CONTACT MET DE EGMONDEN „ESTRELLA" Kort Nieuws Renault TE KOOP Taxi tel. 1900 ,,-Qldoraclo" 13 JANUARI 1971 NUMMER 966 Uitgave Drukkerij Belleman Egmonderstraatwcg 5 Telefoon (02206) 1201 Burg. Eymaplein 2a Egmond aan Zee Telefoon (02206) 1789 Advertentietarief15 ct. per mn Bij contract belangrijke reductie. Giro 368954 OPENBARE KLEUTERSCHOOL GEOPEND '3 Morgens negen uur aan de Visweg te Egmon'd-Binnen. Een aantal aldaar geparkeerde auto's, op de hoek bij de voormalige landbouwschool duidde reeds op een bijzondere gebeurtenis. Ouders met blijde gezichten liepen het schoolgebouw binnen, aan hun hand een of meerdere kleuters, die wait on wennig waren met een tikje angst op hun gezichtjes. „Waarom al die druk te", schenen zij zich af te vragen. Konden die kleine peuters vermoe den, dat het om hen ging? Konden zij ook vermoeden, dat hun ouders blij waren, omdat op deze dag een periode werd afgesloten van aktivitedten, om een kleuterschool er bij te krijgen, die aan een nijpend gehrefk daaraan voor lopig een einde zou maken? Konden die kleine kleuters vermoeden, dat die aktiviteiten soms wel eens onaan gename reacties hadden uitgelokt van volwassenen, die een beetje al te hard nekkig vasthielden aan conservatieve opvattingen, terwijl daarbij het doel uit het oog werd verloren? Nee, die kleuters snapten daarvan nog niets, wij mogen slechts hopen, dut zij daar later niét mee te maken krijgen. Het was prachtig weer. Een heldere zon scheen door de hoge vensters van het lokaal, waarin een aantal „adspi- rarit-volwassenen" zich te goed zat te doen aan chips en andere krakelingen, die in schaaltjes op de tafeltjes ston den, want het was feest vandaag. Voor de kleintjes was het allemaal om het even, zij hadden plezier, want met zoveel leeftijdgenootjes bij elkaar te zijn, gaf toch wel wat meer pers pectief. (De heer J. Blfkker van de Vereni ging voor Openbaar Onderwijs heette de aanwezigen welkom. „Hij zei o.a. dat het wel wat lang had geduurd, voordat dit resultaat bereikt werd". Hij stelde er echter prijs op, dank te brengen aan het r.k. kerkbestuur, dat "onze kinderen" zoveel mogelijk on derdak verschafte. Met het doorknippen van een lint opende burgemeester Bakker het eer ste schooluur. In zijn toepasselijke speech beschreef hg de groei van de Egmonden en de aanpassing van het onderwijs daar aan. De heer W. Sche pers van het districtsbestuur van de Vereniging .voor Openbaar Onderwijs belichtte een stukje geschiedenis en de ontwikkeling van het Openbaar Onderwijs in de Gemeente Egmond- Binnen, terwijl hij de ouders ^ici- teerde met het resultaat. Misschien wel het meest trots was de kleuterleidster mej. C. J. de Leur. Zij mag aan een dertigtal kinderen de eerste grondslagen bijbrengen van het leven en werken met elkaar, dil1^ op voor kleuters bevattelijke wijze met spel en onderricht aan de -vorming bij te dragen. Het lokaal is zeer ruim en zonnig. Een dertigtal kinderen, het aantal dat zich tot nu toe heeft gemeld, vindt ruim plaats. Er zijn speelhoeken en artdere voor -kleuters interessante dingen. Tijdens de opening werd door verschillende ondernemende "leerlin gen" een en ander reeds uitgepro beerd. Den verzoek van een der spre kers aan deze pupillen, om even rus tig te blijven, bleek een pedagogische miskleun te zijn. Dat lukt nu eenmaal niet. Maar daarom was deze opening misschien des te feestelijker, want uit eindelijk ging het om de kleuters, zij hoorden er bij en zij 'bepalen de sfeer van een kleuterschool. Daarom was het tgdstip van de opening zeer goed gekozen. Voor deze gelegenheid was de Mas vrolijk versierd. De school be schikt ook over een gerieflijk inge richte bestuurskamer, die ook als pri- -vêverirek -voor de leidster is bestemd. GARAGE \0John Zag wijn Pr. Hendrikstraat 8-10 Efonood a. Zee. tel. 1900 WEE KENDDIENST WIJKVERPLEEGSTERS 16 en 17 januariZr. de Kleik, Heren weg 45a, Egmond-Binnentel. 1444; Zr. Canisia, Hqgeweg 65, Heiloo, tel. 02205-224. TWEE JUBILARISSEN BIJ "EENSGEZINDHEID" Tijdens een 'algemene -ledenvergade ring van het fanfarecorps en drum band "Eensgezindheid" van Egmond- Binnen in zaal Swart werden de heren Th. Swart en Ant. Klaver gehuldigd, daar zij respectievelijk 55 en 50 jaar lid zijn van het corps. Deze veteranen zijn twee sterke peilers, waarop het corps gedurende meer dan een halve eeuw beeft gesteund en ze waren wel zo sterk, dat menige Storm in het be staan van de vereniging nagenoeg geen gevaar betekende voor het voortbe staan daarvan. Dankzij zulke krachten is er veel in stand gehouden en zijn er kansen 'geschapen, om uit te groei en tot een hoog gewaardeerd corps, dat zijn wijsje in de nationale mu ziekwereld zeer goed meespeelt. Voor de voorzitter, de heer G. Ter voort was het een dankbare taak om de bedde jubilarissen te huldigen. Hy zei„Tk voel my tegenover u een jong en klein broekje, maar het I's een gro te eer om mensen zoals u te mogen toespreken". „Uw jarenlange lidmaat schap van de vereniging is een telken, dat u liefde h'eefit voor Üe muziek". Tenslotte overhandigde hij hen een oorkonde en de daarbij behorende ver sierselen. De echtgenoten werden met bloemen in de huldiging betrokken. De huldiging van de twee jubilarissen was genoeg aanleiding, om deze vergade ring nog enige gezellige uurtjes voort te zetten. GARNALEN CROQUETTEN Telefoon 1985 MUtsaerts Kinderwagen hoog model i.g.st.z. 125,". Wilhelminastraat 33 Zomerhuis, Egmortd aan Zee GESLAAGD VOLLEYBAL-TORNOOI Groot enthousiasme heerste er zon dag in het Dorpshuis. Met élan speel den de teams, aangemoedigd door de supporters en toeschouwers, die in grote getale aanwezig waren. Het was dan ook gezellig druk in het Dorps huis. Er waren drie dames- en 9 he renteams, die elk twee maal 15 en in de finale twee maal 10 minuten speelden. Ook ons eigen herenteam Re lax 1 speelde verrassend goed tegen Dynamo's 1, dat met een klein pun- tenverschil won. Tenslotte speelt Dy namo's in de eerste klasse. Eerste werd Dynamo's 1, tweede Effect 3 en drie Dynamo's dames. Vrijdag j.1. was de eerste training voor de ouderen. De opkomst kon wat beter. Wij hopen dat er vrijdag a.s. meer belangstelling is, zödat er een paar teams gevormd kunnen worden. Drempelvrees hoeft er niet te zyn. Iedereen moet het nog leren, maar daarom is het des te gezelliger. Dus alle dames en heren, die hun conditie willen handhaven of verbeteren, ver wachten wy vrydag a.s. in- het dorps huis. Tenslotte hartelijk dank aan de beheerder, de heer AeLbers, die de gehele zondag voor ons klaar Stond. NIEUWJAARSAVOND FOTOCLUB Vrijdagavond kon de voorzitter een flink aantal leden welkom heten op de traditionele Nieuwjaarsavond. Na -een gezel-lig praatje onder elkaar, waarbij men de gelegenheid had om de Nieuw jaarswensen uit wisselen, werd o.a. nog een paar maal het kienspel be oefend, waar een -keur van pryzen voor beschikbaar was. De eveneens gehouden verloting was van een dus danige opeet, dat in zeer korte tijd het aantal loten was uitverkocht. Al met al een zeer geslaagde avond, waaraan de keurige verzorging van de eigenaar van het clublokaal veel bijdroeg. ZESKLASSIGE BASISSCHOOL BOUW In Egmortd aan de Hoef zal haast gemaakt moeten worden met het ont werp en de bouw van een zeaklassige basisschool voor het Openbaar Onder was. De prognoses zijn, dat deze school nöödzakelyk is, wellicht al in 1972, alhoewel men aanvankelijk dacht aan 1974. De ontwikkeling blijkt ech ter sneller te gaan, waardoor de nood zaak zich reeds eerder ajan zal dienen. De capaciteit van de huidige school, twee klassen en een noodlokaal, is nu al niet meer toereikend. Er zal met de plannen de nodige haast worden betracht. EXPOSITIE FOTO'S D.E.F.A. By kapper Pronk in de Voorstraat is door D.E.F.A.-leden vanaf deze week een kleine expositie van foto's ingericht. De heer Pronk stelde de leden van -D.E.F.A. in de gelegenheid geregeld een aantal foto's in zyn zaak te plaatsen. Zowel door het bestuur als door de léden wordt dit op hoge prijs gesteld. De foto's geven een in druk van het materiaal zoals bij club wedstrijden wordt ingeleverd. Dit -meer naar buiten treden van de fotoclub is een deel der plannen van D.E.F.A. om de in de Egmonden wo- neride fötoamateurs nog eens op het bestaan der club te wyzen. Het ligt in de bedoeling om de tentoongestelde foto's, om de paar weken door nieuwe te vervangen. Hopenlyk zal deze ex positie aan het gestelde doel beant woorden. SPEELGOEDMAGAZIJN Prins Hendrikstraat 8-10, telel. 1900 EGMOND AAN ZEE. TR-llf) WIJ VERNEMEN: dat de verenigingen van Egmond aan den Hoef zich op zaterdag 23 janu ari presenteren in het Dorpshuis te Egmond aan den Hoef. Het wordt -een dag van sport, spel, muziek en zang. De presentatiedag wordt ge houden by gelegenheid van de offi ciële opening in december j.1. De repetities z(jn in volle gang. Het belooft een zeer aparte dag te wor den, die voor iedereen toegartkelyk is. Wij komen er nader op terug; dat de opbrengst van de collecte voor het gehandicapte kind te Egmond aan den Hoef 482,94 bedraagt. De organisatie dankt alle medewerkers en de gulle gevers; dat de gemeente Egmond aan Zee plannen heeft voor de uitgave van een inlichtingengidsjewaarin enke le bijzonderheden wordt vernield, het gecmeentelyk apparaat betreffende; dat de sporthal te Egmond aan Zee in Nederland de drukst bezette hal 'blijkt te zjjn met de laagst gébarifi- eerde uurprijs; dat de gemeenteraad van Egmond- Binnen op donderdag 14 januari bU- een komt voor een 15 punten tellende agenda. De burgemeester zal zfln nieuwjaarsrede uitspreken, waarin hy verschillende plannen van de ge meente zal belichten. Er zullen o.a. ook een aantal bezwaarschriften worden behandeld over de plaatse lijke belastingen, speciaal reinigings rechten. By een aarttal daarvan wordt door B en W voorgesteld, hier rtiet op In te gaan; dat ook de heer K. Blok, caravanpark "De Egmonden", bezwaren maakt tegen de hem opgelegde aanslag ri oolbelasting. Hy moet 2.800,be talen. De heer Blok maakt zyns in ziens terecht bezwaar, daar de aan slag "neer komt op 8,— per cara van. Hy heeft een exploitatiever gunning voor 350 caravans. Hiervan maken slechts 136 caravans gebruik van de riolering, zodat de aanslag volgens hem 136 x 8,is 1088, -kan bedragen. De extra last, die hem wordt opgelegd, is niet meer op de caravanhouders te verhalen, daar de pryzen reeds zyn vastge legd. B en W adviseert echter niet op hét verzoek in te gaan om het motief, dat de aanslag wordt op gelegd naar de grootte van het ter rein, dat 800 are is. De aanslag be draagt 3,50 per are; dat de schietvereniging 'De Vryheld' 22 januari a.s. een klaverjasdrive organiseert in de zaal van de heer Van Balen. LAAG STRAND Sinds de laatste stormen is er een geweldige hoeveelheid zand wegge spoeld. Het verschil in hoogte van het strand is duidelyk af te lezen aan de straridpalen, die normaal een tot an derhalve meter boven het zand uit staken. De hoogte van de palen is op vallend. Er is ook een stukje historie naar boven gekomen. Toen in 1935 de stran ding plaats vond van de Kerkplein en de Drenthe, moest men het besluit nemen, om de Drenthe, een grote zee- Sleper te Slopen. Tonnen Staal werden toen afgevoerd. Wat er aan resten ach terbleef, werd tenslotte door invloed van zand en water aan het oog ont trokken of het zaikte in het weke zand weg. Hierby was ook de ankerketting. Wellicht zat deze ketting toen al vast in het zand of men besloot, dit Staal maar achter te laten. Jaren heeft men er mets meer van gezien, maar nu komt de ketting by laag water boven het zartd uit. Er is geen beweging in te krygen. Om het metaal te verwy- deren, zal waarschijnlijk de trekkracht van een traiktor of bulldozer nodig zyn. Hoe lang de ketting is, is by be nadering niet vast te stellen. HOOG WATER Woensdag 13 5.1517.25 (spring-ty) Donderdag 14 6.5218.01 Vrydag 15 6.26—18.37 Zaterdag 16 6.59—19.08 Zondag 17 7.29—19.43 Maandag 18 8.05—20.22 Dinsdag 19 8.43—21.03 Woensdag 20 9.28—21.56 (dood-ty) Donderdag 21 10.24—23.02

Contact met de Egmonden | 1971 | | pagina 1