De „Zeeparel" heropend 'n Gesprek met Kees Lodder 's Middags schakelden de Sparta nen Tonegido uit, zodat Egmondia zeker was van haar promotie. De laatste wedstrijd, die van de provenda's Spartanen en Egmon dia beloofde dus niet zo spannend te worden, maar het spel van de clubs was zo subliem, dat het de moeite waard was er naar te kij ken en de teams aan te moedigen. Er werd fel gestreden om als het beste uit de bus te komen. Mar- got Groot maakte al snel he eer- se doelpunt, maar Spartanen lie ten zich hierdoor niet afschrikken en scoorden tweemaal achtereen een tegenpunt. Marjoke werd zwaar gedekt, zo dat ze geen kans kreeg de stand gelijk te krijgen. Evelien Groot zorgde ervoor dat Marjoke vrijuit kon spelen door de verdedigster van Spartanen te dekken en haar moeite was niet tevergeefs, want Marjoke scoorde tweemaal en Beppy Prins maakte, dat de stand op 4-2 kwam. De Spartanen kwamen echter fel opzetten en Egmondia kon niet voorkomen, dat er twee tegendoel" punten vielen, zodat de stand weer gelijk was: 4-4, wat een juist beeld van de wedstrijd gaf, want beide teams waren even sterk. Vlak voor het eindsignaal slaagde Marjoke er in van enige meters afstand haar achtste doelpunt van die dag te zetten, zodat Egmondia .met 5-4 ook deze wedstrijd ge wonnen had. Proficiat DAMES HANDBAL VERENIGING EGMONDIA GEPROMOVEERD Zondag j.1. kwamen de kampioe nen van de drie afdelingen in de derde klas, n.1. Spartanen, To- ïiegodo en Egmondia tegen elkaar uit in de Veilinghal te Alkmaar om de strijden voor hun promotie naar de 2e klasse. Vorige week werd bekend ge maakt, dat in plaats van een club twéé van de drie kampioenen over konden gaan. Egmondia kwam in de eerste wedstrijd uit tegen de tamelijk zwak spelende Tonegido- dames. Zoals ook in de kampi oenswedstrijd van twee weken ge leden, was Marjoke Brouwers weer degene, die de meeste doel punten op haar naam zette. Reeds in de tweede minuut werd door haar het eerste doelpunt in de wacht gesleept, na 17 minuten gevolgd door het tweede. In de 2e helft kwam Egmondia na een tegendoelpunt sterker opzetten om naast promotie ook de meeste punten te behalen, wat inderdaad lukte. Marjoke scoorde vlak achter el kaar twee doelpunten, gevolgd door Tini Molenaar met een punt en Marjoke maakte er 6-1 van. Nadat Tonegido nog een tegen- goal maakte, zorgden Marty Glas en Gerda Sturm voor de afwer king en brachten de eindstand op 8-2. Er waren zeer veel mensen op de been voor de opening van de ''Zeeparel", maar waarvoor zij gekomen waren, het parachute springen, kon helaas wegens de zeer slechte weersomstandigheden niet doorgaan. De honderden nieuwsgierigen kon den dan ook na het officiële afbe- richt huiswaarts gaan. Een der parachutisten had aan bur gemeester Bakker de sleutel over handigd, „wanneer alles volgens het boekje zou hebben gelopen. Maar zo gaat het bijna nooit en aange zien men ook daar rekening mee had gehouden, was. er nog een "reserve"-sleutel, waarmee de bur gemeester zich toch van zijn taak kon kwijten. Het interieur van "De Zeeparel" heeft een verandering ondergaan. De grote ruimte is door middel van een inzetwand verkleind, waar door meteen al een verbetering werd verkregen. Op advies van de heer Menkhorst, de nieuwe exploi tant, werden verschillende werk zaamheden uitgevoerd, o.a. wer den de zitjes langs de westzijde door tussenwandjes van elkaar ge scheiden. Bij de ingang is een de coratief wandzetstuk geplaatst, zo dat de aan de oostkant zittenden geen hinder van de toegangsdeur ondervinden. Het plafond is ver laagd, wat op zich al een gezonde verbetering was, en in het midden van de ruimte is een waterpartijtje geplaatst met een fontein. Het ge heel is daardoor gezelliger. De heer Menkhorst gaat zich, waar het de restauratie betreft, speciaal toeleggen op het populaire genre. Het wordt een plate-service, waardoor het mogelijk is, voor 'n aantrekkelijke prijs een goede schotel te brengen. Speciaal voor logies-ontbijt gebruikende toeristen is dit een trekpleister. Doordat de duintjes voor het gebouw iets zijn afgezand, is een beter zicht op zee verkregen, zodat men ook nog een prachtig uitzicht heeft. In combinatie met de beneden- exploitatie, in de kelders onder het gebouw, waar Willie de Vries de scepter zwaait in voor een ver schillend publiek aangepaste bars en zalen, hoopt de heer Menkhorst deze zaak een gunstige wending te geven en er van te maken, wat er uiteindelijk bij de bouw van werd verwacht, maar er tot nu toe nog niet is uitgekomen. Veel succes. Het zal nu misschien 8 weken ge leden zijn, dat wij een artikel wijd de aan het werk van Jan Stolk, pottenbakker te Egmond aan de Hoef. Op dit artikel reageerde Kees Lodder met een ingezonden stuk, waarvan de inhoud eveneens wees in de richting van artistieke begaafdheid van de inzender, al hoewel wij het niet helemaal eens waren met de benadering van de strekking van ons artikel. Maar dit blad is niet bestemd om ónze bedoeling weer te geven. We laten graag ieder die zich geroe pen voelt aan het woord en dus ook Kees Lodder, maar hij had met zijn 'ingezonden' onze nieuws gierigheid gewekt. Wij zijn eens bij hem langs ge gaan en er ontspon zich een bij zonder interessant gesprek, waar uit bleek, dat wij het hier niet al leen te doen hadden met een jonge man, die zomaar wat aan kunst doet, maar tevens met iemand, die de kunst beleeft, om met de schier onbegrensde mogelijkheden daar van aan een en ander een stukje meer waarde aan dit leven te ge ven. Bij hem is kunst een middel, om aan zijn werk in de sociale sector meer inhoud te geven, sterker, om dat werk te kunnen uitvoeren. Toen hij dan ook op gegeven mo ment het penseel ter hand nam, ontdekte hij, dat creatief werken hem bijzonder veel voldoening gaf en daarmee werd tegelijk een vin gerwijzing gegeven in de richting van zijn toekomstig levenspad. Hoe begon het De vooropleiding van Kees had niet zoveel te maken met het werk, waarmee hij zich nu dagelijks be zig houdt. Waarom weet hij zelf niet goed, misschien komt het door de invloed die men onbewust on dergaat door zijn omgeving, maar Kees volgde vroeger een opleiding op de middelbare landbouwschool. Die opleiding is niet eens zo gek, wanneer men bedenkt, dat de fa milie Lodder afkomstig is van het zeer agrarisch plekje Nederland, dat Haarlemmermeer heet. Hierna werkte hij als assistent bedrijfslei der op een gemengd landbouwbe drijf in Afrika. Ondertussen ver trok het gezin Lodder uit de Haar lemmermeer, omdat vader Lodder tot gemeente-secretaris te Egmond aan Zee was benoemd en Kees kwam huis in Egmond aan Zee, alwaar hij zich aanvankelijk niet helemaal op zijn gemak voelde. Hij vertrok voor een half jaar naar Engeland, maar het agrarische werk trok hem niet bijzonder. Toen nam hij het penseel Was het uit verveling of wist hij met zichzelf niet goed raad? Het is moeilijk te zeggen, maar op ge geven moment nam hij het pen seel en schilderde. Hij had er bo venmate plezier in. Hij zag dat hij meer in zijn mars had, niet zozeer om wat daar op het doek ver scheen, maar eerder door de ge dachte, die bij hem op kwam, om een bepaalde creatieve vaardigheid te beheersen, waarmee hij anderen op weg kon helpen. Hij ging een informeren naar de mogelijkheden en als vanzelf be landde hij in het sociale werk. Hij solliciteerde naar de functie van jeugdleider in een buurthuis te Amsterdam, midden in het haven- bied en terwijl anderen genoten van hun vrije tijd, leidde hij hob byclubs, die zich met de meest uit eenlopende creativiteitsbeoefening bezig hielden. Hij wist ondertussen ook nog een kaderopleiding te vol gen van de Culturele Raad en werkte ondertussen twee cursussen "Werkschuit" door. Door zijn bij zondere belangstelling voor het schilderen raakte hij in contact met de bekende kunstschilder Jaap Sax uit Bergen, die hem voortdurend onderricht geeft in de fijne details van de edele kunst en ondertussen bouwt Kees aan zijn eigen stijl ^n aan zijn toekomst, want inmid dels heeft hij een benoeming aan vaard in Appelscha (Frl.), waar zijn plaats zal zijn temidden van een kader, dat is aangesteld, om aan kinderen met opvoedingsmoei lijkheden, door middel van crea tieve activiteiten een goede sociale richting te geven, waardoor zij in het leven zich tot gezonde even wichtige mensen kunnen ontwik kelen. Het werk van Kees zal, in goede samenwerking met de an dere kaderleden, liggen in de or ganisatie en planning met de na druk op een persoonlijke inzet. Dit werk ligt hem. Hij is blij daar voor gekozen te hebben. Veel suc ces vanaf deze plaats. Nevenstaande foto geeft een beeld van de zeer ingrijpende restauratie die thans plaats vindt in de r.k. kerk aan de Wilhel- minastraat te Egmond 0aan Zee. Voorlopig kunnen in dit Godshuis geen diensten plaats vinden» ^maar deze worden nu 'tijdelijk gehouden in de aula van Huize St. Joseph. DE OUDERS VAN DRUMBAND "VAN SPEYK" VERGADERDEN. In het o.k. verenigingsgebouw waren een aantal ouders van de leden van drumband "Van Speyk" bijeen gekomen, om over de di verse aangelegenheden van de ver eniging van gedachten te wisselen. Na de mededelingen van het be stuur ontspon zich een interessant gesprek over allerlei onderwerpen, die wel demonstreerden, hoe de ouders met het wel en wee van de vereniging meeleefden. Ook werd van gedachte gewisseld over de viering van de vijfde mei en het optreden van de drumband te Bergen en in verband daarmee het uit te voeren programma te Eg mond aan Zee. Het een en ander dreigde spaak te lopen, doordat de afspraken van wederzijdse kanten niet helemaal goed waren doorge- Een van de werkstukken van Kees \Lodder. komen. In een gesprek, dat het 5- mei-comité dezer dagen met het dagelijks bestuur van de drumband had, heeft men het programma doorgenomen en aangepast aan 't optreden te Bergen. De rondgang, die was vastgesteld voor de aubade bij het gemeentehuis, komt daar door te vervallen. Wel zal de drumband vooraf gaan vanaf het gemeentehuis naar de sporthal, om de kinderen daar heen te brengen in verband met de kinderspelen. Tijdens de vergadering kregen de ouders adviezen in verband met het onderhoud van de dure cos- tuums. Ondertussen heeft "Van Speyk" nieuwe instrumenten, waar aan de grootste zorg moet worden besteed. "Van SpeykschooP'-nieuws Na een enigszins korte schoolplein ijsbaan-periode in deze winter, waarin de kinderen toch nog een paar dagen hun hart aan de schaatssport konden ophalen, werd al weer gestart met de bollen. Eind vorige maand hebben de leerlingen met elkaar ruim 500 bollen mee naar huis gekregen om daarmee t.z.t. weer in de school een bloemententoonstelling te hou den. Op donderdag 24 maart a.s. verzorgen de leerlingen van de 6e klas een avond voor onze bejaar denvereniging. Voor de pauze wor den een tiental liedjes gezongen en een klein toneelstukje opgevoerd. Na de pauze volgt dan de opvoe ring van de jeugdmusicalDe wonderlijke machine van profes sor Knap". Op woensdag 25 maart vindt voor de ouders van alle leerlingen een afscheidsavond plaats van de 6e klas met hetzelfde programma. De opvoeringen vinden plaats in het o.k. verenigingsgebouw, elke avond om 8 uur. Ouders, die reeds hun kind voor de nieuwe cursus hebben opgege ven, kunnen zich bij dezen voor de 25e maart als uitgenodigd be schouwen. Voor het schoolvoetbaltournooi te Alkmaar zijn ook dit jaar weer twee elftallen ingeschreven. Er wordt hard getraind en aan spandoeken gewerkt. De 'cup-sfeer' is al weer op de school aanwezig. BRIDGECLUB "DE EGMONDEN" Uitslag clubdrive A 1 Liefting - Th. Tromp 50 2 Rosing - Rosing 461/z 3 Mevr. Twisk - B.Wiitebr. 4~ 4 Siewertsen - E. Kareis 441/» 5 Gebr. Beers 41V2 6 Mevr. Groot - Stroomer 39 7 Heddes - J. Huiberts 36Va 8 de Goede - W. Dekker 34 B 1 Scholte - H. Tromp 54 2 Dames Wittebr. - Huib. 44 3 J. Kareis - P. Wittebr. 43 4 Nieuwenh. - Horio 42Vs 5 Cremer - Klay 39V« 6 N. Dekker - Groot 38V2 7 P, Huib. - E. Kareis Jz. 371/» 8 Koopman - Bras 37 A.s. zaterdag 14 maart spelen we onze laatste open drive van dit seizoen. Mogen we u allen uitno digen deze drive te bezoeken, de baten zijn voor onze eigen club kas. en in verband met ons zilve ren bestaansfeest is de penning meester niet eerder tevreden, dan dat hij zonder geldzorgen dit feest kan laten doorgaan. Bridgende liefhebbers uit beide Egmonden en omgeving, kom deze drive bezoeken. Tot zaterdag 8 uur in "Het Rode Hert". Tevens wensen we ons trouwe lid Joop Apeldoorn een spoedig en algeeheel herstel toe. Het Bestuur

Contact met de Egmonden | 1970 | | pagina 5