Kort Nieuws depot LTB depot LTB I depot LTB MEDEDELING VAN DE OUD-KATH. PAROCHIE 1. Op maandag 12 november a.s. wordt 's avonds om 8 uur een ge- mieeriteve rgadering gehouden o.m. ter bespreking van de agenda van de Synode der kerk, die op dinsdag 27 november te Den Haag wordt ge houden. De agenda Digt ter inzage bij de pastoors v.d. Berg en Horst man en bij de leden van het kerk bestuur (zie voor hun adressen het mededelingenblad i2. In het Mededelingenblad van sepibemJber 1973 is reeds iets mede gedeeld over de wijziging in de pas torale werkzaamheden van beide pastoors. Vanaf 15 oktober is de vol gende regeling van kraeht geworden: pastoor C. P. v.d. Berg heeft de pastorale zorg voor de paroclhie o- vergedragen aan diaken Spaans en behoudt in Egrmond de pastorale zorg voor "Torendulin" naast een aantal geriöbte funkties in het bisdom, o.m. in Egunond en IJmuiiden. Dilt houdt in, dat paötooor Horstman de pasto rale verantwoordelijkheid voor de paroollianen In de Egmonden weer op Zioh heeft genomen (met uitzon dering van de bewoners van "Toren- duin). Voor pastorale zaken wende men zioh derhalve voortaan to/t pastoor T. Horstman (tel. 1206), voor be stuurlijke zaken tot de secretaris van heit kerkbestuur J. G. HL'lle (tel. 2329) en voor financiële zaken tot de pen ningmeester C. M. Dekker (tel. 1541). WIJ VERNEMEN: DAT ,de ondernemersvereniging van Egmond-Binnen volgende week 'n St. Nlioodaasalktie van start laat gaan. Vanaf maandag kan in alle zalken loten in ontvangst genomen worden bij een aankoop van 2,50 of meer. De ondernemers van Egmortd-Binnen nemen een groot St. Nicolaasfeest voor hun reke ning, dat gehouden zal worden op - wasautomaten - afwasautomaten - droogtrommels - koelkasten - diepvriezers J. de WAARD Egmonderstraatweg 6 Egmond a.d. Hoef Teiefoon 2389 zondag 25 november, mm.v. "Eensgezindheid", waarna het feest zioh voortzet in zaal Swart. De hoofdprijs van de aktie be draagt 500,terwijl er vele andere prijzen beschikbaar zijn; DAT St. Nicolaas een week eerder, en wel op zondag 18 november zijn intoohit maakt in Egmond a. Zee. Di't feest maakt onderdeel uiit van de grootse aktie, die ondertussen sUksesvol draait. Na de optocht en de ontvangst op het Pornp- plein volgt een feest in de sport hal. Het feest zal worden bekos tigd door de ondernemers van Eg mond aan Zee, terwijl de organi satie in handen is gelegd van het gezamenlijke onderwijzerskorps DAT St. Nicolaas ook Egmond aan de Hoef zal bezoeken en wel op zondag 2 december. De organisa tie is in handen van de toneelver. "Inter Nos" en de kommissie Jeugdbelangen. Na de optocht zal hij in ,,'t Rode Hert" worden ont vangen, terwijl "Lamoraal van Egmont" voor Sinterklaasmuziek zorgt. Over al deze feesten volgen nadere gegevens; DAT de trimloop, die A.V. Trias zon dag a.s. zou organiseren in 't Woud te Egmond aan de Hoef Bergen, wegens de autoloze zon dag op zaterdag daarvoor zal worden gehouden. Start om streeks half drie op het parkeer terrein t.o. "gasterij 't Woud". In schrijving een uur van te voren. Er zijn originele prijzen te winnen terwijl alle deelnemers een herin- neringSmetiaillle krijgen; DAT do P.v.d.A. dinsdagavond ver gaderde in restaurant "De Klok". Daar het 'Contact' op dat moment reeds gedrukt lag, was het niet mogelijk een besahrijving van het verloop van deze vergadering op te nemen; DAT de eerste les van de cursus "Spreken in het openbaar" plaats vindt op de 2e woensdag in janu ari en vervolgens elke woensdag iin het dorpshuis te Egmond aan de Hoef; DAT de heer Jac. Baltus, oud-inwo ner van Egmond-Binnen, nu woonachtig in Breezand, en zijn vier dochters een mis met ritmi sche begeleiding komen opluiste ren, die plaats VinJdt op zaterdag 10 november a.s., 's avonds om 19J15 uur in de St. Aidelbertuskerk te Egmond-Binnen. De zang wordt verzorgd door het "Jubalkoor" ojLv. de heer P. Berdee. De heer Balltus en zijn vier muzikale doch ters bespelen vier kornetten en 'n tuba; DAT de N.M.B. te Egmond aan Zee op donderdag 8 november een le zing houdt over "fiskale oudedags- reserve voor zelfstandigen", welke lezing plaats vindt in "De Zeepa rel". Aanvang 20.15 uur. Voor na dere bijzonderheden leze men de advertentie in dit blad; DAT .de aktiegroep "Waaigat" be zwaar maakt tegen het voorne men vergunning te verlenen tot de bouw van 34 woningen met berging aan de Duinstraat. In hoofdzaak wordt er bezwaar ge maakt tegen het feit, dat het ge bouw totaal niet past in die om geving, terwijl wordt betwijfeld, of de voorgestelde meergezinsw^n- C I N K L A - Waspoeder 18 kg 27,50 - Koffie 12 pak van 250 gr. voor 23,50 J. de WAARD Egmonderstraatweg 6 Egmond a.d. Hoef Telefoon 2389 gen op den duur aan de huisves- Cingsbehoefte van Egmond a. Zee zullen voldoen. De aktiegroep zegt mogelijkheden aanwezig te achten om tdt een bouwplan te komen, waarmee 'n beter antwoord wordit gegeven op de plaatselijke wo ningnood en de lage inkomensgroe pen, dlie daarmee te maken heb ben dan het voorgestelde plan. De kans is niet uitgesloten dat de procedure rand dit plan door diit protest weer van voren af aan moet beginnen; DAT de kollekte voor de zwakzinni genzorg in de drie Egmonden een totaal bedrag van 1.755,50 heeft opgebracht. Het komdté dankt al le gevers en medewerkers voor dllft resultaat; DAT het zwembad te Egmond aan Zee op 1 juni j.1. overschakelde op een kleurensysteem dat werkt met armbandjes, speciaal ten gerieve van de bezoekers, zodat alles veel plezieriger verliep. Inmiddels zijn honderden bandjes (kost/en 2,50 per stuk) verdwenen. De leiding van het zwembad hoopt dat de bandjes na het lezen van dit stuk je weer boven water komen; DAT op dinsdag 13 november 262 kinderen zullen afzwemmen voor het zwemdiploma A en/of B. Hoe wel dit afzwemmen in schoolver band plaats Vindt, zijn ouders van harte welkom; DAT alle gebruikers van bestrijdings middelen, zowel bedrijven als par- biikulieren, overgebleven middelen in kunnen leveren tussen 5 en 16 november op door de gemeente aan te wijzen plaats. Het gaat er om dat overgebleven bestrijdings middelen afdoende worden opge ruimd terwijl produkten zoals DDT (nergens meer toegelaten), En- drin, ALdrin, Dieidnin, Hepta- - Klompen - Laarzen - Zweedse muilen - Werkschoenen - Div. gereedschap - Boormachines J. de WAARD Egmonderstraatweg 6 Egmond a.d. Hoef Telefoon 2389 chloor en Ohloordaian vrijwel ner gens meer toegelaten zijn. Ze zijn echter gevaarlijk om zomaar te bewaren of met de gemeentereS- niiging mee te geven. Informeert u dus bij de Dienst Gemeentewer ken; DAT de enveloppenaktie voor Viet nam in Egmond aan de Hoef en in Egmond-Binnen tot nu toe een bedrag van 2.800,— heeft op gebracht. Egmond aan Zee volgt in de week van 12 tolt 17 novem ber. Vijf-en-twint'ig enthousiaste medewerkers hebben aan dit re sultaat meegewerkt. Bovenge noemd bedrag gevoegd bij. de be dragen die reeds zijn ontvangen, maalkt het mogelijk dat de cou veusekamer in het eerste door Ne derland gestichte ziekenhuis in Vietnam er komt en wel van de Egmonden. Het komité dankt alle gevers hartelijk. In aanwezigheid van het raadslid de heer J. Rem werden de enveloppen op het ge meentehuis te Egmond a. d. Hoef geopend; DAT mode- en kleuterhuis Bambo/ Bamlbimo te Egmond aan Zee aan een algehele opheffingsuitverkoop is begonnen. Opvallend is, dat op d'it punt aan de Voorstraat, waar textielbranche steak was ver- jenwoordigd, een grote zaken- oppervlakte vrij komt voor andere objekten dan de tot nu toe ge vestigde. Het is tekenend voor de textielbranche dat kort achtereen twee zaken, in dit geval naast el- ^j\r, gaan sluiten; DAT de heer Th. Both, raadslid van de gemeente Egmond-Binnen, de opvolger zal worden van de hui dige direkteur gemeentewerken, de heer C. de Groot. Laatstge noemde bereikt binnenkort de pensioengerechtigde leeftijd. De heer Both is werktuigkundige en werkzaam bij de gemeente Am sterdam. Wanneer de heer Both zijn funikbie aanvaardt, zal hij het raadslidmaatschap op moeten zeggen. In dat geval volgt de hr. C. Belleman hem op; DAT men handtekeningen aan het verzamelen is om tot het oprich ten van een openbare kleuter school te Egmond aan de Hoef te kamen. Willen ouders, die daar voor voelen en kinderen hebben van 3 en 4 jaar, zo spoedig mo gelijk telefoonnr. 2271 bellen De prachtig verbouwde zaak van Bakkery Baltus aan ,de Herenweg te Egmond aan de Hoef. De winkel is veel groter geworden en biedt vooral ook door het schuine dak aan de voorkant een gezellige aanblik. Door de ruimte binnen kan een veel groter assortiment uitgestald worden om de keuze van de klant te vergemakke lijken. In zeer korte tijd is de ver bouwing gerealiseerd en het resul taat mag gezien worden. Zondag in Egmond. Zicht op de Voorstraat anno 1920? Alleen aan de kleding en de entourage aan de gevels is te zien dat het anno nu moet zijn. Voor velen was het een ouderwets-gezellige dag en wie gelet heeft op de fietsende 'zondags-rijders' zal gemerkt hebben dat als ontspan ning fietsen blijkbaar meer genoegen geeft dan auto rijden. Echter, de ho recabedrijven o.a. konden duidelijk merken, dat er minder publiek was. Het was overal bijzonder stil. 'LAMORAAL VAN EGMONT" Op uitnodiging van de Moeder Gods Kerk te Heilloo, heeft "Lamoraal" de Viering van een kindermis muzikaal begeleid. Er was veel belangstelling, mede dank zij het feit dat er tijdens de plechtige H. Mis ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van onze kerk ook velen uit Heiloo aanwezig waren. De kerkdienst in Heiloo ver liep bijzonder sfeervol en is zeker voor herhaling vatbaar. Zondag jjl. was "Lamoraal" aan wezig bij het solistenconcours te Oostzaan. Voor de jongste leden was hét hun eerste concours, maar ook voor de meer gerou'tineerden in ons korps is het altijd weer spannend, omdalt de strijd om de hoogste eer gaat tegen de besten in de nationale top van muzikanten. De solisten werden weer begeleid door de heer Notéboam, die ook op düt muzikale terrein zeer bekwaam is, waardoor de leden op dit concours heel goed voor de dag kwamen. De Uitslagen: le afd. Anboon Kleiibroek bugel 160 p., le prijs; Marco Drui ven cornet 147 p., 2e prijs; Leo Stam trompet 160 p., le prijs; afd. uitmun tendheid: Tineke v. Diepen alt 164 p., le prijs; ere-afd.: Gerard en Mar tin Wittebrood duo bugel 174 p., le prijs; J. Peetoom fuba 160 p., le pr.; superieure afd.: P. van Diepen, cor net 164 p., le prijs. VVV EGMOND AAN ZEE BALLONWEDSTRIJDEN (Het heeft wiel even geduurd, maar hier zijn dan de Uitslagen van de b allonwedlst rijden 1973 Prijswinnaars van juni: le pr.: Mar tin Post, Heiloo, zijn oallOn kwam tot F rasnes JBuissenal in België; de andere prijzen gaan allemaal naar Egmond aan Zee: 2e prijs Renate Sburm, Voorstraat 17, haar ballon kwam tut Deerlijk, België; 3e prijs: Remioo Stam, Adm. de Ruyterw. 27, zijn ballon kwam tot Gent, België. Prijswinnaars van augustus: le prijs: Angellquie Duine, Schinkelstraat, So- lingeni/OWigs, Duiteland; 2e prijs E- nlk ReemSt, FomppXein 3, Alpen aan Niederrhein, Duitsland; 3e pr.: Hans Konijn, Bergstraat 4, Hillsvarenbeek, Noo rd-B rabant (advertentie) RECTIFIKATIE Bij de weekpremies in de advertentie van de St. Ni'col'aasaktie te EgmonÜ aan Zee, die vorige week werd ge plaatst, had ook vermeld moeten worden, dat Vlispaleis Alb Dekker 4x6 halve ponden paling ter be schikking stelt. Bestuur 'Eendracht' i(R24-lb)

Contact met de Egmonden | 1973 | | pagina 6