Egmond-Binnen ruimt zaterdag op AVOND BRADERIE met,,de egmonden ..ESTRELLA" „ESTRELLA" Een week lang feest in Egmond aan Zee Voor uw afvalstoffen H RAIFFEISENBANK DE EGMONDEN Slijterij DE POMP Taxi tel. 1900 Renault EGMOND AAN ZEE Elke woensdagavond aan de Voorstraat contact schatgrave: EN TEKENWI Volgende week viert drumband Van Speyk haar 5 jarig bestaan. Het aktiecomité van de drumband orga niseert dan een weeklang festivitei ten "voor elk wat wils". De week wordt geopendop zaterdag avond 15 juli met een gekostumeerde optocht waaraan alle kinderen kun nen meedoen. De optocht start op het parkeerterrein van Sporthal Eg. mond om precies 7 uur. Er zijn geld prijzen voor groepen en individuelen voor de origineelste en gekste uit monstering. Na de prijsuitreiking ontvangen alle kinderen die meege lopen hebben een leuke verrasing. Op zondag 16 juli wandelpuzzeltocht tart Sporthal Egmond om 7 uur. -elnam f 0,75. insdagavond 18 juli: Feestelijke rondgang door Egmond aan Zee,met na afloop een show. Donderdag en vrijdag 20 en 21 juli: "Fancy Fair in rrilcTdeleeuwse stijl" in het o.k. verenigingsgebouw aan de Julianastraat. U waant zich in een oergezellig middeleeuws stadje. Geopend: donderdag vanaf 7 uur en vrijdag vanaf 5 uur. Zaterdag 22 juli: showavond in Sport hal Egmond met diverse muziekver. enigingen. Tevens vindt de trekking van de bliksemloterjj plaats. Aanvang 8 uur. Entree fl, Zondag 23 juli: nationaal drumband concours op het gemeentelijk sport park (bij slecht weer in Sporthal Egmond). Aanvang pl.m. 2 uur. Na afloop groot défilé door Egmond aan Zee. Entree concours f 1, De gehele week zal luitenant ter Zee J. C. J. van Speyk, de eregast zijn van Drumband Van Speyk. Hij zal o.a. meegaan in de gekostumeerde op tocht op een door het aktiecomité vervaardigde praalwagen. Ook zal hij op feestelijke wijze de fancy fair openen. Volgende week wordt er door middel van dit bblad een prijsvraag voor iedereen uitgeschreven. Let dus op de volgende week. Het aktiecomité pROOT g 72 - heiloo - tel.02?05-1541 Als de burgers van Egmond-Binnen j zaterdagmiddag het rythme van de drumband horen, dan betekent dat de aankondiging van de laatste slag voor de gigantische romm'^markt van de zaterdag daarop. Voor cleze keer loopt de drumband niet maar zit geheel tegen de gewoonte in op een vracht wagen van aannemersbedrijf Apel doorn, die naar men hoopt sterk ge noeg is, om zoveel geweld te door staan, zo niet, dan kan hij eveneens als rommelstuk naar de markt ver dwijnen. Achter deze drumauto rijdt rollend materiaal van aannemersbe drijf Tervoort, waarop de hoeveelhe den marktkoopjes worden geladen, die door de bewoners van Egmond Binnen aan de straat zyn gezet of binnenskamers zolang worden be waard, om bij het naderen van het drumspektakel door de geopende deur naar buiten te worden gewerkt. ZET ALLES KLAAR ^goed aan de markt wordt gebracht, F dat de hoeveelheid bijna niet is af te voeren. Maar men kan het zo gek niet maken, het gaat mee. Het mes snijdt aan twee kanten, spullen waar u reeds lang vanaf wilde maar niet wist hoe, worden zonder vraagtekens bij u weggehaald. U bent er af en u krijgt nog een dankbare glimlach ook, want de corpsleden van "Eensgezindheid" die zich bij u aankondigen als grote rommelvoorvechters, zien er geld in voor hun vereniging. Zij verstaan de kunst, om uit ogen schijnlijke troep grote waarde te ha len. Wat u niet klaar speelt, redden zij wel. Het is geen miskenning, inte gendeel, maar probeert u maar eens iets kwijt te raken voor enig geld, de grootste moeite moet u doen en het lukt u bijna nooit. Geeft het daarom aan „Eensgezindheid" mee en u smaakt het genoegen zelfs met het opruimen van uw huis een goed doel te steunen. Uitgave Drukkerij Belleman Egmonderstraatweg 5 Telefoon 02206 - 1201 Burg. Eymaplein 2a Egmond aan Zee Telefoon 02206 - 1789 12 juli 1972 Advertentietarief: 15 ct. per m.m. nummer 1046 Bij contract belangrijke reductie Boeiend Bizar Theatergebeuren ïn Egmond a.d. Hoef. Muisstil waren de toeschouwers, waaronder burgemeester Bakker, tij. dens de voorstelling van "Aai, moe dertje aai", die vrijdagavond in het Dorpshuis werd gegeven. Het is een spel zonder tekst met prachtige be wegende objecten en fantasieën, uit gebeeld in een somber, telkens ver anderend decor.. Electronische geluid en lichteffecten ondersteunen het bi zarre leven der popfiguren. Hoewel niet iedereen direct iedere scene zal hebben begrepen was het toch duidelijk dat het publiek zeer geboeid werd. Hinderik de Groot en de leden van zijn popstudio brengen een technisch volmaakt schouwspel dat met zijn zijn snel op een volgende beelden de aandacht gespannen weet te houden. Omdat er nog een voorstelling van dit unieke theater is gepland, dank zij de subsidie van diverse instanties kunnen Egmonders op vrij da J 28 juli dit fantastische gebeuren beleven. BAMI GORENG 8,— Telefoon 1985 Oproep van de commissie Zomermanifestatie Egm. a.d. Hoef Om de verschillende evenementen die deze zomer nog worden uitgevoerd, goed te doen slagen, vraagt de com missie dringend hulp van vrijwilli gers (sters), die zo nu en dan een paar uurtjes ter beschikking willen stellen. Alle hulp is welkom. Opgave graag in galerie de Kapberg, Slot- weg 17, tel. 2645 of bij Th. J. de Vré, Schoolstraat 3, telefoon 1551. Het wordt een gezellige boel in EgmondBinnen, want zaterdag de 15e juli staat er van alles aan de weg, althans dat hoopt het ijverige bestuur van "Eensgezindheid". Het rekent er op, dat er weer zoveel verhandelbaar De Raiffeisenbank is goed voor uw geld... spaarbank en alle bankzaken r, FIGUUR— 5 juli hield de evenementencom missie van de WV in samenwerking met de strandexploitant G. Apeldoorn te EgmondBinnen het jaarlijkse schatgraven en zandfigurenwedstrij- den op het strand. De weergoden hadden een goede bui en bezorgden ons buitengewoon mooi weer. Om half drie werd begonnen met het schatgraven, waaraan meer dan 100 kinderen deelnamen. Vijftien prij zen waren er op te graven, waarvan al spoedig de eersten te voorschijn kwamen. Als hoofdprijs had strand exploitant Apeldoorn een opblaasbare boot beschikbaar gesteld, maar die werd niet gevonden. De uitslag: 1. Jos Helverstijn, Am sterdam; 2. Migael Tounissen, Duitsl.; 3. Arjen Zentveld; 4. Linda d. Winter; 5. Miranda Walta; 6. Dionne de Win ter; 7. Marja Zentveld; 8. Cabie Ten- nessen; 9. Els Duynmeier; 10. Leila Schaap; 11. Harold Castricum. Zandfiguren uitslag: tot 12 jaar; 1 Cees Steeman; 2 lbo Bollema; 3 Vin cent Verdwaald; 4 Tanja Castricum; 5 Rina Mooij en Ria Valkering; 6 Kees Zentveld; 7 Dionna de Winter; 8 Erwin Apeldoorn. 13 jaar en ouder: 1 Diana Terp; 2 iSteef Liefting; 3 Carla Valkering; 4 ZOMERPROGRAMMA EGMOND AAN ZEE Woensdag 12 juli tentoonstelling Kon. ver. van zeeschilders, Prins Hendrik- Stichting van 14' 17 uur. Tennis tournooi. Donderdag 13 juli Tentoonstelling in Prins Hendrikstichting. Tennistour nooi. Concert Las Palomas (25 Fran se gehandicapte kinderen) in de o.k. kerk, 20.00 uur. Toegang vrij. Vrijdag 14 juli tennistournooi, Boksgala Sporthal, 20.00 uur, voor verkoop WV kantoor. Zaterdag 14 juli aanvang lustrum week drumband Van Speijk, gecos tumeerde optocht, deelname voor iedereen vrij. 19.00 uur. Concert van de bekende Dutch Swing College Band in Sporthal Egmond, 20.00 uur. Kaarten f 5,verkrijgbaar bij de WV en de Sporthal. Kaarten 's avonds aan de zaal f 6, Tenn istournooi. Ans Faas; 5 Regina Mierch. Van het asfalttekenen op de Krijt Krijt kon niets komen door het natte wegdek. Er werden toen tekenvellen uitgereikt, waarvan er 110 werden ingeleverd. Er waren zeer mooie te keningen bij. De uitslag was: 2 tot 3 jarigen: 1 Rosemarie Valke ring; ring; 2 Petra Schilder. 4 tot 5 jarigen: 1 Bart Res; 2 Johny Tervoort. 6 tot 7 jarigen: 1 Mary v. d. Berg; 2 Silvia Verhoogt. 8 tot 9 jarigen: 1 Loeki Ooms; 2 Frank Go- seling; 10 tot 11 jarigen: 1 Marian Berger; 2 Rob Janssen. 12 tot 13 ja rigen: 1 Loekie Laroo; 2 Gabi Thoe. nissen. De regen was spelbreker voor het verdere programma. De kinderen werden nog onthaald op een appel en patat en gingen toch blij op huis af. De Wandelpuzzeltocht door de duinen, die 's avonds zou worden ge houden kon ook wegens de regen geen doorgang vinden. Deze vindt plaats op een andere datum. Evenementencommissie V.V.V. Egmond Binnen. NASI GOBENG 8,— Telefoon 1985 Het zijMjcnthousiaste mensen, die zaterdag ^Jjphij u langs komen. AJs u probeert *irun enthousiasme klein te krijgen door zoveel mogelijk spullen aan de weg te zetten, zodat ze er moedeloos onder worden, dan hebt u uw doel bereikt en het gekke is, u zult ontd^^en, dat de mensen van „Eensgez^^.eid" niet klein zijn te krijgen, hvc meer rommel hoe beter Hun enthousiasme is niet uit te roei en. Steun ze dan, maak er 'n lekkere rotzooi van. Schaam u niet voor gek ke dingen want een zeer ouderwetse nachtspiegel is even welkom als een wascombinatie die u toevallig wilt vervangen. Men kijkt nergens meer van op. Maar laat de duizenden be zoekers van de rommelmarkt van ZATERDAG DE 22e stijl achterover vallen van verbazing bij het aan schouwen van de grote heksenketel door met uw bijdragen klaar te staan op zaterdag de 15e ter voorbereiding daarvan. Zondag 16 juli Van Speyk Wandel puzzeltocht, 19.00 uur Sporthal. Tennistournooi. Dinsdag 18 juld Tentoonstelling Pr. Hendrikstichting 14 17 uur. Rondgang drumband Van Speyk met show op Waaigatplein, aanvang 19 uur. Woensdag 19 juli tentoonstelling Pr. Hendrikstichting 19 21 uur. Elke zondag gezelligheidswedstrijden midgetgolfbaan De Kolle, 9.30 uur. Elke dinsdag bridgen in de Klok; Duintochten met de peerdetram. Elke woensdag braderie op de Voor straat, 19.00 uur. Elke donderdag dagmarkt op het Dorus Rijkersplein. Duintochten met de peerdetram. Vrijdags bezichtiging reddingsboot Ubbo, 20 uur boothuis. Voor verdere bijzonderheden zie men de evenementenlijst. EGMOND-BINNEN 15 juli damesvoetbal in de duinen. Het terrein is gelegen (galgenveld) aan de v. Oldenbarneveldweg richting Egmond a.d. Hoef Een dameselftal uit EgmondBinnen tegen een elftal van kamp Schuit. Aanvang 19.00 uur. Denk om de duinkaarten. De wandelpuzzeltocht van 8 juli is wegens het slechte weer komen te vervallen. Deze tocht wordt op een nader te bepalen datum gehouden. Zie hiervoor de krant en de raam biljetten. EGMOND A. D. HOEF Vrijdag 14 juli barokconcert in de Slotkapel, zie publicatie in dit blad; doorlopende tentoonsteling in de Kap berg en de slotkapel en op de ruïnes! werken van Pieter Kortekaas. 1 BAROKCONCERT IN DE SLOTKAPEL In het kader van zomermanifestaties in Egmond a. d. Hoef vindt a.s. vrij dagavond 'n prachtig concert plaats. In de sfeervolle Slotkapel geeft het vermaarde Amsterdamse Baroken- semble Musica De Camera, bestaande uit: Lucy van Dael, Ku Ebbinge, Jaap ter Linden en Ton Koopman. Het ensemble heeft zich in korte tijd faam verworven door de fraaie ver tolkingen van het barokrepetoir. Om deze muziek zo te laten klinken als het door de componisten werd be doeld, hebben de musici zich origine le barokinstrumenten aangeschaft en leren bespelen. Op het programma dat om half negen begint, staan o.a. stukken van Handel, Couperin en Teleman. De organisatoren geloven dat dit concert een hoogtepunt in het seizoen zal worden ook al omdat de tot nu toe gehouden concerten zeer bij het publiek in de smaak vielen. Kaarten zijn vooraf telefonisch te be stellen bij de Galerie "De Kapberg", Slotweg 17, Egmond a. d. Hoef, tel. 02206 2645 en bij de V.V.V. tele foon 1015, b.g.g. 1380. Dankbetuiging Hiermede zeggen wij, mede namens onze kinderen, onze hartelijke dank aan ieder, die in welke vorm ook heb ben meegewerkt aan het welslagen van ons 25 jarig huwelijksfeest. A. E. v.d. Molen - de Waard E. v.d. Molen EgmondBinnen, juli 1972 Luilaantje 20 KWALITEIT EN SERVICE (het gehele jaar door) Pomppleln 3 Tel. 1203 Wl) bezorgen gratie I WAT WAS HET WEER GEZELLIG IN ,,'T VAATJE'1 VLOTBRUGGEN IN CAFE TERVOORT Weer zo'n gezellige avond in Egmond Binnen. Zij die al eens over de (vlot) brug gekomen zijn weten er van mee te praten. Vrqdag 14 juli kunt u weer vlotbruggen in café Tervoort. De baten zijn voor het dorpshuis. Aanvang 20.30 uur. ST. ADELBERTNIEUWS Opgave leden. Nieuwe leden geboren na 1 8 '53 verzoeken wij, in verband met de elf- tallenindeling vah pupillen, adspiran- ten en junioren zich voor 15 juli a.s. op te geven bij de heer k. Dekker, Huisweid 39, EgmondBinnen. GARAGE Johtt Zagwijn Pr. Hendrikstraat 8-10 Bgnond t Zet *i. 1W DE DUTCH SWING COLLEGE BAND Evenals vorig jaar zal de Dutch Swing College Band weer in Egmond aan Zee optreden en wel op zaterdag 15 juli a.s. in de Sporthal. Vele gasten zowel als inwoners zulen zich dit optreden nog herinneren als een van de hoogtepunten van het seizoen. Zaterdag a.s. zal dit evenement weer plaats vinden en het is wellicht goed, zich tjjdig van kaarten te voorzien. Men leze de evenementenlijsten van de WV. SCHOOLBUS tijdens het nieuwe schooljaar. Tijdens het nieuwe schooljaar zal vanuit de kern van EgmondBinnen een bus naar de openbaar lagere school rijden te Egmond a.d. Hoef. Het is dus mogelijk, dat ouders die hun kinderen openbaar onderwijs willen laten genieten, dit om het vervoersprobleem niet hoeven te la ten. Het is echter wel noodzakelijk dat zij zich nu reeds opgeven, aldus werd ons verzocht mee te delen. Het begon in 1968, nu du6 het eerste lustrum van dertien gezellige woensdagavonden, die bekend zijn bij duizenden uit wijde omgeving.

Contact met de Egmonden | 1972 | | pagina 1