met de egmonden dat zal U K niet gebeuren... ESTRELLAj j Slijterij DE POMP jelle Renault John Zagwijn Voor uw afvalstoffen ■Wi RA I FF EI SE N B ANK rmi DE EGMONDEN bi uw geld. Taxi tel. 1900 contact Uitgave Drukkery Belleman Egmonderstraatweg 5 Telefoon 02206 - 1201 Burg. Eymaplein 2a Egmond aan Zee Telefoon 02206 - 1789 8 maart 1972 Advertentietarief: 15 ct. per man. nummer 1028 By contract belangryke reductie PASTOORWISSELING IN EGMOND AAN ZEE Tijdens een plechtigheid in de r.k. kerk te Egmond aan Zee is de zeer- eerwaarde heer A. J. Stolk officieel tot pastoor van de r.k. parochie ge ïnstalleerd. De plechtigheid werd ver richt door de waarnemend deken van Alkmaar, de hoogeerwaarde heer J. C. H. Andriessen. Met deze installatie was pastoor A. D. van Zwieten officieel van zyn func tie ontheven, maar hij biyft in ge noemde parochie assisteren. De heer A. Klaver van het kerkbe stuur noemde deze pastoorwisseling daarom merkwaardig, daar de alszo- danig afscheidnemende pastoor toch in de parochie werkzaam blijft, zodat er bij deze verwelkoming niet van een afscheid sprake is. Er was veel belangstelling voor dit kerkelijk gebeuren en dat stelde de nieuwe benoemde pastoor in z'n dank woord zeer op prijs. Bijzonder dank baar was hij ook 0111 de aanwezigheid van de geestelijkheid van de verschil lende kerken in Egmond aan Zee, t.w. pastoor Th. Horstman en ds. B. Mar tel van resp. de o.k. kerk en de ned. hervormde kerk en ds. Boukema van de ger. kerjt. In zijn toespraak zei deken An driessen, dat het werk van een ker kelijke ambtsdrager daarom reeds op vallend is, daar hier sprake is van zorgzaamheid voor mensen, voor le vende have. Aan de priester is opge dragen te waken over de geestelijke gezondheid van de hem toevertrouw den. Daarom is hü herder, die zich zorgen zal maken om die ene hem toevertrouwde, die verloren dreigt te gaan. Hij droeg de nieuwe pastoor op, zich volledig in te zetten terwijl hij aan de aanwezigen vroeg, hem daarin te steunen want zo stelde hij, „Alleen kan hij het niet." Na de eucharistieviering sprak pas toor Th. Horstman namens de andere kerken. Pastoor Stolk was geen on bekende voor hem, daar hij hem in verschillende interkerkelijke ontmoe tingen reeds eerder had leren kennen. „Wij zijn een volk onderweg" zei hij. „alleen dat moet niet zo blijven, wij hebben een doel voor ogen en dat ho pen wij eens te bereiken." Hij sprak de wens uit, dat zij elkander op die weg vele malen zouden kunnen ver gezellen om elkaar tot 9teun te zijn. „Er zijn veel veel moeilijkheden in de kerken, maar wij moeten niet vissen in eikaars troebel water." „Houd A.s. maandag modestoffenverkoop In gebouw JOEB Heerenweg Egmond-Binnen van 1-5 uur Nieuwe voorjaarscollectie FA. OERLEMANS Egmond-Binnen Elke dag maken wij voor U om mee te nemen: NASI3,00 NASI SPÉC.5,50 BAMI 3,00 BAMI SPEC. 5,50 TJAP TJOY 4,50 NASI RAMèS 4,75 FOU YONG HAI 4,75 Julianastraat 17. Telefoon 1985 daarom het innerlijk van uw kerk zuiver, ondanks de moeilijkheden die zich voordoen." „Wij moeten kunnen steunen op elkaar om zo uiteindelijk te kunnen zeggen: Wij hebben ons doel bereikt." Zijn woorden ontlokte aan de vele aanwezigen een spontaan applaus. Drukke receptie. Tijdens de receptie in de aula van huize St. Jozef sprak de heer Klaver een dankwoord tot pastoor Van Zwie ten. Hij noemde zijn pastoraat inte ressant, levend en boeiend. Onder zijn pastoraat, dat weliswaar kort was, maar om gezondheidsredenen eerder moest worden beëindigd, zijn vele dingen gebeurd. Er is een goede sa menwerking opgebouwd met de ande re kerken en pastoor Van Zwieten was o.a. ook betrokken bij de oprich ting van het pastoorsberaad Bergen, Egmond en Schoorl. Tijdens deze periode is het orgel verbeterd, het interieur van de kerk gerestaureerd en het dak verni 'd. „En zo zijn er nog vele zaken t^| je- men" zei de heer Klaver. Uit dank baarheid bood hij hem een klok aan, terwijl deze week zijn kamer van een zitameublement wordt voorzien. „Wat U onderweg van het gemj|r_te- bestuur tegenkomtWl weet ik niet" zei burgemeester Bak ker, inhakend op het thema „een volk onderweg." Hij zei, dat het gemeente bestuur waar mogelijk alle steun zal geven. Hij feliciteerde pastoor Stolk en wenste hem een succesvol pasto raat. Hij dankte tevens de scheidende pastoor Van Zwieten speciaal voor zijn zorg waar het de scholen betreft en daarmee de zorg voor een geeste lijk gezond kind. „Een goede buur is beter dan een verre vriend" zei pastoor Tromp van de parochie te Egmond aan de Hoef. Hij benijdde pastoor Stolk, daar hy met het blij ven van zijn collega Van Zwieten over een assistent beschikte en hij noemde zichzelf dan ook een kleine zelfstan dige „ofschoon" zei hij, „personeel is ook niet alles," daarmede zijn collega een humoristisch hart onder de riem stekend." Dank. Pastoor Van Zwieten dankte aan het eind van de receptie voor het pa rochiegeschenk en op de klok doelend zei hij, dat hy meer tydloos dan tyd- gebonden was. Hij hoopte in goede sfeer te mogen blijven meewerken aan een samengaan op die ene weg. Pastoor Stolk hoopte eveneens met de andere gemeenschappen ter plaat se samen te werken en er iets goeds van te maken. Hy was blfl met dit goede begin en „dat geeft mij moed om de toekomst hoopvol tegemoet te zien." Pastoor Stolk en pastoor Van Zwie ten tijdens de receptie by gelegenheid van de pastoorswisseling, die zater dag j.1. in de r.k. parochie van Eg mond aan Zee plaats vond. Er was zeer veel belangstelling. werken. De heer E. Schots zag echter graag de colleges van B. en W. erby, waarop wethouder Zwart zei, van me ning te zyn, dat de colleges van beide gemeenten het best met elkaar kon den vinden en de heer Konyn voegde daaraan toe: „Het biykt dat raadsle den minder goed met elkaar kunnen opschieten dan wethouders. Aankoop Huis ter Duin. De gemeente heeft Huis ter Duin van de heer Bouma aangekocht voor een bedrag van f 160.000,De grond zal schoon worden opgeleverd, waar na er ongeveer 18 huizen kunnen wor- -den gebouwd. De hr. De Groot vroeg de grond speciaal aan Egmonders uit te geven. De „Benzinepompcommissie", be last met het onderzoek naar de be zwaren die zijn ingebracht inzake de vestiging van een benzinestation aan de Voorstraat door de heer S. Genet met als gevoig waarvan de vergun ning was geweigerd, verzocht het col lege de vergunning alsnog te verle nen, daar de bezwaren niet ontvanke lijk waren verklaard. Een verzoek van de heer K. Liefting tot stichting van een bar aam de Noorderstraat nr. 9 werd afgewezen. Naar aanleiding van de uit te voe ren rioleringswerkzaamheden, vroeg WIJ WILLEN PRATEN MET EGMOND-BINNEN Het zijn woorden die vorige week tijdens de raadsvergadering werden uitgesproken door de heer R. Konyn, naar aanleiding van de publicaties die in verschillende bladen waren ver schenen rond de beschouwingen over de begroting. Men heeft toen kunnen lezen, dat die beschouwingen voor 'n groot deel waren gewijd aan de problemen rond de noordeiyke lob, een grondgebied ten noorden van Egmond aan Zee, liggend in de gemeente Egmond-Bin nen, een gebied dat geschiedenis be gint te maken in de ontwikkeling van de Egmonden. In het kort komt net er eigenlijk op neer, dat Egmond aan Zee daar wil gaan bouwen en Eg mond-Binnen vindt het goed. Het by- zondere van de hele situatie is, dat beide gemeenten elkaar min of meer betichten van tegenwerking en uitla tingen in die sfeer zyn over het alge meen te beluisteren in de openbare raadsvergaderingen. Opvallend is, dat naar aanleiding van deze publicaties meestal een ge sprek volgt met de wethouders, die de journalisten laten weten, dat de samenwerking de goede kant uitgaat en dat er reeds vruchtbare gesprek ken plaats vinden om tot exploitatie van het noordelijke lob te komen. Het klinkt allemaal wat tegenstrijdig. Maar de laatste raadsvergadering in de gemeente Egmond a. Zee heeft reden gegeven tot goede verwachtin gen. De heer Konijn, woordvoerder van de pvda, die in de voorlaatste vergadering over de begroting veel kritiek heeft geuit op de gemeente Egmond-Binnen inzake de noordelij ke lob en verschillende andere zaken, verzocht de voorzitter, de raadsleden van de gemeente Egmond-Binnen uit te nodigen voor een gesprek, met het doel, tot een gezonde samenwerking te komen. Hierbq zag hij graag alleen de raadsleden en niet de colleges van B. en W. "Ook is er geen agenda no- KWALITEIT EN SERVICE (het gehele jaar door) Pompplein 3 - Tel. 1203 Wij bezorgen gratis tjonge, wat wordt het gezellig in ,,'t vaatje" dig" zei de heer Konyn en hy zag graag, dat de raadsleden van Eg mond-Binnen gast zyn in het gemeen tehuis van Egmond aan Zee. Burgemeester Bakker toonde zich verheugd over deze reactie en zei, aan deze ontmoeting gaarne mee te willen Hedenmorgen 7 maart, heeft onze zoon en broertje zich aan gediend. Wij noemen hem: J. Sprenkeling M. Sprenkeling-Glorie Nelly, Jan, Ben, Ton, Mary, Jos, Olof, Ria, Theo Egmond a.d. Hoef, 7 maart 1972 Julianaweg 14 Tijd.: St. Elisabeth-Ziekenhuls, Kraamafdeling, kamer 8 mevr. Jaspars de mogeiykheid te on derzoeken om by de herbestrating met sierUjker materiaal te gaan wer ken, waardoor het geheel een fraaier aanzien krijgt. Geantwoord werd door wethouder Verschuur, dat hier en daar siertegels zullen worden ver werkt voor zover het financieel haal baar is. Het Pompplein zal weer in zyn oude staat worden hersteld en de parkeerhavens verdwynen. Aan de tennisvereniging Egmond aan Zee wordt een krediet van 24.500,beschikbaar gesteld ter financiering van de ve'rbouw en uit breiding van de (kantine. Binnenkort zal de St. Jozefschool uitgebreid wor den met twee lokalen en een aula, waarvoor een bedrag van 417.491,94 beschikbaar wordt gesteld. DE FUNDAMENTEN VAN HET SLOT MET OMLIGGENDE GRONDEN EIGENDOM VAN GEMEENTE In de Slotkapel van Egmond aan de Hoef, waar de historie nog* tast baar is, werd tijdens een sobere maar sfeervolle plechtigheid de eigendoms overdracht getekend van de funda menten van het slot en de daarby be horende gronden, waardoor de ge meente Egmond-Binnen officieel eige naar werd. Zoals bekend zal in de omgeving binnenkort een wandelpark worden aangelegd, waarvan de fun damenten onderdeel gaan uitmaken. Burgemeester Bakker heette de aanwezigen welkom. Onder hen was de abt van de abdy van Egmond, Dom Van der Wielen, pater J. Hof, historicus, gedeputeerde W. Mensink, verschillende raadsleden en vertegen woordigingen van de ned. herv. kerk, waaraan de slotkapel, onderdeel uit makend van het vroegere slot, toebe hoort. Notaris P. J. J. Hllbrand las de ak te van overdracht voor, waarna deze door burgemeester Bakker mede werd ondertekend. Het gehele complex gaat voor een bedrag van ruim 107.000,in eigendom over en de gemeente heeft de verplichting tot instandhouding en onderhoud. Een opname van de fundamenten van het Slot. zy maken onderdeel uit van de grond, die door de gemeente Eg mond-Binnen van de Provincie is overgenomen. Pater J. Hof van de abdy van Eg mond gaf een historisch overzicht. Zijn geschriften lagen op de grote bybel, die hem inspireerde tot de psalmtekst: „Duizend jaar zyn één dag voor myn ogen", waarna hy de geschiedenis rond het slot, die geken merkt wordt door vele twisten en als gevolg daarvan verschilende verwoes tingen de revue liet passeren. In 1934 werd besloten op initiatief van Ir. J. van Oldenburgh en rentmeester E. Vogelenzang de fundamenten op te graven, waarvan alleen nog maar 'n deel van de rentmeesterstoren boven de grond uitstak. Dit oude stuk muur domineert nog steeds ln deze histo rische omgeving. Na de overdracht zei burgemeester Bakker tot gedeputeerde W. Mensink „U kunt er van op aan, dat wy het goed zullen bewaken en in stand hou den." Na de plechtigheid in de slotka pel vond er een korte receptie plaats in het dorpshuis, alwaar de aanwezi gen het boek „Derper-Hoever-Binder" kregen aangeboden. Pr. Hendrikstraat R-IU Egmond a. Zee. tel REISBUREAU NOORDZEE VOORSTRAAT 117 EGMOND AAN ZEE Tel. 2122, b.g.g. 1745 spaarbank en alle bankzaken De Raiffeisenbank is goed voor uw geld... Maar tóch wilt U onplezierige verrassingen liever vermijden, nietwaar. Gelukkig heeft U een goed reisbureau om U te adviseren.

Contact met de Egmonden | 1972 | | pagina 1