PLAN NOORD begint van de grond te komen Voorgeschiedenis Gemeentebesturen eensgezind Hoe wordt er gebouwd Grondaankoop Gemeentegrens en overloop Beraadsgroep Egmonden öe BikkeRij QRAtlS "CONTACT MET DE EGMONDEN" NOVEMBER 197S NO. 11/14 Oe werkzaamheden tot het in ontwikkeling brengen van Plan Noord zijn momenteel in het stadium gekomen, dat men onderhan delt over de grondaankoop. Waarschijnlijk valt binnen enkele maanden de beslissing. In principe is het Provinciaal Bestuur reeds akkoord met de aankoop. De geografische ligging van de gemeenten Eg- mond aan Zee en Bgunond-BLnnen en de verwe venheid van haar belangen maken het voor een inventief en slagvaardig gemeentelijk beleid noodzakelijk, dait de besturen der béide gemeenten gemeenschappelijke belangen in een open en ver- trouwvolle sfeer kunnen behartigen. Diili bestuurlijk gegeven heeft de Raden van Eg mond aan Zee en van Egmond-Binnen er reeds in 1971 toe gebracht zich tot Gedeputeerde Staten van Noord-Holland te wenden. Refererende aan de besprekingen met leden van dat college, verzoch ten de raden, een funkltLonaris als voorzitter aan te wijizen van een in te Stellen kommissie. Die kommissie zou tot taak krijgen het bevorderen van de samenwerking van beide gemeenten met betrekking tot het beleid aangaande de ruim telijke ontwikkeling en de daaruit voortvloeiende problematiek. Door bepaalde omstandigheden konden gedepu teerde staten eerst in het begin van dit jaar op het verzoek van de Egimonden reageren. Op 27 februari 1973 berichtten gedeputeerde staten, dat zij de heer W. M. B. Bosman, voorheen werkzaam als sékrëtaris van Zanidvoort, als lid van gedepu teerde staten en als waarnemend Burgemeester Tot 1 november 1973 vergaderde de kommissie zeven maai. De beraadsgroep ving zijn werk zaamheden aan met een oriënterend gesprek. Unaniem was men van oordeel, dat de beraads groep met takt, in onderling vertrouwen en met wijze akjtiivitéit te werk gaand, er toe zal kunnen bijdragen de bestuurlijke problemen van de beide gemeenten nader tent een oplossing te brengen. Naarmate er meer "vaart" komt in het gemeen telijk beleid en zich dat naar buiten in een sfeer van samenwerking demonstreert, zal dat ook goede vruchten kunnen afwerpen in de relatie met het provinciaal bestuur. Maar, als in de Egmonden de problemen zouden blijven "hangen" zou dat ongetwijfeld leiden tot vertraging van beslissingen die de provincie moet nemen in zaken die van vitaal belang zijn voor de Egmonden. De beraadsgroep ving zijn werkzaamheden aan met enig optimisme: men verwacht dat een slag vaardig beleid van de Egmondse gemeentebestu ren, waar dat nodig is, gepaard zal gaan met snelle beslissingen van het provinciaal bestuur. Inventarisatie van de problemen waarvoor de Eg- momden zich zien geplaatst, leidde al aanstonds tot de koinlkiusie, dat de ontwikkeling van hét noordlob van Egmond aan Zee de hoogste pniori- tetit moet hebben en dat 't werk van de beraads groep zich daar allereerst in sterke mate op moet richten. Wat de anibwikkeiinig van de noordlob betreft, modht gekonstateerd worden dat sedert 1971 reeds belangrijk werk ter zake was verricht. Voor de stedebouwkundige en architektonische aspekten ial een deskundige moéten worden in geschakeld. De beraadsgroep had ter zake een informatief gesprek met de heer W. Buma, ar- ohLtökit te Haarlem en bezichtigde in Uitgeest en De Rijp de aldaar door de heer Buma gerealiseer de bouiwpl'annen. In een gekoinbineerde vergadering van de colle ges van Burgemeester en Wethouders van Eg- mond aan Zee en Egmond-Binnen gaf de heer Buma op 17 oktober j.L een uiteenzetting van z(jn opvattingen omtrent stedebouw en architek- tuur en zyn aanvankelijke visie omtrent de wyze waarop de noordlob, rekening houdend met de geaeeidenteerdheid van dit aantrekkelijk en ge voelig duingebied, voor woningbouw kan worden gebruikt. Inmiddels heeft de beraadsgroep vernomen dat de betrokken colleges van Burgemeester en Wet houders - onder voorbehoud van de beslissing van de gemeenteraden ten aanzien van een op dracht aan de heer Buma - een positief stand punt hebben ingenomen. Voorwaarde voor het realiseren van plannen tot bebouwing van de noordlob is uiteraard dat de eigendom van de gronden kan worden verkregen. Gevolg gevende aan de suggestie, gedaan in het rapport van de werkgroep dd. 31 augustus 1972, Een door de voorzitter van de beraadsgroep ont worpen globale schets van de opzet van een der gelijk bedrijf vormt nu een punt van studie bij de betrokken gemeentebesturen. Inzake het vraagstuk van een mogelijke "over loop" van inwoners van Egimond aan Zee naar Egmond-Binnen heeft de raad van laatstgenoem de gemeente een schrijven gericht aan de ge meenteraad van Egmond aan Zee. Het gemeente bestuur van Egmond aan Zee heeft deze brief in studie en zal daar binnenkort op reageren. Dit vraagstuk kan daarna in de beraadsgroep aan de orde komen. Vermeld kan nog worden dat Burgemeester en Wethouders van Bgnmond-iBinnen zich - na over leg in de beraadsgroep - tot gedeputeerde staten hébben gewend met het verzoek te willen be vestigen dait de bebouwing van de noordlob (voor woningbehoevertden van Egtmond aa Zee) geen nadelige invloed zal hebben op de verdere ont wikkeling van de woonkernen Egmond aan dé Hoef en Egmond-Binnen. De noordelijke lob. Dit is het duingebied waar Egmond aan Zee en Egmond-Binnen gaan bouw en. Momenteel wordt over de aankoop van de grond onderhandeld. Het provinciaal bestuur heeft in principe de aankoop van de grond reeds goed gekeurd. Op de foto een zomerhuisje zoals er veel in dit gebied staan en het kindertehuis "Ker. dijk". van Velsen, bereid hadden gevonden de Egmond- gemeenten behulpzaam te zijn bij het tot Stand brengen van oplossingen voor een aantal proble men die beide of één van beide gemeenten raken en waarbij sa/menwerking met de ander nood zakelijk is om tot een oplossing te komen. De opdracht aan de heer Bosman werd door gedepu teerde staten aan een termijn gebonden, namelijk tot 3 september 1974, het tijdstip waarop de nieuwe gemeenteraden op zullen treden. Nadat de gemeenteraden van Egmond aan Zee en Egmond-Binnen zicht akkoord hadden ver klaard met de door gedeputeerde Staten beoogde aanwijzing, werden de heren P. L. Zwart, wet houder van Egmond aan Zee en J. Ukel, wet houder van Egmond-Binnen door hun gemeente bestuur aangewezen om in bedoelde kommissie zitting te nemen. Het sekretarlaat werd toever trouwd aan de heren J. GleijSteen, administrateur en A. Jager, hoofdkommies ter provinciale grif fie. Voornoemde heren kwamen op 4 juli 1973 voor het eerst ten provinciehuize te Haarlem bijeen en men besloot zich te noemen "Beraadsgroep Eg monden". De gemeentebesturen zijn eensgezind in ,de be reidheid om tot ontwikkeling en exploitatie van dit projekt te komen. Deze eensgezindheid leidde destijds tot de vorming van een werkgroep waar in zitting hadden de heren Zwart en IJkel, wet houders van Egmond aan Zee en Egmond-Binnen, ir. J. Henneman van de provinciale waterstaat en W. J. Resoort van de provinciale planologi sche dienst. In een rapport van 31 augustus 1972 legde deze werkgroep aan gedeputeerde staten een suggestie voor mét bétrékking tot de ontwikkeling vam de noordlob en een arïvties om op korte termijn een onderzoek in te stellen naar de mogelijkheden om de betreffende gronden in eigendom te verwer ven. De werkgroep kon zich daartjij baseren op zeer verdienstelijke arbeid van de heren A. H. de Groot van de provinciale planologische dienst en, U. Hazekajmp van de provinciale waterstaat, die voor de werkgroep produceerden respektiévelijk een suggestie voor een mogelijke °tedebouWkun- dtige vormgeving van de noordlob en een globale verkenning naar de financiële aspekten daarvan. Na een gesprek met beide laatstgenoemde heren kwam de beraadsgroep tot de koniklusie dat de orttiwilkkeOinig van de noordlob een haa'ïbare zaak kan wonden geacht. hebben de heren Zwart en LJkel en de heer ir. W. Veenendaal, rentmeester van hét provinciaal wa terleidingbedrijf onderhandelingen gevoerd met de heer J. C. Réinders Folmer, rentmeester van de familie Six, eigenaresse van net betreffende duingebied. Deze onderhandelingen resulteerden in een op 25 april 1973 gedane en tot 31 december 1978 (even tueel tot uiterlijk 1 juli 1974) geldende aanbie ding voor de verkoop aan de gemeenten e.q. de provincie van de gronden benodigd voor de aan leg van een noordelijke toegangsweg tot Egmond aan Zee, voor de aanleg van een parkeerterrein en de ten zuiden van die toegangsweg gelegen gronden. Intussen hebben gedeputeerde staten aan de ge meentebesturen van Egmond aan Zee en Egmond- Binnen medegedeeld, dat tegen aankoop van gron den voor de realisering van de plannen tot be bouwing van de noordlob in beginsel geen be- zwaar bestaat. Daarbij wordt er van uitgegaan dat de exploitatiebegroting, behorende by (het ontwerp voor) een bestemmingsplan voor bedoeld gebied, sluitend zal zijn. Hét gebied van de noordilob strekt zich uit over 'het territoir van de béide gemeenten. Overweging van de wijze waarop dlit plan zou kunnen worden beheerd en in exploitatie gebracht, leidde de be raadsgroep tot de aanvankelijke konklusie dait behoort te worden gestreefd naar de totstand koming van een gemeenschappelijk grondbedrijf voor dit gebied. (advertentie) BARB6CU6 De knusse herberg bij de molen legt zijn restaurantgasten uit de 3 Egmonden a.s. zondagavond in de watten, zij worden n.l. gehaald en thuisgebracht per taxi. U weet toch dat onze keuken tot 1 uur snachts geopend is Reserveer nu uw tafel voor zondagavond (Tel. 1826)

Contact met de Egmonden | 1973 | | pagina 3