Egmond aan Zee Voorstraat 84-86 Nieuws van verenigingen Er is een NMB kantoor I bij u in de omgeving: kom nou, wat moet ik met een bank? Zie ik eruit alsof ik aandelen heb? Als iemand die grote zaken afsluit en daarvoor mooi geld kan lenen? Nee hoor, ze zien me aankomen met m'n paar spaarcentjes. Ze zien me graég aankomen? Zegt de NMB dat? En kunnen ze meer voor me doen - hoezo? Ach, ik wist niet dat de NMB ook spaarbank is. Dus mijn geld ligt er veilig. En het ligt er nog mooi te groeien ook! Maar wat als ik geld wil lenen om mijn huis op te knappen bijvoorbeeld. Zijn ze dan ook zo vlot? En als ik francjes nodig heb, voor een dagje naar Brussel? Gaat dat zonder veel vieren en vijven? Is het waarachtig! Maarre, wat moet ik verder met een bank? Is dat niet een heel gedoe, beetje plechtstatige sfeer? Oh, is dat verleden tijd. En krijg ik betaalcheques, kan ik er verzekeringen sluiten, kan ik er.ja, het lijkt me een goed idee om er zelf eens binnen te stappen. Ik weet wel een kantoor van de Nederlandsche Middenstandsbank. Daar zal ik m'n licht verder eens opsteken. En u? Ga met uw tijd mee - ga naar de NMB. De bank waar óók u zich thuis voelt. LAMORAAL VAN EGMONT In de "Heksenketel", de school krant van de St. Josephschood, is een artikel versdhenen over het beoefenen van muziek als hotohy. De opvoed kundige waarde van muziek in het algemeen werd hier duidelijk uiteen gezet. Belangrijk 'is het musiceren in verenigingsverband. Met opzet is hierover in de "Heksenketel" weinig geschreven daar wij dit onderdeel wat algemener willen behandelen Als u 'bedenkt, dat "Lamoraal van Egmont" een van de meest bloeiende verenigingen van onze gemeente is; dat "Lamoraal" 'bestaat uit 60 aktie- ve leden inclusief drumband; dat hiervan 60% niet ouder is dan 18 jaar, dan betekent dat, dat er iets met de vereniging aan de hand is. Onze instructeurs W'it en Oorthuis hebben regelmatig een tiental leer lingen 'in opleiding om de opgaande lijn in onze vereniging voort te zet ten. Wat 'is er dan wel aan de hand met "Lamoraal"? Dat is niet met een paar woorden te zeggen. Het belang rijkste vinden wij echter de vereni ging in zijn sociale vorm; hetiets voor elkaar overhebben; het werken in teamverband; het bestaan voor de gemeenschap; de muziek voor ons en voor u; de opleiding voor onze jeugd. Dat is het wat onze vereniging op stuwt tot grote hoogte. Dat is het wat ons doet besluiten om u de kans te geven toe te treden tot onze ver eniging. Natuurlijk bent u niet zomaar tam boer of muzikant. Dit is vaak een kwestie van jaren oefenen. Het be langrijkste is echter, dat u bezig bent en dat onze vereniging aktief en kre- atief door kan gaan op de weg die zij nu volgt. Onze aktiviteiten strekken zich uit over een breed front en worden ge steund door de subsidies van de ge meente en door onze formidabele do- nateurssohare die ons steeds weer bijstaat met haar financiële midde len. Onze laatste donateursuitvoering heeft overduidelijk bewezen wat het waard -ia te beschikken over mensen die niet alleen luisteren en profiteren, maar ook bereid zijn dit gemeengoed te steunen. Onze oprechte dank komt onze donateurs en begunstigers dan ook toe voor het feit, dat zy ons het afgelopen jaar op zo'm bijzondere wyze hebben gesteund. Ter gelegenheid van onze 40-jarig jubileum hebben wy een sticker laten ontwerpen met daarop ons vereni- gingsembleean. Voor de prijs van slechts een gulden zyn deze te ver krijgen bij: André Belleman, firma Druiven, Technisch Gentrum en aan het Dorpshuls. De aanmeldingsadres sen voor onze nieuwe cursus zyn: P. v. Diepen, ie secretaris en Sjaak Belleman, 2e secretaris. Het Bestuur (vervolg "Verenlgingsnieuws" elders in dit blad)

Contact met de Egmonden | 1973 | | pagina 7