TE KOOP TE KOOP Sammerspolder. De wateringenschouw wordt 15 aug. gehouden - A. Th. Baart, voorzitter ANDRé ZWART, DE GELUKKIGSTE JONGEN VAN DE "VAN SPEYKSCHOOL" André Zwart, tien jaar en leerling van de Van Speykschool te Egmond aan Zee, kreeg donderdag 26 juli de post van zijn leven. Aan hem ge adresseerd rolde een brief uit Kow- loon, een plaats nabij Hongkong, in de bus. In de enveloppe zat een brief in keurig Chinees geschreven maar met een Engelse vertaling eronder én een luchtballonnetje was opgestegen zijn ballonkaartje, dat 'bevestigd aan op vrijdag de 29e juni, de dag waarop de Van Speykschool ter afsluiting van het schooljaar een ballonwed strijd organiseerde. De afzender schreef, dat hij de bal lon met een kaartje onderweg naar zijn kantoor aan de kant van de weg had gevonden. De familie Zwart, wo nende aan de Julianastraat nr. 7, zal de brief proberen te laten vertalen, want in het Engels stond de naam met het adres van de afzender er niet bij maar vermoedelijk wel in het chi nees. Ongetwijfeld zal André wel de win naar zijn van 't ballonevenement. Het is niet bekend dat er ooit een klein ballonnetje zo'n grote afstand heeft afgelegd. Op de foto André met de brief en het kaartje. IN MEMORIAM GERT KOOL Ons bereikte het droevige bericht van het heengaan van een van onze vaste medewerkers in de vereniging, de heer Gert Kool. Hij ging van ons heen in de kracht van zijn jaren en in onze vereniging zullen wij hem node missen. De gedachten van het bestuur en de leden, vooral de spelers van het eerste elftal, gaan uit naar hen die achterbleven, zijn vrouw en kinderen. Hij zal nog lang in onze herinnering blijven voortleven als een trouw lid I en een sportieve vriend. Dat hij moge rusten in vrede is de wens van het bestuur en de leden van St. Adelbert. Voorzitter v.v. St. Adelbert AKTIECOMITé HENK GOUDA Druppelgewijs komt er af en toe wat binnen. Het Comité is van plan om nog iets op touw te zetten, dat echt zoden aan de dijk zet. Horen we nog wat van onze voetbalverenigin gen? Heeft u al een ander idee, het gaat tenslotte om een pionier van Zeevogels. Aotde Comitéleden, een dezer dagen hopen we weer rond de tafel te gaan. U ontvangt nog bericht waar en wan neer. Het zomerseizoen brengt meestal wel wat extra verdiensten met zich mee. Mogen we nogmaals een beroep op u doen, om Henk en Rita de hel pende hand te bieden. Maakt de men sen, waarvoor we deze actie houden, gelukkig door hen te helpen om uit de zorgen te komen. Stort uw gave op Rabo-ibank "De Egmonden" met vermelding "Actie Henk Gouda". KEES BORNEWASSER EN AUKJE BROERS geven ZOMERAVONDCONCERT In ,de serie Zomeravondconcerten te Egmond aan Zee, georganiseerd me de in het kader van de "TOER-IN" van de Culturele Raad Noord-Holland kunt u donderdag a.s. 2 augustus de sopraan Aukje Broers en de Alk- maarse organist Kees Bornewasser beluisteren in een stijlvol program ma. Aukje Broers opent haar optreden deze avond met een aria uit de Mes- siah van Georg F. Handel "I know that my Redeemer liveth". Afgewis seld door een orgelwerk hoort u ver volgens uit de Biblische Lieder van Antonin Dvorak 'Wende dich zu mir' en Singet ein neues Lied". Een belangrijk werk, dat te^K het laatste deel van haar 'optn^Hi zal uitmaken is "Mirior de peine" van Hendrik Andriessen, een in liedvorm gegeven gedicht over de doodstrijd van Christus. De organist Kees Bornewasser speelt het optreden van Aukje Bi^k met zowel werken uit de barok als ook meer moderne composities. Ach tereenvolgens krijgt u van hem te horen: Toccata, Fuga en Ciacona van Dietrioh Buxtehude. Van de oud franse meester F. Couperin hoort u Kyrie en Domine Deus en van diens tijdgenoot Nicolas ie Bègue Les Cloches. Uit meer jongere tijd hoort u van de grote Max Reger diens Beneddctus, een werk met een gevoe lig begin dat in grootse orgelklanken uitmondt. Het optreden van Kees Bornewas ser wordt besloten met de bekende kerksonate. de "Sonata da Chiesa" van eveneens de eerder genoemde Hendrik Andriessen. Beide artiesten, die elkaar goed kennen, Aukje Broers was o.m. leer linge van Kees Bornewasser, garan deren u een avond van bijzonder ge halte. Het concert dat aanvangt om 20.15 uur, vindt zoals gebruikelijk plaats in de oud-kath. St. Agneskerk aan de Voorstraat 112 te Egmond aan Zee. EGMONDEN VOOR VIETNAM STEUNT BOUW ZIEKENHUIS IN VIETNAM Het comité Egmonden voor Viet nam heeft besloten om alle gelden die zijn en worden ingezameld te be stemmen voor de 'inrichting van een couveusekamer in een ziekenhuis in Vietnam. De stiohting Medisch Comité Ne derland Vietnam heeft de bouw van een Nederlands Ziekenhuis in ver gaande staat van voorbereiding. Binh Vien Ha-lan is de naam van dit zie kenhuis, dat voor 100% Nederlands zal zijn en waarop veel van de Ne derlandse hulp wordt geconcentreerd. Voor de realisatie van dit project heeft het Medisch Comité een beroep gedaan op plaatselijke werkgroepen en comité's om onderdelen van het ziekenhuis te adopteren. Zo heeft een werkgroep van de Technische Hogeschool te Delft de technische installatie voor haar re kening genomen, de Brede Vietnam Beweging Nijmegen en een werkco mité voor hulp aan Vietnam van de universiteit van Nijmegen nemen reeds deel aan het project, terwijl de Groningse Universiteit gevraagd is de zorg voor een volledige tandheelkun dige afdeling op zich te willen ne men. Om de Egmondse bevolking goede informatie te geven zal dezer dagen door het comité huis aan huis de krant van het Medisch Comité wor den verspreid, waarbij een Egimonds bulletin wordt ingesloten. Het eerste bedrag voor de couveuse-kamer ds inmiddels aan het Medisch Comité overgemaakt. Financiële steun is onontbeerlijk en het comité Egmonden voor Vietnam vraagt eenieder dringend een bijdrage te willen storten op de Rabo-bank te Egmond-Binnen onder nr. 3157.36.100. ZOMEREVENEMENTEN EGMOND AAN ZEE Woensdag 1 augustus: Avondbra derie aan de Voorstraat. Donderdag 2 augustus: Orgelcon cert, o.k. kerk, 20.15 uur. Donderdag 2 augustus: Amster dams Drumband- en Doedelzakcorps "Tempo-Team Pipe Band" concerteert om pijn. 19.30 uur op het Pompplein. (Door een opgelopen vertraging kon dit concert op zaterdag j:l. niet door gaan). Vrijdag 3 augustus: Zaalvoetbal- tournooi in de sporthal om de sport halcup, 19.00 uur. Zaterdag 4 augustus: Spuitbahved- strijd, tuin Prins Hendrik Stichting, 19.00 uur. Zaterdag 4 augustus: Wandelconcert aan de Voorstraat door "Lamoraal van Egmont", 20.00 uur. Tot zaterdag 4 augustus: Expositie Bob Denneboom in 't Gebouw van de n.h. kerk, elke avond van 20.00 tot 22.00 uur. Elke zondag gezelligheidswedstrfl- den Midget Golfbaan De Kolle aan de Julianastraat, 10.00 uur, inschrij ven 09.30 uur. Elke dinsdag gastenbridge-avond in "De Klok", Pompplein, 19.00 uur. Elke woensdag avondbraderie aan de Voorstraat, 19.00 uur. Elke donderdag dagmarkt op het Dorus Rijkersplein. Elke vrijdag bezichtiging reddings boot in het boothuis aan het Dorus Rijkersplein, 20.00 uur. Inlichtingen voor boottochten, dag tochten en paardentram aan het VW-kantoor. EGMOND-BINNEN 4 augustus: Wielerronde voor de jeugd van 8 t.m. 15 jaar. De rit wordt gereden op normale toerfietsen en/of racefietsen, waarvan de versnelling wordt geblokkeerd op één stand. Parkoers is Fazantenlaan Visweg. Inschrijfformulieren te verkrijgen bij Peperstraat 17. Alleen met toestem ming van de ouders mag worden ge reden. De deelname as gratis. Deze wielerronde wordt gedeeltelijk aan geboden door supermarkt Gaarthuls. Middenstanders d'ie met een eigen ploeg willen verschijnen, even een berichtje aan bovenstaand adres. 9 augustus: Viswedstrijd voor da mes. Opgave vanaf heden bij Peper straat 17. Gerist wordt aan de Ven- newatersweg nabij het Molenhuisje. Inschrijfkosten 2,50. Aanvang 19.00 EGMOND AAN DE HOEF Vrijdag 3 augustus: Slotkapel Dimitri van Toren, zuid-ned. dichter zanger; Fon Klement speelt en zingt. UITSLAG EVENEMENTEN 28/7 Zaterdag 28 juli j.1. hield de eve. nementencommissie van de V.V.V. te Egmond-Binnen 'n "Krijtfeest" voor de jeugd. De uitslag van de asfalt- tekenwedstrijd is als volgt: 3 en 4 jaar: 1. Marco Tervoort; 2. Serge Stoop; 3. Klaas-Jan de Kraker; 5 en 6 jaar: 1. Mare Zijp; 2. Marco Botteman; 7 en 8 jaar: 1. Merie v.d. Berg; 2. Wim Meitum; 9 en 10 jaar: 1. Ellen Geerenstein; 2. Tekla Abbo; 11 en 12 jaar: 1. Berto Bot; 2. Fran- cis Apeldoorn. De uitslag van de kinderspelen is: 3 en 4 jaar: 1. Serge Stoop; 2. In- grid Tervoort; 3. Kat ja Hummel; 5 en 6 jr.: 1. Mark Meerveld; 2. Johny Tervoort; 7 en 8 jaar: 1. Ronald Dut ter; 2. Sjon Diemeer; 3. Herm. Aars man; 9 en 10 jaar: 1. Jeroen Leuring; 2. Ton de Kort; 3. Rudy Wijdhuizen; 11 en 12 jaar: 1. Simone Boersen; 2. Thea Boendermaker; 3. Peter Seller. Er zijn nog twee prijzen af te halen bij drogisterij Zentveld. Evenementencommissie V.V.V. Egmond-Binnen ENGELSE BOEI GESTRAND Precies voor de strandopgang van Egmond aan Zee kwam een Engelse routeboei op het strand, nadat het gevaarte eerst verschillende uren met zijn ankerketting had vastgeze ten op de derde bank, zo'n 300 meter in zee. De zee was ruw en vanaf de Boulevard had men een prachtig uit zicht op het heftig stampende ge vaarte, dat het ene moment hoog op de golven stond om daarna totaal aan het oog te worden onttrokken. Het gevaarte had veel weg van een Apollo-ruimtecapsu'le. In de loop van de middag werd de ketting en zoals later bleek ook een zware kabel van de bank losgewrikt en de boei begon af te drijven naar het strand, waar ondertussen een bergingsgroep klaar stond om hem te bergen. Met een takelwagen van Martin Gul werd hij naar boven gebracht' en voorlopig op het parkeerterrein neergezet. Hoofd strandvonder G. A. Bakker was erbij om toe te zien dat een en ander vol gens de regels verliep. MISSCHIEN ELK JAAR WIELRENNEN IN EGMOND AAN ZEE Het is al weer een week geleden dat Egmond aan Zee wielercriterium binnen zijn grenzen had en het is gebleken, dat .dit evenement levens vatbaarheid heeft voor de toekomst maar dan zal er wel nog het een en ander moeten gebeuren. De organi satie, die ter plaatse in handen was van Cees Verduin, Mieke Tabak en Herman Foeke, verdient niets dan lof voor de wijze waarop zij het ge heel hebben georganiseerd. Voorzitter Cees Verduin kan sma kelijk vertellen over de "naweeën", terwijl hij zioh daarbij herhaaldelijk door zijn lichtblonde haren strijkt. Vele uren zijn er besteed, om alles zover te krijgen en dat er desondanks toch nog hier en daar feilen zijn aan te wijzen, moge de prestatie om een aantal beroepsrenners naar Egmond aan Zee te krijgen, dat in het wieler- imperium toch werkelijk niet zo'n bekendheid geniet, alleen nog maar accentueren. Algemeen heeft men 'het gewaar deerd en de belangstelling was on danks het slechte weer goed. Egmond aan Zee heeft zich ook niet onbetuigd gelaten waar het het beschikbaar stellen van premies betreft maar een beroepsrenner, d'ie er tenslotte zijn brood mee verdient, mag niet eens onredelijk genoemd worden, wanneer hij voor al zijn moeite toch nog wel iets meer denkt te kunnen incasse ren. Maar ook de mensen die dit organiseren dienen op de een of an dere manier een steuntje in de rug te krijgen, ook daaruit kan de waar dering spreken. Wellicht is het daarom goed, dat men tijdig rond de tafel gaat zitten, om al die facetten eens door te ne men en misschien is het ook aan te bevelen, om het gebeuren wat meer naar de kern van het dorp te halen, waardoor het wielerevenement meer aan waarde zal winnen, niet alleen door de belangstelling maar ook door het beschikbaar stellen van premies, d'ie het geheel tot een beter finan cieel succes maken. Dan zal de tour voor liefhebbers en de tour de spec- tacle, dat een echte Egmondse ge legenheid bleek te zijn, ook een gro ter en spectaculairder resultaat op leveren. Nova Miniwasmachine, 4 mnd. ge bruikt. V.d. Steen, Pr. Irenelaan 59, Egmond aan de Hoef. wandelwagen, in goede staat. W. Stam, Eisenhowerstraat 45, Egmon aan Zee. Tel. 2854

Contact met de Egmonden | 1973 | | pagina 7