met de egmonden „ESTRELLA" I Slijterij DE POMP (RAIFFEISENBANK IDE EGMONDEN Voor uw afvalstoffen „ESTRELLA" Grote trampoline- turndemonstratie Kor# Nieuws Taxi tel. 1900 Renault John Zagwijn contact Uitgave Drukkerij Belleman Egmonderstraatweg 5 Telefoon 02206 - 1201 Burg. Eymaplein 2a Egmond aan Zee Telefoon 02206 - 1789 Advertentietarief 27 september 1972 losse plaatsingen: 20 ct. per man. nummer 1056 Bij contract belangrijke reductie ■kleuterschool "HET PANDABEERTJE" GEOPEND Een helder nazomers zonnetje bescheen de feestelijke bijeenkomst van de met feesthoedjes en toeters versierde kindertjes, die reeds in de voorgaande dagen de nieuwe kleuter school "Het Pandabeertje" bevolkten aan het Gen. Winkelmanplantsoen te Egmond aan Zee. De beide kleuter leidsters, de dames Bleekemolen en Bannihk hadden moeite om hun on geduldige kinderschaar in toom te houden maar dat was niet zo erg no dig. Alhoewel het luidruchtige volk je er niet zo veel van begrepen zal hebben, was het wel duidelijk, dat er feest was, want dat was immers al gebleken uit de limonade met een rietje, die zij 's morgens al te ver werken hadden gekregen. Vele genodigden waren aanwezig op het schoolplein, waarboven de drie kleur vrolijk wapperde, toen de in- spectrice van het kleuteronderwijs, mejuffrouw W. Muller, na gevraagd te hebben aan glunderende kinder snoetjes, wat er precies aan de hand was, waarop overigens geen ant woord kwam, aan de koordjes trok van een gordijn, waardoor zich het naamschild onthulde, waarop de naam "Het Pandabeertje" prijkte. De kleuterschool was hiermede offi cieel in gebruik genomen. De vele aanwezigen begaven zich hierna naar binnen, waar mejuffrouw Muller zei, dat dit de 263e kleuterschool was, die zij opende en de 19e in 1972. Er zijn er nog 14 in aanbouw terwijl' voor 20 plannen nog geen geld aan wezig is. Egmond aan Zee bevindt zich in een bevoorrechte positie, daar de ontwikkeling van deze school bij zonder weinig tijd heeft gevraagd, terwijl er nu in het dorp voldoende 'plaats voor de kleuters is. Zij wenste de leidsters veel succes. KWALITEIT EN SERVICE (hst gehele Jaar door) Pomppleln 3 - Tel. 1203 WIJ bezorgen gratla I WAT WAS HET WEER GEZELLIG IN ,,'T VAATJE" Burgemeester Bakker zei, dat het gemeentebestuur verheugd was de ze plek te hebben kunnen reserveren, Binnenkort zal er in de onmiddellijke nabijheid een bejaardenhuis verrijzen waardoor de jeugd weer bij de ouder dom is gebracht, en niets is beter dan de ouderdom weer te confronteren met de jeugd. Het brengt alles bijel- kaar veel leven in deze woonomge ving. "Ik heb het kleuteronderwijs zelf gemist", zei burgemeester Bak ker inhakend op de woorden van mej. Muller, die zei dat die periode een van de belangrijkste onderdelen van de opvoeding van het kind was. Hij dankte haar voor haar medewerking daar de tijd van voorbereiding tot de bouw bijzonder kort was geweest. Hij wenste dat mejuffrouw Bleekemolen met succes zou werken aan het haar toevertrouwde "kneedbare materiaal" door van de kleine mensjes weer iéts grotere mensjes te maken. Mejuffrouw Bleekemolen zei, dat ze de naam "Pandabeertje" heeft geko zen, omdat dit diertje, net als het kind bijzondere bescherming nodig heeft. De voorzitter van de oudercommis sie, de heer J. van Zutpen hoopte, dat de nieuwe school er aan zou mee werken, dat er in de mens van latei- iets bewaard zou blijven van het kleuterzijn, een basis die een mens node kan missen. Namens zijn collega's voerde het hoofd van "De Ruyterschool" de hr. Wiegers mede het woord. Het gebouw heeft twee prachtige rui me lokalen en is voorzien van alle moderne hulpmiddelen, die voor het tegenwoordige kleuteronderwijs ver eist zijn. dorus rijkersplein krijgt ander gezicht De raad van Egmond aan Zee was niet onverdeeld voor het plan dat B. en W. ter goedkeuring aan haar voor legde over het Dorus Rijkersplein. Het plan omvat uitbreiding van het bestaande flatgebouw met een vleu gel aan de westzijde langs de Julia- nastraat en ter sanering van een ge deelte van de Ille Oosterberg, hier bedoeld de rij oude huisjes aan de noordzijde van het plein, het realise ren van een gebouw voor "onvolledi ge" gezinnen. Dit deel sluit aan op de nieuwe vleugel en vormt derhal ve een U-vorm. Het plein wordt hier door aan de westzijde geheel afge sloten en is dan alleen toegankelijk van de oostkant, daar waar het boot huis is van de reddingsboot. Het plan omvat ook de bouw van een aantal autoboxen op het binnenterrein Juli- anastraat-Wilhelminastraat-IIIe Oos terberg. De opzet ontlokte van verschillende zijden kritiek. Men was unaniem van mening dat woningbouw een van de eerste behoefte was maar men vroeg zich wel af, of hier wel van een ver antwoorde bouw kon worden gespro ken. Mevrouw Jaspars vond, dat alles hier op elkaar werd gepakt en dat er haar inziens aan het karakter van het dorp veel werd verknoeid. Zij pleitte voor een andere opzet, die meer zou passen in het dorp, dat door hoogbouw in de kern zeker niet was gediend. Door deze bouw zal ook het plein belangrijk kleiner worden. Aan het plan was tevens het bezwaar gekoppeld, ingediend door de heer Dekker, die door de bouw van auto boxen de toegang tot zijn garage/ zomerhuis zag geblokkeerd. Hij ver zocht een stukje grond te mogen ko pen, waarop hij die toegang zou kun nen realiseren. B. en W. wilde hier niet op in gaan daar de realisering van het plan in gevaar werd ge bracht. Hierover ontspon zich een discussie, daar de raad van mening was, dat er met de heer Dekker ge sproken moest worden om tot een re delijke oplossing te komen. De heer Schots vroeg zich af, waarom de heer Dekker op kosten gejaagd moest worden als er misschien een oplos sing voor de hand lag. Hij wilde wel voor het plan stemmen als het be zwaar van de heer Dekker werd los gekoppeld van het geheel. De voor zitter vond dat met het plan een alleszins goede oplossing werd ver kregen terwijl het een van de wind beschut geheel werd. Hij wenste niet in te gaan op de bezwaren geuit rond het verzoek/bezwaarschrift van de heer Dekker en bracht het stuk in stemming. Deze stemming was nogal verward, daar niemand precies wist waar men nu voor of tegen moest stemmen. Ondanks de bezwaren over de opzet wilde men niet tegen de bouw zijn maar het verzoek van de heer Dekker moest een andere bena dering krijgen. Uiteindelijk bleek uit een moeilijk waarneembare stemming de uitslag 6 voor het plan en 5 tegen in verband met het bezwaarschrift, welk motief overigens door B. en W. niet werd aanvaard. Op een vraag van J. de Groot of de dagmarkt het gehele jaar bleef draaien, antwoordde de voorzitter, dat de vraag aan de standhouders was voorgelegd. Als zij er voor voe len, zal er een voorstel aan de raad worden gedaan. J. Stam pleitte voor een extra tele fooncel, daar er zich soms een grote rij vormde voor de ene cel op het Pompplein. De vraag zal aan de PTT worden voorgelegd. Voorts had hij veel kritiek op de onhoudbare toe stand, waarin zich het openbaar toi let bevond. Dit blijkt overigens elke dag schoon gespoten te worden. A. Zwart was er niet voor dat er van de 7 woningen, gebouwd aan de Ei- senhowerstradt ook een werd toege wezen aan de heer Bennink, daar er in het dorp zelf te veel woningzoe kenden waren. W. Gravemaker verzoekt nogmaals met Dekker te gaan praten en vroeg hoe het stond met plan Noord. De voorzitter antwoordde, dat er nog wel "veel vuil water door de Rijn zou stromen", voordat daarin een licht puntje kwam. E. Schots wilde op de hoogte gehou den worden over de onderhandelingen met de heer Dekker terwijl mevrouw Jaspars ontevreden was over de wij ze vam stemming. Haar vraag over het mededelingenblad mag zij aldus wethouder Verschuur, volgende maand nog eens stellen. H. Wijker vond dat de straatverlich ting hier en daar wat te wensen o- verliet terwijl de verbodsborden aan het strand volgens hem te vroeg wa ren weggehaald, daar de verboden gelden tot 30 september. De Raiffeisenbank is goed voor uw geld. spaarbank en alle bankzaken I.P. K «ROOT hoogeweg72- heiloo-tel.02205-1541 BAMI GORENG 8,— Telefoon 1985 Lamoraal van Egmont staat klaar om in de bus te gaan, die het corps naar Hilversum brengt voor radio opnamen. Inmiddels hebben de opna men plaats gevonden, die in de KRO- studio ongeveer 3 uur in beslag na men. Het optreden van Lamoraal van Egmont zal binnenkort te beluisteren zijn in het programma "Zin in mu ziek", dat elke dinsdagavond van 7 uur tot 7.50 uur wordt uitgezonden. In dit programma treden amateur verenigingen op. Het is niet de be doeling dat het optreden van Lamo raal ineens wordt uitgezonden maar het zal onderdeel uitmaken van ver schillende uitzendingen, telkens op een dinsdagavond, waarover u zich in de programmabladen op de hoogte kunt stellen. Zomogelijk zullen wij er via het "Contact" bekendheid aan geven. IN DE SPORTHAL TE EGMOND AAN ZEE a.s. ZONDAGAVOND Het is het bestuur van de stichting Sporthal Egmond in samenwerking met de gymnastiekvereniging Achil- les gelukt om op genoemde datum de Zuid Afrikaanse Trampolineploeg die heeft deelgenomen aan de we reldkampioenschappen in Stuttgart, een demonstratie te laten verzorgen. De nederlandse kampioen H. van Diermen zal hieraan tevens zijn me dewerking verlenen. Op deze avond zal tevens een turn- show gegeven worden met de mede werking van de gymnastiekvereni ging Klimop uit Heiloo, met o.a. Ikina Morsch en Ans Dekker, onze succesvolle vertegenwoordigsters op de Olympische Spelen in Munchen. Verder werken mee Astrid Ranzijn, Joke Kos en van de gijmnastiekver. Tumlust uit Alkmaa mej. Marjan Elout. Deze turnsters maken allen deel uit van de selectiekeu rploegen van het Kon. Ned. Gymn. Verbond. Op deze avond zal de oud-turnkam- pioen van Nederland, de hr. K. Boot u met een deskundig commentaar begeleiden. De entree voor deze avond, die om 20.15 uur ^nvangt, bedraagt 2,00 kinderen J^V75. R. GUL EN P. J. ZONNEVELD ONDERSCHEIDEN Tijdens een sobere plechtigheid in de zaal van "Het Rode Hert" te Eg mond a.d. Hoef ontvingen de heren R. Gul te Egmond aan Zee en P. J. Zonneveld te Egmond a.d. Hoef de ere-medaille verbonden aan de orde van Oranje Nassau in goud. Burge meester Bakker spelde het eremetaal op de revers van de beide gedecoreer den, die gedurende 40 jaren hun krachten hebben gegeven ter bevor dering van een goed beleid in het waterschap "De Bovenpolder". Bij de plechtigheid waren mede aanwe zig de secretaris van het waterschap, de heer J.J. van Don en het bestuurs lid, de heer C. P. Asjes. Burgemeester Bakker benadrukte de waarde van een goed onderhoud van een poldergebied, waarbij een ge hele streek en in het bijzonder de be woners van zo'n polder zijn gebaat. Hij ging in op het plan "Landelijk Gebied" en merkte op, dat hij de bei de heren daarover niets behoefde te vertellen, daar zij zelf reeds 40 jaren bij het poldergebeuren waren betrokken. Mede door hun toedoen floreerde het waterschap "De Boven polder" en dat is belangrijk genoeg, om er door deze onderscheiding ex tra aandacht aan te besteden. De bei de gedecoreerden zijn de 70 reeds ge passeerd maar zijn nog steeds aktief. Nadat de onderscheidingen waren opgespeld, bleef men nog enige tg'd bijeen, om aan deze plechtigheid nog een feestelijk tintje te geven. WIJ VERNEMEN: DAT de collecte voor de kankerbe strijding te Egmond aan Zee zeer goed geslaagd is. De opbrengst was 2.448,53. Vanaf deze plaats har telijk dank aan allen die dit waar maakten; DAT, zoals wij vorige week publi ceerden, de monniken van de Abdij van Egmond te Egmond-Binnen kleding inzamelen voor vluchtelin gen in Cambodja en Vietnam, tus sen wie Benediktijnse monniken werkzaam zijn. U kunt er elke dag terecht om kleding af te geven. Wilt u met geld steunen, dan kan dat op girorek. nr. 264314 van de abdij. Vermeldt u er dan wel bij "Voor Vluchtelingen"; DAT wethouder Both van Egmond- Binnen op maandag 2 oktober geen spreekuur houdt in Ihet W.G.^ge bouw te Egmond-Binnen; DAT wethouder P. Verschuur te Eg mond a. Zee donderdag a.s. spreek uur houdt van 19.30 tot 20.30 uur in gebouw Openbare Werken aan de P. Schotsmanstraat. NASI GORENG 8.— Telefoon 1985 (advertentie) Wordt lid van de klaverjasclub ,,'t Witte Huis". Elke donderdag avond kaarten wij! Inlichtingen: W. Verver, Dr. W. Beckmanlaan 57; W. Foeke, Zeeweg 25, bei den te Egmond a. Zee (R-19g) GOEDE START VAN 2 TOS-TEAMS Op 23 sept. j.1. is de tafeltennis- competitie weer gestart. TOS '69 komt hierin met 3 teams uit. Het le herenteam dat vorig jaar promoveer de naar de 3e klasse, bleek zich uit stekend thuis te voelen in dit nieuwe milieu, de le wedstrijd tegen Petten werd met 10-0 gewonnen. Het jon gensteam wilde niet onderdoen en won de thuiswedstrijd tegen Duintref fers met 10-0. Het meisjesteam was minder goed op dreef, tegen Be Fair werd een onnodige 6-4 nederlaag ge leden. FOTOCLUB D.E.F.A. Vlij dag avond opende de fotoclub haar seizoen met een wedstrijd voor de diagroep. De jury bestond uit de heren Homan en Linkenheil van "de Kern" uit Petten. De leden die deze avond aanwezig waren hebben geno ten van zowel de dia's als van het commentaar dat de jury op het werk gaf. Vooral de schermutselingen tus sen de technische heer Homanen de meer romantisch aangelegde heer Linkenheil waren vaak interesant. Uiteindelijk kwam de volgende uit slag uit de bus: nr. 1, J. vd. Berg met 43 punten, op de voet gevolgd dooi- G. v.d. Poslt en G. L. Tjoa, ieder met 42% punt. De prijs voor de bes te dia moest deze avond worden ge deeld tussen de heren v.d. Berg en Tjoa met beide 16% punt. De leden van de diagroep zien reeds naar de volgende dia-avond uit en het spreekt vanzelf dat eenieder die de avonden wil bezoeken van harte welkom is. De tweede diawedstrijd is op 17 november. Maar eerst komen de zwart-witters op 20 oktober met hun eerste wedstrijd, ook in pension Golfzang. GABAGE Pr. Hendrikstraat 8-19 Bemond a. Zee, tflj K.V.G. EGMOND a.d. HOEF Zaterdag 30 september opent het K. V.G. haar nieuwe seizoen met het 20- jarig bestaan. 's Avonds om 19.15 is er een Eucha ristieviering in de parochiekerk, daarna worden alle leden met hun echtgenoten verwacht in de grote zaal van "Het Rode Hert". Voor deze feestavond komen de Al penblazers met hun nieuwe revue: "Wij draaien weer". W|j rekenen op uw komst. Ongeveer 15 dames kunnen zich op geven voor een bezinningsdag in Ber gen. Deze wordt in oktober gehou den. Onkosten 15,plus vervoer. U kunt zich opgeven, liefst zo spoe dig mogelijk bij mevrouw Belleman- Kok, tel. 2622, of bij mevrouw Hui- berts-Druijven, Julianaweg 44. Het 'bestuur CENTRALE VERWARMINGS SHOW JANSSEN VERWARMING b.v. organiseert een verwarmings show Zie verder op pagina 2 v.d. blad

Contact met de Egmonden | 1972 | | pagina 1