Wie? TE KOOP TE KOOP ADVERTEREN DOET HET woonhuis IK VOEL ME EEN KEIZER ZEGT HENK GOUDA Voor Egmonders klinkt de naam Henk Gouda bekend in de oren, velen kennen hem persoonlijk, anderen hebben zijn naam regelmatig kunnen lezen boven de artikeltjes, die het enthousiaste aktiekomité, verwoord door Ben Wittebrood, ons steeds weer deed toekomen. Mede dankzij al die aktïviteiten zit Henk met z'n vrouw Rita nu in het huis aan de Egmon- derstraatweg, waarachter zij jaren hebben gewoond in een soort zomer huis met geen ander uitzicht dan de duinen in de verte, de achterkant van het huis aan de weg en voor de rest niets. Zij waren er niet ontevreden mee, integendeel, er was veel rust en dat is voor Henk in zijn levensomstan digheden welkom. Maar een mens heeft ook iets anders nodig, er moet ook eens wat variatie mogelijk zijn, want anders wordt zelfs een ideale situatie op den duur onhoudbaar. Voor Henk was het daar echter niet zo ideaal en voor zijn vrouw helemaal niet. Zijn ziekte kluistert hem al ja ren aan zijn bed, stoel of rolstoel en alleen al het verwisselen van zo'n lig- of zithouding kostte de grootste moeite. Bovendien was het houten huis slecht te verwarmen, terwijl het bijna niet tochtvrij was te krijgen. Sinds zij hun geheel verbouwde en aangepaste woning aan de voorkant hebben kunnen betrekken, is daarin veel verandering gekomen. Natuur lijk zijn de problemen niet weg, maar de omstandigheden zijn een stuk ver beterd. Alles is gelijkvloers, er zijn geen drempels, alle vertrekken zijn gemaikkelijk bereikbaar, kortom het werk dat izijn vrouw soms met te grote inspanning moest verrichten, is een stuk verlicht. "Als ik zo'n vrouw niet had", zegt Henk, "dan had het er slecht met mij uitgezien". "En dan al die goeie mensen om mij heen, je zou het niet voor mogelijk gehouden hebben, maar het is toch maar gebeurd". En met dankbaar heid wijst hij op het behang aan de muur, het schilderwerk, de stoffering, het meubilair, de eleötriciteit, de ver warming, enfin, noem maar op, het •meeste is geheel of gedeeltelijk aangebracht of neergelegd voor niets of heel weinig. "Ik voel me een keizer," zegt hij, "ik kan alles zien, ik zie de mensen werken op het land, ik zie de auto's, ik zie bekenden die even hun hand opsteken, man wat wil je nog meer, ik zie alles, want mijn ogen zyn ge lukkig goed". En met dat wat goed is prijst Henk zich bijzonder geluk kig- Hij weet niet hoe hij het moet zeggen, maar hij sitaat er versteld •van, dat velen van ver en dichtbij hem niet zijn vergeten, omdat hij vroeger, toen hij nog helemaal ge zond was, ook het een en ander deed voor de gemeenschap. Dat was trou wens zeer veel. Dat kunnen wij beter voor hem zeggen. "Alleen", en daarover uit zyn vrouw zioh, "zijn wij niet helemaal te spreken over de officiële instan ties, wij proberen zoveel mogelijk al les zelfstandig te doen, maar in onze situatie hebben wij hulp nodig, het kan niet anders", maar ov^^e amb telijke medewerking van h^Bemeen- •tebestuur van Egmond-Birmen kan zij niet roemen. "Wanneer ik mijn man hier thuis verpleeg met behoud van onze zelf standigheid, dan is dat belangrijk voordeliger dan dat hij zou moeten worden opgenomen in eer^Brpleeg- tehuis, waar de kosten peWrag zeer hoog zijn, maar dan alleen schijnt er een uitkering mogelijk te zijn". Het zij zo. Wellicht komt er meer licht in deze zaak. Maar Henk en zijn vrouw voelen zich bijzonder ge lukkig met de krachtdadige hulp die zij alom hebben ontvangen en die het hun mogelijk heeft gemaakt, alle omstandigheden in aanmerking ge nomen, een stuk gemakkelijker te leven, ook al door de telefoon die zijn oudcollega's van de PTT op eigen kosten hebben aangelegd en voor drie jaar al vast maar hebben betaald. "Wat een pracht mensen allemaal" zegt Henk, "ik zie alle vogeltjes weer vliegen". heeft een zwarte herenportemonnee gevonden met ons vakantiegeld, inh. bankbiljetten plus sleutel van va kantie-adres. A. JUILLERAT, p/a Karei Doorman laan 19, Egmond aan Zee. Tel. 1485. gevraagd in Egmond aan Zee of Egmond a. d. Hoef Br. nr. 9g aan bur. van dit blad thuisschommelbank f 175,00 Tel. 1148 R10 Jan koopt alles, 5 Van mug tot olifant. Jan moet beesten hebben Voor de rommel/beestenmarkt van "Eensgezindheid". En laten we eerlijk zyn, Het mag weinig of niks kosten. Kom even langs of bel even. Jan Baltus, Venne waters weg 24, teL 2168. 1. ÊsfetóiËKaSi 43fiC,i0CiCi.ji Op onderstaande foto een van de vele "medewerkers" aan het circusprogramma van Toni Boltini Momenteel ds de gemeentelijke uit kijktoren tijdelijk afgesloten, daar de staat van het bouwwerk gevaren op- leverde voor hen die er gebruik van maakten. Het aannemersbedrijf En gel Zwart te Egmond aan Zee heeft opdracht gekregen om de herstel werkzaamheden uit te voeren, die waarschijnlijk een week zullen duren. Met prikkeldraad ds de toegang tot de toren geblokkeerd. Desondanks ziet de jeugd kans door de afraste ring te komen. Wij maakten bijstaand plaatje, ook al omdat er geen enkele belemme ring was om er te komen. SPAR SUPERMARKT IN EGMOND AAN ZEE IN ANDERE HANDEN Met ingang van zaterdag 28 juli zal de heer Mens zyn werkzaamhe den in deze supermarkt beëindigen. Hij heeft de zaak overgedaan aan de heer Aelbers, die vanaf maandag 30 juli de leiding op zich zal nemen. De heer en mevrouw Mens zullen zich gaan vestigen dn Enkhuizen, alwaar zij in november een nieuwe Spar supermarkt openen, die een oppervlakte heeft van 800 m2. De familie Mens keert hiermeede naar haar geboorteplaats terug wat voor hun op zich al aantrekkelijk is. De heer Aelbers ds in de super markt van Egmond aan Zee geen onbekende. Reeds onder de heer A. Duys, voorganger van de heer Mens, was hij hier werkzaam. 'Hij kent de Egmondse klantenkring en weet uit ervaring wat het betekent, om van de rustige off-seasonperiode over te moeten schakelen op top-drukte tij dens 'het seizoen, waarvoor vooral in het personeelsbestand moet worden voorzien. Voorts heeft hij als chef ervaring opgedaan 'in andere bedrij ven. De heer Aelbers is afkomstig van Egmond aan de Hoef. Wij wen sen beide heren veel succes. Op de foto de heer L. Mens van de Spar supermarkt te Egmond aan Zee en de heer R. Aelbers, z|jn opvolger.

Contact met de Egmonden | 1973 | | pagina 2