INGEZONDEN DIENSTEN WIJKVERPLEEGSTERS 7/8 april: zr. v.d. Loeff, Holle weg 135, Heiloo, telefoon 02200-31132. Aanvragen gezinsverzorging bejaar denhulp: maandag tot en met vrijdag 's morgens van 8.30 - 9.30 uur: mevr. J. Kuiper-Hooymans, Egmon- derstraatweg 68, tel. 1537, Egmond aan de Hoef. WONINGZOEKENDEN HOE LANG NOG? Donderdag 29 maart j.1. lcreeg de gemeenteraad van Egmond aan Zee de kans de woningnood in de nabije toekomst voor een groot gedeelte op te lossen. Namens de V.C.P. en Gemeentebe langen diende het raadslid E. Schots een motie in om het College van Ge deputeerde Staten van Noord-Holland te verzoeken op korte termijn te wil len 'bevorderen dat de gemeenten Eg mond aan Zee en Egmond-Binnen alsnog worden samengevoegd. Helaas wogen de politieke partijbelangen van de P.v.d.A. zwaarder dan de nood en de belangen van'de Egmondse be volking, in het bijzonder die van de woningzoekenden. De motie, die door 5 leden van de raad werd gesteund, werd door de P.v.d.A. niet met za kelijke argumenten bestreden, maar met een ordinaire scheldpartij tegen de indiener van de motie, de heer Schots, gelukkig tot terechte veront waardiging van de talrijke bezoe kers op de publieke tribune. Het is nu overduidelijk gebleken, dat de P.v.d.A. tegen de motie stem de, omdat bij een samenvoeging haar absolute meerderheid in de raad ver loren zal gaan. De V.C.P. en Gemeentebelangen zijn van mening dat nu de bevolking van Egmond aan Zee moet worden ingelicht waarom een samenvoeging der beide gemeenten de enige moge lijkheid is om tot een betere bestuur lijke eenheid ite komen en daardoor o.a. uit de woningnood te geraken. Om in de gewestvorming in de toe komst meer invloed te kunnen uit oefenen is het noodzakelijk een gro tere gemeenten te worden. In een rapport hierover van de Dr. Wiardi Beekman Stichting, orgaan van de P.v.d.A., wordt aangegeven dat een eenheid van minimaal 10.000 inwo ners nog de kans heeft zijn stem voldoende te laten horen. iEen grotere gemeente kan een be stuurlijk apparaat opbouwen door 't aanstellen van vakmensen. Voor de in de toekomst ;te realiseren plannen (o.a. woningbouw in de noordelijke lob) zijn techniscïhe mensen nodig. Thans worden door ondeskundigheid en gebrek aan mensen met bestuur lijke en technische kwaliteiten de krachten nog teveel verspild. Een grotere gemeente kan econo misch en praktisch beter funktione- ren. We denken aan één gemeente huis (administratie) en één gemeen teraad, zodat er een snellere besluit vorming komt t.a.v. aan- en afvoer- wegen, begraafplaats, vuilnisophaal dienst en tal van andere zaken be treffende openbare voorzieningen. Nu Egmond aan Zee wat betreft de" woningbouw volkomen in het slop is geraakt zou de P.v.d.A. meer so ciaal bewogen moeten zijn om zo Vlug mogelijk sociale woningbouw te rea liseren. Dat is vandaag de dag alleen mogelijk in een totaalplan en niet in een deelplan. Een eventuele bouw In plan Noord zal door twee gemeente raden moeten worden goedgekeurd. Omdat de aard van de twee bevol kingsgroepen anders is, zodat de problemen niet zakelijk maar ge voelsmatig worden benaderd, komt het er in de praktijk op neer dat een deelplan in de noordelijke lob een gebed zonder eind wordt. Het beste bewijs van onkunde is wel dat we door Gedeputeerde Sta ten van Noord -Holland bemoederd worden. G.S. heeft ons een interme diair, de 'heer Bosman (een man die de twee gemeenten lijmen moet) toe gewezen om ons uit de impasse te halen waarin wij al 6 jaar verkeren. Gezien de houding van de P.v.d.A. j.1. donderdag een weinig bemoedi gend vooruitzicht voor de heer Bos man. De V.C.P., Gemeentebelangen en de gehele gemeenteraad van Egmond- Binnen zijn vóór samenvoeging, al leen de P.v.d.A. van Egmond aan Zee niet. Het is dus feitelijk zo dat de belangen van -t 10.000 inwoners van de Egmonden, in het bijzonder die van de woningzoekenden in de hand liggen van één raadslid van de P.v.d.A. van Egmond aan Zee. Daarom is het standpunt van deze partij ondemocratisch. Iedereen, die bovenstaande niet ge voelsmatig maar nuchter en zakelijk benadert, /zal alleen maar kunnen beamen dat de samenvoeging van de beide Egmonden de enige en juiste weg Is. V.C.P. Gemeentebelangen KOM VANAVOND NAAR HET RODE HERT. SFEER EN GE ZELLIGHEID IN HET KADER VAN DE AKTIE HENK GOUDA Weer is er een week voorbij, waar in o.a. schildersbedrijf Ab Stam te Egmond aan Zee kwam met het aan bod voor beneden en boven behang naar eigen keuze. Geweldig De ge meente gaf toestemming voor het houden van de verloting. Slijterij Ben Harms gaf zijn weekwinst weg, door hem aangevuld tot 200,Giften kwamen binnen van supportersver. AZ '67, de cairnavalsver. 't Alf Elfie te Egmond aan Zee 172,50). Allen onze bijzonder hartelijke dank. En vanavond (woensdag) op naar 't Rode Hert met het duo Ger en Rob. Ga er eens uit, ga dansen en geniet van het optreden van judoka's, turnsters en boksers. Vandaag 4 april verwachten wij u voor het goede doel. Probeert op tijd te zijn, want vol is vol. U kimt by het rad van avon tuur nog wat winnen ook. Wij verwachten veel Zeevogelis- mensen, het gaat tenslotte om een Zeevogelspionier in nood. En stel je voor, dat u in de prijzen valt bij de staatsloterij u weet dat wij een rekening hebben bij de Rabo-bank op naam "Aktie Henk Gouda". TOT VANAVOND 8 UUR O.K. MANNENVERENIGING ST. JAN AKTIE HENK GOUDA De Oud-Katholieke Mannenvereni- ging Sint Jan organiseert op donder dag 12 april a.s., 's avonds te 8 uur in de grote Zaal van het o.lt. Ver enigingsgebouw aan de Julianastraat 5 te Egmond aan Zee een gezellige Spel-avond, waarop gekiend zal wor den, waarop een verloting wordt ge houden en waarbij het Rad van Avon tuur driftig zal draaien. Het zat er helemaal in. De zee; gang werd al sterker, het water werd hoog opgezweept en het was raad zaam, om alles in veiligheid te bren gen. De voorste boten op het strand in Egmond aan Zee staan al in het water. Tenslotte heeft men alle boten in veiligheid kunnen brengen, die on herroepelijk verloren waren geweest, wanneer ze tijdens de zware storm van maandagavond op het strand warenl achtergebleven. Dc 'schade overal in het dorp is aanzienlijk. Ook het strandrestaurant van de heer P. Blok heeft het zwaar te verduren gehad. Hier is voor duizenden gul dens schade aangericht. Hotel Bel- levue liep zware schade op aan het dak en bovenste balkon, terwyl gro te dakstukken weer elders schade aanrichtte. De opbrengst van deze avond 'komt geheel ten goede aan de Aktie voor Henk Gouda. Deze avond is toegankelijk niet alleen voor leden én donateurs, maar voor eenieder, die op deze wijze ook zijn steentje wil bijdragen voor Henk Gouda. Ten teken dat er in de toekomst op dit plekje iets gaat veranderen, staan er reeds drie benzinepompen op het terrein van de heer S. Genet aan de Voorstraat te Egmond aan Zee. Over enkele weken hoopt men daar een Quïck-service-station te openen. De voorgeschiedenis is nog recent, aanvankelijk kreeg de heer Genet geen toestemming, daarna voor een jaar maar aangezien een jaar geen basis kan vormen voor een kostbare investering, werd na het instellen van een procedure, die overigens geen doorgang vond, door het ge meentebestuur besloten een vergun ning voor op z'n minst tien jaar af te geven. De gemeenteraad van Eg mond aan Zee heeft veel moeten praten, om het voor de heer Genet zo ver te krijgen. Indien er mensen zijn, die voor bo vengenoemde avond prijsjes beschik baar willen stellen, dan kunnen zij zich richten tot pastoor C. P. van den Berg, Torensduin 14 te Egmond aan Zee (telefoon 1940) voor het geval dat men deze prijsjes wil laten af halen. Uiteraard kan men 'de prijzen ook op de avond zelf meenemen. Tijdens deze avond zullen ook een aantal kleurenfilmpjes gedraaid wor den van Egmondse amateurs, waar op men óf zichzelf óf z'n mede-dorps genoten als filmsterren kan bewon deren. Een kostelijke aprilgrap aan de Niets vermoe- stapte Rens v.d. Woude 'smor- naar buiten en struikelde bijna een stofjas, waarop stond: "De lip". Voor zijn huis stond een ïn" benzinepomp waarop stond normaal" en „Ria super". Vele automobilisten kwamen een nemen en kwamen tot de ont- cing dat de opening van doe-het- garage „De Badkuip" een april- was. Kapsalon Bout gaat zich ook vesti gen te Egmond aan de Hoef. Het pand van de heer Th. Groot, gelegen aan de Julianaweg, zal daarvoor ge schikt gemaakt worden. Over enkele weken hoopt de heer Bout ook hier zyn klanten te kunnen ontvangen.

Contact met de Egmonden | 1973 | | pagina 2