CONTACT MET DE EGMONDEN Ons kassakoopje deze week Laatste warme bakkerj dooft zijn oven De heer A. Aelbers beheerder van Dorpshuis Egmond a.d.' Hoef Kort Nieuws bi uw geld. RAIFFEÏSENBANK DE EGMONDEN Renault John Zagwijn Supermarkt Egm. a. d. Hoef voor 79 nu 59 Grote Unox- reclame nu 125 nu 79 nu 98 nu 259 nu 69 nu 39 nu 49 nu 79 vers vlees nu 189 17 juni 1970 - 938 Uitgave Drukkerij Belleman Egmonderstraatweg 5 Telefoon (02206) 1201 Burg. Eymaplein 2a Egmond aan Zee Telefoon (02206) 1789 Advertentietarief15 ct. per mm. Bij contract belangrijke reductie. Giro 368954 Een week nog en te Egmond aan de Hoef zal het laatste broodje in een plaatselijke bakkerij gebakken zijn. Of het voor Egmond aan de Hoef dan wel zo "voor de bakker is", waar het de levering van vers en knapperig brood betreft, is te bezien, ofschoon het te sterk is uitgedrukt, wanneer wij hier zouden zeggen, dat de laatste warme bakker, de heer A. Aelbers, met het stop zetten van zijn bakkerij en het aanvaarden van het beheer derschap van het dorphuis, zelf "ge bakken zit". Want het laat zich aanzien, dat het beheer van het dorpshuis ook niet al tijd een van de eenvoudigste taken zal blijken te zijn. Maar de heer Aelbers is gewend om aan te pakken, hij komt uit een beroep, waar hard werken een heel normale zaak is, waar onregel matige werktijden een vanzelfspre kendheid zijn en over langdurige werk tijden al helemaal niet wordt gepraat. Wanneer de jaren verstrijken, kan het gebeuren, dat zelfs een bakker er wel eens over wil denken, het iets rustiger te gaan doen. Wel moet de mogelijkheid dan aanwezig zijn en die ontbreekt maar al te vaak. Zo ook bij de heer Aelbers, opvolging had hij niet, hij stond er alleen voor met zijn vrouw, soms in de weekends en vakanties geholpen door zijn kin- dex-en. Dat dezen niet in het vak wil den? "Geef ze eens ongeluk", zegt de heer Aelbers, "ze kunnen het veel gemakkelijker verdienen". Bakkerijen zijn ook haast onverkoop baar, er moet veel te hard gewerkt worden en daar voelt men niet voor. Dan vormen de investeringen zo'n zware belasting, dat er al helemaal weinig overschiet, zeker niet naar verhouding van de vele harde uren, die er gemaakt moeten worden. Drie-en-twintig jaar geleden nam hij de bakkerij over van de weduwe Staartjes. In die tijd zag hij verschil lende bakkerij-bedrijven verdwijnen. Eerst was het Dirk Burger, broodbe zorger, die door een ongeval om het leven kwam, toen stopte bakkerij J. Klooster, toen bakkerij Brouwers ge volgd door bakkerij Schoorl en nu is het bakkerij Aelbers en hiermee wordt de laatste echte bakkersoven te Egmond aan de Hoef gedoofd. De heer Aelbers behoeft geen hout meer te verzamelen, om zijn oven op temperatuur te brengen, want ook voor hem kwam de kans, in dit ge val door de bouw van het Dorpshuis, dat een beheerder nodig had. Deze beheerder moest een man zijn, die praktisch van alle markten thuis is, die handigheid kon paren aan een zakelijke inslag en daarbij ook nog wist, hoe men zich in een keuken moet bewegen, om er goede gerechten voort te brengen, want ergens achter in het brein van de Stichting Dorpshuis wordt ook een verzorgingscentrum voor bejaarden uitgewerkt, omdat de bejaardenflats in de onmiddellijke na bijheid van het complex verrijzen. Een betere combinatie is bijna ondenk baar. De heer Aelbers solliciteerde en werd aangesteld. En hiermee was het lot van zijn bakkerij bezegeld. TIJDENS HET ZINGEN BAKTEN DE BROODJES. Bakker Aelbers stond bekend A een man die kwaliteit leverde. n3e zijn produkt tot stand kwam, mag "het geheim van d smid" zijn, maar hg bestond het, om tijdens het werk er even tussenuit te breken, want hij is directeur van het zangkoor in ^kerk van Egmond aan de Hoef. wn ook door de week werd er getrouwd en gerouwd. Dan regelde hij het ryzen van het deeg zo, dat de pannen juist voor de aanvang van de kerkdienst in de oven. En na afloop van de kerk- op, gaf zijn vrouw zonodig enkele in structies en repte zich naar de kerk, alwaar hg ondertussen het hoogste lied zong, wanneer een jong paartje voor het altaar lag, of een gevoelvol requiem bracht, waarnaar men met diepe ontroering luisterde. Niemand van de kerkgangers wist eigenlgk, dat daar een man zong, die zijn gedach ten verdeelde over het gebeuren in de kerk en het bakken van het brood in de oven. En na afloop vande kerk dienst maakte hij dan vlug nog de laatste toebereidselen, om het brood aan huis te bezorgen. Over werken gesproken en het begon al vroeg in de nacht en het eindigde 's avonds laat. Hij was de laatste warme bakker. Hij hoeft de byl niet meer te gebrui ken, die wij tegen de bakkerijmuur zagen staan. Want met die bgl hakte hij het hout, om zgn oven te kunnen stoken. Dat stuk gereedschap zal hij als herinnering bewaren. Bakker Aelbers aan de oven De heer Aelbers staat voor een nieuwe taak TEP. De heer Aelbers is dankbaar voor het in hem gestelde vertrouwen geduren de 23 jaar. Wel wilde hij graag nog van de gelegenheid gebruik maken, om het publiek er op te wijzen, dat het bestaansrecht van de broodbezor ger langs de weg voor een groot deel afhangt van de verkoop van de bg- artikelen. De consument heeft het voortbestaan van de bezorging aan huis voor een groot deel zelf in han den. HET KAMPIOENSELFTAL SCHOOL- VOETBAL AFD. NOORD-HOLLAND EN A'DAM EN AMSTELLAND. Ze hebben het 'm geleverd, de jongens van dc Jozefschool te Egmond aan de Hoef. Met een prachtige overwinning - de uitslag was 6-1 - op de Michiel de Ruyterschool uit Amstelveen, wer den zij de kampioenen van heel Noord Holland, inclusief de afdeling Aim sterdam en Amstelland. Amstelveen was kampioen van de twee laatsge- noemde afdelingen, maar om hele maal aan de kop te komen, was he nodig, dat de laatste wedstrijd ge speeld werd tegen de kampioen van de afdeling Noord-Holland en dat was het elftal van de Jozefschool te Eg mond aan de Hoef Daarvoor had het elftal zich reeds de sterkste getoond in het district Alkmaar, waar het 50 elftallen achter zich liet. Daarna werd door de ver schillende districten gestreden, totaal 9 elftallen, om de eer van Noord-Hol land. Ook hier lukte het en toen kwam de enerverende strijd tegen het sterke Amstelveen, dat zich de meerdere had getoond van heel Amsterdam plus Amstelland. Maar deze jongens moes ten op hun beurt het hoofd buigen voor de jongens van die onbekende school, uit dat kleine plaatsje ergens in Noord-Holland, genaamd Egmond aan de Hoef. Het was eigenlijk te warm om te voetballen, maar het ging er om, dus daar konden zij geen rekening mee houden. Er moest gevoetbald worden en fel gestreden, weer of geen weer en zo geschiedde. In de eerste minu ten keken de jongis het spel van de M. de Ruyterschool even aan. Toen hadden ze het bekeken en namen het initiatief totaal in handen. Na een voorzet van Gert-Jan de Waard open de Wim Twisk met een kopstootje de score. Hierna waren Gert-Jan en Pe ter de Waard aan de beurt, die er voor zorgden, dat de rust met 3-0 in- Henk Eyckhof liet Amstelveen weer eens zien hoe je met een prachtige kopstoot kan doelpunten,4-0, waarna Ton Koning, die zijn doel keurig ver dedigde, een kleine demonstratie gaf, D^het niet moest, het werd een te- gT^unt, 4-1. Wim Twisk stelde de winst veilig met het 5e doelpunt en Henk Eyckhof rondde het aantal af na een lange solo-run tot 6-1. Het enthousiasme kende geen gren- zej^Met een extra bus en een aantal 3)Ws waren pl.m. 80 supporters mee gereisd, die de jongens met toeters en spandoeken aanmoedigden. Na af loop van de wedstrijd vond in de kan tine van ZSGO te Amsterdam-Osdorp de prijsuitreiking plaats, een grote be ker, die als trofee in het beat blyft van de school en een wisselbeker, be schikbaar gesteld door de KRO. Het kampioeenselftalVan links naar rechts staande: de leider en trainer Wim Noteboom, André de Waard (aanv.), Hen'k Eyckhof, Antoon Pep ping, Hans Pepping, Vincent Vendel, Peter Groot, Wim Twisk; zittende v.l.n.r.John Baltus, Piet Zonneveld, Jan de Boer, Ton en Rob Koning, Pe ter de Waard. Afwezig John en Gert- jan de Waard. WIJ VERNEMEN dat de raad van de gemeente Egm.- Bittnen volgende week dinsdag 23 juni bijeenkomt ter bespreking van een agenda die voorlopig 19 punten omvat dat er bij Jan Bas aan de Duinstraat nr. 10 te Egmond a. Zee een vouw fiets staat met een lekke achter band. Eigenaar onbekend; dat de sïertuinvereniging op zaterdag 27 juni op excursie gaat naar het rosarium te Den Haag. Hierna wordt een bezoek gebracht aan het park Clingendael; dat de opbrengst van de Zonnestraal actie in de Egmonden het bedrag van 519,67 beliep. Het comité is eenieder zeer dankbaar; dat de nieuwe levensmiddelenzaak on der de naam "Ruiter Levenmidde- vervolg "Kort Nieuws" pag. 4 De Raiffeïsenbank is goed voor uw geld... spaarbank en alle bankzaken GARAGE Pr. Hendrikstraat 8-10 Egmond a. Zee, tel. 1900 FEESTELIJKE AFSCHEIDSAVOND 6e KLAS DE RUYTERSCHOOL Deze bijzonder geslaagde avond stond in het teken van "het zelf doen" en niet steeds maar naar de t.v. kijken. Zelf creatief zijn kan een belangryke. bijdrage vormen tot de culturele vor ming van de jeugd. Voor de pauze werden door de leerlingen zelf ge maakte dia's vertoond onder het zin gen van toepasselijke liedjes. Na de pauze werd "de wonderlgke machine van professor Knap" op de planken gezet, waarin een tijdmachine voorkwam, die door de leerlingen zelf was gemaakt. Het applaus was niet van de lucht. Jammer dat er niet meer ouders aanwezig waren, om naar de prestaties van hun kinderen te kijken. Het zou voor hen een nog grotere belevenis geweest zgn. De aanwezigen hebben volop genoten. De musical zal nogmaals opgevoerd wor den op donderdag 18 juni om 8 uur in het bejaardencentrum Torenduin. Wij wensen de bejaarden veel plezier. mor 3 pakjes Instant pudd. v. 126 Beschuit, 2 rollen van 86 Frico mei-kaas, 500 gram voor slechts 234 Weense Worst, blik van 135 Tomatensoep, normale prijs 102 Smac blik van 200 gr. van 139 Sombrero Spaanse wyn van 298 2 flessen Up voor 89 cent Limonade: sinas, frambozen of citroen nu slechts 98 Amandelkoeken, pak 8 stuks 79 Banaanschuim, 250 gram nu 89 Roomboterkoekje, nu voor 95 Reuze Ontbytkoek nu voor 87 Lange vingers, van 89 Bloemenaarde van 65 Filterzakjes van 65 Grote baal Clilps van 105 HIER IS WEER ONZE RECLAME VOOR DE KOMENDE WEEK: Woensdag en donderdag: Mag. Gehakt h.o.h. 500 gr. 208 Donderdag t.m. zaterdag: Magere Varkenshamlappen 500 gram 448 Roomschnitzels, 3 stuks 198 Ossestaart, 500 gram 188 Maandag t.m. woensdag: Biefstuk Tartaar, 3 stuks 198 Vrydag t.m. woensdag: 500 gr. Kips Leverworst van 275

Contact met de Egmonden | 1970 | | pagina 1