te Egmond-Binnen Operakoor Het Volendams D.A.-DR0GIST TANG öiana Te koop gevraagd Linnaeushof Bennebroek VLOT MEISJE Duitse organist geeft orgelconcert Kort Nieuws Taxi tel. 1900 "CONTACT MET DE EGMONDEN" 21 .1111,1 1971 Nummer 995 Op maandag 9 augustus 1971 hopen onze ouders en groot ouders G. Apeldoorn L. Apeldoorn - v. Hees hun 25 jarig huwelijksfeest te vieren. Hun dankbare kinderen en kleinkinderen Receptie van 5.00 - 6.30 uur in Hotel "Het Rode Hert" te Eg- mond a.d. Hoef. Herenweg 278, Egm. a.d. Hoef I.P.V.K. Op 13 juli 1971 werden wij ver blijd met de geboorte van onze dochter en zusje J. Liefting J. Liefting - Visser Linda Smidstraat 8, Egmond aan Zee goede herenfiets. J. A. v. Dam, Mossellaan 3, Egmond aan de Hoef. (5 km. van Haarlem) Hét recreatiepark voor u en al uw gasten. O.a. bloemen - planten - wandelbos en speeltuin met meer dan 100 attracties. Geopend van 9.00 - 18.00 uur; midgetgolf bij droog weer tot 22.00 uur. Aan hotels en pensions worden op aanvraag gratis folders en affiches toegezonden. Voor onze gezellige drogisterij zoeken wij een die vooral voor de afdeling cosmetica en schoonheidsproducten grote belangstel ling heeft. Tel. afspraak 1056 ofwel naar Smidstraat 9, Egmond aan Zee Dinsdag 27 juli a.s.. zal de Duitse organist WOLFRAM REHFELDT uit Freiburg het volgende Zomeravond concert verzorgen. Het comité Zo meravondconcerten prijst zich geluk kig, speciaal voor de vele Duitse badgasten, een landgenoot te kunnen laten optreden. De heer REHFELDT die in de maand juli een tournee door Nederland maakt, met o.a. concerten te Gro ningen, Elburg en Breda en tevens een radio-opname zal maken voor de NCRV, werd in 1945 te Ravensburg (aan de Bodensee) geboren. Reeds op 14-jarige leeftijd bekleedde hij al een organistenbaan. Begon enkele jaren later aan z'n muziekstudie aan de Staatliche Hochschule für Musik te Freiburg, waar hij in 1968 staats examen deed en twee jaar later zijn kerkmuziek A-prüfung behaalde. Tijdens deze studie volgde hij tevens hoofdonderricht bij Anton Nowa- kowski en Heinz Wundexdich. Wolfram Rehfeldt geeft regelmatig concerten en verzorgt radioopnamen. Momenteel is hij organist aan de Universiteit van Freiburg en fun geert als een van de organisten van de Münster van Freiburg (de aarts bisschoppelijke hoofdkerk). PROGRAMMA: Hiervan noemen we o.a.: Samuel Scheidt: Echo ad Ma- nuale duplex; Conrad M. Schneider: Adagio con affetto; Johann Gottfried W-alther: Concerto in F-Dur; J. S. Bach: twee koraalvoorspelen over "Nun komm der Heiden Heiland"; Joh. Brahms: Preludium en Fuga in g-klein; Flor Peeters: Concert Piece opus 52a. Aanvang van het concert 20.00 uur, Oud-Katholieke kerk, Voorstraat 112. I)E ZWEBADPLANNEN TE EGMOND AAN ZEE Van de zijde van de werkgroep Eg mond a. Zee wordt ons medegedeeld, dat het financieel goed gaat. De stand is momenteel 18.000,zo als o.a. ook is af te lezen op de graadmeter bij de Raiffeisenbank. Er moeten nog wat 'toezeggingen ineens' binnenkomen, zodat het bedrag bin nenkort boven de 20.000,zal stij gen, terwijl de ophaaldienst wekelijks voor een regelmatige aanvulling zorgt. ADVIES V.N.G.: ACCEPTEER HET PLAN. De Vereniging van Nederlandse Ge meenten heeft zich gebogen over de gehele opzet van het te stichten zwembad in Egmond aan Zee. Na verschillende verbeteringen en wijzi gingen in de oorspronkelijke opzet, die overigens van technische aard zijn, adviseert de V.N.G. het plan, dat is ingediend door de zwembad-werk groep, naar een uitwerking van de n.v. Pellikaan, gedateerd 1-6-1971, te accepteren, waarbij dan rekening ge houden dient te worden met de door het adviesorgaan gemaakte opmer kingen bij de uitvoering van het pro ject. Dit bericht betekent voor de werk groep Zwembad, dat de plannen, die zij momenteel voor ogen heeft, goed gunstig zijn geadviseerd en dat op de ingeslagen weg onvervaard door gewerkt kan worden. WIJ VERNEMEN dat aan ,de Slotweg 17 te Egmond aan de Hoef in "De Kapberg" een galerijtje is geopend, waarin wer ken van Jaap Min, Annet Min en Hélène Min aanwezig zijn. Het galerijtje is elke dinsdag en vrijdag geopend van 19.00 - 21.30 uur en de overige dagen van 13.00 - 21.30 uur. De namen zijn borg voor goe de kunst. Wij komen hier nog na der op terug; dat burgemeester Bakker onder veel belangstelling de wisselbeker over handigde aan mej. Raemakers uit Zaandam, winnares van 't dames enkelspel in het tennistournooi te Egmond aan Zee. De heer G. Booy mocht hem in ontvangst nemen als winnaar van het heren-enkelspel. Het tennistournooi is bijzonder ge slaagd. Er werden totaal 280 par tijen gespeeld; dat degene, die de vouwfiets van de directrice van de VVV, mej. M. B. Runia van voor het WV-bureau heeft meegenomen, vriendelijk ver zocht wordt, deze er weer neer te zetten. Hij mag het ongemerkt doen, namen zijn niet nodig, als de fiets er maar weer is. Zij is hem dan nog dankbaar ook; dat by F. Nieuwenhuizen te Egmond aan de Hoef een cypers katje is aan komen lopen. Ondanks dat het beestje zeer lief is, willen zij hem toch kwijt, daar het aan de Heren weg te gevaarlijk voor hem/haar is. (Lees advertentie van weggelo pen katje). HOOG WATER Woensdag 21 2.59—15.31 Donderdag 22 3.47—16.18 Vrijdag 23 4.31—16.59 Zaterdag 24 5.10—17.36 (spring-tij) Zondag 25 5.46—18.10 Maandag 26 6.19—18.41 Dinsdag 27 6.51—19.11 Woensdag 28 7.24—19.44 Donderdag 29 7.59—20.21 SPORTHAL CUP WEDSTRIJDEN Vrijdag 23 juli a.s. zaalvoetbal in de Sporthal. Programma (poule B): 7.00 u.: P. L. Zwart Boys - Alcmaria Victrix; 7.35 u.: Centraal United - Nuyen Nicolls; 8.10 u.: Alcmaria V - Centraal United; 8.45 u.: Nuyen N. - P. L. Zwart Boys; 9é20 u.: P. L. Zwart Boys - Centraal United; 9.55 uur: Alcmaria V. - Nuyen Nicolls. jtf^zich meebrengen. Hierbij wordt (^^gedacht aan liederenbundels, die dan ook bruikbaar zouden kunnen zijn bij het meebeleven van de ver richtingen van^het reeds bestaande jeugdkoor "Jubal". Het is de bedoe- van "Eensgezindheid", om de eventuele baten hiervoor beschikbaar te stellen. PIET DE REUVER tenor HET CONCERT De belangstelling voor het optre den van 28 juli is groot. Er zijn reeds vele kaarten verkocht en de al gemene verwachting is dan ook, dat de kerk tot in alle hoeken gevuld zal zijn. Het Volendams Operakoor treedt op o.l.v. Piet de Reuver. Me dewerking wordt verleend door Joyce Stroom, sopraan, Marco Bakker, ba riton, terwijl Hans Broekman aan de vleugel begeleidt. Piet de Reuver zal o.a. ook als tenor optreden. Het fanfarecorps -"Eensgezindheid" voelt zich in dit gezelschap uitste kend thuis, temeer daar het corps er in het verleden niet voor terug geschrokken is, zichzelf zeer moei lijke opgaven te stellen, waarbij het een voortreffelijke indruk maakte. Het programma vermeldt werken van Verdi, Mascagni, Puccini, Adams en Wagner, Mozart, Donizetti, Boito, Bizet, O. Strauss. Kaarten zijn verkrijgbaar te Eg mond-Binnen bij kapper D. Zentveld; te Egmond aan Zee bij herenmode huis Van der Veer, Voorstraat 114 en te' Egmond aan de Hoef: kapper J. Twisk, Herenweg. 1i Woensdag 28 juli vindt in de St. lAdelbertuskerk te Egmond-Binnen 'jhet optreden plaats van het Volen dams Operakoor. In de serie evene- menten, die gedurende het zomersei- zoen plaats vindt, betekent dit optre den een hoogtepunt. Het fanfarecorps "Eensgezindheid", de organisator van dit concert, prijst zich gelukkig, deze mogelijkheid in de Egmonden te kunnen realiseren. Is het doel, om de bewoners van deze contreien en de duizenden gasten iets anders te kunnen bieden, dan in het normale stramien van de zomer- evenementen, wordt geboden - en als wij het programma bekijken, dan is "Eensgezindheid" daarin voortreffe lijk geslaagd - aan dit optreden ligt nog een ander doel ten grondslag. De tekst in de programma's en op de affiches zou suggereren, dat de financiële opbrengst voor het pa rochieel zangkoor is. Afgezien van het feit dat er baten zouden kunnen zijn, is het de bedoe ling, met dit optreden de zangkunst in het dorp te stimuleren, zodat Eg mond-Binnen niet alleen bekendheid krijgt door het muzikaal vermogen van haar bekende "Eensgezindheid", maar ook door de zangkunst. De mogelijk nieuwe initiatieven, die uit dit optreden zullen worden ge boren, zullen vanzelfsprekend kosten MARCO BAKKER - bariton

Contact met de Egmonden | 1971 | | pagina 2