3 met de egmonden Muziekfestival melodieus hoogtepunt van het 60 jarige Eensgezindheid ■■tf iigga» wL IJL BgjSIH 1 ÜPt' r "M I p m WjtW 1 Renault John Zagwijn Taxi Zwart Telefoon 2222 Kort Nieuws SCHOUTEN ZN. St. Nicolaasactie te Egmond-Binnen Taxi tel. 1900 modestoffen Fa. Oerlemans contact Uitgave Drukkerij Belleman B.V. Egmonderstraatweg 5 Telefoon 02206 - 1201 Egmond a. d. Hoef Burg. Eymaplein 2a Egmond aan Zee 14 NOVEMBER 1973 Telefoon 02206 - 1789 NUMMER 1115 Ad verter tietarief Losse plaatsingen: 20 ct. per mm. Bij contract belangrijke reduktie "Eensgezindheid" gaf aan net storm achtige voorbije weekend, terwijl vrij wel iedereen er niet over piekerde om verre tochten te gaan onderne men, deels ge'diwongen omdat men er niet met de auto op uit mocht, toch weer de nodige aanleiding, de warme kamer te laten voor wat die was. Want het muziekfestival, dat georganiseerd was in het kader van het 60-jarig bestaan, had velen naar de grote hal van autobedrijf Chris Baltus doen gaan, om daar te genie ten van het optrèden van een aan tal fanfare- en hanmoniekorpsen, dat in een vrije uitdaging met muziek werken, waarmee een korps zich sterk voelt, de ruwe weersomstandig heden van buiten deed vergeten. Dankzij het feit dat de bussen mochten rijden, konden bijna alle korpsen aanwezig zijn op dit prach tig geslaagde muziekfeest. De leden van "Eensgezindheid" met de gewel dige medewerking van het aktieko- mlité, waarover het korps beschikt onider aanvoering van Theo Apel doorn, daarbij krachtig gestimuleerd door Gerrit Tervoort en Aad Baltus, hebben mét inzet van alle krachten een stuk samenwerking gedemon streerd, waarop menige organisatie jaloers zal zijn. Jammer was het, dat zondagavond, toen alle belangstellenden reeds lang weer in huis en bij haard waren neer gestreken, maar de mensen van "Eensgezindheid" nog hard aan het werk waren om de tijdelijke muziek- hal weer tot zijn oorspronkelijke aard van garagebedrijf terug te brengen, aan Johan van dei- Molen een ongeluk overkwam, toen hij zijn evenjWioiit verloor bij het laden van TSJONGE WAT WAS HET WEER GEZELLIG IN ,,'T VAATJE" REISBUREAU "NOORDZEE" Voorstraat, Egmond aan Zee, tel, 2122 Burgemeester Bakker maakt de uit slagen bekend. een auto met stoelen. Hij moest naar het ziekenhuis vervoerd worden met een gebroken enkel en een hersen schudding. Hét was het enige min der vreugdevolle Stempel, dat op dit festival drukte, maar voor zover ons bekend, gaat het goed met hem. De voorzitter van 'Eensgezindheid', de heer G. Tervoort, dankte aan het slot van het festival allen, die spon taan hun medewerking hadden ver leend, terwijl zo zei nij: „wij nog niet weten wat de huur van deze muz'ek- hal ons gaat kosten, maar de mtv Chris Balbus kennende wordt oat weer prima geregeld". De jury, bestaande uit de heren J. van Ossenörugge en J. J. Koops, beoordeelde de korpsen niet met punten, maar met het predikaat voldoende, goed of zeer goed. fer korpsen, oa. 'Eensgezindheid', *h- cordia' u'it Anna Paulowna, 'Onder ling Genoegen' ulit Krommenie en 'Lamoraal vatn Egmonit' kregen het predikaat "zeer goed". Ditzelfde mag gelden voor de totale organisatie van het thuiskorps 'Eens gezindheid', dat door een spontane onderlinge samenwerking dit gebeu ren tot een rijk muzikaal evenement heeft gemaakt. GARAGE Egmond aan Zee, tel. 1900 Pr. Hendrikstraat 8-10 VERNIEUWDE BIBLIOTHEEK VOORZIENING Het bestuur van de Stichting Ge meenschappelijke Openbare Biblio theek Egmond aan Zee is er dankzij een verhoogde gemeentelijke subsi die in geslaagd een geheel nieuwe wiisselkoMektiie boeken te betrekken van de Provinciale Bibliotheekcen trale te Alkmaar. Tot nog toe moest de reeds enige jaren in het zaaltje naast de Oud-Kath. Verenigingsge bouw gevestigde uitleen-post werken met een vrij beperkte boekenvoor. raajd. De nieuwe kolilektie omvat 2500 banden en is samengesteld in samen werking met de bibliothecaresse mevr. Z. Mulider-Bosman. Ook is re kening gehouden met de wensen die de leden de laatste tijd kenbaar heb ben gemaakt. Zowel leerlingen van het basis- en het voortgezet onderwijs als volwassenen die voor ontwikke ling. ontspanning of ten behoeve van hobbies willen lezen, vanden nu een ruimere keuze. Ook aanvragen van studie- en andere boeken is mogelijk. Het stichtingsbestuur beschouwt deze vernieuwing als een belangrijke stap op de weg naar realisering van een volwaardige Openbare Biblio theek in de Egmonden. Vrijdag 16 en maandag 19 november is er gelegen heid om de oude boeken in te leve ren. Er behoert bij deze inlevering geen boete betaald te worden als men de boeken te lang heeft gehouden. Op vrijdag 23 november start de uit lening uit de nieuwe kollektie. UITSLAG EERSTE TREKKING SINT NICOLAASAKTIE EGMOND AAN ZEE Hiieronfder voOigen de Winnende num mers van de eerste weektrekking van de St. Mcolaasalktie te Egmond aan Zee. Alleen de nummers worden hier vermeld, terwijl bij de vier plaatse lijke banken een trekkingslijtet voor het raam hangt, waaifp achter de nummers tevens de prijzen zijn ver meld. Prijzen kunnen worden afge haald bij reisbureau "Noordzee" te gen overlegging van het winnende lot. Dit lot behoudt u echter omdat het meedingt in de volgende trek kingen. De prijzen zijn gevallen op de vol gende nummers 1225, 1528, 1900, 2205, 2459, 2472, 2546, 2560. 2599, 2966, 3320, 4545. 4660, 4704, 4913, 6280, 6876, 6888, 6952, 6973, 7019, 7813, 8175, 9681, 20545, 20513, 20574, 20771, 22073, 22198, 22199, 22285, 22531, 23001, 24027, 24096, 24317, 30517 30750, 30872, 30880, 31672, 33029, 33033, 34577, 41775. WIJ VERNEMEN: DAT tijdens de intocht van Sint Ni- colaas in Egmond aan Zee op zon dagmiddag a.s. ook de voetbal wedstrijd Nederland-iBelgië plaats Vindt. Om te voorkomen dat alle medewerkers en vele ouders, die met hun kinderen het St. Niicolaas- feest meemaken deze voetbalwed strijd moeten missen, zal het E- lektro Technisch Bureau H. Konijn in samenwerking met de Onder nemersvereniging "Eendracht" de gehele wedstrijd in kleur opne men djm.v. een vftdeo-rekorder, De wedstrijd zal 's avonds om half 9 ■in café-rest. "De Klok" in zijn geheel worden afgedraaid; DAT de WV Egmond aan Zee op donderdag 15 november een spe ciale vergadering houdt voor die leden, die* meedraaien met de win- terarrangementen. De avond wordt gehouden in "De Vergulde Valk" en begint om 8 uur. De deelnemers hebben een circulaire thuis gekregen. Er zullen ver schillende voorstellen aan de orde komen om de arrangementen aan trekkelijker te maken. Vorig jaar startte de WV een reMamecam- pagne speciaal voor de buitensei- zoenperiode onder het motto "Laat de wond door uw haren waaien"; DAT het verzorgingshuis "Heege- nxuride" te Egmond-Binnen op donderdag 6 december officieel zal wordfen geopend. Zaterdag d.av. zal er open dag zijn voor iedereen die het gebouw wil be zichtigen. Maandag ilO december zullen de eerste bewoners hun in trek nemen. Inmiddels hebben zij daarvan bericht gekregen; DAT de Sint Nicolaasaktie te Eg mond aan Zee uitstekend ver loopt. Er is veel animo van alle kanten, terwijl de showroom die de "Eendracht" heeft ingericht in de automatiekhal van de heer C. Deyle aan het Pompplein, veel be langstelling trekt. Sommigen den ken dat de daarin geplaatste auto een lokkertje is, maar niets is minder waar. Die auto is de hoofdprijs van de grote St. Nico laasaktie en iedere koper in Eg mond aan Zee maakt kans om hem te winnen, vandaar dat ook de verkoop van de rode loten a 50 cent in alle zaken zeer goed is. U weet het, gratis loten zijn af te halen tegen inlevering van 25 zegels bij alle banken; BLOEMSIERKUNST Heiloo, Stationsweg 111, telefoon 02200-31340 Voor het fijnere bloem werk en een kas vol exotische planten II llll UI VOOR UW AFVALSTOFFEN - heiloo-teL02205-1541 De ondernemers van Egmond-Bin nen zetten hun klonten een attrak- t'ieive Sinlt Nicolaasaktie voor mét als doel: Een groot kinderfeest rond het aloude gebeuren van Sinterklaas. Dit feest wordt gevierd op zondag 25 november en wordt bekostigd door de ondernemers van Egmond-Binnen. Met muziek van "Eensgezindheid" zal Sint Nicolaas door het dorp wor den geleid, terwijl hét feest plaats vindt in zaal Swart. Bovendien kan men door in Egmond-Binnen te kopen kans maken op he't winnen van een aantal prachtige prijzen ter waarde van ongeveer 1.000,Bij aankoop voor 2,50 ontvangt u bij alle deel nemende zaken een lot, waarmee u dus die kansen hebt. Vanaf heden is de aktie van Start gegaan, waarvoor wij u verwijzen naar de in dit blad geplaatste advertentie. ST. NICOLAAS IN EGMOND A. D. HOEF De toneelvereniging "Inter Nos" en "Commissie Jeugdibélangen" zijn enthousiast aan het werk voor de organisatie van de St. Nicolaasvie- ring op zondag 2 december in Eg mond a. d. Hoef. Het comité vraagt of alle kinderen in de leeftijd van 1 tot 12 jaar een kleurplaat of tekening willen maken voor St. Nicolaas. De feestzaal van "Het Rode Hert" wordt versierd met deze werkstuk ken en St. Nicolaas zal de prijzen uitreiken. De kinderen kunnen hun werkstuk inleveren, vermeldt met naam en leeftijd, tot woensdag 28 november bij de volgende adressen: meivr. T. Buishand, Graaf Dirkplein 1; mevr. G. Hiidebrand, Pr. Irene- laan 32; mevr. Hallman, Pr. Bern- hardlaan 33; mevr. A. de Boer, Ju li ana weg 43. Ouders maakt uw kind enthousiast voor het St. Nicolaaswerkstuk Onderstaande ondernemers maken het financieel mogelijk om in Eg mond aan de Hoef St. Nicolaasfeest te vieren: Koffiemolen, dhr. Oharlewi; aanne mersbedrijf B. Wittebrood: bloemen handel Fr. Hrlbers; G. F. M. Ver- steegh, arts; slagerij Heddes; garage De Egmonden; firma Ranzijn; druk- ker'HgEelleman b.v.; fa. vJd. Wel; fa. M £>n; fa. Kareis; hotel Brouwers; groentehandel de Boer; slagerij Ael- bers; supermarkt Groot; fa Nieuwen- huizen; Chocolaterie J. Baltus; rook artikelen J. Twüsk; zuivelhandel C. de Goede; levensmiddelen Ruiter; A. Belleman - Electro; administratie A. J. ffey; woninginrichting Th. Bur ger, t-annemersbedrijtf Schuit; aan nemersbedrijf Breed; aannemersbe drijf Ligtihairt; aannemersbedrijf J. de Groot; manufacturen Smit-Hopman; Groot doe-lhet-izelffGroot Bierhan. del; Expeditie Jac. Bellemanschil dersbedrijf Kleverlaan; groentehan del Genet; stratenmakersbedrijf J. Duimmeijer; loodgiietersbedrijf Drui ven; makelaar Th. Groot; kapsalon Bout; Expeditie Sprenkeling; vis handel Hoogland; L.T.B. SINT NICOLAAS IN EGMOND AAN ZEE Zondag a.s. zal te Egmond a. Zee voor dulizeniden kinderen het grootste moment van het jaar aanbreken. Dan zal Sint Nicolaas officieel zijn entree maken in het dorp. Hij komt vanaf de oostgrens, alwaar hij bij de "Blauwe Paal" zal worden opge wacht. Drumband "Van Speyk" zal hem muzikaal onthalen en begeleiden door het dorp naar het Pompplein, allwaar de Sint zal worden toegezon gen terwijl burgemeester Bakker hem zal toeöpróken, evenals de voorzit ter van "De Eendracht", de heer G. Gravemaker. Aparte vermelding verdient drum band "Van Speyk", die spontaan heeft aangeboden voor haar optreden geen kosten in rekening te brengen, om daanmeë" het doel van de aktie, dat zoals bekend de vier basisscho len van Egmond aan Zee betreft te onde/eteunen. In verband met de autovrije zondag ziet het organise rend komité Zich nog voor een apart probleem geplaatst, daar enkele in de stoet meerijdende wagens met mankracht zullen moeten worden voortbewogen. En daarom hopen wij voor alle kinderen, dat St. Nicolaas voldoende Zwarte Pieten meebrengt, om zijn goede gaven te kunnen ver voeren. KINDERTEKENWEDSTRIJD Rond het Sint Nicolaasfeest wordt onder auspiciën van de scholen een grote tekenwedstrijd georganiseerd, waarmee mooie prijzen zijn te win nen. Sint Nicolaas zal de prijzen zelf bekend maken in de sporthal op zon dagmiddag, wanneer daar alle kin deren worden verwacht om hem toe te zingen. Het programma ziet er voorlopig als volgt uit: 1480 uur: Sint Nico laas komt in optoöht vanaf de rich ting sporthal via de Watert oren weg en de Voorstraat naar het Pompplein, alwaar hij om ongeveer 14.50 uur arriveert. Om 15.10 uur vertrekt hij weer, begeleid door alle belangstel lenden naar de sporthal, waar hij om 15.30 uur aankomt. Terwijl drum band Van Speyik door de achterin gang de hal binnenkomt, nemen de kinderen plaats op de tribune, ter wijl de kleintjes onder leiding van hun ouders zijn. AHe kinderen ont vangen na afloop een traktatie. HARTJES AAN 'T SPIT De toneelvereniging "Spiegel" pre senteert op vrijdag 16 en zaterdag 24 november een juweeltje van een blijspel, genaamd "Hartjes aan 't Spit". Het spel handelt over vier meisjes, die allen verliefd worden op een en dezelfde jongen. Hierdoor ont spinnen ziah verwikkelingen, diie niet met droge ogen zijn te vertellen. De dolkomisch situaties zijn niet al'leen origineel, maar zij zijn in Staat om iemand lachstuipen te bezorgen. Wie daar last van heeft blijve weg. Overigens kan een keer lekker lachen helemaal geen kwaad, 't Is de beste medicijn voor veel echte of vermeen de kwaaltjes. U doet er goed aan een van beide avonden voor Spiegel te reserveren om de sfeer te proeven van een eöhte toneelavond door a- mateurs gebracht en die sfeer wint het dik van 'n gezapige toneelavond. En na afloop spreek je elkaar nog eens in een gezellige sfeer, die je altijd vindt in het etablissement van Swart, alwaar het stuk opgevoerd wordt. Men leze de advertentie in dit Wad. Een repetitiescêne uit "Hartjes aan 't Spit". Maandag a.s. VERKOOP in gebouw J.O.E.B. Herenweg Egmond-Binnen Wij zijn er dit seizoen voor de laatste keer. modestoffen Egmond-Binnen

Contact met de Egmonden | 1973 | | pagina 1