met de egmonden ESTRELLA" ..ESTRELLA" 't Vaatje geopend Renault John Zagwijn Badseizoen '72 geopend Taxi tel. 1900 Slijterij DE POMP Onse tveek- reclame contact Uitgave Drukkerij Belleman Egmonderstraatweg 5 Telefoon 02206 - 1201 Burg. Eymaplein 2a Egmond aan Zee Telefoon 02206 - 1789 24 mei 1972 nummer 1039 Advertentietarief: 15 ct. per mm. Bij contract belangrijke reductie Raad Egmond aan Zee keurt zwembadplannen goed De heren C. Wijn, L. Groot, J. Suur- beek en J. Groot van de Stichting Sporthal, luisterend naar de gesprek- Tijdens een korte, speciaal daartoe belegde vergadering heeft de raad van Egmond aan Zee de zwembad plannen van de Stichting Sporthal goedgekeurd. De vergadering vond plaats vrijdagmorgen om 9 uur en had een feestelijk karakter. Burgemeester Bakker zei, dat het lang geduurd had voor er een geld lening was, maar nu is dit gelukt te gen een voordelige rente van 7Vè%. De stortingsdatum is 1 augustus en de gemeente Egmnd aan Zee staat garant. Het besluit van de raad houdt ook in, dat de gemeente zonodig jaarlijks een subsidie garandeert ter grootte van het nadelig saldo van het bad, echter niet hoger dan 'het bedrag van rente en aflossing van de aan te gane geldlening van maximaal 980.000,Tevens wordt voor dit doel de reserve bouw zwembad ter beschikking gesteld van 100.000, ken in de raad van Egmond aan Zee over de zwembadplannen. Wanneer echter in enig jaar subsidie door de gemeente moet worden ver leend,zal dit zo mogelijk uit de nor male dekkingsmiddelen worden ge daan. Wanneer dat niet mogeijk is, zal er een verhoging plaats vinden van plaatselijke belastingen. Voor de verdere financiering zullen er subsi dies verleend worden door de provin cie en CRM, terwijl ook van het Pr. Beatrixfonds enig geld te verwachten is. Na het besluit van de raad feliciteer de de voorzitter het stichtingsbestuur en wenste het op de weg van verdere ontwikkeling van het zwembad veel succes. En passant nam de raad nog het be sluit een perceel van Mevr. C. Höl- scher aan de Duinstraat nr. 4 aan te kopen voor een bedrag van 31.200,-. Het pand ligt in het saneringsplan. De wonderschelp geopend Door het ontluiken van bloempjes uit een aantal wonderschelpen was de o- pening van "De Wonderschelp", de nieuwe speelgoed- en rookwarenzaak aan de Voorstraat te Egmond aan Zee een feit. Burgemeester Bakker liet ze te water, want dat hebben de schelpen en de bloemen nodig om tot volle wasdom te komen. Het opbloeien van de bloemen ver mag een symboliek te zijn van het succes van de zaak, die geëxploiteerd wordt door de heer en mevrouw de Boer, in het pand van voorheen de heer Smit, Voorstraat 74. Het pand valt op om zijn zeer aparte vormgeving, een geesteskind van de Egmondse architect A. Schönig. Ook het interieur verkreeg door hem een bijzondere indeling, die de mogelijk- heid schept, om alle te 'brengeiÉKti- kelen tegen een donkere achter^^nd goed uit te laten komen. Het assorti ment van de heer en mevr. De Boer bestaat uit speelgoed, strandartikelen en rookwaren. Burgemeester Bakker vond het pand op zich reeds een wonder en was ge boeid door het werk van architect Schönig, die reeds eerder van zich heeft doen spreken door zijn originele en bijzonder smaakvolle creaties. Het werk werd uitgevoerd door aan nemersbedrijf Engel Zwart. REISBUREAU NOORDZEE VOORSTRAAT 117 EGMOND AAN ZEE Tel. 2122, b.g.g. 1745 GARAGE Pr. Hendrikstraat Egmond Zee tel Voor uw afvalstoffen De V.V.V. Egmond aan Zee had zich geen beter weer kunnen wensen bij de opening van 't badseizoen 1972. Een stralende zon was getuige van 't feestelijk gebeuren in de badplaats. Getuigen waren ook de zeehelden Tromp, De Ruyter en Van Speyk, die in miniatuur uitvoering enige cere moniële verrichtingen lieten boeksta ven, om die aan hun eigen roem ruchte geschiedenis toe te kunnen voegen. Geen wapenfeiten weliswaar, waarbij deze heren zich vroeger zeer goed thuis voelden, vooral als die zich ook nog op zee afspeelden. Dat slagveld zagen zij recht voor zich, maar nu in zeer vriendelijke en gastvrije sfeer, zonder oorlogsbodem maar bevolkt door honderden baden de toeristen, een verschijnsel, dat zij in hun eigen dagen nog niet kenden. Geduldig wachtten zij af terwijl er 'n ballon van onder het zand omhoog kwam, waar op tenslotte was te lezen, dat het badseizoen 1972 was geopend. Niet eerder weliswaar nadat een hun ner een "rood wit blauw" lint door knipte. Toen was het een feit. De ceremonie werd nog verder afge rond door het heisen van een twintig tal vlaggen aan de Boulevard, die ge durende de Pinksterdagen een kleur rijk schouwspel opleverden in de fris se zeewind, want die was wel wat sterk en aan de koele kant. Feestelijke optocht Vanaf de sporthal was een optocht vertrokken waarin verschillende on derdelen van de Egmondse samenle ving waren verzameld. Het reddings station Egmond aan Zee liet een dren keling zien in de "broek", bevestigd aan een materiaalwagen. Manege Gerard Dekker had een aan tal paarden op de weg bereden door amazones. Garage Kareis liet zijn Morrisstal op rijden, waaronder de nieuwe Marina. Deze bijzonder mooie wagens trokken tijdens het tournee veel belangstel ling. Ook de Zeeparel was met een wagen vertegenwoordigd en zeer in het oog springende onderdelen van deze optocht waren o.a. de paarde- tram van de Gebr. Zuurbier waarin enkele tientallen genodigden plaats hadden genomen en de rijdende bier ton van de Heinekenbrouwery, waarin de drie zeehelden Van Speyk, De Ruyter en Tromp. De Egmondse bc^^lub trok al boksend door het doV Voorop ging drumband Van Speyk, die aan het feestelijk gebeuren extra fleur gaf. Tijdens geroffel van deze band werden de vlaggen aan de Bou levard in top gehesen. Eei^aantal meisjesleerlingen van de St ^jozefschool vertegenwoordigden allei iei nationaliteiten en de drie zee helden kwamen, hoe kan het anders, van De Ruyterschool, Trompschool en Van Speykschool. De organisatie was in handen van de heer C. Mooy en P. v.d. Schinkel van de VW Egmond aan Zee. lioogeweg 72 - hoiloo-tol.02205-1541 Bijzonder veel belangstelling was er voor de opening van café-bar 't Vaatje aan de Zuiderstraat te Eg mond aan Zee. Na maanden van hard werken, grotendeels in "doe het zelf tijd" heeft de heer W. Reemst van het achter zijn zaak liggende maga zijn, een bar gemaakt, die er zijn mag. Niet alleen tijdens de opening bleek dat uit de geweldige belang- steling maar ook tijdens de daarop volgende Pinksterdagen wisten velen 't Vaatje te vinden. De bar heeft iets en om dat iets is het velen begonnen. Inrichting en stijl zijn afgestemd op de wensen van velen en daarmee is een unieke combinatie bereikt. Burgemeester Bakker proefde ken nelijk ook dat "iets" want in een uit gebreide openingsrede stak hij weldra de loftrompet over 't Vaatje, waar van hem de praathoek bijzonder in trigeerde. Hij zag er wel iets in voor het houden van vergaderingen "en petit comité". Hierna ging hij over tot de officiële opening door het tappen van drie glazen bier, die "rijkelijk schuimend" Idoor hem de heer en mevrouw Reemst werden geheven op het welzijn van 't Vaatje en van allen die er hun brood 'verdienen of er enige verstrooiing ko men zoeken. Voorboden van het rijkelijk bezoek van die avond waren een zestigtal bloemstukken, die het interieur een bijzonder feestelijk karakter gaven. Ook de heer H. Roodhart, de vorige eigenaar van de slijterij, voerde het woord, waarbij hij aantipte welke be weegredenen er toe hadden geleid, dat hij de zaak aan jongere krachten zou overdoen, alhoewel hij toen niet kon vermoeden, dat er nog eens een bar gevestigd zou worden. De heer G. Gravemaker van de on dernemersvereniging, sprak namens De Eendracht een felicitatierede. Hij en de vele aanwezigen wensten de heer en mevrouw Reemst zeer veel succes. Geheel in stijl van een bar werd de avond op gezellige wijze voortgezet en de nieuwe schenkap- paratuur zeer intensief op de proef gesteld. ff NASI GORENG 3,— Telefoon 1985 KWALITEIT EN SERVICE (het gehele Jaar door) Pomppleln 3 - Tel. 1203 WIJ bezorgen gratie I WAT WAS HET WEER GEZELLIG IN ,,'T VAATJE" BAMI GOBENO S,— Telefoon 1985 mi Supermarkt Telefoon 1370 Olvarit babyvoeding per potje nu 73 Bambix ontbijt nu 88 Nutrix voor de babypap nu 62 Liga. zolang ze in de groei zijn 55 Baby appelmoes 2 pot 89 Kippesoep Royco 2 zakjes van 1,28 voor 1,18 Tomatensoep Royco 2 zakjes van 144 voor1,34 Unox groentesoep per blik 1,05 2e blik 49 cent Anton Hunink soepballen voor 69 Anton Hunink leverpastei voor 79 Sardines p. blikje 55 ct. 2e blikje 39 Koen Visser nasi of bami- goreng nu1,89 Jonker fris spercibonen 98 ct nu 2e blik 79 ct Zachte spekjes 250 gram nu 89 Gilda droptoffees nu 89

Contact met de Egmonden | 1972 | | pagina 1