ver bouw, is men in staat, op dit ge bied een zeer groot assortiment te brengen, dat ondergebracht is in een geheel aparte afdeling van de zaak. Meer artikelen meer ruimte Door een gedegen studie van de, winkeloppervlakte vond de heer Dorresteijn de oplossing, door de diepte van het etalageoppervlak te verkleinen, een ingreep, die niet eens opvalt, maar daarentegen wel veel ruimte opbrengt. Het was daardoor mogelijk om aan de da- mesconfectie-afdeling dat cache1 te geven, waarom het nu eenmaal vraagt. STOFFERING EN MEUBELINRICHTING Dorresteijn heeft een naam op te houden, waar het gaat om de meu belinrichting en de stoffering. Die afdeling is in zijn geheel boven de ondergebracht, terwijl het geata- leerde materiaal beneden reeds wijst op een grote voorraad. De toonzaal boven biedt veel perspec tief, terwijl het zonder meer moge lijk is om uit een assortiment van bijvoorbeeld 200 soorten gordijn stof te kiezen. En dan is het nog mogelijk, om door middel van sta len over andere soorten te beschik ken. Het is een eldorado van vloerbe dekking. De meest uiteenlopende materialen worden door Dorre steijn's woninginrichting verwerkt. En om op dat gebied iets te tonen» ligt er op de vloer in de zaak een bijzonder warme tint, die bij de entree reeds laat zien, dat hier meer geboden wordt, dan menig een zou vermoeden. RODE KRUIS f Op dinsdagavond 14 april a.sK zal weer een bloedafname-avond worden gehouden in Egmond-Bin- nen en in Egmond aan Zee. De genen, die al eerder bloed gaven, krijgen een oproep. Ten overvloed^ worden aanmeldingsformulieren huis aan huis verspreid, waarmee nieuwe donors zich kunnen opge ven op het daarop vermelde adres. Is uw leven of dat van een fami lielid al eens gered door bloed dat iemand anders gaf Houdt dat 14 april 's avonds in gedachte en staat U ook een halve liter van uw bloed af om het leven van een mede mens te redden. Nadere berichten volgen. Het Bestuur Vorige week openden te Egmond- B innen aan de Kerklaan nr. 7 de heer en mevrouw Fatels-de Laat een speciaalzaak. In Nederland kent men een "grootmeester" op het gebied van suikerwerken, cho colade en alle mogelijke soorten koekjes. De heer Fatels is dat voor Egmond-Binnen, want in zijn zaak is een zeer gevarieerd assortiment ondergebracht van deze bij bijna iedereen gewilde lekkernijen. Men moet kenner zijn, om uit de dui zenden variaties dat te kiezen, wat de klant verlangt,' maar dat is voor de familie Fatels geen probleem. De enorme sortering lekkernijen De opening van "de zoete inval" door de oudste inwoonster van Egmond-Binnen. is op smaakvolle wijze onderge bracht in deze speciaalzaak. De kleurrijke verpakking van de duizenden artikelen geeft een apar te sfeer. De zaak heet "De zoete inval", maar heeft buiten de koek- soorten, suikerwerken en chocola deartikelen ook een "zoute hoek", de naam zegt het al, hieruit kan men kiezen wanneer het om drop gaat, want ook daarin zit veel va- Jriatie. VISCLUB "DE EGMONDEN" Aan alle leden van de visclub "De Egmonden maakt het bestuur langs deze weg, als enige kennis geving bekend, dat er a.s. zater dagmiddag 14 maart van 2-4 uur weer de traditionele Paas-witvis- wedstrijd in de Slotgracht is Het gaat om de Paaseieren. We hopen op wat beter weer als vorig jaar en iets meer deelname. In verband met de hoeveelheid prijzen gelieve u even te laten we ten bij een van de bestuursleden of u meedoet, gaarne vóór vrij dagavond. Inschrijfgeld 1, Heren, tot zaterdagmiddag 2 uur. Namens het bestuur S. Hopman, secr. KVP EN PROT. CHR. PARTIJ TE EGMOND AAN ZEE OP EEN LUST Zoals u elders in dit blad heeft kunnen lezen, hebben de KVP en de Prot. Chr. Partij te Egmond aan Zee besloten voor de komen- INGEZONDEN Naar aanleiding van de kritiek op het boek "Derper-Hoever-Binder" door de heer Konijn, in uw blad naar voren gebracht, ben ik door het laatste stukje van de heer Ko nijn tot de conclusie gekomen, dat wij langs elkaar heen schrijven. Ik zou hier n.1. graag over willen debatteren, en tevens een lijst op willen stellen van niet meer gang bare gezegden en woorden, alsook nu nog gebruikte of in zwang zijn de woorden of gezegden. Egmonders die voor het boven staande interesse hebben, kunnen zich bij onderstaand adres opge ven, en zullen te zijner tijd be richt krijgen over de aanpak daar van. J. P. Hopman 't Woud 26 - Bergen VROUWENGILDE EGMOND AAN DE HOEF Na een avond van cosmetica, kwis, enz. enz., is het eendagsbe- stuur ook weer afgetreden. Alle dames die aanwezig waren, dankt het bestuur voor hun komst en belangstelling. Mevr. Huiberts heeft nog de aandacht gevestigd op de uitgaans dag van 26 mei naar de Heinekens Brouwerij. Het vertrek is om pl.m. 1 uur, waarna bezichtiging van de brouwerij. Daarna een diner pl.m. 8 uur. De kosten zijn pl.m. 20,-. Als er nog leden zijn die mee wil len, graag, want dan wordt het voordeliger. Ook niet-leden zijn van harte welkom. Heus dames, het belooft gezellig te worden. Het Bestuur Always Forward - Egmondia In deze uitwedstrijd mocht het niet lukken om zelfs maar een puntenverdeling te verkrijgen. De stevige Forwards ploeg speelde 'n zeer goede wedstrijd, terwijl het bij Egmondia niet wilde lukken. De rust ging in met een 1-0 voor sprong voor Forward en dit was zeker verdiend. Na rust heeft Eg mondia van alles geprobeerd om de zaken een andere wending te geven, maar hoe men het ook aan pakte, het was steeds tevergeefs. Met een wat gelukkig doelpunt wist Forward de score tot 2-0 te verhogen, waarna men voor alle zekerheid ook nog een derde doel punt wist te scoren. Het was in valler Visser, die het genoegen smaakte om de achterstand van Egmondia nog met een doelpunt te verkleinen. Egmondia-nieuws Programma zondag 14 Egmondia 1 - HSV 1 WFC 3 - Egmondia 2 vertrek per bus 10. Egm. 3 - Vitesse 5 DTS 3 - Egmondia 4 Egm. 5 - SC. Dynamo Vitesse 8 - Egmondia 6 Junioren.: Egm. 1 - Alkm. Boys maart 2.30 uur 12 u. .45 uur 12 uur 10 uur 2.30 uur B-terrein 11 u. HSV 2 - Egmondia 2 Adspiranten Egm. a - Foresters a 2 10 B-terrein 12 u. 12 uur B-terrein Programma zaterdag 14 maart Adspiranten Egmondia b - CSV b 4.15 HSV d - Egmondia c 2.30 uur Vitesse g - Egmondia d 3 uur ZEEVOGELS Programma zondag 15 maart 109: Berdos 1 - Zeev. 1 2.30 vertrek per auto 1.30 uur scheidsrechter D. Hensbergen 107: Go Ahead 2 - Zeev. 2 2.30 scheidsr. A. de Hey 368: Zeev. jun. 1 - Adelbert 12 scheidr. J. Castricum 451: Go Ahead - Zeev. adp a. 12 scheidr. F. v.d. Broek Zaterdag 14 maart Adspiranten 139: Zeev. b - CSV c 4.15 u. scheidsr. C. Belleman 210: Zeev. adsp c - CSV f 1.45 scheidsr. N. A. Liefting Pupillen Zeev. a - RKAFC a 3.30 uur Zeev. b - Kolp. Boys b 2.30 u. Flamingo's e - Zeev. c 2.15 u. Jong Holland h - Zeev. d 1.15 Flamingo's j - Zeev. e 1.30 de gemeenteraadsverkiezingen, ge zamenlijk met 1 lijst uit te komen, onder de naam van "Verenigde Christ. Partij". De kandidaten op deze lijst zijn 1 H. WIJKER; 2 J. DE BOER; 3 G. STAM; 4 C. Wijn; 5 J. van Balen; 6 A. P. de Waal; 7 R. R. Jonker; 8 E. J. M. M. Jaspars- Schoonebeek; 9 Dr. R. Buisman; 10 Th. Eeltink; 11 C. Luitjes Ing.; 12 mevr. C. S. Tol-Mooy; 13 G. C. M. Ruigewaard; 14 S. Zwaan; 15 A. A. M. Röpke; 16 mevr. H. M. Halff-Tober; 17 J. Mienis en 18 P. J. Dekker. Zeevogels naar Dieburg De FC Viktoria in Dieburg, de vereniging waarmee we al meer dan 12 jaar bevriend zijn, heeft ons ook dit jaar weer uitgenodigd gedurende de Pinksterdagen naar Dieburg te komen. De trip, die van zaterdag 16 mei tot en met dins dag 19 mei zal duren, wordt ge maakt per touringcar. De reiskos ten aan dit uitstapje verbonden be dragen 40,per persoon. Op gaven voor deze bijzonder leuke trip kunnen vanaf heden tot uiter lijk 19 april gedaan worden bij C. A. de Raadt, Julianaweg en C. Belleman, Schoolstraat 7, telefoon 1127. Indien er leden zijn, die op eigen gelegenheid naar Dieburg gaan, zouden wij dat ook gaarne willen weten, in verband met de inkwar tiering. Het ligt in de bedoeling, dat er een senioren en een juni orenelftal meiegaan. Daarnaast is er dan nog plaats voor pl.m. 20 supporters. Belangrijk Alle spelers en reservers van het eerste elftal, zoals dat zondag a.s. uitkomt tegen Berdos, worden hier bij uitgenodigd om vrijdagavond om 9 uur ten huize van de voor zitter te komen voor een korte be spreking. Afdeling gymnastiek. Willen de leden die nog niet voor maart betaald hebben, dit a.s. maandagavond mee brengen. Klaverjasdrive Volgende week vrijdag weer een speciale klaverjasdrive, waarvan de baten ten goede komen aan :t jeugdwerk. Maandag 16 maart a.s. zullen we weer bij u aanbel len om een prijsje voor deze drive. Steun deze actie, en laat het door uw hulp weer een daverend succes worden. Het Bestuur

Contact met de Egmonden | 1970 | | pagina 4