1 breed probleem van het toeristisch verkeer. Bekend van de T.V. i SCHILDERSBEDRIJF Verona-dancing Disco avond en middag NORTH SEA COMBO II nu nu Met leedwezen geven wij kennis van het plotseling over lijden van de heer DIRK VAN DIJK administrateur van de Prins Hendrik-Stichting te Egmond aan Zee Zijn grote plichtsgetrouwheid en persoonlijke inzet voor onze Stichting zullen voor ons een lichtend voorbeeld blijven. Het Bestuur van de Prins Hendrik-Stichting Egmond aan Zee, 29 maart 1970 Voorstraat 41 De teraardebestelling zal plaats vinden donderdag 2 april a.s. om 14.30 uur op de algemene begraafplaats aan de Berkhouterweg te Hoorn. Vertrek vanaf de Prins Hendrik-Stichting om 13.30 uur. Plotseling ontviel ons op 60-jarige leeftijd onze sympa- tieke administrateur, de heer DIRK VAN DIJK Wij verliezen in hem een leider met grote toewijding. Zijn nagedachtenis zullen wij in hoge ere houden. Directie en personeel van de Prins Hendrik-Stichting Egmond aan Zee, 29 maart 1970 Voorstraat 41 In het blad van de federatie van VVV's in Noord-Holland staat 'n artikel over de seizoenverlenging. Er staat zeer terecht, dat het pro bleem al zo oud is als het toeris me zelf. Vroeger werd er niet zo veel aan dacht aan geschonken, men was blij als het seizoen weer tot het verleden behoorde en de luiken voor de ramen gingen, want dé centen waren weer verdiend. Het is een bekend feit, dat het in de horecabedrijven niet helemaal voor de wind gaat en ook de be drijven in de Egmonden ontkomen niet aan de dalende conjunctuur, ondanks, en dat is nu het vreem de van de situatie, het steeds toe nemende toerisme. De reislust neemt steeds groter vormen aan en het is nu al zo, dat een gewoon weekend, dat slechts met een halve dag verlengd kan worden, al geschikt is, om een buitenlandse reis te gaan maken. De technische middelen worden steeds perfecter, zonder veel moeite komt men waar men wezen wil. De mensheid wil op reis, eigen haard ontvluchten, want die eigen haard, die vroeger goud waard bleek, is voor velen een bron van ergernis, omdat men daarin niet meer de rust of onrust kan vinden - 't is maar net wat men zoekt - waaraan men behoefte heeft. De horecabedrijven zullen een groot deel van dit reizende publiek opvangen, want waar men ook ver toeft, onderdak is noodzakelijk en ook eten en drinken. De hotelmen sen zien deze ontwikkeling en zij stellen zich daar op in. De reis lustige van nu stelt ook steeds ho gere eisen. Een normaal gemeu bileerde kamer is nauwelijks meer voldoende. Er moet meer luxe bij. Stromend water op de kamer is normaal, maar warm water ont breekt nog bij velen. En tijdens het voorbije Paasweekend zijn er verschillende gasten naar elders vertrokken, omdat er geen centrale verwarming was. Het recreatieve deel van het bedrijf moet aantrek kelijk zijn, men moet zich op reis zijnde toch thuis voelen, maar dat extra tintje, dat andere waarvoor men van eigen haard vertrok, om dat het er niet was, moet ook aan wezig zijn. Want anders komt men niet binnen. Een ander facet is Waarom komt men naar een bepaalde omgeving? Vele gebieden zijn gezegend met prachtig natuurschoon, maar dit schoon is niet zo aantrekkelijk, wanneer de weersomstandigheden het aantrekkelijke met een natte regensluier omfloersen. En dit ge beurt nog al eens, terwijl een kou de wind er dikwijls nog een schep je bovenop legt. Gelukkig, een be paald deel van het trekkend pu bliek trekt zich daar niets van aan, het komt om frisse lucht te hap pen en speciaal een groot deel van de Duitse toeristen zal om deze reden naar onze kusten komen. Dik ingepakt ziet men ze lopen 'langs de gure stranden en dajttoag nu wel gezond zijn, de aarcflreid is er in ieder geval wel gauw af. Zij zoeken tenslotte toch weer hun vertier in een aangenamer sfeer, zij zoeken het hotel op of strijken daar neer waar het gezellig iflk Maar als die gezelligheid SJnu eens niet is Wij kunnen nog niet eens spre ken van voorseizoen, daarvoor is het nog even te vroeg, maar is men hier dan wel in staat, wanneer het zo ver is, iets aan de gasten te bie den? En dat iets wil echt wel meer zeggen dan alleen het onderdak en de kamer met bed en twee stoelen. Eten moet men overal, thuis ook, dus dat is in zich niets bijzonders. Er moet meer zijn. Wanneer wij dan dikwijls de wens uiten, dat het seizoen verlengd moet worden, dan zullen wij op zijn minst de aan trekkelijkheden moeten scheppen, om die verlenging waar te maken. En doen wij daar iets aan Er zijn wel eens pogingen ondernomen, om de Egmonden meer aantrek kelijkheden te geven, dan alleen die, waarvoor geen kosten gemaakt behoeven te worden. Zee, strand en duinen zijn er en daarom is men geneigd om te zeggen Tjonge, jonge, dat hebben wij toch maar, wat kan een ander bieden verge leken met die pracht Inderdaad, het is een bevoorrechte positie, die gratis pracht te kunnen bieden, maar wij moeten er wel rekening mee houden, dat de gast heel goed door heeft, of men nog meer met zijn belangen op heeft, dan dat gene, wat er van nature is, en dan moeten wij bekennen, dat Egmond niet hoog aangeschreven staat. Dat klinkt niet erg vleiend, maar het is een realiteit, waarmee wij rekening hebben te houden. Het is opvallend, hoeveel plaatsen er in Nederland zijn, die om wille van de recreatie kapitalen op tafel brengen en zich diep in de schul den steken om wat te bereiken. Deze plaatsen dringen zich steeds meer op de voorgrond en zij trek ken toeristen, hoe dan ook. Wanneer wij dan een vergelijking moeten maken met de voorzienin gen in eigen omgeving, dan valt deze meestal in het nadeel van de Egmonden uit, want wij hebben buiten het strand, de zee en de juinen, dingen die wij gratis heb ben, niets te bieden. En dan moet het voor deze trekpleisters nog mooi weer zijn ook, want anders t Met grote ontsteltenis geven wij kennis van het plotseling overlijden tengevolge van 'n droevig ongeval, van onze onvergetelijke man, vader en opa JOHANNES GREGORIUS STOLK op de leeftijd van 54 jaar. J. Stolk - Eikerbout kinderen en kleinkinderen Alkmaar, 30 maart 1970 Westerweg 163 De H. Eucharistieviering bij de Uitvaart zal worden ge houden vrijdag a.s. 's mid dags te 2 uur in de parochie kerk van de H. Jozef, waar na de begrafenis zal plaats hebben vanuit de kerk, op de R.K. Begraafplaats te onge veer 3 uur. Gelegenheid tot condoleren 's avonds van half acht tot acht uur in het mortuarium van het St. Elisabeth-zieken- huis ingang van Houtenkade. Geen bezoek aan huis. hebben wij zelfs in het hoogseizoen niets. Laat staan dat er aantrekke lijkheden zijn in het voor- en na seizoen. Dan zijn wij helemaal van het weer afhankelijk, maar deze ook gratis toebedeelde gunst wordt dan vooral nog kariger. En wij maar spreken over seizen- verlenging U gaat ook als het even kan op vakantie naar een streek, waar men verzekerd is van goed weer. Maar het is opvallend, hoe men in die met bijna-altijd-goed weer ge zegende streken nog zo veel meer aantrekkelijkheden te bieden heef1. Men vindt er overdekte zwemba den, openlucht warmwaterbaden, dierentuinen, hertenkampen, mu sea, casino's, theaters, nachtclubs, kabelbanen, om zo maar wat te noemen. Het gaat er niet om, dat alles hier te hebben maar hebben wij één van deze attracties Nu staat er in het blad van de fe deratie van VVV's, dat een over dekt zwembad welhaast een klas siek voorbeeld is van een derge lijke attractie en dat dit zwembad samen met de belangstelling van de plaatselijke bevolking rendabel is te maken. Het staat er bijzonder aardig maar dat is niet waar. Een zwembad, o- verdekt en ingericht met alle noodzakelijke voorzieningen is nie1 zo maar rendabel te maken. Maar dat hoeft toch niet Het zijn instellingen, die er zijn voor het algemeen sociaal welzijn en die kunnen en moeten gesubsi dieerd worden. Dat gebeurt ook met kerken, musea, sporthallen, ja ook met de sporthal van Egmond aan Zee. Het gaat dan wel indirect via de verenigingen, om die in staat te stellen van de hal gebruik te ma ken, maar gesubsidieerd wordt er. WAAROM DAN OOK NIET VOOR ANDERE VOORZIENINGEN. In de gemeenteraden wordt meer dan eens gesproken over de stich ting van een zwembad, een herten kamp enz. Tot nu toe is er van deze plannen door welke oorzaak dan ook, nog niet veel terecht ge komen. Een voorstel kan gekapt worden door conservatisme of door partij-politieke Ischermutselingen. Het is wel jammer, dat door soms zeer kortzichtige motieven een be paalde vooruitgang wordt afge remd. Wij kunnen hier dachten wij, gerust stellen, dat door de gewel dige voortvarende aanpak van een stel actieve mensen de sporthal in Egmond aan Zee er in recordtijd is gekomen. Hadden zij dan geen kritiek te verduren en tegenwer king Welja, maar daar trokken zij zich niets van aan. MAAR DE GEMEENTE ALLEEN KAN NIET ALLES. Het is een bekend feit, dat de recreatieve plaatsen over het alge meen krap bij kas zitten. Dit vindt zijn oorzaak in de financiering van verschillende gemeentelijke appara ten, die in de seizoenperioden op hq^^ tempo werken met veel ho^re kosten, terwijl het rijk daar voor geen cent extra uitkeert. De inkomsten uit legesheffingen e.d. staan in geen verhouding tot de uitgaven. Om dus meer armslag te krijfen, is het noodzakelijk, dat de relatieve gemeenten meer geld krijgen. Dit is alleen te bereiken, wanneer die gemeenten gezamen lijk de kat de bel aanbinden. Het zal daarom van het grootste be lang zijn, dat alle in de omgeving liggende gemeenten, voorbijgaand aan alle politieke inzichten, beslui ten om gezamenlijk iets te onder nemen. Vele voorbeelden hebben bewezen dat het kan. G.B. IS HET WALCOVYL-WANDEN- PLAN Een uitgezochte wandbe- kleding, welke een sterke vinyl- laag op papierbasis heeft. Tal van mogelijkheden voor woon-, slaap kamers, hal, keuken, etc. Praktisch in onderhoud, kleurecht, lichtecht, zonecht en behoorlijk kras- en stootvast. Haalt u het fraaie collectieboek, of de Walcovyl-krant. Egmond aan Zee - Telefoon 1806 Wilhelminastraat 27 Ui ZATERDAGAVOND EN ZONDAGMIDDAG IN DE onder "De Zeeparel" inct Ben Baarda als DJ. ZONDAGAVOND HET BEKENDE III Aanbev.: Willy de Vries Onze Veronabar is het aanzitten waard. Moet u ook eens doen, dan komt u terug.

Contact met de Egmonden | 1970 | | pagina 2