met de egmonden „ESTRELLA" Inwoners van Egmond-Binnen gaan toekomst van eigen dorp bepalen JONKER TEL 1285 Boek NU 'n zonnevlugje Taxi tel. 1900 SPAARGIRO nut55paarbank uiE5tnedErland Onduidelijke pagina brede opsmuk advertenties Nee, we houden ons aan kwaliteits-artikelen met 30 PROCENT spaarwinst. En wekelijkse aanbiedingen bij Uw supermarkt en rijdende mini-markt Nieuw Nieuw Loempia speciaal Portie kippelevertjes Schaslick TRIO'S ESTRELLA Nieuw Nieuw Renault John Zag wijn 095 29 ct. Supermarkt Telefoon 1370 contact Uitgave Drukkerij Belleman Egmonderstraatweg 5 Telefoon 02206 - 1201 Burg. Eymaplein 2a Egmond aan Zee Telefoon 02206 - 1789 27 oktober 1971 nummer 1009 Advertentietarief: 15 ct. per m.m. Bij contract belangrijke reductie Het is een uniek plan van het ge meentebestuur van Egmond-Binnen, om de inwoners zelf aan het woord te laten over de ontwikkeling van hun eigen dorp en de omgeving daar van. Zoals gebruikelijk worden ver anderingen en de toekomstige ont wikkeling van een woongebied inclu sief de verzorgingsgebieden rondom vastgelegd in een bestemmingsplan. Dit plan, in oorsprong opgezet door een stedebouwkundige in samenwer king met het gemeentebestuur, ligt gereed, maar het is nog niet defini tief. Er kunnen nog veranderingen aangebracht worden. Deze veranderingen werden voor heen steeds aangebracht onder in vloed van omstandigheden weliswaar maar het waren steeds de raadsle den, die zich daarover bogen. Voor het dorp Egmond-Binnen gaat men nu een totaal nieuwe koers varen, alhoewel er in wettelijke zin niet zoveel verandert. Het is immers zo, dat wanneer een bestemmingsplan klaar is of een bestaand plan is ge wijzigd, dit gedurende enige tijd op het gemeentehuis ter inzage ligt. De praktijk is, dat geen mens daar enige belangstelling voor heeft en weg blijft. Misschien komt dat ook, door dat er steeds nog enige schroom blijkt te bestaan, om zomaar een ge meentehuis binnen te stappen en naar de plannen te vragen. Dit wordt nu anders. Open weekend. Om te voorkomen, dat er helemaal geen belangstelling bestaat voor de grote veranderingen, die men zich voor Egmond-Binnen-dorp heeft in gedacht, komt het gemeentebestuur naar het dorp toe met de plannen. De grote tekeningen zullen in het kruisgebouw aan de muren worden bevestigd en iedereen kan daar een kijkje komen nemen en een duidelijk overzicht krijgen op de toekomst. Deze mogelijkheid wordt geboden op zaterdag 13 november van 's mor gens 10.00 uur tot 17.00 uur en zon dag 14 november van 14.00 tot 17.00 uur. Er zal steeds sen aantal raads leden aanwezig zijn om uitleg te ge ven. Men kan er niet alleen kennis nemen van de veranderingen, maar het is de bedoeling van het gemeen tebestuur, het plan pas definitief te maken nadat alle wijzigingen zijn EGMOND AAN ZEE MOET SCHONER WORDEN. Vorige week is er onder de bewo ners van Egmond aan Zee een cir culaire verspreid van het gemeente bestuur. Daarin wordt gesteld, dat "de reinheid van ons dorp de laatste jaren wat te wensen overlaat". Daarover is iedereen het wel eens en het ligt dan ook in de bedoeling, om hieraan wat te gaan doen. Er be staan een aantal voorschriften, die als verordening nageleefd dienen te worden, maar wanneer niemand daar mee op de hoogte is, dan gaat dat moeilijk. Nu is het een vanzelfsprekendheid, dat men geen rommel mag maken, want dat veroorzaakt alleen maar overlast en daarover hoeft men niet eens voorschriften te kennen. Een mens is nu eenmaal van nature rom melig, alhoewel uitzonderingen ook hier de regel bevestigen. Maar het gemeentebestuur meent er goed aan te doen, toch nog eens de regels die er bestaan op de reiniging onder de aandacht te brengen en maakt te vens bekend, dat er toezicht zal wor den uitgeoefend op de naleving daar van. Hiervoor is aangesteld de heer J. Benning, bij velen in het dorp be kend als de parkeercontroleur. Wij zullen proberen, van de heer Benning een foto te plaatsen, zodat ook zij, die hem nog niet kennen, weten wie met het toezicht op de naleving van de verordeningen is belast. Het gemeentebestuur doet tenslotte een dringend beroep op de bevolking, de op de circulaire opgenomen aan wijzingen op te volgen, opdat de heer Benning in zijn hoedanigheid van reinigingspolitie weinig behoeft op te treden. Men hoopt, dat de con trole op de naleving van gestelde re gels reeds preventief werkt. Wan neer de heer Benning desondanks toch hier en daar op moet treden, is dat geheel aan de betreffende in woner zelf te wijten. Want men dient er van overtuigd te zijn, dat men Bij de foto: Dit is de heer J. Benning, parkeer controleur. Zijn taak in de gemeente Egmond aan Zee is nu uitgebreid met het toezicht op de naleving van de reinigingsvoorschriften. Hy zal een zeer scherp toezicht uitoefenen, zegt hij. Hij hoopt door zijn optreden een belangrijke verbetering te be werken voor een schoner Egmond aan Zee. met vervuiling van zijn omgeving niet alleen zichzelf, maar ook zijn omgeving benadeelt. Het gemeente bestuur wil hieraan paal en perk stellen. Er komt nog iets bij. De mensen van de ophaaldienst staan dikwijls voor problemen, wanneer zij zeer onhandige pakketten vuil moeten laden. Wanneer men even be denkt, dat deze werkzaamheden voor hen tot een van de zwaarste gere kend mag worden, dan weet men ook, hoe men beeft te handelen, om de zaak hanteerbaar te maken. FOTOREPORTAGES na 6 uur 1157 of 2218 REISBUREAU NOORDZEE VOORSTRAAT 117 EGMOND AAN ZEE Tel. 2122, b.g.g. 1745 met betaalcheques KANTOOR EGMOND AAN ZEE: Voorstraat 65 - Tel. 1180 Geopend: maandag t/m vrijdag van 8.45-12.30 en van 1.80-4.30 vrijdntrsnvonds tot 7 unr. aangebracht, die zoveel mogelijk aan de wensen van de bevolking beant woorden. U mag zelf medebeslissen. Het is uniek experiment, wat in Egmond-Binnen wordt gehouden. Waarom gaat het eigenlijk We kun- daarop antwoorden, dat het dorp uit een zekere beklemming gehaald moet worden. Het verkeersvraagstuk is nog lang niet opgelost. Er ligt een rondweg, maar het mag niet zo zijn, dat het dorp totaal aan het verkeer wordt onttrokken. Dit zou econo misch veel schade veroorzaken. Maar dit houdt in, dat de situatie op het kruispunt Herenweg/Alberts- weg/Dorpsstraat om een ingrijpende wijziging vraagt. Het gevolg daarvan is, dat het dorp als het ware een nieuw hart krijgt. Er liggen plan nen klaar voor de westzijde van het dorp achter de kerk, het plan Valke- ring en voor de oostzijde aan het Luilaantje en De Doelen, het plan Reineveld. In de plannen is met alles rekening gehouden, de groenvoorziening vraagt grote aandacht. Egmond- Binnen moet een mooi dorp kunnen worden, waarbij rekening is gehou den met een goede groenvoorziening. Ook de verblijfsrecreatie, die in de toekomst een grote ontwikkeling gaat doormaken, vraagt veel aan dacht en niet te vergeten de verzor gingsmogelijkheden voor bejaarden. Het zijn alle punten, waarover de inwoners van Egmond-Binnen zich zelf gaan buigen en daarop hun vi sie kunnen geven. Hoorzitting. Donderdag 25 november zal er een openbare hoorzitting worden gehou den om 19.30 uur in café Swart. Hier kan men zijn visie geven op de plan nen en wijzigingen bepraten. Het gaat er om, dat de inwoners zelf be palen, hoe zij hun dorp in de toe komst willen zfen. Het gemeentebe stuur rekent op veel belangstelling voor dit unieke experiment. Er zul len nog nadere mededelingen volgen. De Raïffeisenbank is goed voor uw geld... De lekkerste (gevuld met stukjes kip) maakt ESTRELLA voor U en voor maar 1,25 met een heerlijke saus voor maar 2,25. Nu ook heerlijke met ger. brood en een fyne saus voor maar 1, HEERLIJKE met pindasaus Ze kosten maar 1,- VRAAG ER OM Natuurlijk b(j: Wij zijn elke dag geopend EGMOND-BINNEN VOERT AKTEE VOOR DORPSHUIS. Vrijdagavond 22 oktober is de eer ste openbare vergadering gehouden va^ Stichting Dorpshuis Egmond- B^n, welke druk bezocht werd dow de verenigingen van Egmond- Binnen. Het bestuur gaf een uiteen zetting van de bouw en tevens een financieel-overzicht, waarna gelegen heid was tot stellen van vragen. Ook werd gesproken hoe de bevolking het be-^ 10% van de totale kosten bij- eS^W.an krijgen. Er is reeds een fors bedrag ter beschikking gesteld door •het R.K. Kerkbestuur. De vereni gingen reageerden positief op de vraag, aktie te gaan voeren voor de bouw van het dorpshuis. De eerste aktie is door het stich tingsbestuur op touw gezet door za terdag 30 oktober een grote geld- inzamel-aktie te houden met de drumband "Eengezindheid". Jeugdvereniging JOEB en suppor tersvereniging "Rood-Zwart" hebben een strandloop georganiseerd, welke binnenkort gehouden zal worden. Zoals bekend zal het dorpshuis sporthal verrijzen in de driehoek omsloten door de nieuwe Rondlei- dingsweg/Albertsweg/Herenweg. Alle aanvragen tot goedkeuring en subsidiëring zijn gedaan en men hoopt nu op een vlotte afhandeling. Het project gaat ongeveer 700.000,- kosten, waarvan de bevolking onge veer 10% op tafel moet leggen, zoals het bestuur ons meedeelt. Op het ogenblik dat dit "Contact" in huis komt, zal er ook een folder zijn ver spreid, waar een enquete-formulier is gehecht. Dit formulier zal op za terdag 30 oktober met de toezeggin gen onder de vrolijke klanken van "Eensgezindheid" weer worden op gehaald. Het opbouwcomité hoopt op een enthousiaste medewerking, zodat duidelijk wordt, dat er in Eg mond-Binnen best wel wat kan ge beuren. Trouwens, dit is in het ver leden al dikwijls bewezen. GARAGE Pt Hendrftstnml 8-10 Egmond Zee. tel. 1900 NASI - GORENG 8,— Telefoon 1985 BRIDGECLUB "ONS GENOEGEN" j.I. 55 51 48 45% 45 38% 38% 35 29 28 26% Uitslag bridgedrive 19 oktober 1 Meyer - Verbiugge 2 dames Zwaan - v.d. Linde 3 familie De Ruijter 4 Gouda - Hopman 5 Familie De Roos 6 Dekker - Nienhuis mevr. Kranenburg - Zwaan 8 Jaquet - v.d. Linde 9 mej. v.d. Berg - Dekker 10 mevr. Neefkes - Gouda 11 Stikvoort - Prins 3 De Heer gev. repen 69 Luteyn Banaanschuim 89 Gevulde Speculaas 79 10 viltstiften 175 voor 139 Balpoint met fabeltjes figuren voor 69 Flacon Dubro Citron 115 1/1 liter Classique Douchefris 149 Vat Dash van 14,95 voor Raak Cassis 116 voor 99 Siebrand Vin Rosé 268 Karvan Cevitam 179 Silvo Sultana rozijnen 225 gram Deep Blue Fancypink zalm, 220 gram 198 1 kg. Remia Frites-saus voor 259 500 gram Penotti Hazel nootpasta voor 198 1/1 literblik Hero Condésoep 169 1/1 liter Zueo Kersen op sap 139 Campbell Groentesoep 98 1/1 literblik Jonker Fris Spinazie 59 Donderdag: 500 gr. gesn- rode kool 19 1 kg. Andijvie69 Vrijdag: 500 gram Hutspot 19 1 kg. Spruiten89 Zaterdag: 1 kg. Spinazie 89 2 kg. Cox handappel 129 urn

Contact met de Egmonden | 1971 | | pagina 1