met de egmonden Rabobank RabobankO Spektakulaire Sint Nicolaasaktie in Egmond aan Zee VERENIGINGS- NIEUWS De Eamonden helpen Vietnam: doe uw duit in het zakje Taxi Zwart Telefoon 2222 zoek nü de zon op...voor 'n mini prijsje SCHOUTEN ZN. Slijterij DE POMP SU hoogeweg72-heiloo-tel.02205-1541 IH voor al uw bankzaken x^de egmondeny Taxi tel. 1900 Renault John Zagwijn contact Uitgave Drukkerij Belleman B.V. Egmonderstraatweg 5 Telefoon 02206 - 1201 Egmond a. d. Hoef Burg. Eymaplein 2a Egmond aan Zee 31 OKTOBER 1973 Telefoon 02206 - 1789 NUMMER 1113 Adverter tietarief Losse plaatsingen: 20 ct. per m.m. Bij contract belangrijke reduktle Op zaterdag 3 november gaat in Egmond aan Zee de grootste Sint Nicolaas-aktie beginnen die ooit ge houden is. In tegenstelling tot an dere plaatsen, waar akties rond Sint Nicolaas wat beginnen te tanen, gaan de zakenmensen van Egmond aan Zee er een spektakulaire gebeurtenis van maken, waarmee een groot aantal prijzen te verdienen is. Elke week weer zullen minstens twintig premies worden uitgeloot, die stuk voor stuk waardevol zijn. Het enthousiasme on der de deelnemers, en dat zijn nage noeg alle zaken in Egmond aan Zee, is zeer groot. In een algemene ledenvergadering van de ondernemersvereniging "Een dracht". die vorige week werd gehou den en die een refkord aantal bezoe kers trok, werd de opzet door het bestuur uiteengezet. R'eeds voor de vergadering waren deze plannen al hier en daar bekend en het gevolg was, dat het bestuur reeds tijdens de vergadering kon mededelen, dat reis bureau "Noordzee" spontaan twee vijfdaagse reizen voor een totale waarde van ongeveer 1.000,be- sdhikbaar stelde, terwijl kunsthandel Teysen daaraan 'n cassette toevoeg de van 900,Dit was het begin. DOEL VAN DE AKTIE Toen het bestuur bekend maakte, waar de baten van deze akitie heen gingen, kwamen er tijdens de verga dering spontaan een groot aantal aanbiedingen binnen, waarvoor wij verwijzen naar de in dit nummer op genomen advertentie. Wat is het geval? Het was het bestuur bekend, dat de vier basis scholen van Egmond aan Zee grote behoefte hebben aan apparatuur, waarvoor geen aparte fondsen be schikbaar zijn. Op de vier scholen, de "De Ruyterschool", "Van Speyk' school"Sint Jozefschool" en de "Trompsohool" werken vier teaims jonge onderwijzers, die door hun mo derne opleiding in Staat zijn te wer ken met voor het onderwijs dikwijls noodzakelijke apparatuur maar waar over zij niet kunnen beschikken, omdat hiervoor geen gelden door de normale rijksregeling beschikbaar worden gesteld. Door akties van ouderverenigin gen, oud-papierakties, verlotingen e.d. wordt er enig geld bijeen gebracht, maar dikwijls niet voldoende om een onderdeel te kunnen kopen. Hiervoor willen alle zaken van Egmond aan Zee zich nu inzetten, ervan uitgaande dat het onderwijs van Egmond aan Zee in het belang van alle kinderen de grootste aandacht verdient. En hiervoor wordt de Sint Nicolaasaktie ingezet met een rekoid aantal prij zen. De hoofdprijs is een Morris 1000. Door gedurende de vier weken lo pende akitie in Egmond aan Zee te kopen, verhoogt u niet alleen het eindresultaat van de aktie, maar u maakt bovendien kans op een gewel dige serie prijzen, die nog nooit zó De zware beschadiging van deze auto Ls het resultaat van een brutale joy riding. De auto werd gestolen vanuit een box onder de terrasflat. Vermoe delijk is men in Bakkum het strand op gereden na eerst onderweg een aanrijding te hebben gekregen. Over het strand is men naar Egmond aan Zee gereden, waar de auto tenslotte vastliep in het zand aan de duinvoet, jnist weer onder terrasflat. Hieruit spreekt een wel overwogen plan. REISBUREAU "NOORDZEE" Voorstraat, Egmond aan Zee, tel, 2122 BLOEMSIERKUNST Heiloo, Stationsweg 111, telefoon 02200-31340 Voor het fijnere bloem werk en een kas vol exotische planten WAT WAS HET WEER GEZELLIG IN „T VAATJE" I KWALITEIT EN SERVICE (het gehele jaar door) Pompplein 3 Tel. 1203 Wij bezorgen gratis l J.P. ^^■yROOT groot geweest is. Voor de bijzonder heden en hoe alles in elkaar zit, ver wijzen wij naar de advertentie in dit blad. KOOPAVONDEN Aan het eind van de aktie wordt een aantal koopavonden gehouden, terwijl iedere koper een gratis kop koffie zal worden aangeboden in een der restaurants van Egmond a. Zee. In de wijde omgeving van Egmond aan Zee weet men, dat het in Eg mond aan Zee gezellig winkelen is. Door deze aktie wordt het nog aan trekkelijker. Dus vanaf zaterdag 3 november a.s. maakt u in Egmond aan Zee een prachtige kans om een van die waardevolle prijzen te win nen, terwijl door uw aankopen tege lijkertijd het schoolgaande kind wordt geholpen door de mogelijkheid te sóheppen voor optimaal onderwijs. ENVELOPPENAKTIE IN DE EGMONDEN VOOR VIETNAM Met medewerking van het gemeen tebestuur en ondersteund door een komïté van aanbeveling wordt deze week in de Egmonden een huis aan huis enveloppenaktie gevoerd. Doel: zoveel geld bijeen brengen als nodig is voor een complete couveusekamer- inriehting in het eerste Nederlandse ziekenhuis voor Vietnam, dat Binh Viên Ha-lan zal heten. Alle Egmonders ontvangen een brief van het komité "Egmonden voor Vietnam" waarin het doel van de aktie wordt uiteengezet en ge vraagd wordt een gift te doen in het bijgevoegde zakje. Medewerkers van het komité halen na een paar dagen het zakje weer op. Voor dit louter humanitaire doel weiden al belangrijke giften ont vangen van o.a. De Egmondse Abdij, De Liöba Stichting, De Zusters van de Karmel en van particulieren. Bij de brief wordt ook ingesloten een folder van de stichting Medisch Co mité Nederland Vietnam, dat binnen kort met de bouw van dit ziekenhuis zal beginnen en waarvoor de cou- veuse-kairner inrichting bestemd is. Helt komité "Egmonden voor Viet nam" vertrouwt dat iedere Egmon der zal bijdragen om de onvoorstel bare medische nood te helpen ver lichten en roept vrijwilligers op te helpen bij de aktie. Alle inlichtingen bij het sekretariaat: Schoolstraat 3, Egmond aan de Hoef, tel. 02206-1551. GARAGE Egmond aan Zee, tel. 1900 Pr. Hendrikstraat 8-10 DIENSTEN WIJKVERPLEEGSTERS 3 en 4 november zr. v.d. Loef, Holleweg 135, Heiloo, tel. 02200-31132 Aanvragen gezinsverzorging bejaar denhulp: maandag tot en met vrijdag 's morgens van 8.30 9.30 uur: mevr. J. Kuiper-Hooymans, Egmon- derstraatweg 68, teL 1537, Egmond aan de Hoef. Ambulance: telefoon 2222. Tijdens de veiling ten bate van de kerk en de verenigingen is Herman Zomerdijk met de hoge kerkelijke onderscheiding "Pro Ecclesia et Pon. tifice" gedekoreerd. Op de foto spelt mevrouw Zomerdijk de versierselen op de revers van haar man. De aan wezigen op de veiling gaven op de mededeling, dat de heer Zomerdijk deze onderscheiding werd uitgereikt, een spontaan applaus. Hij heeft zich vele jaren ingespannen m dienst van de gemeenschap. Nota ris Hilbrand, die de veilingen vele jaren wetmatig heeft begeleid, liet zijn waardering eveneens blijken door de heer Zomerdijk enige flesjes te overhandigen, welks inhoud door de gedekoreerde bijzonder op prijs wordt gesteld. GROTE INZAMELING t.b.v. Nederlandse Nierstichting van 5 t.m. 11 november a.s. Van maandag 5 tot en met zater dag 11 november zal ook in Egmond aan Zee de grote landelijke inzame ling gehouden worden ten bate van de Vereniging tot steun aan de Nier stichting Nederland. De kollekte worgt plaatselijk georganiseerd, op ven is van voornoemde Vereniging, dooi"TOc Nederlandsche Roode Kruis afdeling Egmond aan Zee. Nog vrij kort geleden was de zgr.. niervergifüiging een ziekte, waaraan de paltiënt snel en onherroepelijk het leve^J^rloor. Op dit ogenblik worden in —opland circa 450 patiënten (in een^KKenhuis of thuis) geregeld met de kunstnier behandeld en zijn er sinds 1966 tegen de 200 niertrans plantaties verricht, waarvan 70% met gunstig gevolg. Dat er in ons land vele tientallen mensen per jaar aan niervergiftiging Sterven, wordt o.m. veroorzaakt door de begrensde kapaciteit vam de be staande kunstniercemtira (32), het geen nog altijd veel te gering is. Maar ook de financiële en technische mogelijkheden ten aanzien van de niertransplantaties zijn bij lange na niet toereikend. Mede echter dankzij de activiteiten van de Nierstichting Nederland zijn de mogelijkheden voor o.a. transplantaties de laatste jaren Uitgebreid. Deze uitbreiding kan nog belangrijk vergroot worden, zeker bij de vergroting van de financiële po sitie van de Nierstichting. Het is daarom, dat deze Stichting een beroep doet op de bevolking om in de week van 5 tot en met 11 no vember as. de inzameling op royale wijze te steunen door een forse bij drage. Wil men gireren, dan kan dat op het nummer 388.000 van de Ne derlandse Nierstichting te Amster dam. Namens het Nederlandsche Roode Kruis, afdeling Egmond aan Zee: Pastoor C. P. van den Berg, voorzitter DE V.V.D. MAAKT PROGRAMMA BEKEND De V.V.D. afdeling De Egmonden heeft op haar druk bezochte leden vergadering enige van haar pro grammapunten bekend gemaakt en haar propaganda-akties besproken. Enige punten zijn: Het streven naair éénwording van de Egmonden waar in de V.VD. betere en goedkopere voorzieningen ziet en meer mogelijk heden voor de woningbouw voor alle bevolkingsgroepen Voorts wil de V.V-D. zich bezig houden met Afwijzing sfeerbeder- vende flatbouw; Renovatie oude woonkernen; Wijziging financiering woningwetbouw; Woningwetbouw al leen voor de lage inkomensgroepen; doorstroming in de huurwoningen en keuze door premiehuurwonfngbouw Venkeersvoorzieningen voor doorstro ming van het toeristische verkeer buiten de dorpskernen om. Vertier zullen de landelijke V.V.D.- punten op het gebied van Eigen- woningbezit, belastingdruk, midden- standsbeleid en grondpolitiek ook een belangrijke rol gaan spellen. De Eg mondse VVD-afdeling ziet ook voor deel in het terug kunnen vallen op deskundige Prov. Staten- en Kamer leden van de eigen partij. JAARVERGADERING REDDINGSBRIGADE Zaterdagavond hield de reddings brigade haar jaarvergadering in "De Klok". De voorzitter, de hr. J. Zwart .zej ca., o^k $le E R.B.j.niet me^j' zal ontkomen aan de zakelijke aan pak die in de gehele maatschappij is te zien, zoncjer daarbij het doel uit het oog te verliezen. Deze zomer heeft de gemeenschap weer geprofiteerd van de werkzaamheid van een kleine groep mensen, waarin het jeugdig element sterk was vertegenwoordigd. De voorzitter vond het vreemd dat in een tijd waarin steeds over ver hogingen wordt gepraat, de zo zei hij "verdienende stand" in Egmond het blijkbaar gewoon vindt om nog steeds een vooroorlogse donatie te betalen. Het voorstel om een aantal leden wegens te geringe activiteit te roy eren, werd door de voorzitter nog eens duidelijk belicht, waarna de ver gadering zich achter het bestuur stel de. De aftredende penningmeester G. Dekker werd opgevolgd door C. Zwart, terwijl W. Verbeek het be stuur kwam versterken. De voorzitter werd met algemene stemmen voor 3 jaar herkozen. De scheidende penningmeester werd uit dankbaarheid een boekenbon aange boden. Na de rondvraag waarin o.a. werd voorgesteld om over te gaan tot een aktie voor meer donateurs, sloot de voorzitter deze zeer ge- najaarsvergadering. FOTOCLUB D.E.F.A. SEIZOEN VAN START Na een suksesvolle ledenwerf-aktie is het seizoen begonnen met de eer ste diawedstrijd. De inzending was zeer groot, doordat veel nieuwe leden direkt de grote stap waagde. Dit is een grote stap. Het risico loop je dat je meteen klappen krijgt van een ju ry. Maar dit liep allemaal goed af. De nieuwe leden draaien best mee en ze zijn niet afgeschrikt voor de vol gende wedstrijden. De jury, de heer en mevr. Tum- mers uit Egmond aan Zee, had een moeilijke taak om 30 dia's te gaan rangschikken. Het uitleggen waarom zij die punten heeft gegeven is de moeilijkste opgave voor een jury, te meer daar er bij D.E.F.A. meestal veel verweer is van de leden en dan soms ook nog van leden waarvan de dia niet eens is. De punten liepen nogal uiteen, maar wat nog nooit is gebeurd was dat de beste dia van de avond, ge maakt door L. Tjoa, 10 punten kreeg van een van de juryleden. Dit was een grauwe dia van afbraak in Am sterdam, gefotografeerd bij zware mist. De eerste prijs ging naar B. Jansen en de 2e prijs naar J. v.d. Post. Belangstellenden ktmnen nog steeds een kijkje komen nemen bij onze klub. Men kam zien hoe een wedstrijd verfoopt. Volgende week vrijdag is de eerste zwart/wit wedstrijd. Kom eens langs. (Vervolg Ver..nieuws naast de Spar)

Contact met de Egmonden | 1973 | | pagina 1