CONTACT MET DE EGMONDEN EUBBT vk? ktp? Schoonheidssalon Tang HAARUITVAL Nico Zonneveld Telefoon 116 4 Na de opening intensief gebruik van de Sporthal Renault John Zagwijn BERKHOUT Taxi tel. 1900 S. Zwart Ridder Oranje Nassau Supermarkt TELEF.1370 Egm. a.d. Hoef Grote prijsverlaging verse eieren Ons kassa koopje vleesreclame 29 APRIL 1970 NR. 931 Uitgave Drukkerij Belleman Egm onderstraatweg 5 Telefoon (02206) 1201 Burg. Eymaplein 2a Egmond aan Zee Telefoon (02206) 1789 Advertentietarief15 ct. per mm. Bij contract belangrijke reductie. Giro 368954 Sporthal Egmond is in enkele dagen reeds een vertrouwd goed geworden in Egmond. De actieve stichtingsbe stuursleden kunnen hun geluk niet op, nu het eindelijk zover is, maar de verenigingen, die sinds de opening van vrijdag j.1. reeds een intensief ge bruik van de prachtige hal hebben ge maakt, hetzij door eigen oefeningen, hetzij door op hun uitnodiging optre dende topmensen, weten zich nu ver zekerd van een unieke accommodatie, waardoor zij de meest ideale om standigheden voor hun hobby hebben gekregen. De plechtige opening op vrijdagmid dag was feestelijk. De voorzitter, de heer P. L. Zwart kon een groot aan tal genodigden welkom heten. Hij sprak zijn dankbaarheid uit voor de geweldige medewerking, die het be stuur van vele kanten had ondervon den. "Dit gebouw kon verrijzen dank zij de geweldige medewerking en het samenspel van de gehele Egmondse gemeenschap", aldus de heer Zwart. Burgemeester Bakker toonde zich hier ook zeer content mee. Hij ging in zijn welkomstwoord even terug naar de voorgeschiedenis, toen er sprake was van een combinatie kerk- sporthal. Het gemeentebestuur had heel wat projecten op het oog, maar de sporthal werd nr. 1 op de lijst. Er was de gelukkige omstandigheid dat de financiën konden worden ge regeld. Hij complimenteerde het be stuur en de gemeenschap voor deze prestatie. OPENING De commissaris der Koningin in Noord-Holland, Mr. F. J. Kranen burg, verrichtte de opening door het onthullen van een plaquette, waarop de daad, die hij zojuist had verricht, stond ingebeiteld, terwijl tevens de namen van de stichtingsbestuursle den hierin zijn aangebracht. De heer Kranenburg zei, het een eer te vinden, deze opening te mogen ver richten, terwijl de bijdrage van de Provinciale overheid niet eens als hoogste op de lijst van de financie ring stond vermeld. De heer Zwart sprak de wens uit, dat het bestuur binnenkort weer hoopte aan te kloppen, daar er nieuwe plannen op stapel staan, o.a. een zwem- en instructiebad. Mr. Kra nenburg kreeg een miniatuur plaquet te aangeboden, waarin het embleem van de stichting en de opening ston den vermeld. De commissaris zei verder, dat deze kleine gemeenschap een prachtig be zit had gekregen, waarvan hij hoopte, dat er een goed gebruik van zou wor den gemaakt, speciaal ook met 't oog op de duizenden gasten, "waarvan u jaarlijks de lasten ondervindt, lasten overigens, die u gaarne aanvaard". De heer Postma van de KNVB zei zeer trots te zjjn op deze accommo datie. "Wij kunnen nu tenminste zeg gen, dat wij in ons rayon volgens de regels van het spel de zaalvoetbal kunnen beoefenen" en zei hij "Ik kom uit Alkmaar een gemeen schap, waarvan de bevolking belang rijk talrijker is dan die van Egmond maar hier doen ze het toch maar en dat maar liefst in amper twee jaar". Het moest me van het hart Namens de inspectie Lichamelijke Opvoeding zei de heer Van Drunen, dat met deze sporthal een groot pro bleem, namenlijk het spelen buiten, dat in ons koude Noord-Holland dik wijls op bezwaren stuit, voor een groot deel een oplossing vindt. De voorzitter van de Coop. Raiffei- senbank, de heer J. Hopman, maakte een vergelijking tussen de werkzaam heden van het stichtingsbestuur en de bank, het dienstbaar zijn aan de ge meenschap. Hij bood riamens de bank instelling een massagetafel aan. De vele genodigden kregen na het officiële gedeelte de gelegenheid, de hal met alle nevenvertrekken te be kijken. 's Avonds waren velen aanwe zig in de hal, om getuige te zijn van een show van drumband 'Van Speyk', waarvan de voorzitster, mevr. Groen, het gezamenlijke cadeau aanbood van verschillende verenigingen, die van de sporthal gebruik gaan maken, na melijk een klok van 70 cm doorsnee, welke speciaal voor de hal vervaar digd zal worden. Symbolisch vond de overdracht plaats, terwijl de dames van de comitéleden bloemen kregen aangeboden. Na de demonstratie Lange Mat door leerlingen van de Academie voor Lichamelijke opvoeding te Amster dam, werd nog het woord gevoerd door de heer P. Dekker van ,,Achil- les", de hr. Gravemaker van de 'Een dracht", de heer G. Belleman na mens de VW Egmond aan Zee en de heer Groot namens de woning bouwvereniging. Tijdens de open bezichtigingsuren was er een talrijk publiek, voo-al zondag middag. Vele Egmondetaglfebben de hal toen kunnen bewonderen. De le den van het stichtingsbestuur gaven de belangstellenden de nodige tekst en uitleg en iedereen toonde zich bij zonder enthousiast over deze aan winst. Hoewel voor de tennissport, onder deel van de feestelijke sportweek, minder belangstelling was, mogen de andere sporten zich in een grote be langstelling verheugen. De turnde- monstraties van zondagavond werden zeer druk bezocht, terwijl ook de ta- feltennisdemonstraties behoorlijke be langstelling trokken. Voor de komende wedstrijden en de monstraties, die in het kader van de feestelijke openingsweek plaats zul len vinden, verwijzen wij u naar het programmaboekje, waarvan wij o.a. noemen woensdagavond handbal Nationale jeugdteams dames en he ren, donderdag 12 u. trimduinstrand- loop en 's avonds oranjebal met het "North Sea Combo"; vrijdag 1 mei boksen, zeer bekende boksers komen in de ring. Men zie ook de raambil jetten. OPPERWACHTMEESTER J. DE JONG NAAR DELDEN. De opperwachtmeester J. de Jong gaat na een verblijf van precies vijf jaar Egmond aan Zee verlaten. Hij is met ingang van vrijdag 1 mei be noemd tot adjudant-groepscomman dant te Delden bij Hengelo. De groep Delden telt twee posten met een be zetting van totaal 13 man. De heer De Jong kwam hier op 25 april 1965 als opvolger van opper wachtmeester Voets. Op onze vraag, hoe het hem hier was bevallen, zei opper De Jong, ronduit best. Hij zei over veel plaatsen te kunnen vertel len en dat hij door de aard van zijn werk veel met mensen in contact kwam, maar opvallend zijn de ver schillen, die zich onderling voordoen. "Het gemoedelijke van Egmond aan Zee vindt je niet overal". Zo vertelde hij over een ervaring, die hij o.a. in Haren had meegemaakt, en daarvoor ook typerend was. Een of andere freu le belde eens met de opdracht Zeg agent, het keeshondje van mijn buren is in mijn tuin, wilt u hem on middellijk weghalen Met de doorsnee-Egmonder kon hij het altijd goed vinden, "maar opval lend is hier wel de vernielzucht, ge joel of straatgerucht en het drank misbruik", aldus de heer De Jong, het laatste als oorzaak aanwijzend van de eerste twee delicten. Maat houden is in alles eeft schone deugd. Klein maar zeer fijntjes ingericht is de nieuwe schoonheidssalon van dro gisterij Tang aan de Smidstraat 9 te Egmond aan Zee. Velen kennen de zaak van de heer Tang, hij is de man die dingen ver koopt "waarvan men het bestaan niet eens kent", zoals hij zelf dikwijls in zijn wekelijkse reclame via het Con tact aan den volke kond doet. Geruime tijd waren wij hem uit het oog verloren, maar de reden van zijn verdwijnen bleek al spoedig, toen wij geconfronteerd werden met de nieuwe schoonheidssalon, die een plaats ge vonden heeft in het ondergrondse van de zaak, in welke benedenaardse contreien de heer Tang als volleerd doe-het-zelver het werk heeft uitge voerd. Wij moeten hier stellen, dat hij weet wat vrouwen toekomt of wat ze op z'n minst verlangen, want zon der te pretenderen op dat gebied des kundig te zijn, dachten wij, dat een vrouw zich hier vrouwelijk thuisvoelt. Kennelijk straalde ons de verlegen heid van het gezicht, want de heer Tang zei "Je bent de enige man die hier in komt, je ziet' het wel, het is een specifiek vrouwelijk afdelinkje". Hij heeft een schoonheids-specialiste in vaste dienst, t.w. mej. M. van Bakel. De kraakheldere salon is modern ingericht en toch zegt de heer Tang, "mikken wij hier op de gewone toer, het moet voor iedereen te betalen zijn en daarom is mijn schoonheids salon niet gebonden aan dure cosme tica, er zijn vele keuze-mogelijkhe den, maar het moet goed zijn". De heer Tang gaat zijn salon exploite ren in de gewone voor iedereen be taalbare prijsklasse. We kunnen hier alle kanten uit, zegt hij. Voor hem hopen wij één kant uit, die van het succes. GARAGE Pr. Hendrikstraat 8-10 Egmond a. Zeetel. 1900 Voorstraat 125 Telefoon 1314 Delden is ook toeristisch ingesteld, hoewel niet zo sterk als Egmond. Hij gaat er graag heen, niet alleen om de promotie, maar de omgeving is bijzonder mooi. "We zitten hier in Egmond aan Zee totaal omhoog, we hebben slechts vier man en dat is niet alleen nu, maar vooral in het seizoen veel te weinig". Voor eigen dingen heb je geen tijd meer, er is elk ogenblik wel wat anders, ook het toezicht kan niet meer normaal ge beuren". Het opmaken en afwerken van een verbaal kost soms 5 tot 6 uur. Op onze vraag of dat niet wat eenvoudiger. De groep Del den. waar- Jong, dat alle gegevens dikwijls zo volledig moeten zijn, dat vooral de jjustitie zich totaal in elke zaak kan 'oriënteren. Het is dan ook niet zo 'eenvoudig. Dt groep Delden, waar over opper De Jong, dan als adju dant het bevel gaat voeren, zal voor al wat de regelmatigheid in de or ganisatie betreft, gemakkelijker lig gen. Een opvolger voor Egmond aan Zee is nog niet bekend. Hedenmiddag om 13.45 uur kwam er op het gemeentehuis te Egmond aan Zee een gezelschap bijeen voor een speciale huldiging. Hiervoor wa ren ook uitgenodigd oud-wethouder S. Zwart, zijn vrouw en kinderen en an dere belangstellenden. Tevens waren de beide wethouders H. Klaasen en P. L. Zwart aanwezig. De heer Zwart kon, om het feit dat hij en zijn familie werden uitgenodigd vermoeden, dat het om hem zelf ging, maar toen hij kort na aankomst op het gemeentehuis uit de mond van burgemeester Bakker vernam, dat hij benoemd was tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau, was hij vol komen verrast. De burgemeester schilderde in enkele bewoordingen de verdiensten van de heer Zwart voor de gemeente Egmond aan Zee. De gedecoreerde was 23 jaar wet houder. Voor de inwerkingtreding van de Bijstandswet beheerde hij het maatschappelijk hulpbetoon in de ge meente. Nu is hij nog steeds lid van de commissie voor toepassing van de Bijstandswet, waarvan hij voorheen ook voorzitter was. Deze hoge onder scheiding is in de gemeente Egmond aan Zee nog eenmaal uitgereikt. 10 orange stokken voor 98 Groot pak Brusselse kermis nu maar voor 98 Opvouwbare weekend-koffer slechts 7,50 Koffie gemalen of bonen 250 gram nu voor179 Sardines van 79 NU voor 59 Tolet Air Florida of Capri bus van 229 nu v. slechts 198 Veters bruin of zwart 5 paar 49 cent Mousserende appelwijn slechts 198 deze week Grote bus haarlak NU 139 1 pot kersen op sap zonder pit van 139 NU 98 v. Houten Almond Joy 3 stuks 105 NU 79 Haringfilets in tomaten- of mosterdsaus 2 blik voor 69 Seven Up grote fles 77 2e fles NU voor 63 Fecstroltong GRATIS bij 1 fles limonade van 125 Bij aankoop van f 5,aan boodschappen papieren toe ter voor 10 ct. Feesthoedjes voor 5 mei- viering 25 ct. Hier is u weer uw vers voor de komende week Donderdag en vrijdag Magere gehakt h.o.h. 500 gram 2,08 Donderdag t.m. zaterdag Magere runderlappen 500 gram 4,58 Roomschnitzels 3 st. 1,58 Doorregen runderlappen 500 gram 298 Maandag t.m. woensdag Gelderse schijven 3 st. 118 Magere speklappen 50o gram 2,38 BLIJF SLANK Echte Lekkerkerkse Boeren zure zult 250 gr. 88 CUPSFEER Donderdag, Koninginnedag, zal de halve finale plaats vinden tussen de St. Jozefschool Egmond aan de Hoef en de Van Speykschool te Egmond aan Zee. De wedstrijd wordt gespeeld te Alkmaar op het Jong Holland terrein en gefloten door pastoor Horstman, aanvang 16.15 uur.

Contact met de Egmonden | 1970 | | pagina 1