met de egmonden ESTRELLA ii Voor uw afvalstoffen i raiffeisenbank Ide egmonden Kort Nieuws Renault J»ha Zëfwjja Taxi tel. 1900 Slijterij DE POMP contact Uitgave Drukkerij Belleman Egmonderstraatweg 5 Telefoon 02206 - 1201 Burg. Eymaplein 2a Egmond aan Zee Telefoon 02206 - 1789 Advertentietarief 13 september 1972 losse plaatsingen: 20 ct. per mm. nummer 1054 Bij contract belangrijke reductie RUISENDE STILTE SERENE RUST PRACHTIG KUNSTWERK het koorgebed van de zusters HET KLOOSTER VAN LIOBA-ailCHEL Er sprong een eekhoorntje voor de auto weg en zo snel als het liep op het pad, dat leidt naar het klooster "Lioba-Michel", zo snel klom het een boom in, om mij met angstig-felle oogjes na te staren vanachter de be schutte groene blaadjes. Ik was een wrede rustverstoorder in een wereld, die alleen maar rust ademt. Het zon licht speelde door ue groene bomen en trok lichtende strepen op het pad, dat na ruim 100 meter rechtsaf boog en eindigde by de ingang van het klooster, waar een zuster stond, om bezoekers op te vangen en te be geleiden. Deze zuster, naamloos voor de we reld en zéker als er geschreven wordt in een krant, in dit -geval het "Contact", verzocht ons haar naam niet te noemen. Want alles wat daar gepresteerd wordt gebeurt door allen, niemand is meer dan de ander, ook de kunstenares door wier meester hand een kunstwerk werd vervaar digd, is naamloos. De kunstwerken, die het klooster voortbrengt, zijn ge signeerd "Lioba-Michel" en dat is voldoende. MEESTERLIJK WERK Wij kwamen daar om de kunstten toonstelling te bezoeken, maar wan neer je daar een zuster aantreft, die met een bezielende bereidheid gaat vertellen over het leven en werken van de zusters in "De Diofoa", zoals wij Egmonders zeeggen, dan doe je - ook weer als Egmonder - een ande re ervaring op. Want laten wij eerlijk zijn, er bescond meer sympathie voor de zusters /van de Karmel als voor die van de Lioba, ofschoon ik het waar om nooit heb kunnen achterhalen. „Ze zijn veel rijker" werd er gezegd, maar als daarvan de mate van sym pathie moet afhangen, dan zijn er nog wel enkelen aan ue wijzen. Maar die rijkdom valt tegen, finan cieel althans, maar de rijkdom, die de zusters zich zelf geestelijk ver schaffen, is groot. Zij moeten leven en om in het levensonderhoud te voorzien, hard werken. „Net als ie dereen", zegt onze gesprekspartner, zij leggen zich toe op kunst om te kunnen leven, er is geen enkele sub sidie en zij passen er voor om, zoals zovele kunstenaars "in de wereld", van de contra-prestatieregeling te leven. Hun kunst heeft een tweeledig doel: Namenlijk de schoonheid in de schepping te verwerken tot een nog schoner geheel, om daarmee de mens heid dn haar algemeenheid te dienen en met die kunst zich tegelijk de mo gelijkheden te verwerven, om hun levensbeschouwing voort te zetten. Er is in principe geen verschil, zegt zuster X, iedereen moet werken, wij dus ook. Iedere zuster zal dus aan moeten pakken, ieder naar eigen vermogen. Een groot kunstenares is evenveel waard als elke andere zus ter. De zusters hebben geen eigen bezit, hun leven is werken en bidden, terwijl zij voor het laatste hun werk drie keer per dag onderbreken. De prijzen van de verschillende kunstwerken zijn hoog of laag, het hangt er helemaal van af, hoeveel 'n kunstwerk iemand waard is, precies zoals overal. Maar daar het d^^van de zusters de eredienst voor VU is, zorgen zij er voor, dat zeer kostbare stukken de kapel sieren, zij hebben ze zelf vervaardigd en die daar hangen zijn beslist niet te koop. TENTOONSTELLING^ Tot december is er elke dag ten toonstelling van hun meesterwerken. Er zijn stukken bij van hun kloosters uit Zwitserland en Frankrijk, die on miskenbaar een zuidelijke invloed uitstralen. Er zijn prachtige gobelins Op de foto een plantengarnituur van keramiek op de tentoonstelling van "Lioba-Michel". te bezichtigen, alle handgemaakt, in veel gevallen vanaf het spinnen van de draad tot aan het afknippen van het laatste rafeltje. Er staan prach tige kandelaars en plantengarnituren, vazen en ander keramisch werk en natuurlijk ontbreekt daarbij ook niet de religieuze kunst. Er is een gobelin te bewonderen, dat is verkocht aan een kindertehuis, terwijl de ontwerpen er hangen voor verschillende glas-in-lood ramen, he lemaal ingekleurd, zodat de zuster- glazenier hiernaar kan werken. In de kapel zijn o.a. dit jaar een drietal ramen aangebracht, die opvallend mooi zijn. Met een kop koffie gezeten op een bankje in de kloostertuin vertelde de zuster over (hun levensopvatting. In de bomen floten de vogels, van heel ver drongen wat geluiden door van ihet verkeer als komend uit een verre vreemde wereld, "waarin ik uiteinde lijk thuishoor", ik had best nog een tijdje willen blijven. De tentoonstelling is elke dag te bezichtigen van 11.00 - 13.00 uur en van 14.00 - 17.00 uur. 's Zondags al leen van 14.00 - 17.00 uur. ff ■AIO GOBENG 1 SPREEKUUR WETHOUDER IJKEL Wethouder IJkel zal deze week (vanavond woensdag) geen spreek uur houden in het gemeentehuis. RAADSVERGADERING EGMOND-BINNEN Donderdagavond kwam de raad van de gemeente Egmond-Binnen bijeen om door 'n grote agenda te werken. De Raad keerde zich fel tegen de 'in gevoerde huurfiberaldsatie en het bui tenwerking stellen van woonruimte- wet 1947. Dit laatste houdt om. in dat het verdelen van woningen door de gemeente uit handen wordt geno men. Raadslid Sentveld had ernstige be zwaren en bracht in dit verband naar voren dat een groot deel van de gemeentenaren hiervan de dupe zal worden. De raad besloot een tele gram te sturen naar het ministerie waarin haar bezwaren werden ken baar gemaakt. Een subsidie-aanvrage voor de peu terspeelzaal, groot f 2.000,werd ingewilligd. Ook werden belangrijke geldsbedra gen voor de beide muziekkorpsen Eensgezindheid en Lamoraal van Eg- mont besah'ikbaar gesteld. Een en ander houdt verband om de zonodige vernieuwing van het instrumentari um mogelijk te maken. Fel werd gereageerd op de mogelijke uitbreiding van het minutiedepot in de gemeente Bergen, terwijl de mu nitieopslag binnen de grenzen van de gemeente Egmond-Binnen aan de Hoeverweg, ook een doorn in het oog is. De raad besloot bij de betreffen de instanties haar bezwaren kenbaar te maken. Aankoop van enkele stukjes grond voor uitbreiding van de kleuter- schooi werd door raad aangenomen. Minder tevreden was wethouder IJ kel. Hij doelde op de laksheid van de gemeentenaren, temeer daar op de enquette die verleden jaar werd gehouden slecht was gereageerd. Slechts 100 van de 1400 formulieren werden terug ontvangen. Ook dit houdt verband wanneer nu een kleu terschool moet worden uitgebreid. Besloten werd om voortaan de vuil nis in plastic zakken op te halen. De zakken zullen door kruideniers in de circulatie worden gebracht. DONDERDAGAVOND BELANGRIJKE RAADSVERGADERING Donderdagavond komt de raad van Egmond-Binnen 's avonds om 'half 8 weer bijeen in een openbare raads vergadering. De discussie-nota zal worden aange boden, hierin wordt o.m. gesproken over grenswijzigingen, bouwplan nen, recreatie, sportaccommodatie, wegen en allerlei die voor elke ge meentenaar van belang zijn. hoogewog72 - heiloo-tel.02205-1541 Geslaagde spuitbahvedstryd "OPEN DAG BRANDWEER" De op zaterdagmiddag gehouden spuitbalwedstrijden voor de school jeugd, is een groot succes geworden. Voor het inleveren van de op de scholen uitgereikte pamfletten, waarop de kinderen bepaalde ge vaarlijke situaties moesten aangeven, was er zaterdagmorgen reeds gele genheid in de brandweerkazerne, al waar tevens "Open Huis" gehouden werd. (Velen waren er zo verrukt van dat ze op en in de brandweerwagens mochten, dat ze er de hele ochtend maar bleven. De spuitbalwedstrijd mocht dan het weer niet mee heb ben, het enthousiasme van de kinde ren was er niet minder om. Bij de sehoolwedstrijden werd Franciska Dijkstra voor de "De Ruyter- sohool" eerste, welke tevens de wis selbeker won. Als 2e eindigde voor de Julianaschool Alfred Knop, 3e werd (H. v. Staalduinen v. de Tromp- sehool, 4e Corina v-d. Hoek van Hui ze St. Joseph. Bij de individuele wed strijd was de uitslag: 1. A. Logten- berg - Dr. A. Schuckinkschool2. Karin v.d. Hoek - St. Joseph; 3. H. v. Staalduinen - Trompschool; 4. Karin Ruiter - Van Speyksohool; 5. Fran ciska Dijkstra - Ruyterschool; 6. M. Wi'llems, St. Jozefschool; 7. Alfred Knop, Julianaschool. De organisatoren zijn van plan elk jaar een dergelijke wedstrijd te hou den. Onder de goed opgeloste en mooist gekleurde pamfletten wordt nog een prijsje geloot. Uitslag verloting van de vereniging van Oud-redders te Den Helder "Moed - Volharding - Zelfopoffering" De prijzen zijn gevallen op de lot nummers: 120; 252; 582; 699; 1063; 1147; 1849; 1956; 2094; 2116; 2290; 2436; 2640; 2712; 3184; 3215; 3487; 3810; 3967; 4019; 4551; 5334; 5433; 5531; 5683; 5739; 6243; 6592; 6732; 6944. 'Prijswinnaars kunnen zich melden bij: C. J. van 'Pel, Watertoren/weg 22 te Egmond aan Zee. LIMMEN EGmONDIA 2-2 In de zoals altijd weer zware uit- wedstrijd tegen Limmen is het Eg- mond ia niet gelukt de volle windt mee naar huis te nemen. Hoewel met een voor Limmen overrompelend of fensief werd gestart, gelukte het vooralsnog niet, door de Limmerver- dediging te komen, tot Visser een enorme kogel recht op het doel los te, 0-1. Heel Egmondia ging in de aanval en werkte vol vertrouwen naar het 2e doelpunt. Wat in de voetbalwereld al zo vaak voorkomt, gebeurde nu ook, tot ontzetting van alle supporters. Limmen kwam niet alleen gelijk, maar nam zelfs de leiding over. ■Evenals vorige week bleef Eg mondia bouwen aan de aanval. Hét was Zwaan die de stand gelijk maak te. Na rust ontwikkelde zich een enorme strijd, maar wat men ook probeerde en hoe Limmen ook pro beerde de stand in hun voordeel om te buigen, het wilde niet lukken. Met 3 punten uit 2 wedstrijden speelt Egmondia a.s. zondag in 'n thuis wedstrijd tegen Monnikendam. Met diepe droefheid geef ik kennis, dat tijdens onze vakantie in Zuid-Limburg na een korte ziekte is overleden, mijn lieve zorgzame mam de heer A. G. J. LIGTVOET op de leeftijd van 61 jaar. H. E. Ligtvoet - Schreuder en wederzijdse familie Egmond aan Zee, 10 september 1972 Julianastraat 87 De rouwdienst zal worden gehouden op donderdag 14 septem ber a.s., om 14 uur in de oud-katholieke kerk van de H. Agnes, Voorstraat 112 te Egmond aan Zee, gevolgd door de begrafe nis om pl.m. 14.45 uur op de algemene begraafplaats aldaar. De overledene is opgebaard in de aula van de Pr. Hendrik- stichting, ingang Pr. Hendrikstraat te Egmond aan Zee. Gelegenheid 'tot condoleren: woensdagavond 13 september van 7.00 tot 7.30 uur en na de begrafenis in restaurant 'De Klok', Pompplein te Egmond aan Zee. Liever geen bezoek thuis. Het 'bestuur van de Kon. Ned. Mij. v. Tuinbouw en Plantkunde afd. „De Egmonden" geeft met droefheid kennis, dat tijdens zijn vakantie in Zuid-Limburg onverwachts is overleden, haar voorzitter de heer A. G. J. LIGTVOET op de leeftijd van 61 jaar. Wij verliezen in hem een aktief en slagvaardig voorzitter. Zijn bezielende aktivüteit voor onze vereniging en zijn volledige inzet voor de verfraaiing van de Egmonden zal ons altijd een voorbeeld zijn. Namens het bestuur: G. Stam, secretaris Egmond aan Zee, 10 september 1972 J^B-NIEÜIVS Zaterdag 16 sept. groot discobal. Onze discjokeys, de gebr. V.d. Molen, zorgen er voor, dat de nieuwste hits op de draaitafel komen. Aanvang 8 uur. De kinderen die aan de handarbeid avond meedoen, dienen as. donder dag een potje of busje mee te nemen, om dit verder te bewerken. Diegenen die gebruik maken van JOEB, kunnen een sleutel verkrijgen bij de volgende adressen: H. Liefting, Peperstraat 6; M. Apel doorn, Vennewatersweg 17; J. Apel doorn, Vennewatersweg 9; G. Ter voort, Doelen 5. De Raiffeisenbank is goed voor uw geld... spaarbank en alle bankzaken WIJ VERNEMEN: DAT de Ned. Herv. Damesvereniging te Egmond aan de Hoef een bazar organiseert op zaterdag 16 sept. a.s., aanvang 20.00 uur. Vele fraaie handwerken zuilen te 'bezichtigen zijn, waarvan de verloting maan- dagvond, tevens sluitingsavond van deze bazar, in het Dorpshuis zal plaats vinden. Voor de kinderen zijn er tal van attrakfies. Zie de raambiljetten; DAT de Stichting huish. voorl. ter Plattelanden een naaikursus orga niseert in het Dorpshuis te Egmond aan de Hoef. De ikursus wordt ge leid door een lerares in de naald vakken. Er zijn vele mogelijkheden, van oud nieuw maken, verander- werk, kinderkleding maken, enz. Zie verder de advertentie in dit blad; DAT de kollekte voor de kankerbe strijding in Egmond-Binnen heeft opgebracht 796,01; DAT voor de aanvang van de klaver- jascompetitie men zich kan melden in cafe "De Meerpaal" op 21 sept. a.s. DAT café "De Meerpaal" een tweede dames-voetbalelftal sponsort; DAT by boekhandel Dekker per één november as. een fotoboek is te verkrijgen van 150 reprodukties, 'oude ansichten van de Egmonden'. Zie voor verdere gegevens de ad vertentie in dit blad; GA1AGI DAT gymnastiekver. "Aktief te Egmond-Binnen met als gymleid- ster mej. Gonny Jegen, nog leden kan aannemen en wel op woensdag avond om 19.45 of 20.30 uur voor dames en voor de jeugd op zater dagmorgen. Opgave bij het be stuur; Dat de zangvereniging te Egmond aan de Hoef herenzangers oproept ter versterking van het koor. Elke donderdag repetitie. Aanmelden bij de heer A. Ael'bers, tel. dorpshuis 1492; KWALITEIT EN SERVICE (hal gahal* Jaar doei) Pompplein S T*L 1MB WH baiorgan gratta I WAT WAS HET WEER GEZELUQ IN „T VAATJE" DAT de bejaardensoos te Egmond aan Zee donderdag 14 sept. 's mid dags om 2 uur, in het oJc. vereni gingsgebouw, Julianastraat, haar eerste bijeenkomst zal houden; DAT de tafeltennisver. "Effect" haar trainingsavond zal hervatten op 18 sept. a.s. Wordt lid van de klaverjasclub ,,'t Witte Huls". Elke donderdag avond kaarten wij I Inlichtingen: W. Verver, Dr. W. Beckmanlaan 57; W. Foeke, Zeeweg 25, bel den te Egmond a. Zee. (R-19g)

Contact met de Egmonden | 1972 | | pagina 1