met de egmonden „ESTRELLA" Egmonds eerste burger vierde\%ijn xilveren ambtsjubileum RAIFFEISENBANK DE EGMONDEN Renault John Zagwijn 25-jarige flierefluiters 99 fluitend door het leven Taxi tel. 1900 SPAARGIRO nutsspaarbank uuE5tnederlanü nog enige dagen in de week volkswagen busje te huur autobedrijf p.l. zwart nv JONKER TEL 1285 contact 22 september 1971 nummer 1004 Uitgave Drukkerij Belleman Egmonderstraatweg 5 Telefoon 02206 - 1201 Burg. Eymaplein 2a Egmond aan Zee Telefoon 02206 - 1789 Advertentietarief: 15 ct. per m.m. Bij contract belangrijke reductie Burgemeester A. G. Bakker is lang, heeft een smal gezicht, een slecht gebit en een kaal hoofd, aldus uit een interview van een jongerenvereni ging uit de Haarlemmermeer. Sinds een week kan hieraan worden toege voegd: hij heeft een nieuwe fiets, een grasmaaimachine en onder meer een antieke dekenkist anno 1770. En het voornaamste dat burgemeester Bakker bezit is menselijkheid, want niets dienaangaande is hem vreemd. Dit laatste is ontleend aan zijn eigen opmerking bij zijn dank aan beide raden van Egmond-Binnen en Egmond aan Zee in het dorpshuis te Egmond aan de Hoef ter gelegen heid van zy"n 25-jarig ambtsjubileum als burgemeester, eerst van Ou- dorp en ruim tien jaar van de Egmonden. "Voor mensen van onze leef tijd is vijfentwintig jaar niet zo lang", aldus gemeentesecretaris C. Lod der, die burgemeester Bakker een mens vond, "die bijzonder plezierig is te benaderen". Als er een is geweest, die de be trekkelijkheid van de lovende woor den heeft ingezien, dan is het bur gemeester Bakker zelf geweest. Hij zei, dat de historie wel over hem zou oordelen, waarbij hij aantekende, dat de waarheid wel ergens in het midden zou liggen. Hij wist zich bewust van de tegenstellingen, die verschillende besluiten door hem, opriepen waarbij hij verwees naar zijn, ook volgens eigen zeggen, stereotype uitdrukking: "U hoeft het niet altijd met mij eens te zijn". Dat een dergelijke opvatting een zaamheid in de hand werkt schetste wethouder J. IJkel, loco-burgemees ter van Egmond-Binnen. In een fees telijke toespraak tot burgemeester Bakker, diens vrouw en kinderen, legde hij de nadruk op de afstand, die leiding geven schept. De heer IJkel noemde het burgemeestersambt een vak met eenzaamheid. Zijn idee, dat er slechts weinig burgemeesters zijn, die kunnen bogen op een 25-jarig ambtsjubileum als zodanig, werd ont zenuwd door de Provincie Noord- Holland. De heer IJkel kreeg van de Provincie desgevraagd geen mede werking voor de feestviering van de burgemeester. Hieruit concludeerde hij, dat de Provincie ergens niet aan doet, hoewel "dit laatste wist ik al", aldus de heer IJkel. Hij hoopte op verandering ter zake. Voorts benadrukte de wethouder de moeilijkheden rond het bestuur van twee gemeenten, terwijl hij van me ning was dat burgemeester Bakker in een periode stond-, waarin hij lei ding moest geven aan een proces van verandering. Hij wenste Egmonds eerste burger een sterke dynamiek voor de toekomst en mevrouw Bak ker behoud van "haar geweldige blij moedigheid". Raadslid J. Sentveld van Egmond- Binnen vergeleek burgemeester Bak ker met een maaier, die in feite nooit klaar met zijn werk is, waarna hij een grasmaaimachine aanbood na mens de raad van Egmond-Binnen. Raadslid R. Konijn (P.v.d.A.) van Egmond aan Zee bewonderde de on uitputtelijke energie van burgemees ter Bakker, versterkt door de ge zwinde pas van lopen. Dit gaf hem overigens de gedachte aan een arme drommel zonder fiets, waarna hij zijn feestelijke rede besloot met de^^n- bieding van een nieuwe fiets. Raadslid mevr. America zei geen ongunstige indruk te hebben gehad bij een eerste ontmoeting van burge meester Bakker, toen hij haai^nen lift aanbood. Zij sprak de wen^kt, dat de jubilerende burgemeesta^ae juiste vertaling mocht vinden van de wil van de bevolking. Raadslid G. Stam vergeleek burgemeester Bakker de vader van een lastige tweeling: Egmond-Binnen en Egmond aan Zee. Hij sprak de hoop uit, dat de feeste lijke raadsvergadering van beide ge meenteraden een afspiegeling zou zijn van de brandende kwestie van bestuurlijke eenheid, aldus het raads lid. De Sporthal te Egmond aan Zee was de tweede plaats waar de feest viering werd voortgezet. Voordat de brandweer, de Egmondse drumband en de fanfares "Eensgezindheid" van Egmond-Binnen en "Lamoraal van Egmont" van Egmond aan de Hoef een treffende muzikale hulde brach ten, kondigde ceremoniemeester C. Belleman, de voorzitter van het aktie- comité aan, de heer Stobbe, die een prachtige antieke dekenkist aanbood aan de jubilaris alsmede een Delfts blauw bord (ca. 1700) en een antieke brandewijnschenker. Ds. Martel, van de Ned. Herv. Kerk, "U bent de man in de mast, altijd op de uitkijk", de heer Ligtvoet van de K.M.B.P (aan bieding van een bloemstuk van ge wassen uit de Egmonden) en de heer Gorter, hoofd van de o.l. school te Egmond aan de Hoef, schetsten de bereidheid en nietaflatende belang stelling van burgemeester Bakker voor uiteenlopende zaken. Een van de laatste sprekers was de heer L. Dekker van de begrafenisvereniging "Memento Mori", die gezien de werk zaamheden van de vereniging eerst ietc^^lezierigs vertelde, voordat hij ziji^Rlicitatie overbracht. ONTROERING. In de verschillende lovende vvoor- den^werd telkens de nadruk gelegd op ^Arol van de vrouw van burge meester Bakker, die, naar een van de sprekers zei, tal van uren haar man heeft moeten missen ten behoe ve van de gemeenten. Ook de burge meester zelf was er van overutlgd, dat hij zonder de steun van zfln vrouw het aan kritiek zo sterk on derhevige ambt van burgemeester nooit had kunnen bekleden. "Dank je", zei hjj heel eenvoudig tot zyn vrouw, waarbij een ontroe rend moment ontstoniT temidden van de feestelijke sfeer. Het vermag niemand verwonderen, dat burgemeester Bakker zichtbaar moeite had zijn emotie te verbergen. Wellicht is het in dit verband bij een beschouwing van de feestelijke vie ring van de Egmondse burgemeester goed, dat de inwoners van de drie dorpen van Egmond er van door drongen zijn met een mens te doen hebben aan wie werkelijk niets men selijks vreemd is. Het is te hopen, dat velen hiermee in de toekomst re kening houden. De Raiffeisenbank is goed voor uw geld... bi uw geld. spaarbank en aile bankzaken GARAGE Pr. Hendrikstraat 8-10 Fgmond Zee. tel 1900 NASI - GORENG S,— Telefoon 1985 Bespreek tijdig' bij om Uw wiitaspoifra&iitie REISBUREAU NOORDZEE VOORSTRAAT 117 EGMOND AAN ZEE Tel. 2122, b.g.g. 1745 Er zijn de laatste tijd meer toneel verenigingen verdwenen dan bijgeko men. De meeste toneelverenigingen lijden een kwijnend bestaan, maar de toneelvereniging "Flierefluiters" gaat ondanks allerlei bedreigingen van de vermaakswereld uit de beroepssector met het grootste enthousiasme door liet leven alsof er geen vuiltje aan de lucht is. Dat is er voor de "Fliere fluiters" trouwens ook niet, want het optimisme van bestuur en leden is het krachtigste wapen tegen een drei gende t.v.- en theaterwereld. Dat wil niet zeggen, dat de vereni ging geen geldzorgen kent, natuurlijk wel, maar zij weet zich gesteund door een grote schare donateurs, die de "Flierefluiters" een warm hart toedraagt. En nu bij het 25-jarig bestaan kan men, hoe trots het bestuur ook is op deze mijlpaal, geen extra uitgaven doen door bijvoorbeeld een receptie te houden. Dat gaat gewoon niet, of schoon het er helemaal bij hoort. Enkele weken geleden schreven wij het al in het "Contact", dat er eigen lijk uit de donateurs een aktie-comité moest opstaan, om alsnog een recep tie te organiseren. Wanneer elke gast een tientje meeneemt voor de jubi lerende "Flierefluiters", dan is het feest en er blijft nog geld van over ook voor de kas. Het bestuur en de leden verdienen het. Wie spant zich er voor! Een stukje historie. In 1946 zei mevrouw De Graaff-De Jong tegen haar man, dat zy er veel voor voelde, een toneelvereniging op te richten. Haar man ging onmiddel lijk op stap en vond een aantal ge gadigden, en op 4 september volgde de oprichtingsvergadering. Hierbij was o.a. ook de heer R. Zwemmer met zyn meisje, die velen zich onge twijfeld herinneren van haai- laatste rol als Kniertje. De heer J. Koelink werd voorzitter. De eerste uitvoering vond plaats op 1 mei 1947 met stormeiland onder regie van J. Huigen. "De Vergulde Valk", waar het stuk werd opge voerd, is altijd het "Flierfluitershuis" gebleven. Toen de heer Stobbe inmid dels regisseur was geworden, werd er een reis naar Terschelling en Vlie land gemaakt, waarbij de tonelisten in een zware storm terecht kwamen, terwijl er die nacht geslapen moest worden in kinderbedjes, daar de VVV het af had laten weten. Onder de verschillende regisseurs kwamen o.a. mannen voor als Jaap Speur en Guus Spruyt, die de "Flierefluiters" mede omhoog brachten. Televisie. Bij de intrede van de televisie maakte de "Flierefluiters" een moei lijke tijd door. Men vond het allemaal niet meer zo nodig, thuis zag je de beste stukken, waarom zou je dan nog naar de "Flierefluiters" gaan kijken. Maar onder de bezielende leiding van Niek van Elsland, die ondertussen voorzitter was geworden, ging de vereniging stug door. En het duurde niet zo heel erg lang, voor dat de mensheid tot de ontdekking kwam, dat t.v. ook niet alles was. Men ver langde weer naar de sfeer, die alleen met betaalcheques KANTOOR EGMOND AAN ZEE: Voorstraat 65 - Tel. 1180 Geopend: maandag t/m vrijdag van 8.45-12.80 en van 1.80-4.80 vrijdagsavonds tot 7 uur. een plaatselijke amateurvereniging kan oproepen en de belangstelling voor de 'Flierefluiters' groeide weer. Leden, die weggegaan waren kwa men weer terug, er werden ver nieuwingen doorgevoerd en de "Flie refluiters" leek een hergeboorte te beleven. Mieke de Goeje uit Zaan dam nam de regie in handen en de vereniging nam stukken op het re pertoire, die door de grote successen nu nog vers in het geheugen liggen. Drie voorzitters in 25 jaar. Toen Niek van Elsland in 1968 Egmond aan Zee ging verlaten, volgde de heer Aberkrom hem als voorzitter op. Hy was de derde in 25 jaar. Er werden nieuwe akties gevoerd, er kwamen nieuwe leden by, terwijl er meer belangstelling kwam van het publiek. Velen wer den het t.v.-kyken beu, de "Fliere- fluiters" leefde op. De sfeer in de vereniging is prima. Men heeft de laatste jaren gemikt op stukken uit de oude doos en dat bleek een raak schot te zijn. O.a. 'Zeemansvrouwen' en 'Op hoop van zegen' waren grote sucessen, waardoor er van elk stuk vier opvoeringen gegeven moesten worden en dat was in eigen plaats nog niet voorgekomen. En nu by gelegenheid van het 25- jarig bestaan staat "Bleke Bet" van Herman Bouber op het programma. Het is een prachtig volksstuk, waar voor de vereniging veel tijd nodig heeft. En daarom wordt het januari voordat het stuk op de planken komt. Het is van de vereniging een jubi- leumgave aan haar donateurs en daar hebben de leden veel voor over. Hartelijk gefeliciteerd 'Flierefluiters' en nog vele jaren. FOTOREPORTAGES na 6 uur 1157 of 2218

Contact met de Egmonden | 1971 | | pagina 1