met de egmonden „ESTRELLA" „ESTRELLA" Meester Stobbe neemt afscheid Taxi tel. 1900 JONKER TEL 1285 I RAIFFEISENBANK I DE EGMONDEN 25 jaar huis-aan-huis W' 5frj*ar getrouwd contact Uitgave Drukkerij Belleman Egmonderstraatweg 5 Telefoon 02206 - 1201 Burg. Eymaplein 2a Egmond aan Zee Telefoon 02206 - 1789 8 september 1971 Advertentietarief: 15 ct. per m.m. nummer 1002 Bij contract belangrijke reductie Hij is nog geen 65 jaar maar ge zondheidsredenen dwingen hem, zijn taak als hoofdonderwijzer van de "v. Speykschool" neer te leggen. Bijna 25 jaar maakte hij deel uit van het lerarenteam, dat vele Egmonders de basis gaf, waarop zij in het verdere leven voort kunnen bouwen. Kwam hij in 1947 als onderwijzer naar Eg- mond aan Zee, in 1955 nam hij de leiding van de "de Van Speykschool" over, toen de school ondertussen van 6- tot een 9 mansschool was uitge groeid. Deze omvang bleef niet lang want in 1956 opende de "Ruyter- school" zijn deuren, waardoor de school weer op het pijl van 6 terug kwam. Meester Stobbe komt oorspronkelijk van Terschelling. Toen hij in de cri sisjaren zijn onderwijzersakte haal de te Amsterdam, kreeg hij te ho ren, dat er voorlopig wel geen emploi voor hem zou zijn. Er waren geen onderwijzers nodig. Terug op Ter schelling heeft hij verschillende functies aanvaard, terwijl hij als part-time-onderwijzer herhaaldelijk op verschillende scholen inviel, waar door hij zijn kennis van het onder wijs toch kon handhaven. Ondertus sen maakte hij zich verdienstelijk bij de Raad van Arbeid en Rijksver keersinspectie te Leeuwarden, in wel ke functie hij wellicht nog werkzaam geweest zou zijn, ware het niet, dat zijn sollicitatie naar Egmond a. Zee na een gehouden proefles succes had. Hij kwam hier tijdens de barre win ter van 1947 en door zware sneeuw val was Egmond aan Zee nauwelijks te bereiken. Hij had toen tevens een oproep voor Haarlem en Bolsward in zijn zak maar hij koos voor Eg mond aan Zee, omdat daar zoveel o- vereenkomst was met zijn- geliefde eiland Terschelling. Hier was dè zee, er waren duinen en er was een strand. Dit waren voor hem belangrijke punten. "Ik heb mij hier dan ook altijd bijzonder thuis gevoeld", zegt hij "en ik ben vast besloten hier niet meer weg te gaan". "Als ik nog aan al die prachtige dingen terug denk,die ik hier in Eg mond aan Zee heb mogen beleven en waaraan ik heb mogen werken, dan hoef ik niet lang na te denken, dan staat mijn besluit vast" zegt hij, terwijl hij peinzend terug blikt in het verleden, dat nog zo vers is en eigenlijk nog een stukje werkelijk heid. Hij noemt zo maar een paar namen, Anton Gul, Klaas Wijker, Willie Schol. „Ik heb ze allemaal meegemaakt als kind, het lijkt al zo lang geleden". 's Avonds een extra nnrtje Niet iedereen zal het weten msj^le vele leerlingen, die na het vei^Bm van de Lagere School met problemen zaten, die konden rustig bij hem aan kloppen op school, want vele avon den zat hij er om ze weer op weg te helpen. Deze leerlingen, die de ene dag nog met een moeilijkheid zaten, wisten de volgende dag op school weer meer, want meester Stobbe bleef ze begeleiden. Toen in 1968 zijn gezondheid iets te wensen begon over te laten moest hij zich onder doktersbehandeling stellen. Dat jaar luidde voor hem 'n reeks van moeilijkheden in, die uit eindelijk aanleiding waren tot zijn besluit, zijn activiteiten op onderwijs gebied te moeten staken. Alhoewel hij nu nog tijdelijk werkzaam is, zal zijn afscheid op 2 oktober a.s. een feit zijn. Terug denken. Bij zo n afscheid denkt men terug, vooral wanneer naar de gebeurtenis sen uit vervlogen jaar wordt ge vraagd. Enthousiast vertelt meester Stobbe, hoe hij behalve onderwijs veel heeft kunnen doen, waardoor de band onder de kinderen werd verstevigd. Hij studeerde o.a. met de kinderen veel operettes in welke activiteit hij overnam van de legendarische juffrouw Jansen, die voor dien met de kinderen, ouders van nu, veel voor het voetlicht trad. Meester Stob be zag veel in die extra arbeid, het was een stuk opvoeding, die zich buiten de school voortzette en daar hadden de kinderen veel aan. Als hij voor het kind ergens waarde in zag, dan liet hij niet na zijn medewerking te geven. ANDERE ACTIVITEITEN Als voorzitter van het Roode Kruis maakte hij zich bijzonder verdien stelijk. Dit werk verricht hij nog. Voor vele baantjes konden zij hem vinden en hij zag zich dikwijls ver plicht zijn medewerking te geven, omdat hij wist, dat daarmede een goed doel was gediend. AFSCHEIDSRECEPTIE Voorlopig vastgesteld zal op 2 okto ber een afscheidsreceptie worden ge houden. Voor meester Stobbe zal zijn grootste beloning zijn, als hij op die dag vele oud-leerlingen mag ont moeten. Er is ondertussen een comi té gevormd uit de oudercommissie, die hem een afscheid zal bereiden, waarop het binnenkort de aandacht op zal vestigen. Zeg eens in het Joegoslavïsch dat IJ een laxeermiddel wil hebben. Juist. Neem het maar mee van DROGISTERIJ TANG Smidstraat 9. Telefoon 1027 ROKSTRIOMF VOOR EGMONDER BOXER HARRY HARMS In de boxwedstrijden gehouden op de Alkmaarse wielerbaan in de open lucht, heeft de bokser Harry Harms triomfen gevierd. Hij bokste een uit stekende partij tegen de lichtgewicht Ewig uit Duitsland. Deze partij werd door Harry Harms van de Egmond- se Boksclub met een uitslag van 3-0 gewonnen. De Egmondse bokser mocht hiervoor een prachtige beker in ontvangst nemen. De zwaargewicht W. de Groot se nior c klasse bokste zijn partij tegen de zwaargewicht Martin uit Duits land a klasse. De Groot moest in Martin zijn meerdere erkennen. Hij verloor deze partij. De Groot bokste een goede partij, maar was niet snel genoeg tegen deze a klasser Hij mocht een prachtige standaard in ontvangst nemen. Hx U«k Kfltrehaygitaigui itfc REISBUREAU NOORDZEE VOORSTRAAT 117 EGMOND AAN ZEE Tel. 2122, b.g.g. 1745 AAN DE INWONERS VAN EGMOND-BINNEN Als voorzitter van de stichting dorps huis, richt ik mij langs deze weg tot U. Nadat het stichtingsbestuur zo'n jaar of 5 achter de schermen heeft gewerkt om in ons dorp een dorps huis (sportzaal) te realiseren, is het dan eindelijk zover dat de wind ons in de zeilen gaat waaien, al moet ik direkt vermelden dat alle moei lijkheden nog niet zijn overwonnen. Maar in ieder geval zijn we nu op de goede weg. Ik zal in dit schrijven nog niet in details treden over de gang van za ken, want u zal over de vorderin gen van het stichtingsbestuur uitge breid worden ingelicht via de pers en huis aan huis pamfletten. Ook zullen de verenigingen voor 'n vergadering uitgenodigd worden om te komen tot een zo'n groot moge lijke openheid in de plannen, en we zullen openstaan voor uw ideeën en adviezen. Als we in Egmond-Binnen het woord "dorpshuis" horen, dan is men wei eens geneigd om te zeggen: "o, 'n dorpshuis dat komt hier noch nooit". Maar u kunt gerust zijn, het stich tingsbestuur in samenwerking met de gemeentelijke instanties weet dat het er komen moet. We zullen ech ter wel financieel de medewerking van U moeten hebben. Want zoals ieder gebouw kost ook het dorpshuis veel geid en daaraan zal ook door de inwoners van ons dorp 'n stukje van moeten worden bijgedragen. We zullen binnenkort met een grote geldinzamelingsaktie van start gaan. En als u deze aktie steunt, dan komt het dorpshuis er. Namens het bestuur, J. C. Apeldoorn, voorzitter FOTOREPORTAGES na 6 uur 1157 of 2218 NASI - GORENG 3,— Telefoon 19fUi TAMBO l RMAITR E BARBARA STAM IN HET ZONNETJE Twee maal een eerste prijs mocht het tamboerkorps en het trompetter- korpse "Van Speyk" afgelopen zon dag tijdens het drumbandconcours te Raamsdonkveer in ontvangst nemen. Nadat de drumband een extra show ten beste gaf werd de tambourmaitre Barbare Stam op het podium geroe pen om een daverend applaus in ont vangst te nemen. "Met haar 15 lentes vinden wij het een kranige prestatie, om zo'n korps te leiden", aldus de organisatie en jury van het concours. Raamsdonkveer ligt niet "om het hoekje van de deur", maar voor de drumbandleden was het een lange reis dubbel en dwars waard. De juryrapporten vermeldden o.a. dat de jachthoorns te zwak zijn te genover de bazuinen. Dit zou opge lost zijn als er enkele jachthoorns bijgekocht zouden worden, doch dit laten de financiën van "Van Speyk" nog niet toe. Vandaar dat de drum band een beroep doet op de inwoners (gulle gevers) van Egmond aan Zee. De raiffeisenbank boekt uw gift gaarne over op de rekening van de drumband "Van Speyk". De Raiffeisenbank is goed voor ui» geid... spaarbank en olie bankzaken ARIE ZWAAN, de man die reeds 25 jaar lang uw krant thuis bezorgt. Hij zorgt er voor, dat elke keer weer het nieuws door de bus rolt, hij zorgt er in Egmond aan Zee voor, dat el ke week weer "Het Contact" bij u thuis komt. Dit werk is zeer belangrijk want wij kunnen nog zo veel Contacten druk ken, maar als Arie niet elke keer klaar zou staan, om de hele stapel zeer nauwkeurig te verspreiden, in elke bus een, dan zou het er slecht voor staan. Drukkers en zetters kun nen goed werk verrichten maar het haalt helemaal niets uit, als de man er niet is, die zorgt voor de ver spreiding van het product. En dat doet Arie Zwaan. Zijn precies werk verdient alle hul de én die brengen wij hem gaarne vanaf deze plaats. Onze felicitaties Arie en nog vele jaren. KANT STTOOR EGMOND AAN ZEE: 'oorstraat 65 - Tel. 1180 Geopend maandag t/m vrijdag van 8.45-12.80 en van 1.30-4.30 vrijdagsavonds tot 7 nar. Bij gelegenheid van de duizendste uitgave van het "Contact met de Egmonden" zijn er veel reacties binnen gekomen. Wij hadden dat zelf niet verwacht. Maar het stemt tot grote dankbaar heid te mogen constateren, dat onze uitgave wordt gewaardeerd. De kleurrijke bloemstukken die wij van vele kanten mochten ontvangen, de felici taties en gelukwensen, het optreden van "Lamoraal van Egmont", het waren evenzovele tekenen, die er op duiden, dat het blad goede diensten bewijst aan de gemeenschap en daar is het ons helemaal om oegonnen. Dank aan allen die het ons mogelijk maken. Aan de Pr. Beatrixstraat te Egmond aan de Hoef ontmoeten wij het echt paar Hilbers - Kimman. Beiden zijn nog jong en vitaal en het feit, dat zij in oktober 74 jaar worden, lijkt hier helemaal niets te zeggen. "Mijn vrouw is tien dagen ouder", zegt de heer Hilbers, "maar op die leeftijd merk je het verschil niet meer Woensdag zijn zij 50 jaar getrouwd, het is dan 8 september, een datum die 50 jaar geleden ook al veel bete kende voor beide jubilarissen en elk jaar weer, "want", zegt de heer Hil bers, "jongen, ik heb een lot uit de loterij en zo is het". "Hier steek een sigaar op". En moet je eens kijken, wat een bloemen, voor het huis, ach ter het huis, 't is een pracht. En mijn hele dag is bezet, ik verveel mij geen ogenblik, 's morgens sta ik vroeg op, half zeven, steek mijn pijp op, ga een bakkie zetten, ontbijt klaar maken en wij gaan rustig zitten. Om acht uur naar de kerk, dan naar huis, ik pak de fiets en ga naar Frans, waar ik ook een stukje tuin heb en een koppel konijnen. Dat moet verzorgd worden. Daarna naar huis, twee borreltjes voor het eten, eten, een tukkie doen en weer naar de tuin. Oom half 5 ben ik weer terug, een koppie voor de gezelligheid, m'n krantje, eten en de tv begint. Je ziet het, mijn hele dag is bezet". Vroeger had het echtpaar Hilbers 'n groentezaak aan de Voorstraat te Egmond aan Zee. Vandaar vertrok ken ze naar Egmond aan de Hoef, daar waar zoon Frans nu zijn bloe- menzaak heeft. In de oorlogsjaren handelde de heer Hilbers ook in groente. Eens pakte een Duitse sol daat een bos wortelen van het witte hek, dat toen nog voor de ingang stond. "Ik greep mijn klomp en ik achter hem aan, lopen dat ie deed!" Hilbers' klompen aanschouwende is dat dan ook levendig voor te stellen. Het echtpaar Hilbers had acht kin deren waarvan zij Henk tijdens de oorlog in Duisland verloren Beide jubilarissen hebben het leven leren kennen van alle kanten maar zij zijn dankbaar wanneer zij achter zich kij ken en tussen leed ook zoveeh mooie dingen hebben om aan terug te den ken. Zij gaan hun feest vieren, sa men met hun kinderen en kleinkin deren. 's Morgens om tien uur is de kerk dienst, niet 's middags maar zoals het vroeger was. Zo moet hun dag beginnen, 's Middags om 4 uur is de receptie in "Het Rode Hert" en ge zien het aantal kennissen, staat het vast, dat het er zeer druk zal zijn. Onze felicitaties. BAMI-GORENG 3,— Telefoon 1985

Contact met de Egmonden | 1971 | | pagina 1