CONTACT MET DE EGMONDEN Ér f Y vskt? BERKHOUT RAIFFEISENBANK IDE EGMONDEN Kort Nieuws Renault John Zagwijn 8 JULI 19:0 NUMMER 941 Uitgave Drukkerij Belleman Egmonderstraatweg 5 Telefoon (02206) 1201 Burg. Eymaplein 2a Egmond aan Zee Telefoon (02206) 1789 Advertentietarief15 ct. per mm. Bij contract belangrijke reductie. Giro 368954 V.V.V.-KANTOOR GEOPEND In aanwezigheid van een aantal ge nodigden opende burgemeester Bakker het nieuwe VVV-kantoor te Egmond aan de Hoef. Het kantoor is een on derdeel van de uitbreiding van het gemeentehuis, dat tesamen met het VVV-kantoor een groot inlichtingen centrum vormt, zoals het gemeente huis van origine is, maar waarvan weinigen nog weet hebben. De VVV Egmond aan de Hoef heeft evenals vele andere VW's een lange ontwikkeling meegemaakt, die niet altijd over rozen is gegaan. Wanneer men nu, bij het aanschouwen van het nieuwe bureau, terugdenkt aan ver vlogen jaren, dan ziet men slechts de romantiek van die tijd. Het bureau is steeds door idealisten gevoerd, die geen of weinig vergoeding voor hun werk kregen. In dit laatste is trou wens nog niet zoveel verandering ge komen. Het is in veel gevallen nog het werk van idealisten, want terwijl de roep sterker wordt, dat het VVV- werk meer busincs gaat worden, lij ken de financiële mogelijkheden, die daaraan dan moeten beantwoorden, minder sterk te zijn. Het zal dan ook nog zeer lang duren, voordat daarin enige verbetering zal optreden. Dit zal ten eerste moeten gebeuren door het opvoeren van de bijdragen van de leden, die in veel gevallen nog geen vijftigste deel van hun inkomsten be draagt. Het zijn enige kanttekeningen bij de opening van dit nieuwe kantoor. Ze horen er eigenlijk niet bij, maar ze hebben direct met het werk en het voortbestaan van een gezond functio nerend VVV-apparaat te maken. Het actieve bestuur van Egmond aan de Hoef heeft dan ook een prima samen werking met het gemeentebestuur, dat uiteindelijk geresulteerd is in de nieuwe aanwinst. Naar verhouding gezien heeft Egmond aan de Hoef momenteel de meest gerieflijke acco- modatie van de Egmonden. Het kan beschikken over verschillende privi leges, die door de aanwezigheid van het gemeentehuis als buurman, zon dermeer gunstig kunnen werken. De voorzitter, de heer C. Belleman zei, dat de ontwikkeling is gegaan via de informatiekantoren bij o.a. me juffrouw Zoon, mevrouw Rem, terwijl men later de beschikking kreeg over een kiosk, die ergens stond, waar nu liet nieuwe plein ligt, terwijl het dat plekje een betrekkelijk k^Br sprongetje was naar deze unieke ac- comodatie. De heer Belleman bracht namens de V.V.V. dank aan het ge meentebestuur, dat het werk van de V.V.V. naar waarde weet te schatten en speciaal aan de heer en mevroj Rem, die door hun werk twee bel. rijke steunpilaren vormen in de oïïT wikkeling van dit belangrijke werk voor de Egmonden. Bij de opening waren o.a. deputaties aanwezig van de VW's Bergen, Egmond aan Zee en Egmond-Binnen en van verschil lende andere verenigingen. DE HEREN TH. APELDOORN EN EN H. ZOMERDIJK Twee plaatjes van twee scheidende raadsleden van de gemeente Egmond- Binnen. De vorige week hebben wij hierover reeds iets geschreven, maar door een technische storing moesten de beide foto's, die toen geplaatst zouden worden, uitvallen. Daarom plaatsen wij die deze keer. De heer Apeldoorn heeft 17 jaar in de raad gezeten, waarvan totaal 6 jaar als wethouder. Wegens gezond heidsredenen stopt hij er mee. Het spyt hem, dat hij zich terug moest trekken, speciaal nu er door de ont wikkeling van de laatste jaren veel goeds tot stand is gekomen. De heer H. Zomerdijk trekt zich ook terug. Hij maakt sinds 1958 deel uit van de raad. Het is ons niet bekend, of hij ook de verschillende bestuurs functies, die hij te Egmond-Binnen bekleedt, er aan zal geven. Er zullen dan ook verschillende jongeren in de nieuwe raad gaan verschijnen. De praktijk alleen kan uitmaken, hoe hun inbreng zal zijn. Hoewel tijdens een verkiezing wordt Voorstraat 125 T«l«foo« 13J4 uitgemaakt, wie de nieuwe wethou ders zullen zyn, zal wethouder IJkel zijn zetel blijven bezetten of weer in- men, zo u wilt. De bezetting van de tweede zetel is nog een open vraag. Het zou voorbarig zijn, op de uitslag van deze verkiezing vooruit te lopen, maar enige prognoses maken mag. Het zou aannemelijk zyn, dat de heer Vermeent in aanmerking kwam, maar deze kan de functie wegens werkzaamheden niet aanvaarden. De rij van kandidaten verder bekijkend, ontdekken wij verschillende geschikte personen, die om hun ervaring veel goed werk zouden kunnen doen, maar om verschillende redenen, w.o. ge zondheid, misschien toch niet in aan merking komen of zullen komen. Ver der kijkend, daarbij overwegend o.a. leeftijd, ervaring en optreden in de voorgaande raadsperioden, tippen wij de heer C. Beers. Deze paart ver schillende goede eigenschappen en zijn jeugdige leeftijd aan een reeds be- hoorfijke ervaring. De verkiezingen zullen de beslissing brengen, maar de ze laatste prognoses kon de uitslag wel eens zijn. Wij zijn benieuwd. WIE UIL OPTREDEN VOOR ZIE KEN, INVALIDEN EN |IEJAARDEN ARTIESTENPALET verzorgt sinds 7 en een half jaar tegen reiskostenver goeding en zonder subsidie, ontspan ningsprogramma's in pl.m. 200 te huizen. Honderden (ook semi) beroeps artiesten en goede amateusr werken belangeloos mee, onder wie Anja, Coldside Trio, Annet Hesterman en Lowland Trio. In omgeving Egmond zit „Artiesten- palet" o.a. nog zeer verlegen om vlotte accordeonisten, organisten, zang duo's, zangeresjes van hier en over zee, sneltekenaars, kunstfluiters, jo- delaars en mensen met liedjes van vroeger. Het is fijn om op deze wijze aan anderen vreugde te brengen Contactadres (ook voor tipgevers) Victor Conselman. Dillenbrugstraat 13. Utrecht. Tel. 030-513267. OPGAVE GASTEN WETTELIJK VERPLICHT De politie van Egmond aan Zee ver zoekt ons het volgende op te nemen I)e opgave van het verblyf van gasten dient binnen 24 uur aan het politie bureau te geschieden. Wanneer men in gebreke bljjft, kan proces verbaal volgen terwijl de boete meestal zwaar is. Aan deze verordening moet zonder meer voldaan worden. Het is by het plaatselijk bureau bekend, dat er nog velen in gebreke zijn gebleven. Deze adressen hebben alsnog de kans, de opgave onverwijld in orde te maken. Kaarten hiertoe zijn verkrijgbaar op het politiebureau en het VW-bureau. In de afgelopen week moest de ver blijfplaats van een predikant opge spoord worden, wegens ernstige ziekte van een van zijn familieleden. Hij is echter niet gevonden. Bij dit onder zoek zijn tegelyk 7 bekeuringen uit gedeeld, daar op de betreffende adres sen wel gasten aan wezig waren, ter wijl ze niet waren opgegeven. De Raïffeisenbank is goed voor uw geld... n alle bankzaken FEIKE ASMA IN DE OUD-KATHOLIEKE KERK Donderdagavond 9 juli - deze week dus - zal de bekende organist Fei'ke Asma het tweede concert in de serie Zomeravond-concerten verzorgen. De organist heeft voor deze avond een steld, waarin zowel de klassieke als de romantische werken een plaats kre gen. Uit dit programma noemen we U de volgende werken: Joh. Seb. Bach: Fantasie en Fuga in c klein; Samuël Wesley: Aria en Gavotte; César Franck: Choral III in a kleine terts; Ch. M. Widor: Andante Cantabile uit de 4e symfonie en de Toccata uit de 5e symfonie; Jan Zwart: Trio en ko raal over "Gebed des Heren"; en als besluit van zijn concert speelt de hr. Asma - FINALE - van hemzelf. Zoals U weet worden de Zomeravond concerten te Egmond aan Zee gegeven in de Oud-Katholieke Kerk aan de Voorstraat en georganiseerd door het Comité Zomeravond-concerten onder auspiciën van de VVV Egmond aan Zee. Het concert vangt aan om 20.00 uur, kaarten zijn vanaf 19.15 uur ver krijgbaar aan de kerk. WIJ VERNEMEN: dat de gemeenteraad van Egmond aan Zee vanavond 8 juli bijeenkomt voor afhandeling van een agenda van 24 punten, waaronder een groot aantal hamerstukken". Wij lichten er enkele puntjes uit. Er zal o.a. een besluit vallen over de subsidi ering van het godsdienst-onderwas op de o.l. scholen vanaf de derde klas 250,per lesuur per jaar. De wet laat niet toe, dat deze sub sidiering ook geldt voor de bijzon dere scholen, maar B W achten dit onbillijk, waarom zij voorstellen ook de bijzondere scholen onder de zelfde bepalingen te brengen. De Trompschool krijgt een extra uit kering van 12.000,voor nieuwe kozijnen, ter aanpassing van het bestaande deel aan het in aan bouw zijnde nieuwe deel. Terwyl de uitbreiding van de r.k. school nog aan de gang is, zal de raad in principe reeds accoord gaan met de toekomstige uitbreiding van deze school met een vijfde en zesde lo kaal met aula wegens de gestadige groei. De kleuterschool aan de To rensduin zal een doelmatiger afras tering krijgen. Van Jhr. Ir. G. Six zal een perceel grond worden aangekocht ten oosten van de sporthal t.w. van 101.000,- voor aanleg van een derde sport veld. Het gaat om een oppervlakte van 9950 m2; dat de "De Ruyterschool" een zesde GARAGE Pr. Hendrikstraat 8-10 Egmond a. Zee, tel. 1900 GESLAAGD DRUMBAND CONCOURS Onder ideale weersomstandigheden vond te Egmond-Binnen het eerste drumbandconcours plaats, dat geor ganiseerd werd door de VW ter plaatse. Plaats van gebeurenhet Kerkplein, waaromheen een aantal zit plaatsen waren gecreëerd, waarvan vele honderden belangstellenden ge bruik maakten, terwijl het aantal zit plaatsen niet toereikend was. Verschillende korpsen hadden gehoor gegeven aan de oproep van de orga nisatie en door hun optreden hebben zij het conuours tot een kleurrijk ge beuren gemaakt, waarbij de show, die sommige korpsen tijdens hun optreden ten beste gaven, aan het geheel nog meer fleur gaven. De jury werd ge vormd door de heren P. Brugmans en H. Bosveld. Bijzonder goed was het optreden van drumband "Van Speyk", op deze mid dag geleid door de tambourmaitre Barbara Stam en later ook door Net- tie de Vries. Barbara Stam bleek bij de beoordeling ook de beste tambour maitre. Het tambourcorps "Eensge zindheid" heeft ongetwijfeld hoge ogen gegooid door het bijzonder goed voor komen van de band. Na afloop van het concours vond er een défilé door het dorp plaats, dat afgenomen werd door de zomerkoningin. Hiervoor be stond ook veel belangstelling. De uitslagen ,,Van Speyk" 196,5; maitre Barbara Stam 17,2, le prijs; ,,Van Speyk" selectie 204, le prys; maitre: 17; „Akersloot" 193,5 le prijs, maitre 16,2; „Lamoraal v. Egmont" 179 2e prys, maitre 15,6; „Eensge zindheid" 192 le prijs, maitre 16,2; „Warmenhuizen" 198 le prijs, maitre 15,1. Défilé 1. „Lamoraal van Eg mont"; 2. „Eengezindheid". Tam- bours: 1. „Akersloot"; 2. „Warmen huizen". De organisatie dankt de heren Fa tels, J. Swart en Th. Swart voor de financiële mogelijkheden, om dit con cours te doen slagen. leer^Hht zal krijgen, waarvoor 'n nooaroKaal ingericht zal moeten worden met alle middelen, die daar toe nodig zijn; de raadsagenda ging vergezeld van een beleidsnota, getiteld: "waar heen met Egmond aan Zee in de toekomst". Hierop komen wij nog terug; dat de o.k. damesverenigingen 'Tave- nu" t.b.v. de o.k. kerk een bazar houdt op 14, 15 en 16 juli in het o.k. verenigingsgebouw aan de Juliana- straat. Geopend van 20.00 tot 22.00 uur en bovendien 15 juli van 22.00 tot 22.00 uur. Verloting op de laat ste dag. Er zijn veel attracties ter wyl er ook nog loten verkrijgbaar zijn; dat de "Stichting Dorpshuis" te Eg mond a.d. Hoef aan de verenigin geen een brief heeft gericht met het verzoek, hun tijden te claimen voor het dorpshuis. Het bestuur kan dan aan de hand daarvan een roos ter samenstellen. De huur be- per uur, voor de kleine f 5.ter wijl voor een vergaderzaaltje f 2,50 draagt voor de grote zaal f 10,— wordt gerekend dat de collecte voor het Anjerfonds te Egmond-Binnen f 173,62 heeft opgebraccht. Bijzonder veel dank de medewerking van de drumband "Eensgezindheid" dat het komende weekend te Egmond aan de Hoef weer in het teken zal staan van de traditionele "Hoever- kermis"; BEVERWIJKER COR MUL OP EGMONDSE BRADERIE Voor velen klinkt deze naam als zovele andere namen: hij zegt niets. Wellicht meer, nadat men zijn kunst tijdens de braderie-avond heeft be wonderd en er misschien iets van heeft gekocht. Wat doet deze man? Hij maakt kunst voorwerpen van alles, wat de zee naar onze stranden spoelt. Waar u het niet in ziet, blijkt voor Cor Mul een waardevol stuk te zijn. Uit stukken hout, die door de langdurige inwer king van het zeewater als het ware voorgevormd zijn, maakt hij onge looflijk mooie dingen, die ineens veel te zeggen hebben. Met schelpen en andere zee-voortbrengsels siert hij ze vaak kunstzinnig op, want van zijn vak, decorateur, maakt hij zijn hobby. Uren kan hij langs het strand slente ren, om zijn materialen te verzame len, zelfs een oude en aangevreten schoen, die misschien eens door een zeeman werd gedragen, betekent voor hem soms een waardevol stuk. Hij heeft aanvankelijk veel moeten expe rimenteren, maar durft met zyn pro- dukten voor de dag te komen, omdat hij reeds veel belangstelling heeft getrokken. Het is dan ook niet on waarschijnlijk, dat hij binnenkort in "De Vuist van Willem Duys" op het scherm zal verschijnen, welk pro gramma op 17 juli vanuit Bergen zal worden uitgezonden. (zie onderstaande foto)

Contact met de Egmonden | 1970 | | pagina 1