INGEZONDEN Br i *""j^^ »;<*»«SSSisSS EQMOND EERT ZIJN DODEN Wanneer je op een telefoontje van Jan Hendriks, de man van Gemeen tewerken Egmond a. Zee, even naar het Vissersmonument aan het begin van het dorp gaat om te zien hoe zqn dienst haar best doet, om ook deze plaats een waardig aanzien te geven, dan voel je je op dat stille plekje koud en naar worden b|j het lezen van al die namen van jonge mensen, die op jeugdige leeftijd tij dens de uitoefening van hun vis- sersberoep het leven lieten. Warm wordt je, wanneer je daar wat plantjes in bloei ziet staan als teken dat men deze mensen niet is vergeten. Maar de verontwaardiging van Jan Hendriks en zijn mensen is daar eveneens tastbaar, want van ai de plantjes die daar met liefde zijn neergezet, is het grootste deel ver dwenen, spoorloos. Ze zijn er systematisch uitgehaald door iemand ,die zijn eigen tuintje er nu mee opsiert. Dat blijkt uit al les, want er is geen blaadje van te rug te vinden. "Als ik hem tegen kom, breek ik hem persoonlijk zijn poten", zegt Jan Hendriks. Het is een puur menselijke reaktie, die wij woordelijk overnemen. Hij zal dat niet doen, maar het is wellicht de krachtigste manier van uitdrukking geven aan een afkeurenswaardige vandalisme, dat helaas nog maai» al te vaak de kop opsteekt. In het kader van het 150-jarig ju bileum van de KNZHRM is in de SRV-zuivelzaak van Joop Lemmink aan de Noorderstraat te Egmond a. Zee een etalage ingericht, waarin al lerlei artikelen liggen tentoongesteld die men in deze zaak kan betrekken, o.a. posters, asbakken, tafelvlaggen, wimpels, stickers, T-shirts, kaartjes van de Ned. kust, schildjes, foto briefkaarten, archieffoto's, bouwpla ten, grammofoonplaten, enz. Vanaf heden kan men al deze ar tikelen bekomen in de zaak van Joop Lemmink, die zijn etalageruim te gratis beschikbaar stelde. Het is de moeite waard om daar eens een kijkje te gaan nemen, terwijl de ar tikelen, die daar te koop worden aangeboden,altijd een waardevolle herinnering blijven aan het 150-jarig jubileum van de KNZHRM, in welks annalen over het reddingsstation Eg mond aan Zee roemruchte passages staan geschreven. JAARLIJKSE KOLLEKTE RODE KRUIS van maandag 27 mei t.m. zaterdag 8 juni U kent het Rode Kruis. U weet, wat het Rode Kruis onge veer doet. U geeft jaar in, jaar uit. U denkt: "Waar blijft al dat geld?" Wel: Dit doet het Rode Kruis alle maal, jaar in jaar uit: 1) internationale hulpverlening bij natuurrampen en konflikten; 2) hulp verlening bij rampen in het binnen land: 3) hulpverlening langs de auto wegen door middel van: a) hulppos ten langs de wegen; b) ambulances langs de autosnelwegen; 4) vakan tieweken voor chronisch zieken en gehandikapten in de 2 Rode Kruis- vakantiehuizen en op het Rode Kruis Hospitaalschip "J. Henri Dunan't"; 5) lektuurvoorziening ten bate van: a) aan huis gebonden zieken, gehan dikapten en bejaarden; b) zieken, gehandikapten en bejaarden in in richtingen; 6) welfare en bezigheids therapie, welke taken beogen door middel van een vrijwillige bezigheid gedachten van de patiënt te rich- flii op andere dan die van zijn/haar nandikap of ziekte; 7) bloedtrans fusiedienst; 8) trombosedienst; 9) ra dio medische dienst; 10) ontwikke lingshulp aan Rode Kruis-organisa- ties in het buitenland. ^^Deze en nog veel meer werkzaam heden moet het Rode Kruie kunnen ^Wijven doen! Het is 'n werk dat geen einde neemt! Daarom blijft uw bij drage nodig, jaar in jaar uit! Geef daarom ook dit jaar GUL tijdens de huis-aan-huiskollekte door uw bij drage te stoppen in de thuisbezorgde envelopjes, die bij U weer worden opgehaald in de week van 3 tot en met 8 juni a.s. HELP RODE KRUIS HELPEN GEEF GEEF GUL Namens de afdeling Egmond aan Zee van het Nederland- sche Roode Kruis, de voorziter: pastoor C. P. van den Berg. PLAN HUIS TER DUIN GOEDGEKEURD Het plan Huis ter Duin 'te Egmond aan Zee, dat door de omwonenden fel is bestreden, is door Gedeputeer de Staten goedgekeurd, terwijl de ingediende bezwaren niet ontvanke lijk werd verklaard. Dit werd ons telefonisch meegedeeld vanuit het Provinciehuis te Haarlem. Deze beschikking houdt in, dat zij die al zo lang op de proef zijn ge steld alvorens zij daar mogen gaan bouwen, wellicht binnenkort hun droom werkelijkheid zien worden. Voor velen was de tijd die verliep tijdens de behandeling van de be zwaren een beproeving, temeer daar men zich er van bewust was, dat elke maand uitstel ook een prijsver hoging in kan houden, die voor som migen zo bewaarlijk zou worden, dat hun droom altijd een droom zou blij ven. Naar aanleiding van de uitspraak van GS hebben wij gevraagd aan een der protesterenden, de heer Sonntag hoe zijn reaktie was. Hij bleek van de uitspraak nog niet op de hoogte te zijn, maar hij vond het' eigenlijk nu wel genoeg, hij wilde zich er niet meer druk om maken. De heer Schalekamp vroeg ons uit welk politiek gekleurd standpunt wij hem die vraag stelde. Welnu, bij ons is geen enkele politieke kleur in het spel. Kleuren zeggen ons niets, men sen wel. En daarom zijn we blij van u vernomen te hebben, dat u in we zen helemaal niet tegen bebouwing was, alleen tegen de manier waarop. "Maar dat u altijd de schuld kreeg van het oponthoud, kwam omdat u altijd de spreekbuis was, terwijl de anderen zich achter u verscholen", zoals u zelf zegt. Dat is niet eerlijk. Het spijt ons, even persoonlijk te moeten worden, maar omdat ons be roep nu eenmaal met zich meebrengt dat wij vragen moeten stellen, zou het zoveel leuker zijn als wij een vriendelijk antwoord kregen. Maar gelukkig, er zijn in wezen geen bezwaren meer, een aantal mensen worden daar op Huis ter Duin hopenlijk gelukkig en wij ho pen uit de grond van ons hart dat u goede buren krijgt. G.A.B. In het 1 mei-nummer van het "Contact met de Egmonden" troffen wij een publikatie aan namens de rijkspolitie van Egmond aan Zee, waarin weer eens haarfijn uit de doeken werd gedaan wat in onze badplaats volgens de A.P.V. in het algemeen belang verboden is. Wij vragen ons echter aT, of de politie nu werkelijk zo naief is om te geloven dat de dwarsliggers onder de inwoners en bezoekers van onze gemeente nu wel de schrik om het hart zou slaan. Welnu, neemt u maar van ons aan, dat alles wel bij het oude zal blijven, d.w.z. het zal op het strand en omgeving b.v. wel een grote rotzooi blijven. Ook in het seizoen worden er da gelijks vele bonden bij de strandaf- gangen los^^ten, rennen naar be neden en IW'uilen strand, wind schermen, stoelen e.d. Berijders van paarden zeggen doodleuk dat de manegehouder gezegd heeft, dat ze tot 10 uur het strand op mogen, als of er verscl^Upestaat tussen 'n paar- dehoop die^Br of na 10 uur op het strand gede^neerd wordt De schuine hoofdstrandafgang is voor de voetganger even gevaarlijk als de E-10 rijksweg. Vóór de af gang staat het bekende „Voor alle rij verkeer gesloten"-bord, bovendien is er nog een slagboom, die op dagen met strandweer afgang en strand moet vrijwaren voor rijverkeer, al thans op bepaalde tijden, alhoewel hiermee de hand ook nog al eens wordt gelicht, dit echter terzijde. Brommers echter storen zich ner gens aan en gebruiken de afgang en het trottoir langs Lido gewoon als rijbaan. Vooral de schuine zijkanten van de afgang zijn in trek voor een soort steile wahdrace. Vorig jaar waren wij er getuigen van hoe een vrouw met een klein kind aan de hand op de afgang haast omver ge reden werd door een brommer, waar van de berijder haar toebeet: "Kun je niet uitkijken, wijf, sodemieter op!" Nu zal er geen zinnig mens ver langen dat er permanent een paar met machinepistolen gewapende a- genten in deze omgeving zouden pa trouilleren (het zou overigens wel fijn zijn!), maar dat er nu nooit eens een ogenblik beschikbaar is om te laten zien, dat de bovengenoemde A.P.V. nog niet helemaal een giller is, welnu, dat wil er bij ons niet in. Wanneer er af en toe eens een paar dwarsliggers gegrepen worden en dit centjes gaat kosten, gaat de lol er wel af, dit wordt spoedig be kend. Er heerst nu een mentaliteit van: „Rotzooi maar raak, ze kijken hier toch nergens naar!" Wij willen het woord nu weer ge ven aan de postkommandant, de op perwachtmeester der rijkspolitie, H. Bisschop. E. KONIJN, Zuiderstraat 31 VERANDERINGEN VERKEERSBEPALINGEN TE EGMOND AAN ZEE Gelet op de veranderingen in het verkeersbeleid in de gemeente Eg mond aan Zee, worden diverse ver- keers-situaties veranderd of aange past. Momenteel is men in de ge meente begonnen de verkeersborden inhoudende het "Wachtverbod" te verwijderen en daarvoor in de plaats "gele strepen" aan te brengen. Hier door wordt de gemeente "verlost" van ongeveer 250 verkeersborden. Ongetwijfeld zal het straatbeeld door deze veranderingen worden verfraaid en de parkeerverboden zul len dan beter herkenbaar zijn. De politie doet echter een beroep op uw medeverantwoordelijkheid, 'ten aan zien van het naleven van deze ver bodsbepaling. Het is namelijk bekend dat vele Duitse badgasten in Egmond aan Zee Vorige week bezocht bakker Ge- rard Bosman de "St. Jozefschool" te Egmond aan Zee, gewapend met een aantal bakkerij-materialen en deeg. Onder zijn leiding mochten de kin deren van het meegebrachte deeg figuren maken, die allen op een plaat werden gezet. Na afloop van deze kreatieve ar beid nam bakker Bosman het geheel mee naar zijn bakkerij, waar de produkten werden gebakken, 's Mid dags mochten de kinderen hun werk stukken op komen halen, terwijl zij in de bakkerij rond werden geleid. Voor de beste produkten werden leu ke prijsjes beschikbaar gesteld. De heer Bosman is gaarne bereid ook andere scholen te bezoeken, waartoe men kontakt met hem op kan ne men. voor het eerst kennismaken met het begrip "gele streep". Mogelijk is het voor u doenlijk uw huurders hier van op de hoogte te stellen. Van de zijde van de politie zal door middel van een stencil getracht worden alle badgasten te benaderen. Van de zijde van de gemeente Eg mond aan Zee wordt tevens mede gedeeld dat het niet is toegestaan om eigenhandig gele strepen op het wegdek of op de trottoirs aan te brengen o.a. ter verduidelijking van een uitrit ot eigen-weg. Het is vol gens de bepalingen in het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens verboden te parkeren voor een uitrit. Het parkeren op trottoirs of voet paden/fietspaden is eveneens verbo den. In verband met de vele ver zoeken van de zijde van de inwo ners van Egmond. aan Zee heeft B en W op advies van de politie be sloten, de eenrichtingsverkeerswegen te laten vervallen. Met uitzondering van de Voorstraat, die vanuit de richting Boulevard gesloten bljjft voor alle verkeer, dus ook voor fiet sen en bromfietsen. Vanaf de zijde waar het voorheen verboden was in te rijden voor alle verkeer, wordt dit verbod terugge bracht tot een gesloten verklaring voor motorvoertuigen op meer dan 2 wielen. Hierdoor is het mogelijk geworden dat met fietsen/brom fiet sen en motorvoertuigen op 2 wielen in beide richtingen in die bewuste straat gered magen worden. Het vierkante blauwe bord met omhoog wijzende pijl en het' ronde rode bord met horizontale witte balk komen hierdoor te vervallen. In- plaats van deze borden komt nu het ronde witte verkeersbord met rode rand en zwarte afbeelding van een auto. Het bord wordt geplaatst daar waar voorheen het inrijverbodsbord stond. Dit soort wegen zal drastisch wor den uitgebreid daar het op nader te noemen wegen haast; onmogelijk is geworden van beide zijden met au to's in te rijden in verband met de vele geparkeerd staande auto's. Het kruispunt Torensduin - Admiraal de Ruyterweg zal als voorrangskruising worden kenbaar gemaakt, met dien verstande dat het verkeer op de Admiraal de Ruyterweg voorrang heeft boven Torensduin. De volgende wegen worden geslo- tenverklaard voor motorvoertuigen op meer dan twee wielen: Achterom, vanuit richting Achterom naar Voorstraat; Boulevard, vanuit' ri. Westeinde naar Vuurtorenplein; Boulevard Ir. de Vassy, vanuit ri. Vuurtorenplein naar Westeinde; Schoolstraat, vanuit ri. Voorstraat nr. Zuiderstr.; Trompenbergstr. van uit' ri. Pompplein naar Boulev.-Zuid; Zuiderstraat, vanuit ri. Schoolstraat naar Pompplein; Verbindingsweg Smidstraat-Parallelweg; Duindoorn- laan; Blauwe Distellaan; Helmlaan; Torensduin; Wilhelminastraat. van uit ri. Pr. Hendrikstraat naar Water- torenweg; Van Speykstraat en Piet Heins't'raat, vanuit ri. Boul. Ir. de Vassy naar Julianastraat; Beatrix- straat, vanuit ri. Julianastraat naar Wilhelminastraat; Bernhardstraat, vanuit ri. Wilhelminastraat naar Ju lianastraat; Marijkestraa't', vanuit ri. Julianastraat naar Boulevard; Berg straat. De door de politie genomen ver- keersveranderingen zullen de vrij heid van de weggebruikers en de veiligheid op de weg door juiste toe passing en naleving van Uw allen nog vergroten. De postkommandant

Contact met de Egmonden | 1974 | | pagina 9