met de egmonden RabobankO Een ei van 19 milimete Plan Huis ter Duin gaat floor SCHOUTEN ZN. Slijterij DE POMP Taxi tel. 1900 Taxi Zwart Telefoon 2222 Meubelen Renault voor al uw bankzaken r contact Uitgave Drukkerij Belleman B.V. Egmonderstraatweg 5 Telefoon 02206 - 1201 Egmond a. d. Hoef Burg. Eymaplein 2a Egmond aan Zee Telefoon 02206 - 1789 8 AUGUSTUS 1978 Advertentietarief: NUMMER 1101 Losse plaatsingen: 20 ct. per m.m. Bij contract belangrijke reduktie De gemeenteraad van Egmond aan Zee besloot in haar vergadering van vorige week woensdag, dat het bouw plan "Huis ter Duin" door zal gaan en heeft de bezwaren, die tegen het plan waren ingediend als niet ont vankelijk verklaard. De heer J. de Groot, wilde aanvanke lijk dat de raad de bezwaren tegen het plan zondermeer naast zich neer zou leggen en niet in behandeling nemen, maar dit voorstel werd niet aanvaard. Dit zou ingehouden hebben dat het verzoek van de 'heer H. van den Boogaard, die een verzoek had ingediend om een autobox te kopen, die bijna tegen zijn zomerhuis zou worden aangebouwd, ook niet inge willigd zou wonden. Daar was het de heer de Groot om te doen, daar de hr. Van den Boogaard reeds over een ac- comodatie beschikte, "zodat de een alles had en de ander niets". De heer H. Wijker was van mening dat er eigenlijk niets oneerlijks ge beurde, daar de boxen normaal ver kocht werden en dat ook een ander zo'n box kon kopen. Daar de hr. v.d. Boogaard vreesde, dat door de bouw van de box tegen zijn zomerhuis een lichtraam nagenoeg werd afgesloten, heeft hij zijn verzoek gedaan. De ver plichting tot bouwen blijft echter daar er geen stuiifgat mag ontstaan. BLOEMSIERKUNST Heiloo, Stationsweg 111, telefoon 02200-31340 Voor het fijnere bloem werk en een kas vol exotische planten EENZAAM TEGENPROTEST De voorzitter had waardering voor de moed van mevrouw Zwaan-Blok, die het in haar eentje opnam tegen de andere adressanten. Hij zei: "Het gemeentebestuur was blij verrast, dat er ook een adhesiebetuiging was bin nengekomen, gesteund door 211 handtekeningen van ingezetenen". Hq noemde het geen eenvoudige zaak om tegen al de bezwaren op te tor nen, die hij, evenals mevrouw Zwaan, niet van eigen belang ontbloot vond. In haar motie, die door 211 handteke ningen werd ondersteund stelt zij, door het steeds uitstellen van de uit voering van het plan, de bouwkosten nog meer zullen steigen, waardoor de huizen voor de Egmonders onbe taalbaar zullen worden. Zij besluit haar brief brief o.m. met de woorden "Ik wil hierbij nog opmerken dat zij die goed wonen zich soms niet reali seren dat er nog 'woningnood is". WAT WAS HET WEER GEZELLIG IN ,,'T VAATJE" KWALITEIT EN SERVICE (het gehele Jaar door) Pomppleln 3 - Tel. 1201 Wij bezorgen gratis LTÖWBïMQBBiwaaaiaaRr^iWi raeaBtaa li 8111 VOOR UW AFVALSTOFFEN |jj! Ji li i '||S hoosewcg 72 heiloo - teL02205-1541 >1 I De heer J. Stam stelde tijdens de rondvraag voor om op het terrein ge legen aan de Zeeweg tussen de r.k. kleuterschool en de Burg. Nielestraat bejaardenwoningen te bouwen, waar door de doorstroming zou worden ge diend terwijl er veel belangstelling voor dergelijke woningen bestaat. Het was hem tevens ter ore geko men, dat er als gevolg van de huur- liberalisatie verschillende aanzeg ging hadden gekregen, hun woning te ontruimen en dat scheen volgens hem over het algemeen ouderen te treffen. Hij zag in zijn voorstel dan ook een goede oplossing. De heer Stam krijgt hierop nog antwoord. REGERINGSJUBILEUM VAN KONINGIN JULIANA Nog één maand en onze koningin zal ■haar 25 jarig regeringsjubileum her denken. Een van de belangrijkste riv nifestaJties op deze dag is in Egm |j a.d. Hoef een grote optocht, die om 2 u. zal starten op het schoolpl. van de St. JozeJ^chool aan de Marijke- laan. Voorafgegaan door de muziekvereni ging Lamoraal van Egmont en drumband, zal er een rondgang r het dorp worden gemaakt. Het Oran jecomité hoopt en verwacht dat velen hieraan zullen deelnemen en dat de bevolking door middel van vlaggen en versieringen Egmond a.d. Hoef 'n feestelijk aanzien zal geven. Een ieder, groot en klein, individueel of in groepsverband, zal aan deze op- tegen fabrieksprijzen Verkoop 's zaterdags van 2-4 uur Egmonderstraatweg 36 Egmond a. d. Hoef r46d tocht kunnen deelnemen. Ieder is ge heel vrij wat men wil uitbeelden. Vele prijzen zullen door "t Oranjeco mité beschikbaar worden gesteld. Een deskundige en onpartijdige jury zal de deelnemers beoordelen. Gelet zal worden zowel op originele smaakvolle en artistieke voorstellin gen. Laten we met zijn allen nog eens een keer goed voor de dag komen. We hebben nog een maand de tijd, we kunnen er dus npg iets" van ma ken, zodat het voor ieder feest kan zijn. Met het oog op de voorbereidende werkzaamheden verzoekt het Oran je-Comité de deelnemers (neemsters) zich voor 1 september a.s. op te ge ven bij één van de volgende adressen Jac. Belleman, Julianaw. 56, tel. 1329 Jac. Burger, Herenw. 168, tel. 1389: P. C. M. Simons Marijke 1. 3, tel.1496 Mevr. Belleman-Kok, Schoolstr. 11, Telefoon 2622. De kinderen, die natuurlijk ook graag mee willen doen, kunnen zich op hun school opgeven. Verder 'belooft het ook voor de tie ners een geweldig feest te worden. Onder leiding van Jacques Buis zal van 4-7 uur 's middags in het dorps huis een discobal worden gegeven. Jacques Buis is in dit genre geen on bekende en we weten dan ook ^kei- dat onze jeugd hierbij zijn hart zal ophalen. Tenslotte is er 's avonds in het dorps huis een oranjebal, dat verzorgd zal worden door éen bekende band. Deze jongelui zijn vaker in de Hoef opge treden en de bezoekers kunnen er verzekerd van zijn, dat het een gewel dig feest zal worden. Als u komt kij ken, doet u zeker mee U hoort neg meer van ons. Het Oranjecomité ■van Egmond a. d. Hoef DIENSTEN WIJKVERPLEEGSTERS 11-12 augustus Zr. Ponstein, Holle- weg 137, Heiloo. Tel. 02200-30637. Aanvragen gezinsverzorging bejaar denhulp: maandag tot en met vrijdag 's morgens van 8.30 9.30 uur: mevr. J. Kuiper-Hooymans, Egmon derstraatweg 68, tel. 2537, Egmond aan de Hoef. Ambulance: telefoon 2222. OSBmllA GARAGE John Zagwijn Egmond a. Zee, tel. 1900 Pr. Hendrikstraat 8-10 HMTif i i nwafMirwMia EGMOND AAN ZEE: Woensdag 8 augustus avondbraderie aan de Voorstraat; 10, 11 en 12 aug. bazar in de Pr. Hendrikstiohting van 20.00 22.00 uur, zaterdag en zondag ook van 15.00 17.00 uur. Zaterdag 11 augustus volleybaltournooi in de sporthal, 19.00 uur. Ballonoptocht met rondgang en concert van Harmonie Uitgeest. 19.00 uur op het Waaigat plein. Ballonkaartjes 50 ct. bij het VVV-kantoor. Vrijdag 10 aug. Zaalvoetbaltournooi in de sporthal 19 uur. EGMOND-BINNEN 9 augustus viswedstrijd voor dames, aan de Ven ne waters weg nabij het Molenhuisje. Aanvang 19.00 uur. Deelname f 2,50. Inschrijven bij Pe perstraat 17. 11 augustus Filmmiddag voor de jeugd van 5 t.ee.m. 15jaar in café Swart. Aanvang 14.00uur. Enti-ee f 0,50. Deze middag wordt gedeeltelijk aangeboden door Café Swart. Zaterdag 11 augustus voetbalwed strijd Ned. Schaatskernploeg tegen Adelbert 1. Aanvang 18.30 uur op het oude Adeibertveld. Zie ook Adelbert- nieuiws en de advertenltit. VOLLEYBALVER. "RELAX*' De leden worden er op attent ge maakt dat de training weer aanvangt, Donderdag 9 augustus wordt weer begonnen, in de tijden zijn geen ver- deringen, dus van 18.00 20.00 uur en vrijdags van 19.00 - 23.00 uur. Nieuwe leden kunnen zich op de trai ningsavonden in het Dorpshuis aan melden. Het Bestuur \de egmonden RAAD ZEGT IN PRINCIPE "JA" TEGEN BRANDWEERKAZERNE Eigenlijk gaat het niet zozeer om een brandweerkazerne als wel om het feit dat het gemeentehuis niet meer ge noeg ruimte biedt om alle diensten onder te brengen. De afdeling finan ciën heeft o.a. te weinig ruimte ter wijl er ook geen mogelijkheid is om bezoekers apart te ontvangen. Het oog is daarom gevallen op het gebouw van de brandweer, dat staat aohter het raadhuis aan de School straat. De bovenverdieping daarvan wordt dan geschikt voor de onder brenging van de afdeling financiën. De brandweer moet dan 'n nieuw on derkomen krijgen en de ruimte daar voor is gevonden op het terrein van gemeentewerken aan de P. Schots manstraat. Een globale kostenraming wijst uit dat het gebouw ongeveer f 151.200. gaat kosten. De heer W. Gravemaker vond, dat tijdens de verbouw in 1971 van het raadhuis reeds met deze uitbreiding rekening gehouden had moeten wor den, waarop de voorzitter antwoord de, dat die verbouw zeer goed was ge weest. maar dat er geen ï-uimte meer was. Voorts had de heer Gravemaker kritiek op onderdelen van de begro ting. Hij was er bang voor, dat er straks zoveel bijkomende kosten zijn, dat die begroting ruimschoots zou worden overschreden "maar staan we voor de feiten dan kunnen we niet meer terug". Ook de heer H. Wijker wilde een ex acte begroting ofschoon hij vond dat de raad wel in principe voor de bouw kon zijn. Maar alvorens te beginnen wilde hij eerst een goed kostenover zicht. Misschien mag Egmond aan Zee de aang&spoelde boei, die momenteel op heL en keerterrein ligt, houden. Altha..s de heer A. Zwart zag hierin een goede mogelijkheid in het dorp 'n bezienswaardigheid te hebben. De voorzitter, deze vraag kennelijk voorzien hebbend, gaf even langs zijn neus weg een verklaring over ver- dnagf**? die op dit punt gesloten ble ken '®".ijn "zoals u allen wel zult we ten" zei hij, in artikel 704 vain de wet op de Onder hilariteit beaam de de raad, hiervan op de hoogte te zijn maar er bleek wel een mogelijkheid te zijn. om het ding hier te houden. Het zal onderzocht wor den. De heer G. Stam wilde weten hoe het stond met de vorderingen, die de be middelaar, de heer Bosman, inzake de noordelijke lob had gemaakt. De voorzitter zei dat dit stadium nog te vroeg was om daar concrete dingen over te kunnen zeggen, maar dat er goede hoop was op resultaten. De 'heer H. Wijker informeerde ten slotte nog eens naar de Werf, hij wilde graag een kostenoverzicht van gemeentewerken van de huidige Werf. De voorzitter zei, dat er een gesprek komt tussen gemeentewer ken en Rijkswaterstaat. Henk dadht het eerst met een eitje te doen te hebben van een ander ge vleugeld dier, maar bij nader inzien kon dat niet. want het lag normaal bij de andere kippe-eieren. Op de roto riet u de 12 jarige Henk Visser. Hij woont op het Jacob Schol- plantsoen nr. 39 te Egmond aan Zee. Zijn hobby is kippen houden, kriel kippen. Hoeveel hij er precies heeft, weet hij niet, hij denkt tien. Het is voor Henk niets bijzonders dat zijn kippen eieren leggen, daarvoor verzorgt hij ze te goed dus ze moe ten wel. Het is normaal dat kleine kippen kleine eieren leggen maar ze moeten niet overdrijven. En dat laat- ste is in het kippehok van Henk ge beurd. Hij raapte de eitjes, die ge woonlijk ongeveer 45 mm. meten en vond met van verbazing verwonderd kijkende ogen een zeer klein exem plaar dat ternauwernood opviel tus sen de andere pluimveeprodukten. Voorzichtig pakte hij het op en stel de deskundig vast, dat het toch een kippe-ei was, maar dan wel een heel kleintje. Bij nameting bleek het slechts 19 mm. te zijn en dat was opmerkelijk ge noeg. om er mee naar hetOontact te snellen. Wij namen een plaatje van Henk met het kleine eitje en om het verschil te laten zien een normaal ei er bij. Wij hopen dat het verschil dui delijk te zien is. BRANDWFFR

Contact met de Egmonden | 1973 | | pagina 1