Sterflat op het Kurhausvlak Nieuwe snoepwinkel in Egmond aan Zee Dit is het terrein, waarop de sterflat zal verrijzen. eens ondenkbaar is, dat de vuur toren over 5 jaar niet meer be staat of althans buiten werking is, i.v.m. de zich sterk ontwikke lende techniek in de moderne scheepvaart. Noch van de zijde van gemeen tewerken, noch van de heer De Jong, hoofd der kustwacht was enig nader commentaar los te branden. Vast staat wel, dat de "Jan van Speyk" sterk wordt bediscussiëerd. Rijkswaterstaat heeft in principe bezwaren gemaakt tegen bouw aan de Boulevard i.v.m. de su- perstormlijn. Ook plan Noord is daardoor sterk opgehouden. Hier lag deze lijn 400 meter landinwaarts. Nu is deze lijn weer naar zijn oorspronkelijke punt teruggebracht, zodat de situatie van tien jaar geleden weer is bereikt. Dit houdt in, dat er een oponthoud is ontstaand die er achteraf helemaal niet had hoeven zijn. Plan Noord be gint nu dus weer perspectief te krijgen, beter gezegd, is even ver als tien jaar geleden. i Jan de Vries by de enige boom, die nog is blijven staan. Met de tuinaan leg is inmiddels begonnen, waarin ook weer boomgewas zal komen. Maar de "aktïegroep keert zich ook tegen steriele tuinaanleg. Want door te vergaande ontbos sing zijn overail op de wereld wan toestanden ontstaan, waardoor het 'leefklimaat grote schade lijdt. Dit angstbeeld zag hij nu ook in eigen omgeving en hij. sloeg onmiddellijk alarm bij de gemeente. Van die zijde werd opdracht gegeven het kappen te stoppen, ofschoon de werkzaam heden daarna nog doorgingen. Volgens hfet Stichtingsbestuur "Heegemunde" (blijkt er mondeling toestemming van Gemeente/werken te zijn verkregen, daar voor een nieuwe bulinaanleg ruimte moest worden gemaakt. Nagegaan wordt in hoeverre de gekapte Strook bij "Hee_ gemunlde" hoort of gemeentegrond dB. Uit een tekening blijkt dat de betref fende grond inderdaad bij "Heege munde" hooit, daar de begrenzing gelijk loopt met de grond waarop de op de hoek staande (bungalow staat. De tekening van de 'tu'inaanleg omjvat ook deze strook, terwijl het Stichtingsbestuur van 'Heegemunde' in een vergadering met de heer C. de Groot, directeur Gemeentewerken en wethouder J. Hopman mondeling toestemming kreeg met de tuinaan leg te beginnen, om tijdig voor de opening klaar te zijn. steriele tuinaanleg voor in de plaats komt. Gevraagd naar de mening van het Stichtingsbestuur werd ons geant woord, dat zij te maken Iheeft met tle bewoners en het daarvoor zo aange naam mogelijk moet maken. Natuur lijk wordt met de omgeving rekening gehouden. De hout toestand was een wildernis, ontstaan nadat het bos tijdens de oorlogsjaren geheel gekapt was. Er voor in de plaats komt een aanleg, waar de omgeving trots op zal zijn. DEKENACTIE In Egmond aan Zee zal een deken- aktie worden gehouden door de werkgroep "Derde Wereld". Naar aanleiding daarvan zal er een bijeen komst worden belegd op het adres gVoorstraat 80 (zomerhuis), waarbij zoveel mogelijk belangstellenden worden uitgenodigd. >,jjj 'De bijeenkomst vindt plaats op donderdag 12 oktober a.s., 's avonds om 7.30 uur. Er worden zoveel mo gelijk vrijwilligers gevraagd om deze aikt'ie ook tin Egmond aan Zee te doen slagen. Het is hard nodig. Bijzonder heden op donderdagavond. •«Scrr.-PTrvi NATIONALE COLLECTE GEESTELIJK GEHANDICAPTEN In de week van 15 tot 20 oktober zal de nationale kol'lekte voor gees_ telijk gehandicapten voor alle ge zindten worden gehouden. Ook in de Bgmonden wordt er gekoWekteerd. 'afzwemmen voor kinderen Op zaterdag 6 oktober >1973 vond opnieuw een af zwemfeest plaats in het zwembad Egmond. Onder het Si'toeziend oog van de heer C. P. H. Vis, gedelegeerde van de Koninklijke Nederlandse ZwemJbond, kwamen 49 jongens en meisjes naar het zwem bad om te trachten het felbegeerde zwemdiploma te behalen. Zij slaagden daarin allemaal. In zijn toespraak sprak de heer Vis zijn waardering uit voor de goede zwem_ instrukbie welke de kinderen hebben gehad. Hij drukte de kinderen op het hart om vooral veel te zwemmen en door te gaan met de opleiding voor het diploma B voorzover ze nu voor hét diploma A waren geslaagd. Tot slot van het feest ging ook het bad- personeeil gekleed te water. DIPLOMA A: Corrina Burger, El'isabeth v. Zutplhen, Ingvuld van de Bos, Sirnone Peper, Carolien Visser, Gerard Kruyff, Ilonlka Wisser, Ohristiaan Zwart, Er. na Baard, Klazina Wijker, Carla Kuin Paula de Groot, Hessel den Boer, Irma Schofbmghuis. Dinda Voorham. me, Fons van Haastrecht, Nico Prins, Annette Swart, Arjan Silbbel, Marlt Veltkamp, Peter Veltkaimp, Arnold Wijker, Alex Brouwer. Desiree Baard Carolien Konijn, Ingeborg Morsch, Hanneke Hopman, Frans Tellekamp Booland, Dudienne Imiming, Oatrien de Waard, Ronald Wijker, Ineke Bakker, SylVia Verhoogt, Vmane Solkesz, Marieke van der Woude, Evelien DijSt, Peter Muys, Agnes de Vrtes, Ducienne van Everdingen, Jenno Wiérstra, Inge Vriesman, Mo. n'ique Wijker, Diok Hoogland. DIPLOMA B: Leny Tromp, Marja Buis, Marion Roelofs, RJidhard Nijman, Frans Ha. 'gen, Gerda Ve'Idt. Tot op heden (na 7 maanden zwem. imstruktie) zijn behaald '170 diploma's A, 49 diploma's B en 15 diploma's C. Deze getallen zijn zonder de behaal, de diploma's voor het schoolzwem men, respectievelijk 77 A en 91 B diploma's. hoog water Woensdag 10 2.331452 Donderdag 11 3.07—15.26 Vrijdag 12 3.42-^16.00 Zaterdag 13 4.19—16.37 Zondag 14 4.54—17.14 (springtij) Maandag 15 5.35—17:55 Dinsdag 1© 6.21—17.55 Woensdag 17 7.0819.28 Dondefdag 18 8.02—20.26 diensten wijkverpleegsters 13/14 Oktober: zr. de Wit, Gaodes, 'laan 53, Heiloo, tel. 02200—80082. Aanvragen gezinsverzorging bejaar denhulp: maandag tot en met vrijdag 's morgens van 8.30 9.30 uur: mevr. J. Kuiper-Hooymans, Egmon- derstraatweg 68, teL 1537, Egmond aan de Hoef. Ambulance: telefoon 2222. Heeft u thuis verjaardag of partij en tekort stoelen daarbij, kom ze gerust halen voor een dag, zonder ervoor te betalen dat mag ook voor uw borrel en bier kunt u terecht want zoals van ouds gezegd, geen bruiloft of partij, HET RODE HERT hoort erbij Zeer waarschijnlijk nog dit jaar u zal men op het Kurhausvlak aan 1 de Boulevard te Egmond aan! Zee aan de bouw beginnen van een grote sterflat van tien ver diepingen, die een hoogte zal krijgen van 30 meter. Wethouder Verschuur zei ons, dat er in de komende raadsvergadering me dedelingen zullen worden ge daan. Volgens hem ligt de bouw niets meer In de weg, alhoewel hij er persoonlijk niet zo ent housiast over was. "Gezegd moet worden dat het wel een mooi gebouw wordt", aldus de heer Verschuur. HET GEBOUW WORDT HOGER DAN DE VUURTOREN Met zijn hoogte van 30 meter zal de sterflat 3 meter hoger zijn dan de vuurtoren, die 27 meter de lucht in priemt. Het voordeel van de toren is dat hij op een duin staat en daarom misschien net nog met zijn lichtbundel o ver het gebouw heen schijnt, maar misschien ook net niet. En hierover wordt achter de schermen heftig gediscussieerd. Het pian is door alle betreffende instanties in oorsprong goedge keurd. Rijkswaterstaat had wel enige bezwaren, "maar heeft niet voldoende bezwaren ge maakt, althans niet voor nu" zei burgemeester Bakker. Voor de bouw staat niets meer in de weg "maar ik kan niet beoordelen of het licht van het baken eventu eel opgehouden zal worden door het gebouw". Het plan voor de sterflat beant woordt geheel aan het bestem mingsplan en is niet meer terug te draaien. Dit zou kapitalen gaan kosten. Maar het is niet onwaarschijn lijk, dat de "Jan ven Speyk" voor een deel in de (•oefening van zijn taak wordt Belemmerd. De heer B. Blokker, direkteur gemeentewerken, kon ons des gevraagd geen commentaar ge ven. Wel zei hij, dat het niet Van de zijde van het Stichtings bestuur werd ons medegedeeld, dat volgens deskundigen de ramimelüge boomstand niet was te (handhaven. Ei- voor in de plaats komt een tuin aanleg waarin ruimschoots met boomaanplant is rekening gehouden. Het geboomte had een breedte van enkele meters en was door de bouw. werkzaamheden weliswaar zwaar be schadigd. Momenteel is de tuinaan leg begonnen maar misschien is het goed om in het oorspronkelijke plan nog meer boomgewas aan te brengen, om de omgeving weer zijn oude stijl te (hergeven. WEERSTAND TEGEN HET KAPPEN VAN BOMEN ROND BEJAARDENCENTRUM „HEEGEMUNDE" De 81-Jarige Jan de Vries te Eg mondBinnen woont tegenover het bejaardencentrum "Heegemunde" en ofschoon hy door zyn werk maar weinig thuis is, kwam h\j tot de ont dekking, dat de schaarse boomstrook die nog was bleven staan voor het gebouw aan do Herenwegzy.de, werd gekapt. Dit zette hem in vuur en vlam, zich de omstandigheden voor ogen houdend, die hy in verscliiliende delen van de wereld waar zijn werk hem brengt, heeft aangetroffen. Inmiddels heeft zloh een aktüeco- mité, genaamid "Heegemunde", ge. vorirüd, dat zich in een bezwaarschrift tot het gemeentebestuur van Egm- Birnien heeft gewend. Daarin wordt de nodige opheldering gevraagd, ge. dréigd met juridische stappen en ge- eist dat de oude toestand weer wordt hersteld, om te voorkomen dat er 'n (vervolg kolom 4 bovenaan) Minisnoepmarkt 'De Noorderstraat' werd vorige week geopend. Hjj staat aan de Noorderstraat zoals de naam al zegt, in Egmond aan Zee, en wordt geëxploiteerd door de heer en mevr. Piet, voor dagmarkten geen onbeken den. In de winkel is een formidabele hoeveelheid snoep in zeer vele varië teiten voorhanden, die ongetwijfeld de nodige aantrekkingskracht op het publiek zal uitoefenen.

Contact met de Egmonden | 1973 | | pagina 2