CONTACT MET DE EGMONDEN De laatste hand wordt gelegd Kort Nieuws Renault Taxi tel. 1900 12 AUGUSTUS 1970 NUMMER 946 Uitgave Drukkerij Belleman Ecmonderstraatweg 5 Telefoon (02206) 1201 Burg. Eymaplein 2a Egmond aan Zee Telefoon (02206) 1789 Advertentietarief15 ct. per mm. B(j contract belangrijke reductie. Giro 368954 Het/zware werk is achter <le rug. het gebouw staat er. Er lopen nog een aantal vakmensen rond, die stuk voor stuk bezig zijn met de afwerking van het prachtige project, dat het dorps huis Egmond aan de Hoef gaat wor den en uiteindelijk ook het verzorgings centrum, van waaruit de bejaarden, die daaraan behoefte hebben, de no dige verzorging kunnen krijgen in de vorm van voedselverstrekking. Het project vormt een geheel met het kruisgebouw, dat ten noorden van de sportaccommodatie is gesitueerd. De moeders van Egmond aan de Hoef kunnen hier in de nabije toe komst de consultieve nazorg verkrij gen voor hun kinderen,terwijl andere aktiviteiten in het belang van de volks gezondheid ook hier geconcentreerd kunnen worden. De sportaccommodatie vormt het meest dominerende deel van het com plex. Hier omheen bevinden zich de vertrekken, die daar direct mee te maken hebben, zoals de was- en kleed ruimten, een grote verbindingshal naar keuken, van waaruit een opening is gemaakt, waardoor verschillende gerechten doorgegeven kunnen worden om hongerige sportmensen van het nodige te kunnen voorzien. De grote vergaderzaal vormt de ver binding tussen het sportgebouw en de kruisafdeling. Deze zaal zal tevens dienst doen als wachtkamer voor het kruisgebouw. Aan de oostzijde zijn nog twee kleine vergaderzaaltjes. Met nog enkele dienst- en accommodatie ruimten, zoals beheerderskamer, gar derobe-afdeling, toiletten e.d., vormt het gebouw een nieuwe kern in het dorp Egmond aan de Hoef. En over dit alles zwaait de heer A. Aelbers de scepter, die zoals bekend tot be heerder van het project is aangesteld. In de onmiddellijke nabijheid van het dorpshuis staat een complex bejaar denwoningen, dat ook zyn voltooiing nadert. Ook hier is men aan de af werking toe, maar deze werkzaam heden zullen nog wel enige tijd in be slag nemen. De sportaccommodatie v.h. dorpshuis wordt met ingang van het nieuwe schooljaar in gebruik genomen, terwijl de officiële opening van het totale complex in oktober zal plaats vinden. De beheerder, de heer A. Aelbers, volgt de werkzaamheden op de voet. "Het is belangrijk te weten, hoe alles in elkaar zit", zegt hij, "want je kunt nooit weten, hoe dat nog eens van .pas komt". Een notitieblok is dan ook een van de onmisbare attributen, want meer dan eens komt het potlood er bij, om de nodige aantekeningen te maken. Aan de hand van de bouwte keningen kan hy zich volledig oriënte ren, terwijl xhij tijdens de werkzaam heden, die zich dagelijks voor zijn ogen voltrekken, het meest aanschou welijke onderricht krijgt, dat hij zich maar kan wensen. /NL Met hem heb ik het gehele ^^n- plex bekeken, lopend tussen de overal verspreid liggende bouw- en afwer kingsmaterialen, in een onbewaakt ogenblik struikelend over een slang en voortrollend over een buis, ondf is- sen al die werkers waarnemend, uie nijver bezig waren met voor mij on duidelijke zaken, terwijl ik hem in stilte bewonderde, omdat het zeker is, dat zij uit een ogenschijnlijk on voorstelbare chaos een gebouw neer zetten, dat volkomen logisch in elkaar zit. Ondertussen vertelt de heer Aelbers, waarvoor alles dient en ook voor hem heb ik het diepste respect, omdat hij zich in korte tijd het geheel reeds eigen heeft weten te maken, terwyl hij zich voortdurend blijft concentre ren op weer nieuwe aangelegenheden. "Ik zal zeker nog wel voor verras singen komen te staan", zegt hij, "maar die heb ik mijn hele leven nog gehad", alsof hij zeggen wil, dat hij daar niet mee zit. "Weet u, dat ik mij gewoon mens begin te voelen?" Ik ben bijzonder gelukkig met dit werk en ik zal er ook alles voor doen, om van dit project een centrum te maken, waar een ander de nodige rust en ontspanning kan vinden". Hier spreekt een man uit de praktijk van het zakenleven en ondertussen overpeins ik, hoe de spanningen daar in een mens ongunstig kunnen be- invloeden. Het is goed, dat voor al len, die behoefte hebben aan rust en ontspanning - en dat zgn er velen - de mogelijkheden worden gecreëerd, om die te vinden, in dit geval in de vorm van een dorpshuis, met een uitgebreide accommodatie. De inwoners van Egmond aan de Hoef kunnen deze activiteiten waar deren. Dit bewyst niet alleen de voort durende activiteit, die door een aan tal mensen wordt ontplooid, om de nodige financiën bijeen te krijgen, maar deze mensen voelen zich uiter mate gesteund door het feit, dat er voortdurend geld binnen stroomt, in veel gevallen zelfs ongevraagd. De actie is in maart j.1. van start ge gaan, velen meldden zich toen al maar er komen er voortdurend bij. Dat geeft de burger moed. Er gaat geen week voorbij, of er kun nen weer enige nieuwe namen toe gevoegd worden aan de uitgebrei de lijst van sympathiesaniten, die zich bereid verklaren, om regelmatig de nodige financiële steun te geven of een gift ineens beschikbaar te stel len. Om aan deze aktie mee te doen met uw financiële steun kimt u inlichtin gen krijgen by mej. P. A. Belleman, Egmonderstraatweg 5. De penningmeester is de heer G. Rem, Herenweg 212, hij zal u geest driftig ontvangen en uw bijdrage boe ken bij de vele, die reeds door hem zijn opgenomen. Want het recreatie- en verzorgingscentrum op het Hans- wijk te Egmond a.d. Hoef, moet er aan meewerken, om het dorp meer leefbaar te maken voor allen, die er wonen. WIJ VERNEMEN: dat elke woensdagavond in de Koffie molen aan de Egmonderstraatweg te Egmond aan de Hoef een dia avond wordt gehouden over de mo lens in Nederland. De geschiedenis van de molens wordt hedenavond verteld door de heer Zwijnenberg, bezitter van de watermolen "De Wimmenummer" aan de KrommeÖjk 2 te Egmond a.d. Hoef; dat er zondag a.s. te Egmond aan Zee 19 corpsen zullen meedoen aan het drumbandconcoursgeorganiseerd door drumband "Van Speyk"; dat er vanaf 15 augustus tot en met 13 september in het Noordhollands Duinreservaat weer bramen geplukt mogen worden, met uitzondering van de zeereep, heit infiltratiegebied on der Castricum en de omrasterde terreingedeelten. Zoals gebruikelijk is een toegangskaart verplicht; dat er door mevr. S. te Egmond a.d. Hoef een portemonnee Is verloren met een inhoud van pl.m. 80,—. en deze door een jeugdig persoon van Egmond aan Zee is gevonden, en niet bij de plaatselijke politie is aangegeven. Deze onbetrouwbaar heid is in het bijzyn van verschil lende jeugdige personen te Egmond aan de Hoef gezien. EEN AVONDJE MET CAROLINE Niet op de T.V. dit keer, maar in de Oud-Katholieke St. Agneskerk te Egmond aan Zee kunt u dinsdag a.s. 18 augustus de bekende alt Caroline van Hemert beluisteren samen met organist Han Hoogewoud van de Oude kerk te Amsterdam. Zij verzorgen die avond het laatste zomeravondconcert van dit seizoen. De reputatie van bei de artiesten staan borg voor een zeer bijzondere avond, wij prijzen ons dan ook selukkig dat het gelukt is in de vak ietijd deze artiesten naar Eg- mon_- aan Zee te kunnen krygen. Uit het programma vermelden we de volgende punten De organist begint met een van de orgelconcerten van Joh. Gottfr. Wal- ther, n.1. dat in b.klein. Hierna opent Caiy 41e van Hemert haar optreden me? ,ather from Heaven" van G. F. Handel. De heer Hoogewoud vervolgt dan met drie koraal voorspelen van Joh. Seb. Bach en diens Fantasie con imitatione. De altzangeres brengt dan twee zeer geliefde aria's n.1. "Bist du bei mir" van Bach en het bekende "Art thou troubled" uit "Rodelinda" van Handel, vooral dit laatste "Art thou troubled" kennen de oudere mu ziekliefhebbers ongetwijfeld nog van de destijds wereldberoemde Engelse alt Kathleen Ferrier. De heer Hoogewoud vervolgt het concert daarna met Voluntary II van Handel. Daarna krijgt u weer Caro line van Hemert te horen in de "Songs of the Hebrides", waarvan het eerste lied a capeile gezongen zal worden. De overige programma-punten laten we hier onbesproken, dan houdt het optreden ook nog een verrassing in. Plaatsbewijzen voor dit concert zjn verkrijgbaar by het VW-kantoor te Egmond aan Zee en op de concert avond vanaf 19.15 uur aan de kerk. Het concert begint om 20.00 uur pre cies. ZUSTER EVARISTA Woensdag 12 augustus is de uitvaart plechtigheid gevierd, gevolgd door de begrafenis, van zuster Evarista te Egmond aan Zee. Voor velen was zij lang geen onbe kende, het kleine nonnetje, dat elke dag met een van haar medezusters een wandelingetje maalkte door het dorp, was sinds korte tijd in huize St. Agnes, waar zij de laatste jaren van haar rustperiode mocht genieten. Zuster Evarista heeft haar werk vol bracht. Haar taak in dit leven heeft zij met de grootste liefde en toewij ding gegeven aan de kinderen, die in "huize St. Jozef" aan haar verant woording werden toevertrouwd. Het was haar roeping in dit leven om alles te doen wat in haar vermogen lag. Zij was 78 jaar oud en was 57 jaar in de congregatie van de KI. Zusters van de H. Jozef. H. VAN PEL f Op de leeftijd van 70 jaar is plotse ling overleden te Egmond aan Zee de heer H. van Pel. De heer van Pel was een van de oprichters van de bejaar densociëteit te Egmond aan Zee. Als voorzitter van deze vereniging was hij zeer actief werkzaam. De sociëteit die ruim een jaar geleden is opgericht, is mede door zyn arbeid, tot een grote vereniging uitgegroeid en heeft aan vele bejaarden in Egmond aan Zee menig uurtje ontspanning gebracht. De heer van Pel wordt vrijdag a.s. ter grave gedragen, voorafgegaan door een uitvaartmis om 10.30 uur in de oud-kath. kerk van de H. Agnes. GARAGE John Zagwijn Pr. Hendrikstraat 8-10 Egmond a. Zee, teL 1900 De Raiffeisenbank is goed voor uw geld... AUTOPUZZELRIT Vrijdagavond 14 augustus a.s. or ganiseert de VW Egmond aan Zee de laatste autopuzzelrit vandit sei zoen. Het is een rit van ongeveer 25 kilometer, met een gemiddelde rij snelheid van 20 km. per uur. De route is zodanig uitgezet, dat iedereen aan deze rit kan deelnemen. Er zal worden gereden in 3 klassen, n.1. een A-klasse voor geroutineerde autopuzzelaars, een B-klasse voor minder geroutineerden en beginners en een C-klasse voor Duitse deelne mers. SJONGE, WAT EEN LEKKERE DROP HEEFT DIE DA.-DROGIST TANG! IN DE SMIDSTRAAT 9 - TEL. 1027 Per klasse zijn fraaie pryzen te win nen, waaronder een cassette-recorder voor uw auto. Na afloop van de rit zal in de zaal van speeltuin "De Eg- monden" de route door de organisatie worden uiteengezet,waarna de prys- winnaars bekend gemaakt zullen wor den. De start is zoals gewoonlijk aan de Zeeweg, t.o. nr. 40. eDe eerste auto vertrekt om 19.00 uur. Omdat in de "Badbode" en in de "Toer-in"-krant staat vermeld, dat de autopuzzelrit op 21 augustus ge houden wordt, verzoekt het bestuur van de VW aan deze wijziging zo veel mogelijk bekendheid te geven. Dus vertel het uw gasten. Indien u, om uw gasten interesse hebben aan deze rit deel te nemen, kunt u zich vanaf heden opgeven aan het WV- kantoor, Voorstraat 69, 4,— per auto, ongeacht het aantal medepas sagiers. U ontvangt dan tevens het wedstrijdreglement, een onmisbaar papier om de route "foutloos" te kun nen ryden.

Contact met de Egmonden | 1970 | | pagina 1