CONTACT MET DE EGMONDEN Meester Bannink leeft voort in de nieuwe "De Ruyterschool" 25 jaar in het ambt SPAARGIRO met betaalcheques nutsspaarbank ujÉ5tnederland JONKER TEL 1285 RAIFFEISENBANK DE EGMONDEN Renault John Zagwijn As. maandag modestoffenverkoop Steunt Zeevogels met Uw donatie 1 SEPTEMBER 1971 - Nummer 1001 Uitgave Drukkerij Belleman Egmonderstraatweg 5 Telefoon (02206) 1201 Burg. Eymaplein 2a Egmond aan Zee Telefoon (02206) 1789 Advertentietarief: 15 ct. per m.m. Bij contract belangrijke reductie Giro 368954 "Als burgemeester ben je net een handelsreiziger". Het waren de laat ste woorden van het gesprek dat we met burgemeester Bakker hadden in het kader van zijn 25-jarig ambtsju bileum als burgemeester, dat hij hoopt te vieren op donderdag 16 sep tember a.s. Aan ait jubileum zal ex tra aandacht worden geschonken, waarover via dit blad nadere medede lingen zullen volgen. In het Staatsblad nr. 24 van 30 au gustus 1946 werd officieel medede ling gedaan van zijn benoeming te Oudorp met ingang van 16 septem ber. Hij was toen 32 jaar en de jong ste burgemeester van Nederland. Op 16 februari 1961 volgde zijn benoe ming tot burgemeester van de Eg- monden. Ik werk nu plezierig. Enige tijd geleden kreeg de burge meester het verzoek, of hij de 16e september vrij wilde houden. Men wil de aandacht aan dit jubileum beste den. Tja", zegt hij "en dan is het bijna zover voor ^e er zelf erg in hebt". Dat komt misschien ook, om dat ik plezierig werk. Dat is wel eens anders geweest overpeinst hij naar aanleiding van vragen over o.a. raadsvergaderingen, die wel eens een minder aangenaam karakter hebben, zoals die zich voorheen voordeden in de gemeente Egmond-Binnen. Ik kon mij er niet altijd van los maken" zegt hij, "al leek dat uiterlijk wel zo. Als burgemeester en voorzit ter van de raad voer je je taak uit in het belang van iedereen en voor een goede verstandhouding. Als er dan felle verwijten worden geuit dan kan je als mens diep teleurgesteld zijn, soms krijg je geestelijk een afknap per". Hier sprak een burgemeester, maar ook een mens, die het beste er van wil maken. Hij staat als burgemees ter boven alle politieke partijen, met politiek heeft hij niets te maken, voor hem is het belangrijk dat het ieder een ernst is, om in het belang van het algemeen te willen werken. Hij prijst zich dan ook bijzonder gelukkig met .ie samenstelling van de beide raden van Egmond aan Zee enEgmond-Bin- nen, "het gaat niet om de politieke samenstelling maar om de personen, die er in zitting hebben". "Ik werk hier nu allerplezierigst" zegt burge meester Bakker "en dan alleen kan Donderdag 16 september viert burge meester Bakker zijn 25-jarig ambts jubileum. Na de buitengewone raads- er iets tot stand worden gebracht". Het is als in een huwelijk. Op onze vraag welke periode in zijn ambtstermijn hem het meest heeft aangesproken, zei hij: "Als ik de eer ste tien jaren over kon doen, zou ik waarschijnlijk andere beslissingen ne men, ja, ik ben er wel haast zeker van. Maar dat is de zaken achteraf bekijken, het is geloof ik als in een huwelijk, het is een rijping van een proces, het is een ontwikkeling, die steeds doorgaat". "De problemen lig gen altijd anders, je moet werken met andere personen, onder andere omstandigheden. Ik ben impul sief van aard, ik zie de zaken zwart wit en dat kan weieens onbegrip op wekken. Maar ik moet de wet hand haven, daar mag en kan ik niet^n- deruit, je hebt met vele mensen te ken maar alles wat ik doe, moet ik doen in hun belang en dat doe ik graag". "Maar blijf vooral eerlijk, vertel het de mensen cfuidelijk, het is een hele toer om nee te durven zeggen, ik kan ook zeggen "ik zal wel eens kijken", maar dat zou le hoop geven zijn en daar is ^bi- mand mee gebaat". "En wat de raad betreft, nogmaals, je kreeg er wel vergadering in het dorpshuis Egmond a.d. Hoef is er een receptie om 16.30 uur in de sporthal te Egmond a. Zee. eens een klap van maar het is zo be langrijk met welke groep je samen moet werken, het is de groep die de bevolking wil, de samenstelling is zeer belangrijk, maar nogmaals ik werk nu allerplezierigst". Het is een hulde van de mens Bakker aan de beide raden van de Egmon- den, weliswaar als burgemeester uit gesproken. Hij zit ontspannen, hij praat enthousiast over zijn beide ge meenten, waarvan hij de belangen, tegenstrijdig als ze soms zfjn, moet verdedigen. Hij is verplicht aan de besluiten van het gemeentebestuur, de beide raden, uitvoering te geven. Soms moet hij zich distanciëren van de knelpunten maar dat doet hij niet graag. Hij wil er bij zijn. "Maar ik kan gelukkig samenwer ken met capabele mensen, niet al leen in de beide colleges maar be langrijk is ook het ambtenaren corps". Besluiten vragen om uitvoe ring maar zij vragen ook tijd en spe ciaal mensen, waar je van op aan kunt". "Dan kan ik als burgemees ter er op uit trekken, inderdaad, dan voel ik mij net een handelsreiziger". MIDDENSTANDSHANDELSSCHOOL - HEILOO Dir.: W. J. J. GALLEE - Telefoon 31665 - Kennemerstraatweg 133 Opleiding voor het MIDDENSTANDSDIPLOMA Nieuwe cursus begint eind augustus. 2-jarige opleiding 1-jarige opleiding voor gevorderden Inlichtingen en aanmeldingen bij: W. J. J. Gallee, Kennemerstraatweg 133, telefoon 31665 - A. M. de Vries, De Driestal 36, telefoon 31842 In verband met de plaatsing is het noodzakelijk zich spoedig te melden! STICHTING ZWEMBAD EGMOND Deze week worden brieven gestuurd aan verschillende inwoners waarin ze worden herinnerd aan hun belofte geld voor het zwembad over te ma ken in juli. Begrijpelijk dat velen het vergeten hebben door de seizoen- drukte. Daarom wordt ook het num mer nogmaals vermeld waaronder u kunt storten. De mogelijkheid bestaat echter dat enkele inwoners reeds gestort hebben. Doordat echter op hun betaalstrook- je een onleesbare naam staat of al leen een naam zonder adres, b.v. "Zwart" en verder niets, heeft de REISBUREAU NOORDZEE VOORSTRAAT 117 EGMOND AAN ZEE Tel. 2122, b.g.g. 1745 penningmeester een onoplosbaar pro bleem. De enige mogelijkheid om er achter te komen is via de verstuur de brief. Mocht u reeds gestort hebben, wordt dan niet boos, maar geef even uw juiste naam en adres op aan. C. Wijn, Zeeweg 40, tel. 1005 of L. C. Groot, Karei Doorman laan 3, tel. 1185. Wij zullen dan zorgen dat achter uw betaling de juiste naam wordt ver meld. De totaalstand is nu bijna ƒ25.000, KANTOOR EGMOND AAN ZEE: Voorstraat 65 - Tel. 1180 Geopend maandag t/m vrydag van 8.45-12.S0 en van 1.S0-4.30 vrijdagsavonds tot 7 uur. FOTOREPORTAGES na 6 uur 1157 of 2218 GYMNASTIEKVERENIGING AKTIEF GAAT WEER DRAAIEN. Alle jeugdgroepen beginnen deze week, dus vanaf woensdag 1 septem ber weer met hun wekelijkse training. De gymnastiek voor huisvrouwen start de volgende week; dus condi- tietrainig en vloergymnastiek zonder toestellen. De lestijden zijn echter e- nigszins veranderd: om verschillen de redenen is de donderdag-avond dit seizoen geen gymavond meer. We weten dat we daarmee sommigen duperen, maar ook, dat er des te meer nieuwelingen wèl de kans krij gen. Nieuwe lestijden vanaf dinsdag 7 sep tember: dinsdagmiddag 2 uur tot 2.45 uur: oudere dames en bejaarden. Alleen bij voldoende deelname, (kom dus al lemaal en neem nog een ander mee). Woensdag 8 uur tot 8.45 uur: dames middengroep. 8.45 tot 9.30 uur: dames junioren (die dus eerst donderdagavond kwamen). Nieuwe leden, dames zowel als jeugd leden, opgeven in de zaal tijdens de les, en tevens per briefje bij de heer Both, Herenweg 45c te Egmond-Bin nen. Vanwege een groot financieel tekort en omdat het gemeentebestuur er op aandringt, zal de contributie waar schijnlijk verhoogd worden tot 4 gul den per maand voor volwassenen en 2Vj gulden voor de jeugd (gedurende 10 maanden) met een inschrijfgeld van 2% gulden voor nieuwe leden. We beginnen met nieuwe groepen en dus: overwin uw drempelvrees: als u eenmaal geweest bent, zult u het achteraf heerlijk vinden. Tot ziens ds. Bestuur De Raiffeisenbank is goed voor uw geld... bi uw geld. n aiio bankzaken Zeg eens in het Joegoslavlsch dat U een laxeermiddel wil hebben, dolst. Neem het maar mee van DROGISTERIJ TANG Smidstraat 9. Telefoon 1027 GARAGE Pr Hendrikstraat 8-10 pianond a Zee. «el. 1900 ff.fff 'i y Sinds de opening «van de "De Ruy terschool" die vorige week plaats vond, heeft zich aan de rij van le- gentj^-ische figuren, waarvan Mi- chiorem^ Ruyter reeds lang deel uit maakt, een nieuw figuur toege voegd. Het is Meester Bannink, die, hoewel niet meer op dit aardse aan wezig, voortleeft in de gedachten van allen, die met hem hebben ge leefd en gewerkt, tot welzijn van al le kinderen, die zijn school bevolk ten en van de kinderen, die nu aan hun toekomst werken in het ver nieuwde schoolgebouw. Speciaal voor mevrouw H. Bannink- van Ginkel was het een aangrijpend moment, toen zij de plaquette die haar man voorstelt, in de hal van het ge bouw onthulde. Op dat moment was de stilte hoor baar, op dat moment werd de groot ste hulde gebracht aan de man, die alles over had voor het welzjjn van zijn kinderen, voor wie hij voor een groot deel nog heeft kunnen zorgen dat zij ook zonder hem onderwijs kunnen genieten in een prachtig schoolgebouw, zoals hy dat zo graag zag. "Van Speyk" bracht hulde aan de Ruyter Voor de opening gaf de drumband "Van Speyk" een show op het school plein. De namen van beide zeehel den leefden hier op en de combinatie bleek wonderlijk te harmoniëren. Zelfs voerde "Van Speyk" zyn col lega Michiel Adriaanszoon de Ruy ter met zich mee, want deze figuur droeg de sleutel bij zich, waarmee de voormalig inspecteur van het la ger onderwijs in dit district, mr. N. W. J. G. Bronzwaer, de deuren van de school opende. In de nieuwe gezelschapszaal wer den de talrijke genodigden ontvangen door de heer G. Hoogeboom namens het gemeentebestuur en de ouder commissie. Het kind is belangryk. In zijn openingstoespraak belichtte de heer Bronzwaer de geschiedenis van het onderwijs en ging daarbij te rug naar de onderwijswet, die da teert uit 1920, terwijl de inhoud van die wet identiek is aan die van 1878. De vorige eeuw was op onder wijsgebied statisch, er was rust en en veranderde niets. Het kind, waar het helemaal om ging, werd min of meer uit het oog verloren. Met die erfenis zit men nu nog, ofschoon er gelukkig van een intensieve on derwijsvernieuwing sprake is. Spe ciaal Egmond aan Zee geeft in deze een gezonde indruk, hier verandert de laatste jaren zeer veel. Hij wierp een blik op de toekamst en vroeg zich af, of deze moderne school over twintig of vijftig jaar nog mee kon in zijn huidige vorm. Vernieu wing zal dan ook steeds veel aan dacht vragen. Hij toonde zich ook voorstander van een documentatie centrum voor elke school als belang ryk voorlichtingsmedium voor aan passing en vernieuwing. WIJ ZIJN ER Dit zei burgemeester Bakker na de openingsrede van de heer Bron zwaer, maar hij voegde er aan toe, dat nieuwe aanvragen tot uitbreiding al weer binnen gekomen zijn, o.a. vraagt de St. Jozefschool aan de Wil- helminastraat weer de aandacht. Hij was de scheidende inspecteur zeer dankbaar voor de vlotte wijze, waar op aanvragen tot uitbreiding door hem werden behandeld. Namens het gemeentebestuur bood hij hem een cirkelzaag aan, als symboliek wel licht maar de heer Bronzwaer is een fervent doe-het-zelver. Hierna werd het woord gevoerd door pastoor Horstman en de nieuwe inspecteur, de heer van Drunen. Collegiale felicitaties Het hoofd van de St. Jozefschool, de heer A. J. M. Jaspars, sprak namens de Stichting katholiek onderwys, de oudercommissie van de "Van Speyk- school" en het bestuur van de Tromp- school. Namens deze bood hij de in houd voor twee plantenbakken aan. In zijn rede legde hij vooral de na druk op de samenwerking en de me dewerking van het gemeentebestuur. "De leermeester roept" zei hij, daarmede de volle aan dacht vragend van allen, om het ba sisonderwijs in Egmond aan Zee in het belang van het kind krachtdadig te helpen ontwikkelen. Van de collega's van de Van Speyk- school kwam een gelukstelegram bin nen. De heer Wiegers, hoofd van de Ruy terschool toonde zich blij verrast met zoveel belangstelling. Hij hoopte, denkend in termen van De Ruyter, "het schip, waarvan hij met behulp van zijn stuurlieden het roer mocht bedienen, recht op de golven te hou den". Een broer van de overleden hr. Ban nink, dankte allen namens mevrouw Bannink-van Ginkel, voor de sym pathiebetuigingen. 'Een brutaal mens heeft de halve wereld" zei hij "maar hier is gebleken, dat een bescheiden mens de andere helft heeft". Na de officiële receptie werd de school door de talryke aan- wezigen bezichtigd. IN GEBOUW JOEB HERENWEG, EGMOND-BINNEN van 1-5 uur. GEHEEL NIEUWE NAJAARSCOLLECTIE (r-31-d)

Contact met de Egmonden | 1971 | | pagina 1