139 53 46S 56 98 189 J.BIJL Fietsen voor uw leven GAARTHUIS supermarkt Rabobank RabobankS nappa, confectie, suéde De Partij van de Arbeid lijst 1 voor a! uw bankzaken de egmonden Kort Nieuws 2 echle Raak sinas Alleen bij ons Kuipje Remia Halvarine Alleen bij ons Koffer Wiitte Reus 5,25 Flacon Glorix Bleekwater 75 Enkhuizer mergpijp 1,38 1 zak vof junior Mars 2,15 Speciaal voor 't weekend: heel kg. exportkwaliteit TOMATEN ^Egmond-Binnen, Abdijlaan 20. Voor al uw Peperstraat 26, Egmond-Binnen na 18.00 u. Zaak in IJmuiden: Kennemerlaan 39 Tel. 02550-10093 Ter kennismaking I Bij aankoop van een pontalon of jas: een leuke attentie CADEAU afdeling Egmond aan Zee roept alle socialistisch denkenden op, om woensdag 29 mei a.s. hun stem te komen uitbrengen op om zodoende een halt toe te roepen aan de reactionaire krachten in onze gemeente. Partij van de Arbeid Afdeling Egmond aan Zee EGMONDIA 35 JAAR Terwijl u op de voorpagina hebt kunnen lezen, hoe Egmondia zyn 35-jarig bestaan vierde, laten we hier nog even zien hoe voorzitter Arie Visser de eerste prys uitreikte aan de aanvoerder van de "Mosse len", Ees Groot. Het was het slot van een jubileumviering dat een apart onderonsje werd, maar wel zo gezellig verliep. Na afloop ging ie dereen de kantine in, om alles nog eens door te nemen en dat was nou jammer voor drumband 'Van Speyk', die ondertussen de stemming buiten trachtte te verhogen, maar daar had niemand aandacht voor. KERKBESTUUR NAM AFSCHEID VAN JAN VAN DER VEER Na ongeveer 12V* jaar zyn beste krachten te hebben gegeven aan het welzijn van de r.k. parochie van Eg mond aan Zee, nam Jan van der Veer afscheid van het kerkbestuur, waarin hy als notulist de geschied schrijving van het wel en wee ver zorgde. In die periode heeft hij verschil lende Dastoors meegemaakt, o.a. pas toor Woudenberg, pastoor Van Zwie- ten en nu pastoor Stolk. Ook was hij bijna 25 jaar koorzanger. In aanwezigheid van zijn echtge note en het voltallig kerkbestuur werd hij door pastoor Stolk toege sproken, waarbij spreker de ver diensten van het scheidende kerk bestuurslid belichtte. Als dank voor zijn werk mocht hij de paaskaars 1973 in ontvangst nemen, die de fa milie Van der Veer kan plaatsen in haar woning aan de Hoornse Kade te Alkmaar op een prachtige smeed ijzeren kandelaar, die het cadeau completeerde. Tien meisjesstudenten, waaronder Anneke Ykel uit Egmond aan de Hoef en haar vriendinnen Harriët Smeets, Marianne Nubé, Akke de Boer, Erica Jansen, Annette Hogen Esch, Diana Puys. Athinka Lokkema, Agnes Klinkenberg en Marijke Roe- tering, allen van de universiteit van Groningen, hebben het plan opgevat om een deel van hun vakantie in te zetten voor het binnenkort te openen kinder-nierdialyse-centrum te Rot terdam. Zij vinden zichzelf in een enorm bevoorrechte positie verkeren, om het luttele feit dat zij kunnen gaan en staan waar zij willen, omdat zij gezond zijn, in tegenstelling tot vele anderen, waaronder zieke kinderen, die door een nieraandoening om de twee of drie dagen opgenomen moe ten worden in een dialyse-centrum. Daar wordt hun bloed weer gezui verd, een funktie die normaal door de nieren wordt verricht. Gebeurt die kunstmatige zuivering niet, dan gaan zij dood, onherroepelijk. Deze kleine kinderen vragen een enorme zorg, niet alleen medisch maar speciaal ook psychisch. Er is veel geld nodig om de opvang zo te begeleiden, dat de kinderen zich thuisvoelen, zodat er geen nieuwe kwaal ontstaat door de behandeling van die, waarvoor zij moeten worden opgenomen. Om dat werk goed te kunnen doen, is er geld nodig, veel geld. Er is ook veel nodig om de be nodigde apparatuur te kunnen finan cieren. De meisjesstudenten hebben dat op zich in laten werken en zij besloten om er tijdens hun vakantie iets aan te gaan doen. Onder het motto "Fietsen wij, leven zij, geeft u" gaan zij in de tweede en derde week van juli een tandemtocht door Nederland maken, een afstand van ongeveer 710 kilometer. Zij hebben door mid del van een circulaire hiervan ken nis gegeven aan het Nederlandse be drijfsleven, dat prachtig reageert. Velen geven o.a. een cent per ge reden kilometer, Coca Cola geeft 1,p. km, Stella Artois o.a. 10,- per km. De tandems worden gele verd door de fa. Vullings in Amster dam. Normaal doen zij 15,huur per dag, zij kosten nu 4,50. In de plaatsen die worden aange daan, worden akties gehouden, waar van de baten door de meisjes in ont vangst worden genomen. Op de 21e juli komen de meisjes uitzakken in Egmond aan de Hoef, waar zij ook een bedrag in ontvangst hopen te nemen van de aktie, die mevrouw Ykel van de Prinses Beatrixlaan nr. 19 inmiddels is begonnen, door le zingen te geven voor de kinderen op de scholen. Zij is enthousiast over de mede werking, die zij van alle kanten ont vangt. De aktie op de scholen draait onder het motto: "Kinderen geven kinderen leven". Ook verschillende zaken zijn enthousiast, hier worden bussen geplaatst die herkenbaar zijn aan het kaartje met de tekst: "Help een kindernierpatiënt met uw gul den, riks of cent". Wanneer u deze aktie steunt, helpt u het leed van een aantal kinderen verzachten. De tien meisjesstudenten hopen dat hun initiatief bij velen aanslaat, niet om hunzelf maar om de honderden nierpatiëntjes, wier lot zij zich hebben aangetrokken. Wanneer u meer wilt weten, bel dan telefoon 1460 en u krijgt alle in lichtingen. Binnenkort zal aan deze aktie waarschijnlijk via de tv en op de radio in het KRO-programma "Tussen twaalf en twee" aandacht worden besteed. Ook wordt er vol gende maand in het damesweekblad Libelle een artikel aan gewijd. WIJ VERNEMEN: DAT in het kader van de 'hulpdienst natuurvogels' leuke zelfklevende stickers verkrijgbaar zijn bij de heer E. Mol, Voorstraat 29 te Eg mond aan Zee. De stickers zijn in blauw en zwart uitgevoerd. Voor nog geen dubbeltje per sticker kan men een vel kopen waarop er 26 voorkomen, die als sluitzegel of versiering kunnen worden gebruikt en u dient er een goed doel mee; DAT de opbrengst van de Astmakol- lekte te Egmond-Binnen 445,77 bedroeg. Aan alle gevers en mede werkers hartelijk dank voor dit mooie resultaat; DAT Sjaak de Waard en Alex Ka reis tijdens het uitproberen van 'n truck van het reddingsstation Eg mond aan Zee langs de Hoeverweg een auto in het water zagen rij den. Onmiddellijk wist het twee tal in te grijpen en het lukte, om de chauffeur, die waarschijnlijk even te diep in het glaasje had gekeken, uit zijn benarde positie te bevrijden. Het redden van dren kelingen concentreert zich steeds op de zee maar het blijkt nu, dat het achter de duinenrij ook best lukt; DAT de woningbouwvereniging "Eg mond aan Zee" op woensdag 22 mei bijeenkomt in restaurant De Klok. Op deze vergadering zal o.a. gesproken worden over de bouw plannen aan de Sportlaan en zal er een toelichting gegeven worden aangaande bouw van 34 woningen op het voormalig terrein Waaigat; DAT er a.s. zondag 26 mei in de Ned. Herv. kerk te Egmond aan Zee om 10.00 uur v.m. een dienst zal worden gehouden m.m.v. de zondagsschool „Voor ieder kind" en een jongerenkoor uit Zaandam o.l.v. de heer W. L. Dorenbos (pia no). In deze dienst zal Ds B. Mar- tèl voorgaan; DAT in Egmond-Binnen een tennis vereniging zal worden opgericht, naar aanleiding waarvan ter na dere informatie en voor opgave binnenkort een aanmeldingsformu lier in de bus kan worden ver wacht. Inlichtingen: Kuulman, Fa zantenlaan 1; DAT de EHBO-kursus, welke plaats vond te Egmond-Binnen en geleid werd door dokter Versteegh, weer vakbekwame mensen heeft afge leverd. De volgende 19 geslaagden mochten uit handen van burge meester Bakker de diploma's in ontvangst nemen: de dames E. Apeldoorn, N. Levering, A. Swart, C. Poelsma, A. M. Liefting - de Graaf, A. v. Balen - Dekker, R. Sentveld - Valkering, E. Liefting - Valkering; J. v. Balen, L. Baltus, R. Apeldoorn-Apeldoorn, J. Walta- Apeldoorn, J. M. de Groot - de Waard; de heren J. Koning, T. Ko ning, J. M. Schulze, R. de Groot, J. P. van Staalduinen, D. A. v. Os, J. Eeltink, T. Tervoort, W. J. Apel doorn en P. vd. Molen. WEEKENDDIENST WIJKVERPLEEGSTERS 25 en 26 mei: zr. Canisia, Hogeweg 65, Limmen, tel. 02205-1224. HOOG WATER Woensdag 22 3.58—16.25 Donderdag 23 4.41—17.10 Vrijdag 24 5.26—17.53 (springtij) Zaterdag 25 6.09—18.38 Zondag 26 6.58—19.29 Maandag 27 7.52—20.23 Dinsdag 28 8.52—21.27 Woensdag 29 9.59—22.38 Donderdag 30 10.59—23.48 (doodtij)

Contact met de Egmonden | 1974 | | pagina 2