Haasnoot Mevr. Amerika 's morgens blij, 's middags kritisch Burgemeester Bakker in zijn Nieuwjaarsrede in de Gemeente Egmond-Binnen„inspraak is goed Twee brieven vol verontrusting INGEZONDEN Te koop Egmond aan Zee hoekwoning De laatste opruimingsdagen met grote kortingen Egmondiashirts met kraag Panty's en maillots Kniekousen in alle hippe kleuren Dames- en Heren-molières De gemeenteraad van Egmond- Binnen had voor de laatste vergade ring een hele dag uitgetrokken, 's Morgens werden lopende zaken af gehandeld, 's middags werd de be groting aan een nadere bespreking onderworpen. Mevrouw Amerika toonde zich ver heugd, dat er per 1 augustus een openbare kleuterschool gaat komen, diie gevestigd zal worden im de open bare school aan de Slotweg. Zij wen ste haar erkentelijkheid uit te spre ken aam het adres van de ouders, die het initiatief namen. De voorzitten- vond, dat het initia tief aam het Colllege lag. De heer Rem wil het overblijvende lokaal be stemmen als peuterzaal. Wethouder Ykel zei, dat dlit punt de grootste belangsteHing heeft en dat er met de "beStuurderen der peuteren" -cm- tacten bestaam. Deze zaak is echter niet bij de we/t geregeld. KRITIEK Mevrouw Amerika ging bij de be handeling van de begroting in op de toekomst, mede in het licht van de komende verkiezingen. Ten eerste vimdit zij dat de voorlichting aam de inwoners veel te weinig is. Uit een advertentie in "ons eigen veelgepre zen Contadtje" (dank u, red.), had zij gelezen, dat de overige leden tot één en dezelfde kiesvereniging "Eg- monds Belang" behoorden. Er werd im opgesomd wat er zoal tot stand was gekomen en wat er nog ging gebeuren. Zij vond de in houd op tweeërlei wijze bedriegelfjk en storend voor de goede samenwer king. In de advertentie staat, dat alle politieke groeperingen door "Eg- momds Belang" im de raad zijn ver tegenwoordigd, zij stelde dat slechts één politieke groepering, ni. de PvdA is vertegenwoordigd en claimde het eigen aandeel en dat van anderen van de PvdA in deze en de vorige raad, ook vam de periode, toen wet houder Ykel nog optrad als verte genwoordiger vam de PvdA. Overigens wilde zij niet uitsluiten, dat de andere raadsleden bij andere verkiezingen niet eens op een lande lijk vertegenwoordigde partij hebben gestemd, maar zoals het in de ad vertentie stond, vond zij "kiezers bedrog". Zij had ook niet het gevoel dat buiten de zaal de mening had postgevat, dat zij voor spek en bonen had meegedaan. Zij betreurde dat er van de kant van het gemeentebestuur zo "irrite rend weinig" aan goede voorlichting voor de burgers is gedaan. Er zijm toezeggingen, dat het bommen de kortste keren zou veranderen. Zij gaf het college in overweging omi te ko men met een voorstel tot instelling van een commissie, dlie zich met het probleem vam de voorlichting en de mee- en inspraak van de burgerij op korte termijn gaat bezighouden. Zij sprak haar waardering uit over de voortvarende woningbouw, terwijl zij pleitte voor woningen voor niet complete gezinnen. Zoals gebruikelijk in een nieuw jaarsrede werden er enkele getallen bekend gemaakt. Het aantal inwoners was per SI december 1973: 5286, een toename van 411 personen. Het aan tal geboorten was 89, een afname van 16. De bouwplannen Slot I en n laten hier duidelijk hun invloed gel den. Er kwamen 114 woningen ge reed en er staan nog 70 woningzoe kenden ingeschreven plus 19 voor 'n speciale woning. INSPRAAK Het woord inspraak begint in de nieuwjaarsrede steeds meer veld te Winnen. Burgemeester Bakker zegt daarover het volgende: „Jammer ge noeg komt het de laatste tijd nog al eens voor dait met inspraak wordt bedoeld het op de stoel van de be stuurder gaan zitten, zonder enige verantwoordelijkheid en soms ook zonder inzicht". Hij vervolgt: „Inspraak is goed waar het gaat om enerzijds het ge ven van voorlichting en aan de an dere kamt het meedenken over de verschillende problemen die de ge meenschap raken". En verder: dat iedereen over alle zaken elke dag mag meebeslissen is idioterie". Binnenkort, wordt aan de raad een voorstel gedaan voor de verwerving van de gromden voor de Noordelijke Lob. Inmiddels wondt geweikt aan een gemeenschappelijke regeling met de gemeente Bgtmond aan Zee. Bur gemeester Bakker dankte de wet houders en de raadslieden voor het werk im het belamg van de gemeen schap. „U hebt het gedaan ondanks ongerechtvaardige kritiek, men denkt zo licht dat de bestuurscolleges op permachtig zijm, inpLaats van gekluis terd in het keurslijf vam wetten en verordeningen". Op het moment dat wy dit schre ven - maandagmiddag 28 januari - konden wy nog geen zinnig woord zeggen over de bijeenkomst van de twee gemeenteraden, die 's avonds om 8 uur in het dorpshuis te Eg- mond aan de Hoef ging plaats vin den, waar nadere informatie werd gegeven omtrent de vorderingen in de ontwikkeling met betrekking tot de Noordelyke Lob. Hierover zult u elders in dit blad meer aantreffen. Alleen de pers was hiervoor uitgeno digd. Maar voor oms liggen twee brieven, een van het "Contact Natuurbesche r- mlinig Noord-Holland'en een van de "Werkgroep Oud Egmond". beide brieven wordt veromt ruSbiru^Bjtge- sproken over de gang vam zaken omtrent de NoordHoh. Im beide brie ven vraagt men ziich af of de bebouw ing vam de duimen ten Noorden van Egmonld aan Zee raadzaam is i.v.m. de aantasting van de natumj^f het nodig is voor de ontwikkelii^Man de recreatie en of de betoouwini^Ten op lossing betekent voor de wcxntimigtoe- hoeflte. De "Werkgroep Oud Egmond" vindt, dat eerSt gedegen Studie ge maakt moet worden vam de mogelijk heden die er liggen bómmen de be bouwde kom op de "open plekken", zulks ook volgens een rapport over herziening vam het saneringsplan vam de "Commissie Verschuur", dat ter bestudering aan de raadsleden is aangeboden. In de brief Staat ook, dat het saneringsplan, daterend vam 1961 onder aandrang vam de Provin cie en de bevolking moet worden her zien, daar plannen die meer dam 10 jaar oud zijp, automatisch als verou derd beschouwd dienen te worden. De brief van "Contact Natuurbe scherming" is scherper. Hierin spreekt men van de geheimzinnig heid en volstrekt onvoldoende infor matie, "wellicht om belanghebbenden in een later stadium voor voldongen feiten te stellen", aldius dit schrij ven. "Natuurbescherming" vindt dat het met de inspraak maar treurig gesteld is en betwijfelt of het nodig is, dat het duingebied voor de wo ningbehoefte bebouwd moet worden, daar er volgens haar elders voldoen de mogelijkheden zijm. Wij hebben slechts geciteerd. HUIS TER DUIN Vrijdag jJl. is er een hoorzitting geweest van Gedeputeerde Staten over de bezwaren, die de „heren" Sdhalekamp, Sonmtag en Medük heb ben ingediend tegen het plan "Huis ter Duin". Ik hoop van harte, dat Gedeputeerde Staten deze bezwaren van de tafel veegt, zodat er eindelijk gelbouwd kan worden. Maar all zou dit het geval zijn, dan hebben deze heren toch wel enige „successen" ge boekt. De te bouwen woningen zullen door de stijging vam het rentepercentage en de normale kostenstijgingen zo duur worden, dat de Egmonders, ver geleken bij vorig jaar heel wat zwaar der komen te zitten of zelfs niet meer tot de aankoop van een huis kunnen overgaan. En ik ben er van overtuigd, dat in heel wat jonge ge zinnen de hoop op een betere huis vestiging door hun de grond in ge boord is, want dit project is opgezet om de noodzakelijke doorstroming te bevorderen en zo ook anderen een kans te geven op een betaalbare wo ning. Dus de schade, die de heren aam- gericht hebben, blijft niet beperkt tot de twintig of één-en-twïinitig gezinnen, die een huis zouden kopen, maar reikt veel verder. Zij hebben ook bewezen, dat het mogelijk is om vele anderen grote schade te berokkenen, zonder dat zij hiervoor ook maar een cent schadevergoeding moeten te betalen, want zij maken gewoon gebruik van de logheid van het ambtelijk appa raat. Wettelijk gezien zijn zij volkomen gedekt, maar sociaal gezien ben ik van mening dat hun optreden onaan vaardbaar is en dat zij terecht als „rotte" plek in de Egmomdse samen leving beschouwd kunnen worden. Hoogachtend, Th. J. Dekker Bisenhowerstraat 68, Egmond a. Zee Den Uyl is in den olie Voor garage Zagwyn staat een car navals-benzinepomp. Als je daar gaat tanken, komt een arabier de best denkbare service verlenen en zo gauw hy de slang van de pomp neemt, zwelt ergens uit het binnenste de melodieuze stem van boer Koekoek aan, die tydens het tanken zegt: "En Joop krygt voor zijn broek, koekoek, Den Uyl moet in den hoek". goed onderhouden m. gem. zomerhuis Aanv. april 1974 Koopsom f 128.000, Tel. 1920 p OLOF HUIBERTS NAAR "HEEGEMUNDE" Tot op 80-jaiüge leeftijd heeft Olof Hulilberbs zijm hamd opgehouden, maar nu hoeft diait niet meer. Hij is bin nen in „Heegemunde" dam wel te verstaan. Laten we dlit even nader verklaren. Gedurende 3ö jaren heeft Olof Buiberts zich verdienstelijk ge maakt voor zijm parochiekerk aan de Wiilihelimiinastraat te Egimomd a. Zee. Hij zorgde er voor, dat elke week weer het plaatsengeld binnenkwam en daarvoor hield hij steeds zijm hamd op, om de onontbeerlijke kwartjes en dubbeltjes te innen. Hij was altijd op Olof Huiberts temidden van familie en kerkbestuur. zijm poSt en deed dit werk tijdens verschillende kerkdiensten op een dag. Dat het kerkbestuur hem daar voor zeer dankbaar is, kwam tijdens een dienst zondag j.1. tot uiting, toen hij in het bijizijm van veie parochianen door pastoor Stotk werd toegespro ken. Op de foto ziet u de heer Huiberts temidden van het kerkbestuur, nadat hem in de pastorie ook een stoffelijke blijk van waardering was aangebo den. DANKBETUIGING Voor uw hartelijk medele ven, ondervonden na het heengaan vam onze dierbare broer, zwager en oom Aris Buis betuigen wij u onze oprechte dank. Familie Buis Bgtmond aan Zee, jan. 1974 Voorstraat 67 INDUSTRIEBOND N K.V. 25 JAAR Op vrijdag 1 februari viert de in dustriebond N.K.V., voorheen geheten metaalbewerkersbond "St. Eloy", «ir 25-jarig bestaan .Enkele jaren eden werd een federatie gevormd met o.a. de textielbond, mynwerkers-, chemisch- en fabriekspersoneeL Het huidige aantal leden van de afdeling Egmond is pl.m. 105. Bij gelegenheid van dlit jubileum zat op zaterdag 1 februari een feest avond worden gegeven in café ,,'t Haasje" te Egmomd-Binmen. Tijdens deze avond zullen 12 leden worden gehuldigd wegens hun 25-jarig lid maatschap. Aanvang vam de avomd om 8 uur. DE HANSWIJKERTJES SPELEN NIEUWE OPERETTE "Zaterdagavond 16 februari a.s. vindt in het Dorpshuis van Egmond aan de Hoef de première plaats van een nieuwe kinderoperette. "De pruik van de koning" is de titel van dit romantische zangspel dat De Hans- wijkertjes de afgelopen maanden heb ben ingestudeerd. Na het succes van de jeugdmusdeal "Het koffertje van Vam Dalen", dat helemaal op deze tijd is afgestemd, leek het erg aantrekkelijk weer eens een echte operette in sprookjessfeer ulit te voeren. Veel werk is gemaakt vam kostuums en attributen, zodat jong en oud 2lich een avond kan ver maken met deze operette. Op zondagavond 17 februari, de avond na de première dus, wordt nog een uitvoering gegeven om iedereen de voorstelling te kunnen laten zien. Ook deze keer is de begeleiding im handen van de heer W. Noteboom, terwijl de heer Aelbers dö algehele muzikale leiding heeft. De toegangs prijs voor volwassenen is 3,en voor kinderen 2,Kaarten o.a. verkrijgbaar aan het dorpshuis. DIENSTEN WIJKVERPLEEGSTERS 2 en 3 februari: zr. De Klerk, He renweg 45a, Egmond-Binnen, télef. 1444. Aanvragen gezinsverzorging bejaar. denhulp: maandag tot en met vrijdag 's morgens van 8.80 9.30 uur: mevr. J. Kuiper-Hooymans, Egmon. derstraatweg 68, teL 1537, Egmond aan de Hoef. Ambulance: telefoon 2222. zoals van f 12,95 - f 13,95 VOOR f 9,00 normaal en fantasie van f 5,95 - f 6,95 VOOR f 1,00 normaal f 4,95 - f 5,25 BIJ ONS f 3,50 in suède en leer f 25,00 - f27,50 - f 32,50 PROFITEER NU I SCHOENHANDEL EGMOND AAN ZEE

Contact met de Egmonden | 1974 | | pagina 2