CONTACT MET EGMONDEN MT Ide egmonden SUPERMARKT TEL 1370 i raiffeisenbank Exfca aan biedingen naast onze folder In onze vers afdelingen TANG ,,-Qldoraclo" 7 APRIL 1971 NUMMER 980 Uitgave Drukkerij Belleman Egmonderstraatweg 5 Telefoon (02206) 1201 Burg. Eymaj lein 2a Egmond aan Zee Telefoon (02206) I7R9 Advertentietarief15 ct. per mff Bij contract belangrijke reductie Giro 168954 POMPSTATION OFFICIEEL IN GEBRUIK GESTELD. Door het overhalen van een rode handle, waarboven een tuiltje bloe men werd aangebracht, stelde burge meester Bakker het nieuwe pompsta tion in de Egmondermeer aan de Hoevervaart in werking. Na deze handeling gingen er onmiddellijk eni ge lampjes gloeien op het grote scha kelpaneel en ergens onder in het ge bouw kwamen er allerlei geluiden tot leven van motoren, pompen en ander technisch vernuft. Tenslotte ging het geraas over in een monotoon geluid, terwijl buiten het klaterend geraas van water, vermengd met alle daar in voor een riool toepasselijke stoffen, hoorbaar werd. De installatie werkte en met grote voortvarendheid werd het afvalwater van de drie Egmon- den in een krachtige stroomversnel ling gebracht. Na verschillende ver- gaarresevoirs en bezinkgoten gepas seerd te zijn, komt het nu nog beter vloeibare afvalwater in de persleiding richting Alkmaar, waarheen het door de stuwkracht van de perspompen wordt afgevoerd. Burgemeester Bakker sprak van een bijzondere gebeurtenis, voor de drie Egmonden betekent dit het einde van soms veel overlast. "We staan hier in het open land, waar de lucht nog zuiver is". In het kader van de millieu-hygiëne is deze ingebruik stelling een belangrijk feit. "We heb ben de nadelen ondervonden, als er iets mankeert aan een goede afvoer, zelfs zover, dat er tegen de burge meester een proces-verbaal moest worden opgemaakt wegens millieu- verontreiniging". Maar dat is al weel een aantal jaren geleden. De dijkgraaf van het Hoogheem raadschap Uitwaterende Sluizen, de heer L. J. de Ruiter, schetste de ont wikkeling en de totstandkoming van het nieuwe pompstation. Als blijk van waardering voor zijn streven, om ook in de Egmonden meer millieu-hygiëne te bevorderen, kreeg hij van burge meester Bakker het boek "Derper- Hoever-Binder" aangeboden. Onder de aanwezigen waren o.a. de wethouders J. Hopman en P. Ver schuur, de directeuren van gemeente werken, de heer B. Blokker en C. de Groot, en verschillende bestuurderen en afvaardigingen van Uitwaterende Sluizen van Kennemerland en West- Friesland. Burgemeester Bakker sprak de wens uit, dat de Egmonden tot in lengte van jaren van veel narigheid verlost zouden zijn. Ironisch was wel de opmerking, dat de installatie nabij de Hoef had afgedaan, ofschoon daarop nog een schuld rust. Dijkgraaf De Ruiter vermoedde, dat de con structie van dien aard was, dat een voorspoedige afbraak tot de moge lijkheden behoorde. VRAGEN AAN EN ANTWOORDEN VAN WETHOUDER P. L. ZWART Twee weken geleden heeft het Con tact een aantal vragen gesteld aan wethouder P. L. Zwart van Egmond aan Zee. De antwoorden daarop heb ben wij deze week ontvangen, zo dat wij die nu kunnen publiceren. Wij danken hem voor de moeite, want wij zijn ons er van bewust, dat er veel tijd van hem gevraagd werd. De vragen zijn alle gesteld in het kader van de woningbouw, daar dit onderwerp bij velen in onze gemeen te Egmond aan Zee enige zorgelijke trekken op het gezicht brengt. Wij drukken de vragen af en direct daaropvolgend het antwoord. Tenslotte geven wij een kort com mentaar. Vraag 1. Wat is in het kort uw in druk over de woorden, die in de ge meenteraad van Egmond-Binnen d.d. 11 maart 1971 zijn gezegd over de samenwerking tussen de beide Eg monden Antwoord 1. Emotioneel woordge bruik, zonder het noemen van reële feiten, niet bevorderlijk voor samen werking, maar we zijn allemaal wel eens emotioneel. Vraag 2. Egmond aan Zee heeft nog veel woningzoekenden. Ziet u voor dit probleem een oplossing bin nen redelijke tijd Antwoord 2. Ja. Voorwaarde is ech ter dat we een regering krijgen die werkelijk de woningnood wil helpen oplossen. Het is een landelyk pro bleem .dat vooral in het westen van ons land zyn exponent vindt. Een ge meente kan natuurlijk nooit alles al leen. Vandaar ook dat men tegen woordig in gewestvorm gaat denken. Vraag 3. Wat is de juiste oorzaak van de trage gang van zaken waar het de woningbouw betreft, daar er weinig of geen woningen worden ge bouwd? Het gaat hier om betaalba re woningen, waarbij niet de curve- prijs in het geding is, er van uit gaande, dat in andere gemeenten wel wordt gebouwd. Antwoord 3. Overal worden te wei nig betaalbare (huur) woningen ge bouwd, anders was er geen woning nood. Overigens ben ik het eens met de nationale woningraad, dat er meer woningwetwoningen moeten komen met rijkssteun, zodat 'n woningbouw vereniging een betaalbare woning aan zijn leden kan aanbieden. Waarom u dit soort woningen i.v.m. REISBUREAU NOORDZEE VOORSTRAAT 117 EGMOND AAN ZEE Tel. 2122, b.g.g. 1745 de curveprijs buiten schot laat is my niet duiJelyk. Voor de minder draag- kraelitigen onder ons hebben we dit soort woningen in de eerste plaats no dig. De regering deelt die mening echter niet. Die geeft als enige ge neesmiddel: huurverhoging. Vraag 4. Wanneer dit komt dooi-' gebrek aan grond, ligt er dan een oplossing in de Noordelijke lob, het duingebied ten Noorden van Egmond aan Zee Antwoord 4. Vooralsnog kan deze vraag ontkennend worden beantéH| woord, plannen zijn er voor het^w Waaigat, Dorus Rijkersplein en plan Zuid II. Hetgeen niet zeggen wil dat wij op ietslangere termijn het plan Noord niet van de grond zouden wil len zien komen. Integendeel. Vraag 5. Hoe komt het, dat Egmond aan Zee nog niet over die grond kan beschikken. En om welke reden wordt er in 1971 nog niet gebouwd aan de Noordkant van Egmond aan Zee, terwijl hiervan reeds sprake was in 1968. Wethouder Ykel heeft eens gezegd, dat Egmond aan Zee op die grond, wat de gemeente Egmond-Binnen be treft kon gaan bouwen, ondanks dat er geen grenzen zouden worden gewij zigd. Wethouder Verschuur heeft zich hetzelfde uitgedrukt. Hij vroeg zich af, waarom Egmond aan Zee niet in het Noorden mocht gaan bouwen, zelfs als er geen grenswijziging had plaats gevonden. Het aanbod hield hier inwilliging van die wens in, toch gebeurt er niets. Hoe zit dat Antwoord 5. Vrij eenvoudig. Een ge meente mag pas grond kopen als er een door het Rijk goedgekeurd plan is. Een bestemmingsplan moet pas sen in het vigerende streekplan. Dit streekplan is echter ook aan veran dering onderhevig. De zgn. flexibili teit. Bijv.: wijziging super stormvloed lijn. De te nemen ambtelijke hinder nissen zijn legio, naast het voorbe- reidingswerk. De verwezenlijking van ons 3e sportveld kost al jaren. Toe staand een plan waar enkele duizen den hun plaats zouden moeten vin den, uiteraard dienen de belangen van al onze inwoners, speciaal de minder draagkrachtigen onder hen, bij de planprocedure veilig gesteld te worden. Vraag 6. Bent u van mening, dat de grond steeds duurder gaat worden, wanneer er nog langer gewacht wordt, waardoor betaalbare woning bouw steeds meer een onhaalbare kaart wordt Antwoord 6. Ja. Het zal u niet ont gaan zijn dat alles duurder wordt. Dit zal met grond ook zo zyn. Tenzij men zover komt dat men zegt, dat alle grondbezit en voornamenlijk bouwgrond in handen van ,de ge meenschap wordt gesteld, dit zou de grove speculaties in bouwgrond tegen gaan. Vraag 7. Zonder de objectiviteit ge weld aan te willen doen, stelt men algemeen, dat de P. v. d. A. in Eg mond aan Zee tegen een vergaande samenwerking, dan wel fusie is met de gemeente Egmond-Binnen. (Ge tuige o.a. de woorden van raadslid R. Konijn in de voorlaatste raads vergadering). Velen zijn er echter van overtuigd, dat samenwerking in welke vorm dan ook, grotere mogelijkheden biedt. In dit licht gezien, denken wij spe ciaal aan de woningbouw. Er van uitgaande, dat er voor de woningbouw betere perspectieven worden geopend, wanneer er een goe de samenwerking wordt opgebouwd, vragen wij: Wat is belangrijker, de woningnood te lijf gaan, wellicht ten koste van een vroeger ingenomen standpunt, dat in de toekomst zeer waarschijn lijk niet meer is te handhaven of het ingenomen standpunt handhaven, waardoor grondgebrek en als ge volg daarvan een voorlopig blijven de woningellende Antwoord 7. Ik ben blij dat u de objectiviteit wilt betrachten. Dat men stelt dat de P. v.d. A. tegen samen werking is, is onjuist. Dit standpunt is herhaaldelijk naar voren gebracht. Als men echter bij voortduring her haalt via pers en dergelijke^ dat dit niet zo is, komt er iets over dat men zegt, "dat zal wel zo zyn". Maar het- zy hier dus nogmaals herhaald, wij zijn voor samenwerking op die ge bieden waar dit noodzakelijk is. Sa menwerking moet echter stoelen op oprechtheid en respect voor eikaars standpunt. Niet met een opdringen van een eigen mening. Anders kan er geen gezonde samenwerking be staan. Zakelijk en niet emotioneel. Wij wensen een goede samenwer king. Belangrijk zal zijn, nogmaals of we na 28 april een regering krij gen die eindeljjk de woningnood ef fectief wil bestrijden. Een regionaal woningbeleid zal onze positie krach tiger maken. Grondbezit betekent niet altijd een oplossing van de wo ningnood. Onze nabuurgemeente be schikt over grond en desondanks staan ook daar 77 woningzoekenden te dringen. Vraag 8. In de gemeenteraad van Egmond-Binnen werd gezegd, dat Egmond aan Zee alle mogelijkheden zou aan moeten grijpen, om wonin gen te kunnen bouwen. Vergaande samenwerking zou hier noodzakelijk zijn. Waarom wil Egmond aan Zee dit niet, wanneer daar een mogelijk heid in zou zitten. Antwoord 8. In het algemeen ga ik nooit in op wat kranten over een raadsvergadering schrijven. Ik houd mij liever aan de notulen. Uw vra gen 7 en 8 zijn wat suggestief. U gaat er van uit dat Egmond aan Zee niets zou willen. Uit de beantwoor ding van de voorgaande vragen is dacht ik voldoende, het tegendeel gebleken. Vraag 9. Antwoord 9. Vraag 10. Hoeveel woningzoeken den zijn er in Egmond aan Zee Antwoord 10. 111. Inbegrepen de meisjes die zich als woningzoeken de laten inschrijven. Egmond aan Zee is de enige gemeente die dit toelaat. Dit waren de vragen en de antwoor den. Er is aanleiding tot enige kant tekeningen o.a. Vraag 3 is niet goed overgekomen. Het gaat hier om een snellere bouw van betaalbare woningen. Wij vragen naar andere oorzaken dan de curve- veprijs, omdat deze o.a. voor het Waaigat een belemmering is. Maar waarom wordt er nergens anders in Egmond aan Zee gebouwd? Daarom stelden wij in onze vraag: "waarbij de curveprijs NIET in het geding is, van de gedachte uitgaande, dat er in andere gemeenten wel wordt ge bouwd". Is daar de curveprijs dan wel goed? Antwoord 4: In het slotwoord van de vergadering van de woningbouwver eniging 'Egmond aan Zee' zegt voor zitter Groot er het zijne van. Zie ver slag elders in dit blad. Antwoord 5: Er zijn voorbeelden ten over, dat een gemeente reeds grond koopt, alvorens er een goedgekeurd plan is, waaraan dan voorlopig een andere bestemming wordt gegeven. Vraag 6 en het antwoord daarop zeg gen duidelijk, waarom het beter is, bouwgronden zo spoedig mogelijk te kopen. In de antwoorden op vraag 7 en 8 krijgt de pers er van langs. Zullen de mensen, die steeds zorgen voor de verslagen in de kranten, alles ver keerd verstaan? Zijn journalisten onmondige kinderen? Moeten ze dan anders schrijven dan er in wer kelijkheid gezegd wordt Zij krijgen dikwijls kritiek, terwijl ze niets an ders doen dan hun plicht. Vooral de kleinere bladen, zoals het Contact, zijn gevoelige media. (We kennen elkaar te goed). Een plaatselijk blad dreigt zo gauw subjectief bekeken te worden. En toch, oud-wethouder Klaasen zei eens: "Ik kan ronduit zeggen, dat je ondanks je soms "ge vaarlijke" positie, de zaak zeer objec tief benadert". (Dank u, meneer Klaasen. G.) Meer dan eens krijgen de journalis ten een verzoek, een bepaalde uit drukking minder hard neer te schrij ven dan die uitgesproken werd. Als ze er niet op ingaan, krijgen ze weer kritiek. Ze moeten dikwijls hard zijn, om de kritiek te verwerken, maar neem maar aan, dat het ze niet altijd lukt. Laten wij het wel sportief hou den. Oók op verzoek laten wij nu vraag 9 en het antwoord daarop weg. Het waren geen woorden van ons, maar van een raadslid, die ze letter lijk zei. Maar het is beter voor de goede ver standhouding tussen de beide ge meenten Egmond aan Zee en Egmond Binnen. En daar gaat het om. Ver- heugendi^i dan ook de mededeling van wetlKder Zwart, dat die ver standhouding momenteel veel beter wordt en voor de toekomst zelfs veel belovend. Naar aanleiding van die groeiende samenwerking zal er over vier weken een mededeling worden gedaan hahet "Contact" door de twee gemeent^Pwaarin waarschijnlijk van een meer positieve benadering van de gezamenlijke vraagstukken sprake zal zijn. Ondertussen aan wethouder Zwart een plezierige en ontspannende va kantie toegewenst. G.B. De Raiffelsenbank is goed voor uw geld... SUCCES VOOR BILJARTCLUB „DE MEERPAAL" Onder zeer grote belangstelling zijn de biljartwedstrijden tegen de sterke Duitse vereniging BFR. Kray-Sud verlopen. Het werd een succes voor "De Meerpaal", een werkelijkheid die niemand had verwacht. De eerste partij van G. Bieleveld tegen Juna- siak werd reeds een overwinning. Vei'volgens won Jaap Koopman van Ollig, Jan Kolk van Reiskell, P. de Vrij van Legenberg en A. Prins van Boeshore. Jaap Schong moest in Rohman en H. Hof in Russier hun meerdere er kennen. Russier maakte tevens de hoogste serie van het tournooi, 79 caramboles. De eindstand was 10-4 in het voordeel van "de Meerpaal". Na afloop van de wedstrijden sprak de heer A. Prins de spelers toe. Na mens de Meerpaal overhandigde hij de deelnemers een herinneringsme daille, aangeboden door de eigenaar van de Meerpaal, de heer J. Mooij. Het tournooi was prima georgani seerd. De Duitse vereniging mocht ook een fles met daarin een klipper in ontvangst nemen. De voorzitter van Kray-Sud, de heer Boeshore, journalist van een groot Duits weekblad, nodigde de Meerpaal uit naar Essen te komen, want daar wil de vereniging als gastheer graag revanche nemen. Staande op een stoel spraken H. Gul en P. de Vrij hun gasten vanuit de hoogte in hun "beste" Duits toe, waarop een dave rend applaus volgde. „De Meerpaal" speelt op 8 april a.s. de laatste ontmoeting van het sei zoen 1970-1971 tegen OKK te Heiloo. 1/1 liter kakaodrank 59 1/2 pond roomboter 179 1/1 liter koffiemellk 149 1 tl. C.P. Jus d'Orange 139 200 gr. Paasbonbons 149 GROTE SORTERING INDISCHE KRUIDEN 1 kg. Witlof 135 1 kg. verse spinazie 98 1 bos rabarber 139 IV2 ons ham119 IV2 ons boterhamworst 79 Vruchten Paascake 298 Moscovisch tulb. 325 SJONGE, WAT EEN LEKKERE DROP HEEFT DIE DA.-DROGIS1 DE WONINGBOUWVERENIGING EGMOND AAN ZEE VERGADERDE (Plaatsing van dit verslag had vorige week geschied, ware het niet dat het te sterk ingekort moest worden door weinig plaatsruimte). Er was voor deze vergadering een goede belangstelling., De voorzitter, de heer P. Groot toonde daarover zijn tevredenheid. Hij deelde o.a. mee, dat enkele per celen Troelstraweg en W. Dreesweg een opknapbeurt hadden gehad, maar dat het bestuur graag meer percelen onderhanden had willen nemen. De hoge kosten maakten dit echter onmo gelijk. Van de onderhoudskosten was ongeveer 70f>/o voor schilderwerk al leen terwijl de resterende 300/0 aan allerlei werkzaamheden was besteed. Op de tussenruimten achter de huizen van de P. Schotsmanstraat komen geen garages maar de grond zal aan de tuintjes worden getrokken. Ontstemd toonde hij zich over de ver- nielzucht van de kinderen. O.a. aan de Montgommerystraat moesten een vervolg pagina 4, 5e kolom SPEELGOEDMAGAZIJN Prins Hendrikstraat 8-10, telef. 1900 EGMOND AAN ZEE. (R-llf)

Contact met de Egmonden | 1971 | | pagina 1