met c9e egmonden ESTRELLA „ESTRELLA" er zijn betere manieren om naar Scandinavië te reizen... Kort Nieuws Slijterij DE POMP Renault John Zagwijn Taxi tel. 1900 Voor uw afvalstoffen WIJ VERNEMEN: dat de botenvereniging "De Werf" donderdag a.s. een ledenvergade ring houdt in "De Klok". Het be stuur rekent er op, dat vele leden aan haar uitnodiging gehoor zullen geven; dat donderdag a.s. examens worden afgenomen van diverse leden van de E.R.B. ter verkrijging van ver schillende diploma's, waarvoor zij deze winter o.l.v. de heer N. Zon neveld hun opleiding kregen; KWALITEIT EN SERVICE (het gehele jaar door) Pompplein 3 - Tel. 1203 Wij bezorgen gratis! dat de woningbouwvereniging "Eg- mond aan Zee" vrijdag 21 april a.s. om 20.00 u. vergadert in "De Klok". Uit het jaarverslag blijkt, dat de vereniging momenteel 396 wonin gen in beheer heeft. Het ledental bedraagt meer dan 580; 83 leden hebben een aanvraag voor een wo ning ingediend, 16 leden vragen woningruil aan. Het afgelopen jaar kon slechts aan drie leden een wo ning worden toegewezen. Aan 34 leden moest een aanschrijving ge zonden worden ter voldoening van de huur, waarvan er nog vier in gebreke zijn gebleven. Om een wo ning te kunnen verkrijgen moet men lid zijn van de vereniging. In de toekomst zal er op verzoek van Openbare Werken en Bouw- en Wo ningtoezicht een einde moeten ko men aan de onooglijke toestand, zoals het bestuur het noemt, die de bouwsels en opstallen opleveren in de omgeving van het Jacob Schol plantsoen en de Dr. Wiardi Beck- manlaan. De bewoners worden ver zocht, deze obstakels zo spoedig mogelijk te laten verdwijnen; tjonge, wat wordt het gezellig in ,,'t vaatje" Uitgave Drukkerij Belleman Egmonderstraatweg 5 Telefoon 02206 - 1201 Burg. Eymaplein 2a Egmond aan Zee Telefoon 02206 - 1789 19 april 1972 nummer 1034 Advertentietarief: 15 ct. per mjn. Bij contract belangrijke reductie contact dat het seizoen weer in aantocht moet zijn, ofschoon het weer ons nog wat in de' steek laat. Maar op het strand verrijzen de paviljoens al weer en dat wijst ongetwijfeld in de goede richting. De verhuur voor het zo merseizoen is redelijk goed, alhoe wel de maanden juni en augustus nog wat trekkend gaan, maar dat is elk jaai zo. Toch moet er reke ning gehouden worden met een be paalde kentering. De belangstelling voor de kust is minder groot en als een der oorzaken speelt de prjjs 'n rol. Verleidelijke aanbiedingen uit het buitenland en uit delen van ons eigen land blijken een belangrijke zuigkracht uit te oefenen. Speciaal de Duitse reisbureaus ondervinden deze invloed, zij boeken belangrijk minder aanvragen voor de Holland se kust dan voorheen, zoals de WV van die zijde heeft vernomen; dat de heer W. Reemst aan de Zuider straat een bar in aanbouw heeft, die hij binnenkort in gebruik hoopt te nemen. Deze bar, die de naam ,,'t Vaatje" krijgt, herstelt op dat plekje een oude traditie, want voor heen werd er wel eens een "opkik kert je" opgenomen op geregelde en ongeregelde tijden, toen in de win kel aan de voorkant, in de toe komst een paar stappen oostelijker; dat te Egmond aan de Hoef weer een kerkeveiling zal worden gehouden, die begin mei plaats vindt. Velen weten hoe de sfeer is op zo'n avond, zij zullen er wel weer zijn maar de organisatie hoopt, dat zij vele an deren meenemen, want het is voor een goed doel. Er zullen weer ver schillende verenigingen van de op brengst profiteren; dat de slijterij van de fa. Van Linge aan de Voorstraat is overgenomen door de heer Meijer, voor welke verandering wij verwijzen naar de advertentie, die in dit nummer is opgenomen; «t dat in de showroom van autobedrijf.^1 P. L. Zwart een maquette is te be- T ziohtigen van het zwembad, dat de I stichting sporthal binnenkort naast I de sporthal hoopt te realiseren. Het is een werkstuk van Joop Groot, die werkzaam is bij genoemd be- i I drijf; dat mevrouw Pettit van Star Girls uitgenodigd is deel te nemen aan de selectiewedstrijden damesvoetbal ter samenstelling van het Neder lands elftal voor dames; dat "Lamoraal van Egmont" voor zondag 30 april (Koninginnedag) de zaal van het Dorpshuis heeft af gehuurd voor een gezellig bal, waaraan speciaal ook de ouderen kunnen deelnemen. Dat is de opzet van de avond. Men hoopt op veel belangstelling; dat in verband met de Oranjefeesten te Egmond-Binnen, kinderen die op een andere school lopen dan de A- delbertusschool, zich op vrijdag avond 21 april om half zeven kun nen melden bij de Adelbertusschool te Egmond-Binnen om ingedeeld te worden in de klas van hun leeftijd voor de spelen. Op 29 april, 's mid dag van 2-3 uur gratis ballonkaar- ten afhalen in het JOEB-gebouw, dit voor de optocht van 1 mei; dat de Simavi-collecte te Egmond aan Zee het prachtige bedrag van 1266,55 heeft opgebracht. Namens het comité aan alle gevers en spe ciaal de medewerksters, die hier voor hun tijd gaven, hartelijk dank; dat het r.k. zangkoor te Egmond aan de Hoef tijdens het weekend van 28 april t/m 1 mei een zangkoor uit Münster ontvangt. Vrijdagmiddag 28 april wordt het koor bij hotel Brouwers verwacht en zaterdag avond volgt een ontvangst in het dorpshuis door het plaatselijk zang koor. Het hoogtepunt van deze ont moeting vindt plaats tijdens de euQhari-fe>eviering om 9.30 uur op zondag april, wanneer het koor de Missa Brevis van Mozart zal zingen en op verzoek van het zang koor van Egmond aan de Hoef het "Domine, öalvum fac Reginam Nostram", dat het Duitse koor heeft ingestudeerd bij gelegenheid van d Verjaardag van Koningin Juliana, dat vrijdag 21 april een grote klaver- jasdrive zal worden gehouden in café Swart te Egmond-Binnen (niet op zaterdag zoals foutief vermeld). De opbrengst is voor het dorpshuis en de fanfare. Het z(j nogmaals J herhaald: vrijdag 21 april; HUIS TER DUIN Een plaatje van "Huis ter Duin" te Egmond aan Zee, gezien vanaf de westzijde. Het gebouw gaat Verdwij nen en daarom is het goed, nog een beeld te bewaren, alhoewel het niet mooi is. Maar het huis heeft voor de badplaats toch een stuk geschiedenis gemaakt, want het herinnert nog aan de tijd, toen vele van deze huizen ge sticht werden, om kinderen op te vangen, die om verschillende a-sociale redenen tijdelijk uit hun eigen leefmi lieu werden gehaald, om hier op ver haal te komen. Later werd het gebouw gekocht door de heer Bouma, die het als depen dance van zijn hotel "Zeehuis", ook een voormalig kindertehuis, in gebruik nam. Nu is het verkocht aan de ge meente, met de voorwaarde, dat het terrejn schoon wordt opgeleverd, want er zullen een aantal huizen wor den gebouwd, waardoor de woning toestand iets gaat verbeteren. Het plekje blijft dus in de sociale sfeer, alhoewel er geen woningwetwo ningen worden gebouwd, daarvoor is het te duur. a BAMI GORENG i Telefoon 1985 Pr. Hendrikstraat 8-10 Egmond a. Zee, tel. 190> De Raiffeisenbank is goed voor uw geld... bi uw TIBW goid. (RAIFFEISENBANK IDE EGMONDEN spaarbank en alle bankzaken zijn benoeming als docent pedago giek aan de pedagogische academie te Emmen. Het bestuur van de Trompschool wenst hem van harte geluk met deze benoeming, waarbij de redactie van dit blad zich gaarne wil aansluiten. De opvolger van de heer Kooiman is de heer B. Moole- naar. Hij is 34 jaar en thans hoofd van de Reobothschool te Nieuw- Vennep, alwaar hij in 5 jaar tijd zijn 3-klassige noodschool zag groeien naar een 6_klassige moder ne opzet; dat de o.k. jongerenvereniging V.V.B. op woensdag 26 april een cabaret programma brengt, onder de titel: "Lachen is troef", aanvang 8 uur; dat de gemeenteraad van Egmond- Binnen op vrijdag 21 april om 19.30 uur bijeenkomt. De 18 punten tel lende agenda vermeldt o.a. ook de benoeming van een gemeentesecre taris als opvolger van de beer J. J. van Don. Zijn functie is tot nu toe waargenomen door de heer Th. Broersen; (vervolg elders in dit blad) NASI GORENG 3,— Telefoon 1985 dat Henk van der Veer uit Egmond a. Zee heeft deelgenomen aan vak- wedstrijden te Utrecbt, branche meubelmaker. Hij was als verte genwoordiger uitgekozen voor Noord-Holland. Inzet: Een reis naar Tokio, om daar deel te nemen aan de wereldmanifestatie op vak technisch gebied. Henk werd derde en behaalde daarmee een opmerke lijk resultaat, helaas gaat er maar een naar Tokio en daarvoor moest hfl vier punten meer hebben. Zijn opdracht was een ledikant met toe behoren te maken. Zijn werkstuk was zo exclusief, dat hij het binnen de kortste keren kwijt was; dat de heer H. L. Kooiman, leider van bet leerkrachtenteam aan de Tromp school te Egmond aan Zee, op zijn verzoek met ingang van 1 augustus eervol ontslag beeft gekregen i.v.m. REISBUREAU NOORDZEE VOORSTRAAT 117 EGMOND AAN ZEE Tel. 2122, b.g.g. 1745 Héél wat beter, om eerlijk te zijn. Prachtige bootreizen, die op zich al een komplete vakantie betekenen. Wij zullen U er graag méérover vertellen. r-(ÈSm> Op 14-jarige leeftijd ging Dirk Cas- tricum naar het bloembollenland, eerst naar Klaas Schuit en toen hij 16 was naar de fa. Valkering te Egmond Binnen. Nadat hij daar 14 jaar tussen de tulpen en narcissen had doorge bracht, trouwde hij met zijn Hoever bruid en hij bleef meteen in Egmond aan de Hoef w$ien, waar hij ging werken bij het eveneens ter plaatse gevestigde bedrijf. Nu in 1972 is het veertig jaar gele den, dat hij zijn eerste schreden bij 't bedrijf Valkering zette. Vroeger be gon hij 's morgens om 6 uur en ging door tot 's avonds 7 uur en 's zater dags tot 4 uur. In die tijd werkte er 22 mensen bij Valkering, nu nog vier. Praktisoh alles is gemechaniseerd, zo dat er, behalve in het seizoen, niet meer mensen nodig zijn. Maar maan dag j.1. vierde Dirk Castricum zijn 40-Jarig jubileum en bij gelegenheid daarvan maakten wij dit plaatje. Hem werd een receptie aangeboden, waarop het niet aan belangstelling heeft ontbroken, want mensen zoals hij worden steeds schaarser. De vele waarderende woorden klonken voor de jubilaris wel wat ongewoon, want hij voelt zich stukken beter tussen de bloemen en de bollen. DIRK CASTRICUM 40 JAAR BIJ VALKERING SONS

Contact met de Egmonden | 1972 | | pagina 1