GA Dansen Rode Hert The Cats Wesselingh bv PAAL 38 zig zag trio Kuin TE KOOP TE KOOP VERLOREN ANT. BAS Moderne brillen gaskachel Meisje Kort Nieuws Een centrale verwarming installatie voor jaren H. Wesselingh Pelgrim gashaard Gevraagd winkelmeisje Egmonds Warenhuis GEEN SPREEKUUR Zaterdag en zondag 9 De Ruyterschool is het niet eens met onderwijsbeleid Kwaliteit Service en betaalbaar Voorstraat 75, Egmond aan Zee Telefoon 1438 Tevens uw adres voor GASHAARD OF GASKACHEL sn billijke prijzen. Erkend Gasinstallateur OPTIEK - FOTO - CINE Smitstraat 9, Telefoon 1525 EGMOND AAN ZEE Een vertrouwd adres 's Maandags gesloten Heeft u een nieuwe nodig, laat u dan vrijblijvend voorlichten door Installatiebedrijf Abdljlaan 3 - Egmond-BInnen - Tel. 2562 ZATERDAG 14 OKTOBER in het te Egmond a. d Hoef Muziek van Aanvang 19.00 uur. r19b REKLAMEAAlf BIEDING 6800 k.cal. X O O A van t 798,— voor Voorstraat 102 - Egmond aan Zee - Telefoon 1227 Telefoon 1814 Voorstraat 101 Egmond aan Zee Op zondag 28 oktober hopen C. BOENDERMAKER en M. BOENDERMAKER - SCHUIT hun 25-jarig huwelijksfeest te vieren. Tot hun intentie wordt die dag een ge zongen H. Mis uit dankbaarheid opge dragen in de parochiekerk van de H. Adalbertus te Egmond-Binnen, 's mid dags te 14.30 uur. U bent van harte welkom op de re ceptie, die van 16.00 tot 17.30 uur zal worden gehouden in café ,,'t Haasje", Herenweg te Egmond-Binnen. Egmond-Binnen, oktober 1973 Doelen 3 DANKBETUIGING Daar het ons onmogelijk is eenieder persoonlijk te bedanken, willen wij langs deze weg onze oprechte dank betuigen voor de~ vele bewijzen van medeleven en sympathie die wij on dervonden na het plotseling heengaan van mijn lieve man, vader en groot vader Johannes W. Kühn In het bijzonder danken wij dokter Versteegh en zijn vrouw, pastoor N. Tromp, de heer J. Duin en zijn college van de begrafenisonderneming, familie en vrienden, buren en kennissen. Uw vriendschap die bij zijn heengaan zo sterk tot uiting kwam, zullen wij als een troostvolle herinnering bewaren. C. Kühn - Overpelt Kinderen en kleinkinderen Egmond a.d. Hoef, oktpber 1973 Egmonderstraatweg 16 DANKBETUIGING Voor de vele blijken van belangstelling en de vele geschenken, die ik tijdens mijn verblijf in het ziekenhuis en bij mijn thuiskomst mocht ontvangen, dank ik u hartelijk, mede namens mijn vrouw en kinderen. Jan Sprenkeling Egmond a.d. Hoef, oktober 1973 Julianaweg 14 MAANDAG 15 OKTOBER a.s. TE EGMOND AAN DE HOEF I G. F. M. VERSTEEGH D, PLAT artsen 2pers. engels ledikant matrasdek en matras 30,geschikt voor zo. merhuis. Tel. 02200—33463. (R19F) z.g.a.n. Gründig idraagfb, t.v., kl. wit, wegenis overcompl. Sanlit, Fr. Irene. laan 51, Egmond aan de Hoef. omig. kleuterschool Hanselaer: jon gens jadk (iionitaitde suede) met schuin ingezifte rits. Gaarne terug bezorgen bij J. Sprenkeling, Julianajweg 14 te Egmond aan de Hoef. 21 jaar, zoekt met spoed ongemeub. kamer met kookgelegenheid Telefoon 02289—1718. (R19E) in Bar Dancing op het Pompplein te Egmond aan Zee speelt voor u het WIJ VERNEMEN: dat de brandweer van Egmond aan Zee zaterdag 13 oktober afscheid neemt van twee le den, t.w. de commandant 'de heer Sj. Dijkstra en het korps lid de heer Alb. Stam. Tevens zal de commando overdracht geschieden aan de heer C. Blaauboer, die zelf reeds ge ruime tijd van het korps deel uitmaakt; dat de heer P. C. M. Simons weer is teruggekeerd in de gemeenteraad van Egmond- Binnen. De heer Simons is 71 jaar en heeft reeds verschil lende keren in het college zit ting gehad. Hij is door zijn te rugkeer tevens weer het oud ste raadslid; dat de bewoners van het Graaf Dirkplein een protest hadden ingediend tegen het plaatsen van kermiswagens voor hun huizen. In de raad werd het besproken maar er kon, geen oplossing worden geboden, alhoewel men het met de be woners wel eens was; dat de overlast, veroorzaakt door het verkeer, speciaal brommers, nabij de bejaarden woningen op het Hanswijk zich zal oplossen zoals werd meegedeeld, doordat er in de toekomst nog vier bejaarden woningen zullen verrijzen, waardoor de doorgang als het ware afgesloten wordt; dat de heer P. Simons pleitte voor het aanbrengen van ver keerslichten op de driesprong Egmonderstraatweg Heren weg. Dit blijkt echter met gro te kosten gepaard te gaan ter wijl men hoopt dat de pro blemen op dat punt in de toe komst wellicht tot het verle den behoren wanneer de ge plande rondweg zal zijn ge realiseerd. Wanner dat is, kan out r dat, en daar herinneren wij nog maar eens aan, in Egmond a. d. Hoef volgende week een avond zal worden gehouden m^fcpudiovisuele presentatie ov^ae waterzuivering en het milieubewuster leven. De a- vond wordt gehouden op vrij dag 19 oktober, 's avonds om 20.00 uur in "Het Rode Hert"; dat de bar "Old Inn" te Egmond aan Zee na een verbouwing van enkele weken op vrijdag 12 oktober 's avonds om 8 u. haar deuren weer zal herope nen. Er is een bareiland in ge komen terwijl er een aantal gezellige zitjes zijn gesitueerd in warme aankleding; dat de toneelvereniging "Fliere fluiters" dit jaar een stuk zal opvoeren en wel "De Jantjes" Het stuk vraagt zeer veel voor bereiding, zodat het bestuur het beter achtte beter een goed en boeiend stuk te bren gen en daar alle tijd aan te besteden. De regie is in han den van Toon Nierop. De do- nateursgelden zijn zelfs om dat er maar een stuk wordt op gevoerd met 1,50 verlaagd; dat de zaalvoetbalver. "Stella Artois" dit weekend in Val kenburg heeft doorgebracht. Zondag heeft het gezelschap een bezoek gebracht aan Bel gië en Duitsland. De perfecte organisatie was in handen van A. Zwanenburg en D. Smit; dat evenals vorig jaar weer eni ge gezellige avonden worden georganiseerd in "Torenduin" De eerste avond is op dins dag 16 oktober, aanvang half acht. Er is een bijzonder leuk gezelschap uitgenodigd, dat sketches brengt, liedjes enz. ledereen is van harte welkom, maar ter bestrijding van de kosten wordt er wel een klei ne vergoeding gevraagd. Komt u ook dat op maandag 22 oktober a.s. wederom een cursus EHBO gaat beginnen in het W.G. ge bouw te Egmond-Binnen. Zie ook de advertentie in dit blad; dat de visclub "Bij nacht en on tij" h^ar competitieprogram ma bekend heeft gemaakt, waarvoor de opgaven gedaan kunnen worden bij H. Konijn; dat het feest rond het 50-jarig kosterschap van de familie Koeman in de o.k. kerk te Eg mond aan Zee luisterriik is gevierd. IJda en Jopie Koe man waren het middelpunt, ook tijdens de zeer drukke receptie in het o.k. vereni gingsgebouw, waar ook drum band Van Speyk een aubade kwam brengen; dat drumband Van Speyk zon dag in Alkmaar op het drum band-festival een tweede plaats behaalde; dat de bewoners aan de Heren weg naar Egmond-Binnen kla gen over de grote snelheden die daar worden gereden. Daar de weg breed is, wordt er soms links en rechts in gehaald. De bewoners zouden wensen, dat op die weg een maximumsnelheid wordt inge steld van 70 km, waardoor de veiligheid in grote mate zal worden gediend. Men hoopt dat het gemeentebestuur daar aandacht aan zal besteden; dat de schietvereniging "Prins Hendrik" maandag 15 okto ber a.s. zijn algemene leden vergadering houdt. Alle leden worden verzocht stipt op tijd d.w.z. 8 uur in "De Klok" aan wezig te zijn; dat voor de cursus "Spreken in het openbaar" dames en he ren zich kunen opgeven bij de heer J. Hopman, tel. 1550 en bij drukkerij Belleman, tel. 1201. In de aula van de "De Ruyter school te Egmond aan Zee heeft men het onderwysbêléld van het' gemeen tebestuur besproken. Voor de byeen komst waren Burgemeester en Wet houders uitgenodigd, evenals de raadsleden. Van de laatsten waren aanwezig de beren R. Konjjn, J. Stam, G. Stam, W. Gravemaker en het nieuwe, nog niet geïnstalleerde raadslid, de beer H. den Boer. Het College van B W had zich laten verontschuldigen. De voorzitter van de ouderraad van ■de "De Ruyterschool" heette alle aanwezigen welkom en gaf een uit eenzetting over het doel van de bij eenkomst, waarna de schoolleider, üe heer Wiegers inging op het onderwijs van vandaag, terwijl hij een vergelij king trok met vroeger. Hit zijn betoog kwam duidelijk tot uitdrukking dat de onderwijzer van niu veel meer tussen de kinderen staat in tegenstelling tot vroeger toen deze martiale figuur ver boven zijn leerlingen verheven was. Met dia's lichtte hij zijn betoog op ent housiaste wijze toe. Met veel over redingskracht trachtte hij zijn ge hoor echter te overtuigen van de noodzaak tot aanstelling van een remédial-teacher, een leerkracht die speciaal aandacht zou schenken aan die leerlingen, die dat nodig hebben. Hij zei dat de tijd voorbij is om minder .begaafde leerlingen zomaar weg te laten kabbelen, omdat zij toch niet normaal mee kunnen komen. „Zij hebben recht op onze volle aan dacht, alleen kunnen wij dat in de praktijk niet verwezenlijken", zei de heen- Wiegers „daar het huidige leer- systeem en de te grote klassen van 34, 36 en 38 leerlingen het niet toe laten." In principe heeft de raad van Eg mond aan Zee een besluit genomen tot aanstelling van zo'n leerkracht, maar tot nu toe is daar niets van gekomen. De heer Wiegers vond dat er van de zijde van het gemeente- stuur weinig belangstelling voor het onderwijs bestond, burgemeester en wethouders had hij nooit op school gezien. „Wel moeten wij drie maal naar de sporthal, want die moet betaald worden." „Voorheen hadden wij een vakleerkracht voor sport, die is nu weg maar" daar wij dn Egmond aan Zee met allemaal jonge onder wijzers werken, is die sport voor ons geen 'bezwaar, maar de onderwijzer moet ook kunnen beslissen over het soort sport dat hij geeft en dat kan ook een buitensport zijn." „Maar geef ons dan wel onze remedial-teaoher, want het is nood zakelijk dat verschillende kinderen extra begeleiding krijgen." „Het zijn gewone kinderen, geen domme kin deren, ze zijn alleen tvat langzamer", aldus' de heer Wiegers in zijn strijd lustig betoog om de noodzaak aan het gemeentebestuur duidelijk te ma ken van een goed onderwijsbeleid, voor welker uitvoering hij op zijn school en zijn collega's op de drie andere scholen in Egmond aan Zee verantwoordelijk zijn.

Contact met de Egmonden | 1973 | | pagina 9