CONTACT MET DE EGMONDEN En toch komt de lente De Hoef heeft grootse plannen voor tle 5 mei viering £mm>- Taxi tel. 1900 Kort Nieuws 8 APRIL 1970 NUMMER 928 Uitgave Drukkerij Belleman Ecmonderstraatweg 5 Telefoon (02206) 1201 Burg. Eymaplein 2a Egmond aan Zee Telefoon (02206) 1789 Advertentietarief15 ct. per mm. Bij contract belangrijke reductie. Giro 368954 Volgens de kalender is het al 18 dagen lente, maar de natuur blijkt zich nog steeds te vergissen of toch weer niet ook. Waar de lente verstek laat gaan bij de tem peraturen, op het land beginnen de eerste kleuren, zij het schuch ter, hun spel. Nog steeds willen de kopjes van de krokussen niet hele maal open. Vorige week hadden wij al een plaatje gemaakt, maar daarmee was nog geen eer te be halen. Om er bloemen in te zien moest er te veel fantasie bij. Op deze plaat gaat het beter. De kwe ker van dit veld, de heer André Zentveld, staat met zijn collega over de bloemen gebogen, om er de ongerechtigheden uit te verwij deren. Hij vertelde, dat het in het bloembollenvak op het ogenblik niet zo kleurrijk was, als de bloe men zouden doen vermoeden. Het te velde staande gewas moet zon der meer goed van kwaliteit zijn, want anders kan de opbrengst van zo n heel veld wel eens helemaal nihil zijn. Er zijn kwekers, die daar over kunnen meepraten. Wij kun nen ons voorstellen, dat zij de kleurrijkdom van zo'n prachtig veld dan met geheel andere ogen bekijken dan zij, die alleen maar van de kleur en de geur komen genieten. Dank zij een geweldige samenwer king van Het Oranjecomité; Muziekvereniging "Lamoraal van Egmont"; Zeevogels; Relax; De plaatselijke aannemers; De Middenstand; De oudercommissies der scholen; zal het mogelijk zijn de 5 mei feesten collectief te organiseren. Feest in de dorpskern. Het feest zal worden gevierd in de dorpskern en wel in en rond de garage van de heer P. Kareis. De heer Kareis heeft zijn garage, als een enorme feestzaal afgestaan. Een grandioos gebaar Het feest terrein reikt van de weg naar de Oude Veert, via Julianaw., School straat en Lamoraalweg tot aan de Herenweg. Grandioze versiering. Onder supervisie van de heer Den- neboom zullen de feestterreinen met behulp van de plaatselijke aan nemers op grootse wijze worden versierd en verlicht. Feest voor iedereen. Alles zal door iedereen worden ge daan om voor iedereen, van kleu ter tot 65 een groot feest van de vroege ochtend tot in de late avond te organiseren. HET PROGRAMMA: 8.00 uur Reveille. Tambours en trompetters maken een rondgang. 8.30 uur Oecumenische kerk dienst met medewerking van "La moraal van Egmont". 9.30 uur Optocht van verklede kinderen, groepen, versierde fiet sen. (Inlichtingen en organisatie bij de scholen). 10.15 uur: Aubade voor het Ge meentehuis. 10.45 uur: Toneelvoorstelling voor de kinderen van 6-10 jaar in de grote zaal van Verdegaal. 10.45 uurMarathonloop met hindernissen voor tieners van 10- 14 jaar. 11.00 uur Marathonloop met hindernissen voor tieners van 15- 100 jaar. Van 13.30 tot 15.00 uur: Feest met wedstrijden voor diverse leef tijdsgroepen in de feestzaal Kareis en op het wedstrijdcircuit. Organi satie Zeevogels en Relax. 21.00 uur: Muzikale rondgang. 21.30 uur Groot feest in de zaal van Verdegaal met medewerking van de "Aviolanda's". Draaien van het vrolijke rad, enz. enz. Zonodig en mogelijk feest in de zaal Kareis. Muziek. Behalve het veelvuldig optreden van "Lamoraal van Egmont" zal ook de gehele dag een draaiorgel spelen en zal er 's avonds levende en electronische muziek zijn. Prijzen. Vc|Hbe optocht des morgens zul len fraaie prijzen ter beschikking worden gesteld. De jury ,mevr. Belleman, de heer Denneboom en de heer Poelsma. Verder zullen voor alle wedstrijden die worden gehouden vele prijzen ter beschikking worden gesteld. Doordat allen medewerken, zal het feest voor eenieder grandioos wor den Let op onze nadere berich ten De Raaffeisenbank is goed voor uw geld... (RAIFFEISENBANK IDE EGMONDEN ROODE KRUIS Op 14 april a.s. 's avonds vanaf 19.00 uur, verwacht het Roode Kruis met medewerking van de Reddingsbrigade te Egmond a. Zee in de Van Speykschool en te Eg- mond-Binnen in de lagere schooi aan de Herenweg, allen die een oproep krijgen en ook graag nog nieuwe donors die hun aanmel dingsformulier ongefrankeerd per post kunnen verzenden. Komt u op de tijd aangegeven op de oproep Mocht het u niet schikken, komt u dan toch maar, tussen 7 en 9 Mocht u géén oproep gekregen hebben en toch bloed willen ge ven, u bent van harte welkom. Er is veel bloed nodig. Voor Egmond aan de Hoef wordt voor vervoer gezorgd. Er is een Volkswagenbusje en een Morris. Misschien is er nog iemand die een paar keer wil rijden Opgaven graag aan het secretariaat Boulevard 30, Egmond aan Zee. Telefoon 1464. Wij verwijzen naar de oproepkaarten. UITREIDING GEMEENTEHUIS Tc Egmond aan de Hoef wordt momenteel naarstig gewerkt aan de uitbreiding van het gemeent- huis. Ten Noorden van het be staande pand staat reeds de mon- tagebouw, nadat de stenen funde ring eerst gemetseld was. Zoals bekend, zal in dit nieuwe deel de dienst Gemeentewerken worden ondergebracht terwijl ook de VVV haar informatiekantoor hier krijgt. Het houten VVV-ge- bouwtje staat nog op het terrein voor de nieuwbouw (op de foto niet zichtbaar) maar dat zal bin nenkort verdwijnen. Door deze uitbreiding van het ge meentehuis komt de VVV te Eg mond aan de Hoef van de drie Egmondse VVV's wel in de meest gunstige omstandigheden te verke ren. De combinatie van een ge meentehuis met een VVV-kantoor is ideaal, want ook een gemeente huis kan als een inlichtingenbron worden gezien voor een hele ge meenschap. Bij elkaar wordt het een groot inlichtingencentrum. Voor de aanbouw zal een groot plein aangelegd worden, waardoor het geheel een goed aanzien zal krijgen. Alvorens het gebouw in gebruik zal worden genomen, zal er nog wel een maand met de werkzaamheden gemoeid zijn. Laurentius van der Velden t Voor velen eigenlijk geheel onver wacht overleed op 86-jarige leef tijd de heer Laurentius van der Velden. De heer Van der Velden was een man die het diepste res pect op kon brengen voor het meest nietige in dit leven, omdat hij wist en het door zijn levensop vatting steeds weer bezield uit droeg, dat alles was, is, blijft en tot stand komt door die ene grote macht, wiens lof hij z'n leven lang heeft verkondigd, zijn Schepper. Was het, omdat zijn werk en woonstede lag temidden van het weidse polderlandschap van de Eg- mondermeer, was het omdat zijn werk hem steeds weer confron- treerde met de wonderen der na tuur, feit is, dat zijn grote per soonlijkheid in staat was, om ie dereen voor zich in te nemen, zon der dat hij daarvoor de minste moeite deed. Want zijn hoge leeftijd was voor hem nietszeggend, wanneer het er om ging, de lof van zijn God te zingen op het zangkoor in de kerk van Egmond aan de Hoef. Deze kerk bestaat 47 jaar, en al die tijd kwam hij uit de Egmonder- meer, weer of geen weer, en dat meerdere keren per week. Voor die tijd zong hij al in Alkmaar en Egmond aan Zee. Hij was een sympatiek mens en beschikte over een bevrijdende hu" mor. Hij was muzikaal, en dacht ondanks zijn hoge leeftijd modern. Hij maakte ook gebruik van mo derne middelen, want een bandre corder was voor hem hét middel, om zijn zang en dat van het koor thuis critisch te beluisteren, zodat hij in staat was verbeteringen aan te brengen. Zijn 86-jarige leeftijd was voor hem geen bezwaar om de repetities trouw te bezoeken, "al was het alleen maar om de sfeer nog te proeven", zoals hij zelf eens zei. Hij was begiftigd met de gouden legpenning van de St. Gregorius- vereniging, die hem werd gegeven bij zijn 40-jarig jubileum. Dinsdag 7 april is hij begraven te Egmond a.d. Hoef. WIJ VERNEMEN: dat de operettevereniging ,Danza' te Alkmaar, waarvan ook ver schillende Egmonders deel uit maken, gedurende 3 avonden de operette "Ein Walzertraum" zal opvoeren. De data zijn op de zaterdagen 11 18 25 april. Kaarten zijn ook verkrijg baar bij Mevr. IJkel, Pr. Bea- trixlaan 19, tel. 1460 te Eg mond a.d. Hoef. dat drumband "Van Speyk" we gens uitbreiding van haar trom- petterscorps, plaats heeft voor jongens en meisjes (boven de 14 jaar) die graag bazuin zouden willen leren blazen. Gegadigden SJONGE, WAT EEN LEKKERE DROP HEEFT DIE DA.-DROGLST TANG! IN DE SMIDSTRAAT 9 - TEL. 1027 kunnen zich melden tussen 6 - 7 uur 's avonds bij D. D. de Vries, Bergstraat 28, tel. 2107; dat van 13 tot 18 april in de Eg- monden gecollecteerd wordt ten bate van de Kinderbescherming. Geeft allen met milde hand, het kan ook uw kind zijn die onze vervolg pag. 2

Contact met de Egmonden | 1970 | | pagina 1