s ft Hotel Zeehuis' een kok een kelner Over een week naar de stembus ft l ln plaats van geboortekaartjes W <)j Met vreugde geven wij kennis dat op 20 mei 1970 onze dochter is ts 5a geboren. Wij noemen haar CLAUDIA |j K Visser |j ft M. E.S. Visser-de Graaff Duindoornlaan 6 Egmond aan Zee Op 4 juni hopen onze ouders en grootouders W. A. Verver J. Verver-Zwaan hun 40-jarig huwelijksfeest te Hun dankbare kinderen en klein kinderen. Receptie thuis van 2-5 uur. Di-, Wiardibeckmanlaan 57, Egmond aan Zee. Dankbetuiging Mijn afscheid van de dienst bij de P.T.T. is voor mij, mijn vrouw en kinderen onvergete lijk geworden^ Hartelijk dank aan alle inwo ners van Egmond-Binnen voor de enorme belangstelling en de fraaie geschenken, ook aan het fanfarekorps „Eensgezindheid" voor de muzikale hulde en ook dank aan familie en belangstel lenden van buiten Egmond-Bin nen. Een mooier afscheid hadden wij ons niet voor kunnen stellen. H, Mooy M. Mooy-Blokker Egmond-Binnen, mei 1970 Herenweg Op 31 mei a.s. hopen onze lieve ouders Klaas Krab Maria Cornelia Krab-Dekker hun 50-jarig huwelijksfeest te vieren. Hun dankbare kinderen, klein en achterkleinkinderen. Egmond aan Zee, mei 1970 Past. van Kleefstraat 18. Boulevard 20, Egmond aan Zee Tel. 02206 - 1597 - 1255 vraagt voor direkte in diensttreding voor het hele jaar, desgewenst: tijdelijk v.a. 18.00 uur. MEDEDELINGEN VAN HET WIT-GELE KRUIS DER EGMONDEN 1. Ingaande 1 juni a.s. zal de functie van wijkverpleegster worden waargenomen door mevrouw M. Kui per-Kramer, Mosselaan 2 te Egmond aan de Hoef. Zij is telefonisch bereik baar onder nummer 1850. 2. Ter voorziening in de vacature van wijkverpleegster zal zuster A. M. de Klerk, thans als zodanig werkzaam te Zundert, op 16 juli a.s. in dienst treden. Zij zal de woning bij het wijk- gebouw te Egmond-Binnen gaan be wonen. 3. Nieuwe leden kunnen zich mel den bij: de heer B. Dekker, Juliana- weg 19, Egmond a.d. Hoef; de heer M. P. A. Schuit, Herenweg 26a, Eg mond-Binnen. Het Bestuur DIENSTEN WIJKVERPLEEGSTERS Van 22 mei 18.00 25 mei 8.00 u. zr. Canisia, Hogeweg 65, Heiloo, tel. 02205-224; zr. Kuiper, Egmonderstr.- weg 68, Egmond a.d. Hoef, tel. 02206- 1537. EGMOND AAN ZEE Woensdag 3 juni zal Nederland weer naar de stembus gaan en hoewel de stemplicht is vervallen, zullen de ver kiezingen voor een nieuwe gemeente raad meer belangstelling trekken dan die voor de Provinciale Staten. Het gaat nu om personen, die men be ter kent, terwijl het ook gaat om het beleid van de gemeente, dat nu een maal meer aanspreekt dan het be leid op landelijk niveau. Tot nu toe is het rond de verkiezingen vrij rustig gebleven. Buiten enkele folders, aanplakbiljetten en waar schijnlijk nog te plaatsen adverten ties, lijkt het er op, dat er meer spra ke is van een rustige sfeer, waarin de mensheid afwacht, wat er gaat gebeuren. Niet om er meer strijd in te brengen, integendeel, maar wel om de komende verkiezingen meer in de belangstelling te brengen, lijkt het ons nuttig, om er iets meer aandacht aan te schenken door middel van een ob jectieve beschouwing van de nu be staande verhoudingen. Wij hebben daarom een gesprek gehad met de 4 lijsttrekkers van Egmond aan Zee en bovendien met wethouder Klaasen, die na een raadslidmaatschap van 12 jaar waarvan zeven-en-een-half jaar als wethouder, zich gaat terug trekken. Wij hebben de volgende vragen ge steld 1. In een kleine gemeente, zoals Eg mond aan Zee er een is, nemen 4 partijen of groeperingen a.d. ver kiezingen deel. Uitgaande van de gedachte, dat het in een kleine gemeente mogelijk moet zijn, ge zamenlijk voor het welzijn van de gemeente te werken, terwijl elk raadslid daarin zijn persoonlijke inbreng heeft, zouden wij gaarne van u willen horen, hoe u over de mogelijkheid denkt van samen werking in de toekomstige raad, ook waar het de voorvergaderin gen betreft; 2. Hoe ziet u de toekomstige zetel- u de verdeling van de wethouders- verhouding in de raad en hoe ziet zetels? P.v.d.A. lijst 1 Lijstaanvoerder P. L. Zwart P. L. Zwart "Ik ben er sterk voor, een goede samenwerking op te bou wen. Uiteindelijk is de raad er in het belang van de gehele gemeente. Het moet mogelijk zijn, om met de an dere groeperingen tot overeenstem ming te komen. Een persoonlijke me ning moet altijd gebracht kunnen wor den, in de gehele raad is dat vanzelf sprekend, in de partij moet dat ook kunnen. Ik ben het ook wel eens niet eens met onze fractie en dan stem ik op dat punt in de vergadering te gen!" De heer Zwart is voorstander van commissievergaderingen. Een totale samenwerking met de gehele raad, ook waar het de voorbesprekingen be treft, ziet hij nog niet. De heer Klaa sen zegt hierop "Wij hebben vier jaar geleden het voorstel gedaan aan de KVP, maar zij hebben er nooit ge bruik van gemaakt". En de heer Zwart "Wij zijn voor alle openheid, wij zouden het zeker willen". Over de zetelverdeling: "Voorspel lingen zijn moeilijk. Het zou mogelijk zijn, dat de comm. partij er een haalt. Wat de wethouderszetels betreft: als de verhouding 6 (PvdA)5 (VCP) is, dan zal er zeer zeker een wethou derszetel naar de VCP gaan, daar er dan sprake is van een grotere eenheid. Wanneer de VCP er vier haalt, gaan wij praten", aldus de heren Zwart en Klaasen. Ver. Christ. Partijen, VCP, lijst 2 Lijstaanvoerder H. Wijker. H. Wyker: "Iedere groepering weet, dat wij voor samenwerking zijn, voor de toekomst vanzelfsprekend maar de samenwerking zoals wij die voor staan, is al sterk tot uiting gekomen in de Commissie Openbare Werken, waarvan de heer Klaasen vorzitter is. Die samwerking is prima". Wat de heer Wyker betreft, zou het mogelyk moeten zijn, om gezamenlijk fractievergaderingen te houden, om dat je dan uitvoeriger en rustiger een probleem kunt bepraten, "in tegen stelling tot een openbare raadsverga dering, waarin je amper het woord mag voeren". Wat de persoonlijke in breng betreft, zegt de heer Wijker "Je zit daar voor de gemeente, niet voor de partij. Uiteindelijk doe je het werk voor de gemeenschap en het doel kan op verschillende manieren bereikt worden. In principe zou mij de ver houding in de raad niet interesseren, als de samenwerking maar goed is. In een gemeente moet politiek niet voorop staan, dat is landelijk wel goed, maar hier niet." Verder zegt de heer Wijker: "Per soonlijk zou ik graag zien, dat er meer evenwicht in de raad kwam, want hoewel het niet een noodzaak zou moeten zyn, geloof ik toch dat het beter is voor het opbouwen van een goede samenwerking". Aan een voor spelling kon hij zich moeilijk wagen, temeer omdat de comm. partij mee doet, waarvan hij overigens geloofde, dat die geen zetel haalde. Waar de rest dan heen gaat, is de vraag. Hij hoopte, waar het de wethouderszetels betreft, dat er een gezonde verdeling zal plaats vinden, waarin ook de stemmers, die het tot nu anders za gen, zich ook vertegenwoordigd zien. Gemeentebelangen, lijst 3 Lijstaanvoerder E. Schots E. Schots: "Er moest eigenlijk he lemaal geen politieke partij nodig zijn, belangrijk is, dat iedereen zijn eigen mening in kan brengen. Het partijbe lang mag nooit preveleren boven het algemeen belang .Eigenlijk moet het zo zijn, dat niet het besluit genomen wordt in de fractie, maar elk individu moet mee kunnen beslissen". Volgens de heer Schots heeft het daaraan de laatste tijd wel eens ontbroken. Te vens vindt hij, dat B en W niet te ge heimzinnig mogen doen waar het de gemeentelijke zaken aangaat. "De raad beslist als hoogste college in een gemeente, maar dan moeten de raadsleden zich van te voren een me ning kunnen vormen. Op de in onze vraag bedoelde sa menwerking antwoordde hij: "Ik ben onmiddellijk voor die samenwerking, aangezien Gemeentebelangen niet in een politieke hoek zit, men moet voor het algemeen werken". Over de ver onderstelde uitslag liet de heer Schots zich vrij concreet uit: PvdA 5; CVP 3; Gemeentebelangen 3. Over de wethouderszetels zei de heer Schots "Daar de PvdA de twee wethouderszetels steeds aan zich heeft getrokken, waar ik het niet mee eens ben, sluit ik de mogelijkheid niet uit, dat de PvdA deze keer geen wet houderszetel meer zal innemen". Overigens vond hy, dat de mensen soms al te gauw klaar staan met kri tiek, waaraan hij toevoegde: "Als de mensen niet stemmen, kunnen ze later ook geen kritiek op het gemeentelijk beleid hebben". Communistische Partij, lijst 4 Mevr. A. Zwart-v.d. Berg. Aan de kandidate van de comm. par tij stelden wij de volgende vraag: Waarom neemt de comm. partij aan de verkiezingen deel en waarom voor heen niet Mevr. A. Zwart-v.d. Berg: Ik wil er eens een nieuw geluid in brengen. Tot nu toe komt het altijd op hetzelfde neer. 't Is altijd het zelfde groepje. Of zij over de gang van zaken ontevreden was "Ja", zegt zij, "ze praten al jaren over een kleuterschool, maar die komt er nooit en daar wil ik het nu wel eens over hebben". Ook wil ik kinder crèches, om moeders meer mogelijk heid te geven er eens een uurtje tus senuit te gaan, terwijl er in Zuid win kels moeten komen of een super markt Op onze vraag, wie haar medekan didaten waren, kon zij geen antwoord geven, daar zij geen contact met el kaar hadden. De lijst is samengesteld door enkele mensen uit Alkmaar, die ook bij haar aan de deur kwamen, om te vragen, of zij zich kandidaat wilde stellen. Daar er op dat moment nog geen lijsttrekker was. stelde zy zich ook daarvoor beschikbaar, waar door haar naam momenteel op de aanplakbiljetten prijkt voor de ko mende verkiezingen. Waarom de CPN voorheen, althans de laatste keer niet deelnam, kon zij niet zeggen, daar zij zelf voor de eerste keer stemgerechtigd is. Wethouder H. Klaasen. Voor hem nog een apart plaatsje, want hij stopt er mee. Wethouder H. Klaasen staat welis waar nog op de lijst, waardoor hij theoretisch nog een kans maakt, maar zijn plaats op die lijst zegt zoveel, dat het-niet-meer-verkiesbaar-willen zijn alleen nog maar wordt verdui delijkt. Hij gaat zijn functie neerleg gen, om plaats te maken voor een an der, wie dat dan ook is, als hij maar goed is. Hy zegt, er met veel voldoe ning op terug te mogen zien, dat hij twaalf jaar heeft mogen dienen. "Het is besturen maar in feite is het die nen", zegt hij. "Ik heb gelukkig veel resultaten zien boeken, ik zeg "zien", want wij doen het samen". De heer Klaasen is 74 jaar en wil het nu wel eens van terzijde bekijken. Hij was o.a. ook 7 jaar voorzitter van de woningbouwvereniging. Hij zag hel contingent woningwetwoningen groei en van 140 tot 400. "Dat geeft voldoe ning", zegt hij. "Hier en daar hoor je ze nog wel zeggen, dat ik het wet houderschap nog moet blijven doen dat zou nu kunnen maar 4 jaar nee, dan ben ik ondertussen 78 jaar' "Maar het doet je wel goed dat te horen, het geeft het gevoel, dat je er bij hoort, trouwens, ik voel mij nog fit genoeg". "Ik wilde het graag ob jectief doen, ik was lid van de 'club', maar dat zegt niets". Als ^B^ind aanklopte, dan was het nooi^^P gesprek op de stoep, maar altijer binnen. De heer Klaasen heeft zijn leven lang, speciaal vroeger in Amsterdam, samen met zijn vrouw veel sociaal werk gedaan. "Het was altijd onbezoldigd", zegt hij, "maar daarrju geeft het een grote voldoe- ningT^MHet laatste, het wethouder- scha^^roevallig niet en toch, ik was er gelukkig mee". Wij hebben de vier lijsttrekkers aan het woord gelaten. Zij hebben tijdens een zeer plezierig gesprek geantwoord op onze vragen, die wij in het kader van de op handen zijnde gemeente raadsverkiezingen hebben gesteld. Ofschoon wij reeds de overtuiging wa ren toegedaan, zijn wij tijdens deze gesprekken weer tot de conclusie ge komen, dat men in principe gezamen lijk de zaak wil aanpakken, alhoewel de praktijk tijdens raadsvergaderin gen soms anders doet vermoeden. Het leek ons goed, om via het "Contact" de meningen van de verschillende par tijen te brengen en hoewel wij het ge sprek alleen gevoerd hebben met de lijstaanvoerders, menen wij te mogen veronderstellen, dat zij hier spreken namens de hele groepering, die achter hen staat. Het is eigenlijk verheugend, dat de gedachten ten opzichte van el kaar, zij het met enige nuances - waarom ook niet, het hoeft niet he lemaal koek en ei te zijn - zeer po sitief zijn. Wij kunnen alleen maar ho pen, dat dit in de nieuwe raad tot uiting zal komen in het belang van iedereen. Met de publicatie van dit artikel hebben wij tevens gepoogd, een tot in details uitgewerkte objectivi teit te betrachten, daar ons alleen de persoon interesseert, die een belang rijk punt in de gemeenschap, in dit geval een raadszetel, gaat innemen. G.B. SUCCES VOOR EGMONDSE FOTOCLUB Bij de laatst gehouden regionale foto wedstrijd, waaraan 22 clubs deelna men, wist de Egmondse Fotoclub DEFA op een fraaie tweede plaats be slag te leggen. De eerste plaats was voor de topgroep ,,De Muggen". Door dit prachtige resultaat heeft de fotoclub de goede naam die zij reeds had, zeker verstevigd. SUPPORTERS-NIEUWS Het bestuur van S.C.E. wil langs deze weg nogmaals attenderen op de jaar vergadering op 27 mei a.s. Deze ver gadering is van groot belang. De agenda zal zo snel mogelijk wor den afgehandeld, om daarna een ge zellige avond te houden. Het duo Ab Glas zorgt, voor de muziek. Dus dat zit goed. Er worden enige consump ties aangeboden enz. Introducees wor den niet toegelaten. Wel echtgenoten en verloofden van leden. Het Bestuur

Contact met de Egmonden | 1970 | | pagina 2