Twaalf opslagtanks in aanbouw Op 24 april is het 25 jaar geleden, dat onze ouders en grootouders G. Glas C. C. Glas - Zonneveld in het huwelijk zijn getre den. Dat zij nog lang ge spaard mogen blijven, is de wens van hun dank bare dochter en schoon zoon en kleinkinderen A. Eijben-Glas D. Eijben René Monique Egmond a. Zee, april '70 Past. van Kleefstraat 24 Gelegenheid tot feliciteren van 5 - 7.30 uur in café "De Meerpaal", Zuider straat 41, Egmond aan Zee. Vervolg van pag. 1. steun nodig heeft. Het is ten bate van alle gezindten; dat tijdens de Pinksterdagen een hondenkeuring wordt gehouden op het voormalige Zeevogels- terrein aan de Herenweg. Dit evenement belooft bezienswaar dig te worden. Liefhebbers kun nen meer aan de weet komen bij de secretaris M. Cnossen, Gloriantstraat 17 te Alkmaar; tel. 15886; dat groentehandel J. Duin, u weet wel, de specialist aan de Julia- straat te Egmond aan Zee zijn zaak drastisch zal uitbreiden. De oppervlakte van de zaak wordt meer dan tweemaal zo groot; dat de tennisclub "Egmond aan Zee" ook een clubblad heeft uit gegeven, of althans daartoe 'n „schuchtere poging" doet, zoals de uitgevers zelf stellen. Zij ho pen dat het niet afloopt als met zovele clubbladen, die wegens gebrek aan copie geruisloos ver dwijnen. Maar dat hebben de leden zelf in de hand. In dit blad werd medegedeeld, dat de club het eerste erelid heeft en wel de heer M. J. Veltkamp te Egmond a.d. Hoef. Aan de ko mende competitie zal de club met 4 teams deelnemen; OPROEP Gooi geen oude flessen w Egmond a.d. Hoef heeft gföotse plannen voor de 5 mei viermg. Wij vragen hiervoor de medewer king van de gehele bevolking. Voor de versiering van het_dorp hebben we allerlei waardelc^wia- teriaal nodig. Wij vragen ae be volking beleefd doch dringend om divrese materialen af te staan. Vooral hebben wij veel touw en bindmateriaal nodig. Verder lege flesjes, lege busjes, houten blok jes enz. enz. Zaterdag 18 april worden de spul len opgehaald tussen 2 en 5 uur. Wij rekenen op uw medewerking. Werkgroep 5 mei-viering HANDBAL EGMONDIA Uitslagen zondag j.1. Egm. 1 dames - GSV 2-2 Egm. 1 heren - CSV 17-5 Egm. 2 dames - AVA 0-5 Berdos adsp. - Egm. 1 7-5 Berdos adsp. 1 - Egm. 2 5-7 Programma zondag 12 april HerenAVA 2 - Egm. 1 10 u. Dames Egm. 1 - DOSHO 12 Dames LSVV 1 Egm. 2 11 u. Adsp. Egm. 1 - CSV 1 10 Adsp. Egm. 2 - CSV 2 10 Gewijzigde trainingsuren Heren vrijdags van 19.30 - 21.00 uur; dames donderdags van 19.00 tot 20.30 uur; adsp. maandags v. 19.00 tot 19.45 uur en pupillen: woensdagsmiddagss van 15.00 tot 16.00 uur. ZEEVOGELS-NIEUWS Programma 13 april 1970 109 Limmen 1 - Zeev. 1 2.30 Scheidsrechter P. Hartland Vertrek 1.30 per auto. 93 Bergen 3 - Zeevogels 2 2.30 Scheidsrechter W. Hulskamp 192 Alcm.V. 6 - Zeevogels 3 12u- Scheidsrechter Th. Lute 293 Zeev. jun. 1 - Flamingo's 1 12 uur. Scheidsr. J. H. v.d. Berg Zaterdag 11 april 1970 114 Flamingo's adsp. b- Zeev. b 2 uur. Scheidsr. R. N. Liefting Welpenprogramma 11 april Zeev. a - Foresters a 15.00 u. Zeev. b - Alkm. Boys d 14.15 u. RKAFC d - Zeev. c 10.45 u. RKAFC j - Zeevogels d 10.45 u. Zeevogels e - Berdos e 13.30 u. Bij het constructiebedrijf van de fa. v. d. Wel aan de Oude Egmon- derstraatweg te Egmond a.d. Hoef is een twaalftal opslagtanks in aan bouw, welke zijn bestemd voor 'n vetsmelterij in Friesland. Dit om vangrijke werk zal pl.m. twee maanden in beslag nemen, terwijl er ondertussen nog allerlei andere opdrachten uitgevoerd moeten worden. Dit dinamische bedrijf, dat nog maar kort hier is geves tigd groeit uit z'n voegen. Was het aanvankelijk zo, dat men over 'n behoorlijke ruimte dacht te be schikken, door het meer bekend worden van de producten, waar aan onmiskenbaar veel vakman schap aan te pas komt, breidt het bedrijf zich gestadig uit. Door de opdracht tot de bouw van de 12 tanks begint het ruimtegebrek zich eerst goed te manifesteren. Wij hadden een gesprek met de chef in het bedrijf, de heer J. van Leeuwen en de boekhouder de hr. C. Swinkel. Zij zeiden, dat het be drijf belangstelling had voor het industrieterrein, dat aan de Oost kant van Egmond aan de Hoef binnenkort hopelijk in ge bruik zal worden genomen. Maar de besprekingen in deze wa ren niet aan hen, want hun werk gever, de heer v.d. Wel zal de no dige mogelijkheden moeten zien en via de gemeente moeten zien te verkrijgen, om daar eventueel he* bedrijf voort te kunnen zetten. Van de tanks, die momenteel in aanbouw zijn, liggen er twee na genoeg gereed. Wanneer er vier klaar zijn, zullen ze worden afge voerd. Een exemplaar van 2,5 me ter doorsnee en 5 meter hoog ligt momenteel op 'n terreintje bij het Graaf Dirkplein. Er is nog wel ruimte voor een tweede maar dan houdt het op. Het gebrek aan ruimte begint dus schrijnend te worden. De wanden van deze tanks zijn 10 m.m. dik. Op de bodem ligt een verwarmingsspiraal terwijl er ook een spiraal is aangebracht langs de gehele binnenwand. Door deze spi raal wordt hete lucht of stoom ge blazen, waardoor de gestolde vet- massa weer vloeibaar wordt en af getapt kan worden. Alleen al het aanbrengen van zo'n spiraal is een omvangrijk karwei. Wanneer de tank voor een deel opgebouwd is, wordt door middel van een kraan het bodemsjpiraal aangebracht, dat ondertussen in de constructiewerkplaats is klaar gemaakt. Intussen worden ook de elementen voor de binnenwand spiraal aan elkaar gezet en gevormd. Deze wordt aangebracht, wanneer de tank in zijn grootste afmeting ho rizontaal ligt, zodat in- en uitlo pen nog gemakkelijk is. Wanneer het spiraal goed zit en vastgelast is, kan de afsluitkap er op gelast worden. De tanks worden bij de vetsmelte rij, waarvoor ze uiteindelijk be stemd zijn, naast elkaar geplaatst, terwijl er een bordes gebouwd wordt, zodat ze gemakkelijk te be reiken zijn. de mogelijkheid aanwezig nWt zijn, dat de tanks van binnen schoon gemaakt kunnen worden, is er een mangat in aangebracht, waarop een afsluiter is aange bracht. In elke tank komt een r^fciverk, noodzakelijk om de vet- nSsa tijdens de verwarming be ter vloeibaar te maken. Deze wordt pas later geplaatst, wanneer de tanks op het bordes zijn ge plaatst. Het bedrijf, dat aan verschillende mensen werk geeft, zit aan de Eg- monderstraatweg veel te krap. Het is voor de constructeurs soms moeilijk, om een goed overzicht op de gang van zaken te houden, maar zij hebben er goede hoop op, dat zich binnen niet al te lange tijd een oplossing zal voordoen, waardoor dit probleem van de baan is. NED. CHR. VROUWENBOND afdeling De Egmonden. Na onze geslaagde avond in maart zijn we weer toe aan de laatste avond in dit seizoen. Mevrouw Kraayeveld komt voor ons een in leiding houden over "Oordeel en Veroordeel". Dit is tevens voor ons een expirement, want er zal over dit onderwerp door ons worden gediscuseerd. Deze avond is op dinsdag 14 april a.s. Tevens zal op deze avond de juiste datum bekend gemaakt worden van onze excursie naar de Ringers- fabriek in Alkmaar. Wij hopen op uw aller komst, dames, ook gasten zijn van harte welkom. Het Bestuur MOEDELOOS Met deze uitdrukking wordt de ge" moedsuiting weergegeven van een moedeloze adspirantgast, die, af komstig uit Velp, de gehele zon dagmiddag heeft geprobeerd een huis te huren in Egmond aan Zee. Overal waar hij kwam, met de ge gevens van de VW in zijn hand, kreeg hij te horen, dat men reeds verhuurd had. Hij is overrichter- zake naar huis gegaan. Toen hij het bureau van het Con tact belde om een advertentie op te geven, waarin hij vraagt naar een vakantie-adres, lag er toevallig een tekst voor ons, waarin de VVV Egmond aan Zee haar leden nog maals dringend verzoekt, de ver huurde perioden aan het bureau door te geven. Het blijft steeds een verzoek maar het is een dure plicht, om hier zon dermeer aan te voldoen. Het be stuur vraagt zich af, welke kracht termen er dan gebruikt moeten worden, om de noodzaak voldoen de te benadrukken. Zij wil de woorden "een grof schandaal, dat het niet gebeurt" niet gebruiken, ook niet "een ver gaande nalatigheid" maar dat is het wel. Laten wij Egmond aan Zee astublieft simpatiek houden Er zijn al heel wat gasten voor Egmond verloren gegaan. HANDWERKTENTOON- STELLING VROUWENGILDE EGMOND A. D. HOEF Zondag a.s. 12 april is weer de handwerktentoonstelling in de zaal van Verdegaal. Dit jaar is er zeer veel aandacht aan besteed om er iets geweldigs van te maken. De tentoonstelling is geopend van 3-6 uur en om 8 uur 's avonds is de verloting. Ieder die nog hand werkstukjes heeft kan ze bij het bestuur inleveren. Degenen die nog lotenboekjes in hun bezit hebben worden ook ver zocht deze tijdig in te leveren. Tot zondag. Het Bestuur

Contact met de Egmonden | 1970 | | pagina 2