met de egmonden Rabobank RabobankS Renault SCHOUTEN ZN. Taxi Zwart Telefoon 2222 Taxi tel. 1900 Kort Nieuws voor al uw bankzaken \de egmonden contact ^3 FEBRUARI 1974 NUMMER 1128 Uitgave Drukkerij Belleman B.V. Egmonderstraatweg 5 Telefoon 02206 - 1201 Egmond a. d. Hoef Burg. Eymaplein 2a Egmond aan Zee Telefoon 02206 - 1789 Adverter tietarief Losse plaatsingen: 22 ct. per m.m. Bij contract belangrijke reduktie GARAGE John Zagwijn Egmond aan Zee, tel. 1900 Pr. Hendrikstraat 8-10 De Waard-Kuiper zal de cursus leiden. De lessen zij voor gevor derden en beginners. Lesgeld totaal f 7,50 voor leden en voor niet-leden 12,Opgeven t.m. vrijdag 15 februari bij 'de heer G. Stam, Wil- helminastraat 18, tel. 2330; BLOEMSIERKT7NST Heiloo, Stationsweg 111, telefoon 02200-31340 Voor het fijnere bloem werk en een kas vol exotische planten DAT de muziekvereniging "Eensge zindheid" zoals wij al eerder ver meldden, op zat en-dag 16 februari zijn jaarlijkse donateursconcert houdt in zaal Swaiit te Egmond- Binnen. Dit populaire concert, dat onder de titel: "The Sound of Mu. ■sic" gebracht iwordt, zal zeker de nodige belangstelling trekken. Het fanfare-orkest speelt o.Lv. Frans Alleman; het je ugd-aspi r antenor- lcest speelt o.l.v. Nico Duinmeijer; de drumband o.'Lv. Cor Verhoogt en het Ritmisch Blaasorkest, dat gespecialiseerd is in modern-popu lair en carnavalsmuziek treedt op o.l.v. P. Gaarthuis. Het Duo Kruis wijk tenslotte zal zorgen voor nog meer carnavalsstemming; DAT het dorpshuis te Egmond aan de Hoef tijdens het weekend in het teken staat van de "Pruik van de Koning", welke musical gebracht wordt door de "Hanswijkertjes", 'n melodieuze en tevens enthousiaste 'groep jonge talenten o.l.v. de heer A. Aelbfys. Dit romantische zang spel za' I zaterdag 16 en zondag 17 februari gestalte krijgen, wan neer 's avonds om 8 uur het doek wordt opgetrokken en de muziek van dit boeiende kinderspel zal weerklinken door de ruimte van de grote zaai. Vorige week beschreven iwij het nu nog eens want de imedewe... enden verdienen alle be langstelling; DAT de LTB op vrijdag 15 februari a.s. haar oogstdankdag viert, 's Avonds om 7.15 uur is er een avondmis in de parochiekerk van Egmond aan de HoeT. Na deze dienst volgt een gezellig samenzijn lin het "Rode Hert". Men verwacht voor deze viering een grote op komst, zowel van genodigden als van de 'leden; DAT donderdag 28 februari een film avond zal worden gegeven in zaal Swart te Egmond-Binmen, aanvang 8 uur. De toegang is gratis voor alle inwoners van de drie Egmon den. Onderwerp: Lourdes. De avond lis georganiseerd 'door de Bejaarden- bond, het Vrouwengilde en "Heil der Zieken"; DAT "Lamoraal van Egmont" op za terdag 23 februari een groot car navalsfeest organiseert, 's Middags zal zich een wonderlijke optocht door de Hoef bewegen, waaraan verschillende andere verenigingen meewerken terwijl het coips zelf vermomd voorop gaat. Het is al leen nog aan de muziek te herken nen. Een jury zal beoordelen, wie daarbij het beste uit de bus komt en prins Hein 1 .reikt de prijzen uit. 's Avonds volgt er een groot car navalsbal voor iedereen. Kaarten zijn in voorverkoop verkrijgbaar bij André Belleman; DAT op veler verzoek weer 'n avond stij.Ldansen zal worden gehouden dn "Het Rode Hert" te Egmond aan de Hoef en wel op zaterdag 16 fe bruari met medewerking van het "Metro Kwartet", aanvang 21.00 uur. De heer Sterk wil hiermee de oudere nog jongere garde ook aan zijn trekken laten komen, waarmee hij ook de vorige keer veel succes had. Zijn carnavalsprogramma lliegt er ook niet om, lees o.a. de adver tentie waarin hij bekendmaakt, dat zondag 24 februari "The Cats" ko men, maandag 25 februari prins Carnaval met zijn raad van elf, "De Groene Kakatoe", de bóeren- kapel "De Kinkelleuters" en dins dag 26 februari 's morgens om 10 uur de "eerste dreun" met "Ger en Rob", om 12 uur "Jackpot" en 's avonds "Dizzyman's Band"; DAT de leden van de WV Egmond aan Zee een dezer dagen een cir culaire in de bus krijgen, die han delt over de busreizen. Pasen is niet eens zo gek ver meer, het valt een week eerder dan vorig jaar en er komen reeds verschillende aan vragen van reisbureaus binnen. De VVV moet spoedig weten, hoeveel bedden zij kan veikopen. Stuurt u 'het betreffende formulier daarom snel in. KREEG DE ZAK Niet iedereen die "de zak" kreeg zal daardoor met dankbaarheid ver vuld zijn, *Max Tailleur wel. Hoe meer zakken hij te verwerken kreeg, hoe beter. Zijn kledingakbie in de Egmon den was zo goed, dat drie mensen, ,die om welke reden dan ook nagenoeg niet in de gelegenheid waren om eens een uitje te maken, in het gemeente- in Egmond gebeurd, vandaal- dat hij in staat was, drie mensen op vakan tie te laten gaan. 'Hij toonde zich bij zonder gelukkig met het feit, dat iburgemeester Bakker geen ketting om had, "ik loop tenslotte ook niet met naald en draad". Hij hoopte, dat de aanwezige pers het beter had dan hij, want zijn uitgave "Beter met Max" moest wegens 'geen geld meer' ophouden Ite bestaan. den. De gelukkigen waren mevrouw Tervoort-Kemperman te Egmond aan de Hoef, mevrouw Kool—Zentveld te Bgmond-Bmnen en de heer W. Wijker te Egmond aan Zee, die sinds enkele weken in "Heegemunde" verblijft. Max Tailleur zei, dat hij slechts tussenpersoon was 'bij de reisuitrei- king. Hij stelde zichzelf de vraag: "Hoe kan je anderen helpen?" Ant- REISBUREAU "NOORDZEE" Voorstraat, Egmond aan Zee, tel, 2122 sulfaat van vorige week zijn vooraf gegaan, hebben twintig weken ge duurd. De geslaagden zijn: Jan Apel doorn, Wim Apeldoorn, Leo van der Molen, Jan de Groot, Bertus Tromp en Cor Tervoort. Veel dank Wil de heer Druiven overbrengen aan de dlrekties van de gebouwen, waarin het korps heeft kunnen oefenen, o.a. in het "Rode Hert", 'it "LiobaJklooster", de jeugd herberg "Klein Rinnegom", het ge meentehuis en huize "St. Jozef", in welk gebouw iwij onder in de kelders bijgaande foto maakten. 'Hierop ziet u twee mannen zich blindelings voortbewegen, alles dn zich opnemend wat zij voelen waarbij het er op aan komt, dat zij zich dn omgekeerde volgorde alles wéten te herinneren, wanneer zij op de terug weg gaan uit een brandend gebouw, waarin zij geen hand voor ogen kun nen zien, omdat er een verstikkende r, WIJ VERNEMEN DAT de siertuinenvereniging op de maandagen 18 en 25 februari en 1 maart weer een ibloemschikcursus organiseert tal het dorpshuis te Eg mond aan de Hoef. De heer Stiens- ma mét assistentie van mevrouw rook hangt. Op deze wijze kan een brandhaard worden opgespoord, slachtoffers worden gered, terwijl zij zelf moeten zorgen weer behouden buiten te komen. Nooit mag één man alleen naar binnen, zij zijn altijd met z'n tweeën, om 'in moeilijke omstandigheden el kaar te kunnen helpen. Met handen en voeten wordt alles afgetast, ook om slachtoffers op te sporen maar ook om een misstap te voorkomen, die fataal kan zijn. Het examen weid door de brand- weerinspektie Haarlem afgenomen in het ziekenhuis "Duin en Bos" te Bakkum, volkomen onbekend terrein voor het korps van Egmond-Binnen. Maar de resultaten waren bijzonider goed. Hat korps specialiseert zich er op, om in grote gebouwen waarin dus meestal veel mensen kunnen zijn, de weg te kennen. Bij voorkomende brand kan dat van vitaal belang zijn. PHIL WIJKER 25 JAAR BIJ GEMEENTEWERKEN Het is een 'goede traditie bij Ge meentewerken om mensen die zich altijd hebben 'ingezet voor het werk waarvoor izij gepiaattSt zijn, te waar deren en vooral ais zij 25 jaar bij dezelfde baas weiken. Dat was vorige week het geval, toen Phxl Wijker, een van de 'drie musketiers" dn Gemeen teweiken, dit jubileum vierde. In "De Vergulde Valk" was een gezellige bijeenkomst belegd', waarbij aiile collega's, ook van. het gemeente huis als ook burgemeester en wet houders aanwezig waren. De heer Wijker kreeg verschillende lovende woorden te aanhoren, van burge meester Bakker, de heer Blokker en de heer Van de Berg van de perso neelsvereniging. Deze wiiSt te vertel len), dat de heer Wijker in üe ver eniging met zijn ©2 jaren ook een trouwe zwemmer was, waarmee hij zijn conditie op peil houdt. De jubilaris is voorman en houdt zich over het algemeen met Straat werk bezig, waarbij men hem door zijn jarenlange ervaring niets meer heeft te vertellen. Hij mocht verschik lende presentjes dn ontvangst nemen waaronder de traditionele enveloppe, terwijl zijn vrouw een 'boeket 'bloemen kreeg aangeboden. BRANDWEERKORPS BESCHIKT NU OVER 12 PERSLUCHTDRAGERS Sinds het examen, dat vorige week van 6 brandweerlieden van de brand weer van Egmond-Binnen en Egmond aan de Hoef werd afgenomen, be schikt het korps van deze gemeente over 12 mensen, die deze speciale apparatuur kunnen bedienen. De com mandant van het korps, de heer Ant. Druiven is hier met recht trots op, daar hy er naar streeft, dat z\jn mannen, hoewel in verschillende on derdelen gespecialiseerd, met alle on derdelen om kunnen gaan. Vooral op het onderdeel perslucht of adembesctaermtaig kaai dat in som mige momenten van vitaal belang zijn. De oefeningen, die aam het re-

Contact met de Egmonden | 1974 | | pagina 1