CONTACT MET DE EGMONDEN Kort Nieuws De schaatskernploeg begaf zich op glad ijs RAIFFEISENBANK DE EGMONDEN Taxi tel. 1900 VÉfcce iw BERKHOUT 24 JUNI 1970 Nummer 939 Uitgave Drukkerij Belleman Egmonderstraatweg 5 Telefoon (02206) 1201 Burg. Eymaplein 2a Egmond aan Zee Telefoon (02206) 1789 Advertentietarief15 ct. per mm. Bij contract belangrijke reductie. Giro 368954 Ard en Keessie en de voorzitter van "Adelbert" de heer G. Melker MUZIKALE INTOCHT. Ondertussen had het fanfarecorps "Eensgezindheid" zich opgesteld om de sportmensen een muzikale ont vangst te bezorgen in het dorp. Langs de wegen stonden honderden belangstellenden. Vele vlaggen mar keerden de route, terwijl de vrolyke klanken van het fanfarecorps en een zomerse avondzon de feestelijke sfeer compleet maakten. In café Swart stond de tafel reeds gedekt, waar in de loop van de avond onder het genot van een glaasje, tij dens de ritmische klanken van dans muziek, niet alleen de wedstrijd nog eens werd doorgenomen, maar waar ook vriendschapsbanden werden ge smeed, die voor de toekomst wellicht nog meer van deze bijzonder geslaag de evenementen inhouden. Vrolijk wapperde de vlaggen op de groene kleedkamers van "Adelbert" te Egmond-Binnen. Een prachtig tem- peratuurtje had plaats gemaakt voor de drukkende warmte van de droge zomerse dagen en even dreigde zelfs een dichte zeemist het zicht te ont nemen op de wedstrijd die zou gaan komen, maar ook die loste zich op. Wat over bleef was een feestelijke en zonnige sfeer, niet te warm en niet te koud. De omstandigheden konden niet mooier zijn voor een voetbalwed strijd v. de Nederlandse schaatskern ploeg tegen "Adelbert", welke bijzon der sfeerrijke derby afgelopen zater dag plaats vond op de groene gras mat van de Egmondbinner thujsclub. Honderden waren naar het voetbal domein van "Adelbert" gekomen, om deze unieke gebeurtenis van dichtbij mee te maken. Er moest gevoetbald .orden, natuurlijk wel, maar voor ve len was het de kans om al die beken de sportmensen te ontmoeten, van wie men alleen de namen honderden keren heeft horen noemen voor de radio of ze op afstand heeft gezien op de beeld buis. Het bestuur van "Adelbert" kreeg het plan en ook de kans, om die jongens hier heen te laten komen, want de gelukkige omstandigheid doet zich voor, dat een der schaats- cracks, Jorritsma om man een paard te noemen, meer dan vriendschappe lijke omgang heeft met een nichtje van de secretaris van "Adelbert". Het ligt dan voor de hand, dat er wel eens over schaatsen en voetballen wordt gepraat en in die gesprekken kwam het plan op tafel, om de kern ploeg eens aan het werk te zien op de groene grasmat en wel op die van "Adelbert", terwijl dan de rood zwarte "Adelberters" zelf de tegen partij zouden vormen. Jorritsma wist zijn vrienden warm te krygen en zo gebeurde het. Onder de ritmische begeleiding van de drumband van "Eensgezindheid" kwamen de schaatscracks naar het veld. Onder hen bevond zich ook de Belgische oudinternational Leo Kuhne als een welkome aanvulling. Schaat sen is tenslotte nog geen voetballen. Burgemeester Bakker heette hen na mens het gemeentebestuur welkom in Egmond-Binnen. Met een prachtig boeket bloemen stond de bloemenko- ningin Coby Kramer reeds klaar, waarmee zij even later de wereld kampioen Ard Schenk huldigde, (zie foto) Ondertussen was het reeds 17.30 uur, een half uur later dan de vastgestel de tijd, toen de voetbalwedstrijd een aanvang kon nemen. Ard Schenk was aanvoerder van de kernploeg, terwyl hij tevens het doel verdedigde. Dit was hem niet vreemd, want zijn thuisclub in Anna Paulowna heeft al dikwijls van zijn diensten gebruik ge maakt. BLOEMENKONINGIN VERRICHTTE "AFTRAP". "Aftrappen" hoort eigenlijk niet bij een bloemenkoningin. Wij kunnen hier beter spreken van een adellijk tikje, dat zij op het beginsein van de scheidsrechter gaf met haar smette loos witte schoentje tegen het bruine monster, maar het ging haar goed af. Direct maakte de voetballende schaatsers zich van de bal meester, maar het initiatief werd spoedig door "Adelbert" overgenomen, om het practisch niet meer uit handen te geven. Dit demonstreerde zich in de doelpunten, want voor de rust moest Ard Schenk de bal tot drie keer toe uit het net halen. Het ging soms een beetje te hard, maar de sfeer was uitstekend, tenslotte ging het om het spel. Dit zag "Adelbert" ook heel goed, want tijdens de rust besloot men, om de kernploeg met enige Adelbert-mensen te versterken, waardoor er na de rust een meer evenwichtige krachtsverhouding was. De kansen keerden zelfs, waardoor Leo Kuhne in staat was zijn kunnen te tonen. Want enige prachtige aan vallen werkte hij, zoals het een oud international betaamt, op even su blieme wijze af. Kees Verkerk open de de score. De Adelberter Liefting schiep voor de kernploeg verschil lende mooie kansen, waardoor Leo Kuhne tenslotte driemaal kon scoren, terwijl ook Frits Barteling nog een doelpunt voor zijn rekening nam. Siem Duinmeyer zorgde er voor, dat deze wedstrijd eindigde in een 55 gelijk spel. De Raiffeisenbank is goed voor uw geld... spaarbank en al'le bankzaken Bloemen voor de wereldkampioen STICHTING SPORTHAL TEGEN RAYONCOMMISSIE KNVB Als slot van de zaalvoetbalcompetitie werd na de wedstrijd van Students Uni- ted-The Kickers een voetbalwedstrijd gespeeld tussen de leden van de stich ting Sporthal Egmond en de Rayoncom missie van de KNVB. De stichting sporthal, sportief als rij is, beschikte niet direct over de nodige vaardigheid in het zaalvoetballen, re den waarom haar gelederen werden versterkt door enige Egmondianen, terwyl schrijver dezer regelen (uit gever van het Contact) het doel ver dedigde (nou ja). Het werd een ener verende wedstrijd, waarin vele on verwachte momenten voorkwamen. De krachtsverhouding was zo, dat het spel gelijk eindigde, waarom het nodig was, dat er enige penaltys genomen moesten worden, welke serie twee keer herhaald moest worden, daar de stand gelijk bleef. De doelverdedigers van beide teams verdedigden hierbij afwisselend het doel. Tenslotte won de sporthalstichting omdat deze jongens een keer minder mis schoten (laten wij eerlijk blijven). De officiële proefcompetitie werd ge wonnen door The Kickers, die als af delingskampioen van een pool van 8 wedstrijden het moest opnemen tegen een andere kampioen, Students United. De aanvoerder, J. op de Weegh, kreeg na afloop van de wedstrijd de uitge loofde beker uitgereikt, waarmee u hem op de foto ziet. Voorstraat 125 Telcfooa 1314 NIEUWE ZELFBEDIENING TE EGMOND AAN DE HOEF Aan de Herenweg werd de nieuwe zelf bediening van Ruiter in gebruik ge steld. De zaak is gevestigd in de voor malige timmermanswerkplaats van de heer L. Schuit, gelegen naast het pand waarin voorheen Ruiter levensmiddelen was gevestigd. Aan het pand is geruime tijd gewerkt, daar de omschakeling van timmermans werkplaats naar een moderne] zelfbe diening geen kleinigheid is. Wat er ten slotte uit gegroeid is, mag gezien wor den. (zie verder kolom 4, onder). WIJ VERNEMEN dat de bloemenaanplant op de Eyma- bank te Egmond aan Zee in de nacht van zondag op maandag vol komen werd vernield. Enige van dalen hadden er lol in, om de tien tallen rode geraniums te vertrap pen. Er groeit al zo weinig in Eg mond aan Zee, die enkele bloeme tjes halen het ook al niet. En maar vragen om meer plantsoenaanleg; dat wij u nog eens willen herinneren aan het zomeravondconcert, dat donderdag 26 juni in de o.k. kerk te Egmond aan Zee wordt gege ven. Aan het orgel Simon C. Jan sen, soliste Diny Bouma-de Groot; dat rond het gemeentehuisplein te Egmond aan de Hoef een muurtje wordt gemetseld met zitaccommo- datie. De bedoeling is niet alleen, om het geheel mooier te maken, maar ook om te voorkomen, dat het plein de gehele dag door auto's en bussen is bezet. Geparkeerd kan er wel worden op het er naast lig gende plein, maar dan alleen in de daarvoor bestemde vakken; dat het nieuwe WV-bureau te Eg mond aan de Hoef op vrydag 3 juli officieel in gebruik zal worden ge steld door burgemeester Bakker; dat maandag 29 juni door de drum band van "Eensgezindheid" te Eg mond-Binnen een rondgang wordt gemaakt, terwijl er gecollecteerd wordt voor het Anjerfonds, welke instelling veel culturele doeleinden, waaronder ook "Eensgezindheid", steunt; dat de wethouders van Egmond aan Zee voor de laatste keer tot sep tember zitting hebben op a.s. don derdagavond 25 juni van 19.30 tot 20.30 uur op het Gemeentehuis; dat onderstaande leerlingen te Eg mond aan de Hoef slaagden voor de resp. examens: Handelsavondschool Ko de Waard en Truus de Waard; HAVO Jan Pepping; MMS Jolanda Schuit, Bernadette de Waard, Ju- dith Bakker; HBS-a Willem de Jong; HBS-b Adri Schuit en Kees Schoenmaker. CONCERT TE EGMOND-BINNEN Zaterdagavond vond aan de Abdijlaan te Ewjind-Binnen een concert plaats, dat —r gegeven door de fanfarekorp sen eensgezindheid" en "Lamoraal v. Egmont". Er was een muziekpodium opgericht ongeveer halfweg de Abdij laan. Begunstigd door het prachtige zomerweer trok het concert grote be langstelling. Op de plaats, waar het werd gegeven, had men geen last van het verkeer, zodat de noodzakelijke rust voor een dergelijk optreden gegarandeerd was. De organisatie was in handen van "Eensgezindheid", welk corps met dit initiatief aan gasten en inwoners een zeer mooie avond heeft bezorgd. DE HEER A. A. G. VAN OS f Te Egmond a. d. Hoef overleed op 60-jarige leeftijd de heer A. A. G. v. Os, onderwijzer aan de Jozefschool. Sinds 1931 was de heer Van Os in het onderwijs te Egmond aan de Hoef werkzaam, terwijl deze periode aanvan kelijk in 1934 voor drie jaar werd on derbroken, daar hij toen naar Scheve- ningen vertrok, alwaar hij een aanstel ling by het onderwijs kreeg, wat be tekende, dat hij van een derde klas- naar een eerste klas-gemeente vertrok, in die dagen een belangrijke vooruit gang. Ook toen was huisvesting reeds een probleem, want toen het in Sche- veningen daarmee niet lukte, vroeg hij weer overplaatsing aan naar Egmond aan de Hoef, om aldaar de plaats in te nemen van zijn toekomstige bruid, die onderwijzeres was ter plaatse. Dit werd goed gevonden, waardoor hy weer naar Egmond aan de Hoef terug keerde, trouwde en daar zijn leven lang bleef wonen en werken. Wanneer wij deze regels schrijven, ko men de herinneringen weer boven. Nog zien wij ons zitten in de schoolbanken, terwyl meester Van Os boeiend ver telde over al de interessante dingen des levens. Als kind onderga je de dingen onbewust, later realiseer je je pas goed, welk een magnifiek onderwijzer hij' was, hoe hij de jeugd wist te interes seren voor alles wat leeft, hoe hij het mooie in het leven en ook de tegen stellingen daarin wist aan te wijzen waar een kind nog geen weet van had. Zijn verteltrant was zó indringend en voor een kind zó begrijpend, dat vele momenten van toen zijn bijgebleven als of het gister was. Het kan niet anders dan dat hij alles op kinderlijk eenvou dige wijze wist te brengen, want hoe kunnen we het anders nog weten? Zijn leven was voor zijn leerlingen. Velen van hen zijn de ouders van nu. Zij kunnen weten hoe hij was voor de kinderen. Hen voorgaan was voor hem alles. Ouderen, die zyn onderwijs nooit hebben meegemaakt, konden dat niet altijd begrijpen. Leed is hem dan ook niet bespaard gebleven, maar voor zijn oudleerlingen is een man heengegaan, die door zijn inzet en zijn dikwijls kostelijke humor diepe indruk heeft nagelaten. Wij we ten zeker, dat zij hem met dankbaar heid gedenken. Moge hij ontvangen, waarin hy zyn hele leven zo sterk' heeft geloofd. G.B. De zaak had al naam, nu wordt die naam nog meer waar gemaakt. Het frisse interieur is tegelijkertijd door 'n goede kleurkeuze gezellig. De opstel ling van de vele artikelen is zeer over zichtelijk terwijl de ruimte in de loop paden weldadig werkt. Voor de vele winkelende huismoeders zal dit Veel gemak betekenen, terwijl het werken in zo'n zaak gemakkelijk zal zijn. Achter het winkelgedeelte is een kan toorruimte ingericht terwijl hier ook de voorraad een plaatsje vindt. Boven de zaak wordt een ruim woon huis ingericht, dat met het kameruit zicht op de bloembollenvelden gerief lijk wonen betekent. SJONGE, WAT EEN LEKKERE DROP HEEFT DIE DJV.-DROGLST TANG! IN DE SMIDSTRAAT 9 - TEL. 1027 Metselbedrijf Wittebrood had het be ton- en metselwerk in handen. De af werking van de zaak waar het het stuukwerk betreft was in handen van de fa. Slijkerman en Liefting. De voor gevel gaven zij een opvallend tintje. Het sanitair werd verzorgd door de fa. Druiven en de verlichting werd aan gelegd door Belleman-Electro. •Las-s- Het nieuwe bedryf van Ruiter Levens middelen

Contact met de Egmonden | 1970 | | pagina 1