met de egmonden dat zal U niet gebeuren... ESTRELLA Kort Nieuws Slijterij DE POMP Renault John Zagwijn Voor uw afvalstoffen RAIFFEISENBANK DE EGMONDEN Taxi tel. 1900 contact Uitgave Drukkerij Belleman Egmonderstraatweg 5 Telefoon 02206 - 1201 Burg. Bymaplein 2a Egmond aan Zee Telefoon 02206 - 1789 6 april 197 nummer 1032 Advertentietarief: 15 ct. per man. Bij contract belangrijke reductie DE V.V.V. IS WEL GOED MAAR DE FINANCIEN, DAT IS EEN BEDROEVENDE ZAAK. „Grüsz Gott" zei een zware Duitse toerist, die tydens het drukke Faas weekend het V.V.V.-bureau binnen stapte en terwyl hij achter de drie ryeu dik om hulp vragende, achter de balie staande toeristen stond, zei hy: „Können Sie mir helfen?" Maar Rïa, die de gasten vlotweg alle mogelijke inlichtingen gaf, zei: Gott grüszt Ihnen auch maar u kunt beter even wachten tot u aan de beurt bent." Ze had graag met alle vriendelijk heid die in haar was op dat moment willen zeggen: „Gaat u even zitten, wij zullen u direct helpen," want dat had ze nog best op kunnen brengen, ondanks dat het vrijdagavond laat ge worden was, om de vele gasten nog een goed heenkomen te bezorgen. En hoe Ans het presteert, om ondanks late uren, ondanks kritiek en ondanks weinig waardering van sommige men sen haar lachend gezicht te handha ven, is voor de bestuursleden, die zo nu en dan eens langs komen wippen om Waar nodig te helpen, soms een raadsel. En Machteld, de directrice, waar van onophoudelijk wordt verlangd, dat zij even een slagvaardig oordeel geeft in een soms onmogelijk geval, terwijl zy gebogen zit over de afreke ningen van de bussen en de honderden L.I.D.-bonnen, moet haar directie- funktie steeds weer waar trachten te maken, tussen de vragen door, tussen de telefoontjes door en Th een soms onbeschrijflijke toestand van ordners, papieren, geld, afrekenende chauf feurs, die ze niet eens een stoel kan aanbieden, want daar is geen ruimte voor. En in een plastic bakje staat nassi koud te worden, dat iemand voor haar gehaald heeft, want er zal ook iets gegeten moeten worden. Het is 's avonds half negen, er was geen tyd om iets te eten en ze had trouwens geen trek meer. Spanning is ook goed tegen de honger. Plotseling komt er een bus, onaangediend, want de inzittenden, een dertig Portugezen waren ergens in de steek gelaten. „Kunt u voor onderkomen zorgen?" werd er in slecht verstaanbaar Frans gevraagd. „Ja hoor", dat doen we en een half uur later waren de gasten ondergebracht. Bliksemorganisatie en tot in de puntjes verzorgd. Misschien heeft de V.V.V. Egmond aan Zee de grootste goodwill ge kweekt van het hele jaar. Hebben ze ooit zulke dankbare gasten ontmoet. Toen de informatrices tenslotte 's- avonds laat de sleutel in het slot sta ken-, om voor die dag het werk stil te leggen, voelden ze zich voldaan maar doodop. Maar dat hinderde niet, de volgende dag scheen weer de zon, althans voor hen. Want hoewel het regende en daarom verschillende gas ten al weer eerder naar huis gingen dan was voorzegd, de V.V.V.-informa- trices hielden hun goede luim, behalve dan voor diegenen, die op Paaszater- Elke dag maken wjj voor U om mee te nemen: NASI8,00 NASI SPEC.5,80 BAMI 8,00 BAMI SPEC. 5,50 TJAP TJOY 4,50 NASI RAMèS 4,75 FOU YONG HAI 4,75 Julianastraat 17 Telefoon 1885 dag om "adressies" kwamen vragen, om te kunnen verhuren voor de zo mermaanden, maar die begrepen niet veel van de drukte waar-mee de meis jes geconfronteerd werden gedurende het Paasweekend. Wel wordt van hen verlangd, dat ze vriendelijk blijven, want zijn ze het niet, dan deugen ze niet en dan zullen ze er wel eens van kunnen lusten tijdens een algemene vergadering, waarop je zo lekker kri tiek kunt geven. Algemene ledenvergadering. Op 18 april is het weer zo ver. Dan schrijft de V.V.V. haar jaarlijkse voorjaarsvergadering uit, die deze keer in de 'Zeeparel' wordt gehouden. Het is goed dat de leden er nu reeds rekening mee houden, dat er voor de eerste keer van het normale patroon wordt afgeweken. Er worden geen persoonlijke uitnodigingen verstuurd. De officiële uitnodiging zal geschie den via het "Contact" van volgende week, waarin tevens de agenda be kend zal worden gemaakt. Gevraagd naar het waarom, antwoordde de voorzitter, de heer P. v.d. Schinkel, dat dit verschillende redenen heeft. Door de drukke voorbereidingen van het Paasweekend en de afwikke lingswerkzaamheden is er ten eerste gebrek aan tijd. Ten tweede en dat is wel de voornaamste reden, het gebrek aan geld. „Het klaarmaken en verzen den van alle stukken kost geld en als wij iets kunnen besparen, dan doen wij dat." „De financiën zyn een bedroevende zaak" zei hy, „we doen zo zuinig mo gelijk, maar als het zo doorgaat, dan kunnen er volgend jaar helemaal geen evenementen plaats vinden terwijl ook op de reclame .drastisch moet worden besnoeid." „En als wy zo ver zyn, dan gaat het met Egmond aan Zee hard achteruit." De heer V.d. Schinkel vervolgde: „Als je ziet wat die meisjes op 't kan toor voor werk verzetten, dan schaam je je dood, dat je ze laat werken voor een salaris, waarvoor ze het if/fcaoe- ten doen." „Wat zij daar presten is ongelooflijk en als dan aan het eind van een drukke dag, zoals tijdens het Paasweekend, de wisselkas wordt op gemaakt, waarmee ze voor de V.V.V. heel wat hebben verdiend, dan klopt die op de cent nauwkeurig." ^^ver volgde: „De organisatie was ^^Pect, alles liep vlot en als er zich plotse linge gevallen voordeden, bijvoorbeeld wanneer zich extra bussen aandien den, waarop helemaal niet werd ge rekend, dan stond je te kijken van de slagvaardigheid." Op gegeven moment - er stond juist een van onze V.V.V.-leden aan de ba lie - legde een der informatrices de telefoon op de haak en zei: „Zie zo, dat heb ik mooi even verdiend, daar ben ik goed achter." Waarop het V.V.V.-lid opmerkte, of zij daar soms geld voor zichzelf zat te verdienen. De realiteit is, dat de informatrices hun uiterste best doen, om bussen die zich aandienen en in nood zitten, toch onder te brengen, al is het elders, maar in de V.V.V.-kas vloeit een be langrijk provisiebedrag. Ze zien het niet „Ze zien bij de gemeente niet in" zei voorzitter V.d. Schinkel, „welke waarde het V.V.V.-werk voor Egmond aan Zee heeft." „Als wij ze niet nodig hadden, graag, ik zou er een eer in stellen, om het buiten de subsidie van de gemeente te kunnen bolwerken." „Het spijt mij dat ik het zeggen moet, maar bij de gemeente hebben ze niet de juiste instelling, om de waarde te onderkennen van 't belangrijke werk ter bevordering van het toeristenver keer." „Wanneer wij bijvoorbeeld luisteren naar de gesprekken over het subsidie beleid van de gemeente, dan wordt er gezegd, dat ze het er maar mee moe ten doen." „Wanneer er later een raadsvergadering is, wordt er door dezelfde raadsleden gevraagd om een hogere subsidie, waar ze eerst tegen waren." „De burgemeester antwoordt dan, dat ze (de V.V.V.) zich eerst maar eens waar moeten maken, wat betekent, da/t wij nog meer roofbouw zouden moeten plegen op het perso neel." „Ik vraag mij af, wat het be schermheerschap van de burgemees ter betekent, dat zegt helemaal niets, het is een titel zonder enige waarde," aldus de voorzitter van de V.V.V. De heer V.d. Schinkel overweegt z'n bestuursfunctie neer te leggen met ingang van 't nieuwe jaar, wan neer er weer een nadelig saldo is en deze door te verwachten inkomsten niet kan worden weggewerkt. Indien het gemeentebestuur mocht besluiten tot invoering van toeristenbelasting en de V.V.V. of het toerisme in het algemeen hier geen voordelen van zal ondervinden, wordt de basis waarop doorgewerkt moet worden te smal. Voorzitter P. v.d. Schinkel is van mening, dat invoering van een toe ristenbelasting funest is voor de VW als vereniging. Maar ook een positief geluid: Het bestuur van de V.V.V. Eg mond aan Zee is van mening, dat het seizoen 1972 met het Paasweekend goed is begonnen en dat er voor de zomermaanden reeds goed is ver huurd, al gaat de maand augustus nog wat trekkend. Op de algemene ledenvergadering van 18 april wordt hierop zeker nog teruggekomen. WIJ VERNEMEN: dat met spontane medewerking van een tiental dames, de Nationale Reumacollecte te Egmond aan Zee het mooie bedrag van 1.215,25 heeft opgehaald. Heel veel dank; dat de SIMAVI, de vereniging voor directe medische hulp in de tropen, van 10 t/m 15 april bij u om 'n gift komt, om het prachtige werk, dat vele dokters en verpleegsters onder zeer moeilijke omstandigheden uit oefenen op ver vooruit geschoven posten in de tropen, mogelijk te blfl- ven maken. Zij moeten kunnen steu nen op uw hulp om uw medemens terzijde te staan, al woont die dan wat ver van huis. Het leed is er en u kunt dat verlichten met uw gift. Denkt u daar aan, wanneer de col lectant (e) bij u langskomt; dat de visclub "By Nacht en Ontij" volgende week donderdagavond 18 april naar Denemarken vertrekt. Er zijn nog 3 plaatsen in de bus over. Liefhebbers uit Egmond aan Zee, Egmond-Binnen en Egmond aan de Hoef kunnen zich voor deze reis melden tot zaterdagavond van deze week bij reisbureau Noordzee MODERNE BAKKERIJ Het is niet nodig een vakman te zijn om te kunnen vaststellen,"dat bakke rij De Haan met zeer moderne appa ratuur werkt. In de propere en zeer ruime bakkerij van deze bekende bak ker uit Egmond-Binnen valt dat on middellijk op. De gloednieuwe oven blinkt tegen je op en door de vensters kan de vakman zo zien, of het in de vijf lagen tellende bakruimte naar wens gaat. De temperatuur wordt vernuftig geregeld. Ventilatoren ver delen de hete lucht naar wens en schakelen zich automatisch in, terwijl de vochtigheidsgraad, die verschillend is voor elk bakprodukt, geen enkel probleem schept. Het gevolg is, dat bakker De Haan zonder moeite kan voldoen aan de soms zeer veel uiteenlopende wensen van z(jn vele klanten en dat kan hij in de omzet best merken. De over zichtelijke opstelling van de verschil lende grondstoffen laat onmiddellijk zien, of er van alles genoeg is. Bak ker De Haan doet veel meer met min der moeite en dat kan vooral het bak kersbedrijf best gebruiken. te Egmond aan Zee. Maandagavond is het gezelschap weer terug in Holland. Tydens de reis worden er verschillende vistochten gehouden, die zowel vanaf de wal als vanaf de boot zullen plaats vinden. Deel nemers behoeven geen lid te zijn van de visclub; dÉ^iel d!^net via het V.V.V.-kantoor gere gistreerde aantal gasten te Egmond aan Zee 459 bedroeg, t.w. 397 Duit sers, 14 Fransen, 2 Engelsen, 3 Bel gen, 8 Amerikanen, 24 Portugezen, 4 Philipynen, 2 Chilenen en 5 Ne- landers. De gasten die recht- eeks een onderkomen hebben ge vonden, zijn dus niet meegeteld. Er waren 116 gasten minder dan vorig jaar. Landelijk schat het Nat. Bu reau voor Toerisme dat er 200.000 toeristen minder waren, vorig jaar lag het rond de 900.000, nu 700.000; dat J. Warmerdam te Egmond a. d. Hoef een snoek heeft gevangen van 24 pond. Het dier had een lengte van 104 cm. In de Slotgracht, waar (vervolg elders in dit blad) AUTOBEDRIJF KARELS BRENGT DE MORRIS MARINA Je zou geneigd zijn te zeggen, dat Morris met de sleur breekt maar dat zou discriminerend klinken ten op zichte van de voortreffelijke wagens die achter de naam Morris schuil gaan. Maar met de nieuwe Morris Marina heeft autobedrijf Kareis een nieuwe troef in handen gekregen. De degelijkheid van de wagen is bekend, het sportieve model heeft al menigeen gecharmeerd maar de Ma rina paart aan dit alles ook nog een voortreffelijke kofferruimte, die voor menigeen het besluit niet moeilijk zal maken. De heer Kareis is trots op de ze nieuwe verkoopmogelijkheid. Hij gelooft zeker, dat de Marina zijn weg zal vinden naar vele tevreden rijders, die reeds lang gebruik maken van de diverse typen wagens, waar de naam Morris op staat. BLOED AFNAME-AVOND NIET ZO'N SUCCES Tijdens de bloedafname-avond van het Rode Kruis, waar mensen uit Eg mond a. Zee, Egmond-Binnen en Eg mond aan de Hoef aanwezig waren om hun halve liter bloed te geven, is men niet verder gekomen dan 125 flessen. Vergeleken met de voorgaan de "oogst" een vrrj sterke achteruit gang. Is het misschien te -wijten aan een wat geringe reclame In ieder geval zal het Rode Kruis zich hier op gaan bezinnen. De medewerkers waren present, zij zijn bereid hun hulp te geven, maar het is wellicht goed, toch iets meer aandacht aan deze aktiviteiten te be steden, wil dit belangrijke werk in het belang van de mensheid niet dreigen te verzanden. KWALITEIT EN SERVICE (het gehele jaar door) Pomppleln 3 - Tel. 1203 Wl) bezorgen gratis tjonge, wat wordt het gezellig In ,,'t vaatje" a.s. Maandag modestoffenverkoop In gebouw JOEB Heerenweg Egmond-Binnen van 1-5 uur Nieuwe voorjaarscollectle FA. OERLEMANS Egmond-Binnen Pr. ffeadrflutraat 8-10 Bgmond a. Zee, tel. 190T REISBUREAU NOORDZEE VOORSTRAAT 117 EGMOND AAN ZEE Tel. 2122, b.g.g. 1745 De Raiffeisenbank is goed voor uw geld... bi uw geld. Maar tóch wilt U onplezierige verrassingen liever vermijden, nietwaar. Gelukkig heeft U een goed reisbureau om U te adviseren.

Contact met de Egmonden | 1972 | | pagina 1