CONTACT MET DE EGMONDEN EËBT Renault John Zagwijn RAÏFFEISENBANK DE EGMONDEN I Supermarkt TELEF.1370 Egm. a. d. Hoef Kiss Candy re pen, 5 stuks slechts 59 nu 79 voor 79 nu slechts 98 3e blik gratis 15 ct. korting nu 49 nu 59 nu 298 69 slechts g8 79 59 99 Afscheid en jubileum bij het reddingsstation Egmond aan Zee vette MP BERKHOUT Taxi tel. 1900 Bloemrijke opening van het badseizoen 20 mei 1970 Nummer 934 Uitgave Drukkerij Belleman Burg. Eymaplein 2a Advertentietarief15 ct. per mm. Egmonderstraatweg 5 Egmond aan Zee Bij contract belangrijke reductie. Telefoon (02206) 1201 Telefoon (02206) 1789 Giro 368954 Op deze foto drukt Mr. J. J. Spit de 81- jarige heer Blaauboer de hand. De laatste nam afscheid van de plaatse lijke commissie van de KNZHRM, waarvan de heer Blaauboer 22 jaar lid is geweest. Hem werd vorige week een afscheids avond bereid in ,,De Klok", terwijl ook het 25-jarig jubileum van de heer Spit werd herdacht. GARAGE Pr. Hendrikstraat 8-10 Egmond a. Zee, tel. 1900 VITAMINEN VAN A TOT Z IN PRACHTIGE GROENTEZAAK De zaak van de primeurs, gjoente- handel J. Duin, mocht dan al een be grip zijn in Egmond aan Zee, door de verbouw van de laatste weken hebben de heer en mevrouw Duin er nog een extra tintje aan gegeven. Leek het er tijdens de verbouw op, dat er van de oude zaak niets was overgebleven, bij het zien van de nieuwe zaak blijkt dat nog helemaal waar te zijn ook. De smalle winkel van voorheen is in een prachtige, ei gentijdse en zeer ruime zaak veran derd, waardoor een riant overzicht is verkregen op niet alleen de primeur tjes, die deze groentehandel pleegt te brengen, ar ook op alle tuinpro- dukten, .^arover elke huismoeder iedere dag weer wil beschikken. In deze zaak zqn de modernste mate rialen verwerkt, die voor dit spciale terrein denkbaar zijn. Wanneer het om groq^^'; gaat, is men gauw ge neigd telEpsen in de richting van een aardappelkist en de veilingbakjes, waarop met grote letters staat, van welke veiling het produkt afkomstig is. De smaakvolle wijze echter, waarop het meest edele produkt van moe der aarde, de groente en fruitgewas sen, hier worden gebracht, stimuleren het verbruik. Door middel van de mo dernste machines kan men hier prac- tisch alles panklaar betrekken, inclu sief de aardappelen, geschrapt of ge schild naar keuze. Is het al zo, dat uitgerekend het hele kleine stukje aarde, dat toeval lig Holland heet, de beste groente voortbrengt, de heer Duin weet, dat er in het buitenland ook enkele goede stukjes grond voorkomen, waar van daan hg dan ook zijn specialiteiten laat komen, om ze exclusief aan de vrouw te brengen vanuit de moderne gekoelde vitrines. Het is een prach tige zaak daar aan de Julianastraat. De verbouwer was de fa. Baart, het stucwerk, vakwerk zondermeer, is van het stucadoorsbedrijf Slrjkerman en Liefting, electro H. Konijn zorgde voor de stijlvolle verlichting. De Raïffeisenbank is goed voor uw geld... bi uw spaarbank en al'ie bankzaken HIER DAN WEER ONS KASSAKOOPJE Grote baal Chips van 105 Krakelingen van 98 Queen Fourre Vanille Unox Groentesoep, 2 blikken 204 deze week Grote blikken Unox soepen tijdelijk niet Maggi Tomatensap van 71 Maggi Tomatensoep van 81 Cadum douche met spons van 345 Heel blik Doperwten voor maar Blik hele schijven Ananas Hero Cassis nu voor maar Magere Chocomelk, hele liter Hele liter Cassis Gratis fles Sinaasappelkwast bij 1 fles Mantala van 4,25 HIER IS WEER UW Vers vlees reklame VOOR DE KOMENDE WEEK! Donderdag 21 en vrijdag 22 mei Magere Gehakt, 500 gr. 2,08 Donderdag 21 t.m. zaterdag 23: Magere Runderriblappen 500 gram 4,18 Roomschnitzels, 3 stuks .1,58 Filet-Americain, 250 gr. 2,38 Maandag 25 t.m. woensdag 27: Magere Varkenspoulet 250 gram 1,98 Verse Saucijzen, 500 gr. 1,88 Vele gasten en inwoners waren er van getuigen, toen zaterdag j.1. het bad seizoen 1970 feestelijk werd geopend door Egmonds Bloemenkoningin. De VW achtte het een geschikt moment, om het badseizoen reeds voor Pinkste ren te openen, al viel dat dan wat vroeg. Maar de weersomstandigheden waren bijzonder gunstig, zodat deze opening onder bijna zomerse temperaturen kon geschieden. Bij het V.V.V.-bureau was een lint over de weg gespannen, dat door de bloemenkoningin werd doorgeknipt. Hierna zette de optocht, begeleid door drumband "Van Speyk", zich voort langs de Voorstraat en verschillende andere straten van het dorp. Het was een origineel idee van de heer C. Mooy, de voorzitter van de evenementencommissie, om deze ope ning in het teken van de bloemen te zetten. Bij elk Horeca-bedrijf werd halt gehouden, om een boeket tulpen aan te bieden. Er was bijzonder veel belangstelling op deze zaterdagavond, waaraan ook "Lamoraal van Egmont" muzikaal meewerkte. ZONDAG'S GEOPEND. Voorstraat 125 Telefoon 1314 Een stukje van het interieur. Midden in de zaak staat een z.g. diepvriesei- lan. Hieromheen zijn zeer ruime loop paden, waardoor een prachtig over zicht over het gehele assortiment wordt verkregen. We zitten ons verhaal te noteren in de sfeer van het reddingswezen, want in de loods, waar de motorreddingsboot „Ubbo" staat te wachten op een moge lijke klus, ruik je de zee en de geur van olie en teer, onafscheidelijk behorend bij schepen en alles wat met scheep vaart heeft te maken. Langs de kant hangt een aantalscheeps boeien, waarop de namen staan van schepen, waarmee het reddingsstation heeft te maken gehad tijdens scheeps rampen en andere acties. Die boeien waren als het ware de notities van de reddingen, die de bemanning heeft ver richt. Aan de hand van deze boeien vertelde de heer Blaauboer van de reddingen, die in de periode, dat hij lid was van de plaatselijke commissie, heb ben plaats gevonden. Van de Poolse trawler .Drost' die strandde ten Zuiden van Egmond aan Zee werden o.a. 14 man gered. Ten noorden van Bergen aan Zee strandde de „Baracuda". Bij het overbrengen van een lijn door een zeesleper van Weismuller, sloeg de daarvoor gebruikte vlet om, waardoor drie man te water raakte. Gelukkig was er voor gezorgd, dat de redding boot in de buurt was en de drie wer den opgepikt. Een er van is nu kapitein op een zeesleper. Toen strandde dfe „Kathingo" bij Bergen aan Zee. De commissie zorgde ervoor, dat er onmid- delijk kon worden ingegrepen en door middel van het wippertoestel werden 29 mannen en een 17-jarig meisje, vrouw van de Griekse kapitein, van boord gehaald. Daarna volgde de Kat- wijkse Logger met 10 mensen en de brand op de „Amalia" waarvan 16 men sen gered werden. De heer Blaauboer heeft zelf 18 jaar' gevaren, afwisselend als machinist en scheepswerktuigkundige. Hij kende de gevaren van de zee uit eigen ervaring en hij kon dus deskundige adiviezen geven, waarvan gaarne gebruik werd gemaakt. Hij stamt uit een geslacht, dat met het lot van schipbreukelingen was be gaan, want zijn overgrootvader Gerrit de Groot was een der eersten bij de oprichting van het station Egmond aan Zee, na 1824. Hij werd opgevolgd door zijn grootvader Cornelis de Groot» toen voorzitter van de plaatselijke commissie, deze weer door zijn vader Jochem Blaauboer tot 1947 en toen volgde de nu scheidende heer C. Blaauboer. jj Tegelijk met dit afscheid vierde Mr. J.J. Spit zijn 25-jarig jubileum. Hij volgde in maart 1945 de heer Hendrik Konijn op en vervult de funktie van secretaris-penningmeester. Het was ooLj zijn taak om in geval van nood de schip per en de bemanning te waarschuwen. Deze funktie wordt nu vervuld door de heer A. Heere, terwijl de heer Spit nog lid blijft van de commissie. De heer Blaauboer ontving uit handen van de direkteur van de KNZRM een schilderij van Jo Spier, voorstellende een strandreddingboot met paarden. De heer Spit ontving de verguld-zil veren medaille van de Mij. Beiden werden toegesproken, o.a. ook door de huidige voorzitter van de plaatselijke commissie, de heer A. G. Bakker. In de plaats van de heer Blaauboer is benoemd, de heer R. Buisman, direk- .teur van de Pr. Hendrikstichting. Het was een bijzonder gezellige avond in de Klok. waar ook uè 'bekende zee- fotograaf C. Vermeulen een aantal kleurendia's vertoonde.

Contact met de Egmonden | 1970 | | pagina 1