ARIE VISSER GAF VOORZITTERSHAMER OVER AAN JOOP DEKKER Tydens de jaarvergadering van de voetbalvereniging Egmondia heeft Arïe Visser het voorzittersschap neergelegd. Zyn opvolger is Joop Dekker. Arie Visser heeft zyn funk- tie 13 jaar vervuld. De nieuwe voor zitter maakt reeds 9 jaar deel uit van het bestuur en is dus in dit ge zelschap geen vreemde. Tot na de pauze leidde Arie Vis ser deze algemene ledenvergade ring, die goed werd bezocht, maar deze laatste bijeenkomst was niet een van de gemakkelijkste, daar de financiën van de vereniging geen reden tot juichen gaven. De voor gestelde kontributieverhoging bracht veel tongen los. Over het algemeen vond men de verhoging voor senio ren van 5,naar 8,te ingrij pend, terwijl ook de jeugdkontribu- tie, die met ƒ1,steeg, op moeilijk heden stuitte. Speciaal voor gezinnen waarvan meerdere leden deel van Egmondia uitmaakten, zou de aanslag op het huishoudbudget te groot worden. Er zal getracht worden in dit soort ge vallen een soepeler regeling te tref fen. Voor de perfekte organisatie van het 35-jarig jubileumtournooi werd veel lof toegezwaaid aan de heren Hoogeboom, Damstra en Gravema- 25 JAAR GAST IN EGMOND AAN ZEE Vorige week vond er in Egmond aan Zee een sobere maar unieke ju bileumviering plaats. Het was de VW ter ore gekomen, dat de familie De Jager uit Hilversum voor de 25e keer naar Egmond aan Zee kwam om hier de vakantie door te bren gen. En dat was aanleiding om op de dag van aankomst aan deze familie een extra welkom te- bereiden. De direkfrice van de VW, me juffrouw M. B. Runia en een depu tatie van het b'estuur voorzagen zich van bloemen en klopte aan op het adres Wilhelminastraat 97, alwaar de familie De Jager haar tijdelijk domicilie had gekozen in een zomer huis van mevrouw Zwart-Van Pel. Voor het kamerraam stond een bord, waarop duidelijk stond te le zen, dat deze familie hier 25 jaar kwam. Daar hadden goede kennis sen voor gezorgd. Op de foto ziet u, dat mejuffrouw Runia de familie met bloemen hartelijk welkom heet. Mevrouw De Jager zorgde voor een ker, terwijl ook de jeugdkommissie, waarvan verslag werd uitgebracht door A. Dekker, terecht in de hulde deelde. Tenslotte nam de scheidende voor zitter het woord. "Ik wil geen sleur mannetje worden" zei hij, "als een jeugdleider weg gaat, heeft hij mis schien veel meer gedaan dan ik ooit heb kunnen doen." En verder: "Als voorzitter moet je niet de generaal zijn, maar meer een verbindingsof ficier." In zijn toespraak betrok hij ook zijn vrouw, zonder wier hulp hij nooit in staat was geweest dit werk te doen. En voor de nieuwe voorzitter vroeg hij de vergadering om alle medewerking. "Hij stond er niet om te springen" zei hij, "geef hem de kans, want hij gaat het proberen." "Alleen kan je niets, met elkaar kan je alles." Hierna overhandigde hij aan Joop Dekker de voorzittersha mer, waarmee zijn voorzittersschap definitief ten einde was, maar niet nadat hem namens de vereniging een fiets werd aangeboden, terwijl zijn vrouw gehuldigd werd met bloemen. De nieuwe voorzitter Joop Dekker ziet het niet zo zwaar. "Er zullen andere ideeën komen, maar ik weet wat Egmondia is, het belangrijkste vind ik de vriendschap onder elkaar, zodat er een goede sf^^heerst." Hij vroeg de leden hem dl^mee te hel pen, waarop hij volkomen vertrouw de. gezellig bakkie koffie en ondertus sen vertelde de heer De Jager hoe hij 25 jaar geleden voor het eerst in Egmond aan Zee kwam bij Keetje Wijker aan de Torenstraat. Nadat zij niet meer verhuurde, kwam hij terecht bij de familie Ko nijn, later bij "Job de bakker" (bak kerij Wijker), op de hoek waar nu de Rabo-bank is gevestigd, hierna werd het de familie Zwart aan de Trompstraat. Weer later Juliana- st'raat, waar de familie De Jager tij dens een wolkbreuk het huis uit spoelde, het water kwam de achter deur in en spoelde de voordeur uit. Uiteindelijk weer naar Keetje Wij ker in de Torenstraat en aan de overkant van haar om tenslotte bij de familie Zwart-Van Pel onderdak te vinden. De familie De Jager is bijzonder gesteld op Egmond aan Zee en dat behoeft geen nader betoog, wanneer je hier al 25 jaar komt. De heer De Jager is kerkmeester van de oud- katholieke kerk van St. Vitus te Hilversum, waar de vroegere kape laan van de parochie in Egmond aan Zee, J. N. van Ditmars, pastoor is. 25 JAAR DIREKTEUR OPENBARE WERKEN Barend Blokker, de man die in Egmond aan Zee alles te maken heeft met het aanzien van het dorp. viert zijn 25-jarig jubileum. Gedu rende al die tyd had hij niet alleen te maken met het uiterlijk schoon, dat een leefgemeenschap leefbaar maakt, maar ook met het goed funk- tioneren van alles wat er toe by moet dragen, om een goed klimaat 'te scheppen en in stand te houden. Misschien dat de heer Blokker zelf opkijkt van deze taakomschrij ving, want zo hoog geeft hij daar zelf niet van op, of beter gezegd, hij praat er liefst zo weinig mogelijk over. Hij is gewoon om elke zaak op een rustige manier te bekijken en daarop zijn visie te geven en dat moet hij doen als ambtenaar wiens plicht het is [t'oe te zien, dat elke opwelling van een soms al te drieste nooddriftige, binnen de perken blijft van allerlei bepalingen en verorde ningen, die hij uiteindelijk zelf niet heeft gemaakt maar desalniettemin toch nuttig kunnen zijn. Maar daar gaat het nu niet om. Hij zegt zelf: "De mens Blokker mag zich emotioneel laten bewegen en dat gebeurt dan ook, maar als amb tenaar zie je het weer anders", daar ontkomt hij niet aan. Misschien is zijn funktie wel de meest gevoelige in een gemeente, want de uitvoering daarvan komt onmiddellijk in aanraking met het verlangen van iedere inwoner, piets wil ondernemen of verandereW En dat kan sympathie kweken of niet, anders was hij niet nodig. Dit is een opmerking van redaktionele kant, want zelf praat hij daar niet over. Hij zegt eigenlijk helemaal niet veel. "Ik hou niet van ophef" zegt KINDER - TIMMER - SPEELDORP Slot I davert dezer dagen van de hamerslagen. En het zyn niet de beroepsbouwvakkers die dit keer verantwoordelijk zyn voor het la waai, maar kinderen uit alle delen van de Egmonden. Met enorm ent housiasme hebben zy zich zaterdag op het huttenbouwfcest, georgani seerd door de Stichting Wijkbelan gen Slot I, geworpen. Er zijn nu vele fraaie bouwsels te hij, "je kunt je funktie zo belang rijk maken als je zelf wilt, de be oordeling is aan anderen". Dat is typisch Barend Blokker, zo kennen velen hem, zo kennen velen hem niet. Hij kan bijzonder dank baar zijn jegens hen die meewerken om alles goed te laten verlopen. In dit verband noemt hij behalve zijn naaste medewerkers ook speciaal de steun, die hij ontving van de zijde van het gemeentebestuur. "Vooral de laatste jaren" zegt hij, "heb ik bijzonder veel steun onder vonden van het College, waarin wet houder Piet Verschuur de man van Openbare Werken is". "Hij heeft verreweg de meeste belangstelling voor dit werk en was een grote sti mulans", aldus Barend Blokker over wethouder Verschuur, die zeer waar schijnlijk van he'f toneel gaat ver dwijnen. Dat laatste is een mede deling van ons, de jubilerende di- rekteur laat zich niet uit over poli tiek, "ik zie mensen" zegt hij, "de rest zegt mij niets, ik weet alleen dat hij het werk enorm heeft ge steund". Hij werd in 1949 in Egmond aan Zee als direkteur Openbare Werken aangesteld, nadat hij het dorp al goed had leren kennen in dienst van de wederopbouw, want er waren hier zo'n 200 woningen door de be zetter gesloopt. Zijn benoeming werd mede beinvloed door het "Rapport Van Veen", dat toen reeds ijverig voor éénwording der drie Egmonden pleitte en die binnen drie jaar voor spelde, maar dit liep even anders. Elke maand was er bouwvergade- ring hier ter plaatse met o.a. bur gemeester Niele en de heren Kockx en P. v.d. Pol. Het verzoek om hier te komen werken stond hem wel aan omdat hij overal had gezworven en dat werd hij beu. Aanvankelijk werd de jubilaris door Egmond aan Zee nog een tijdje aan de wederopbouw bewonderen, sommige zelfs met een verdieping. Van alle hutten wappe ren vrolijke vlaggen. De eerste za terdag waren ruim 115 kinderen aanwezig. De overige dagen was het wat minder druk. Behalve timmeren worden er ook ak'fiviteiten georga niseerd als touwtrekken, ballengooi- en en dergelijke. Dinsdag was er een vrolijke pof- fertjeseetdag. Donderdagmiddag is er een schildersfeest dat om 2 uur begint. Vrijdag wordt er weer ge speeld en gebouwd, terwijl op za- uitgeleend, maar aangezien hier ter plaatse zeer veel te doen was, werd zijn aanstelling tenslotte een full time job. En dat is het gebleven tot op de dag van vandaag in het Egmond a. Zee, dat de heer Blokker heeft zien uitgroeien tot de badplaats van nu en waarin hij vermoedelijk op 16 augustus - de datum moet nog offi cieel vastgesteld worden - een re ceptie krijgt aangeboden door het gemeentebestuur, waarvoor onge twijfeld veel belangstelling zal be staan. ZOMERAVONDCONCERT Op dinsdag 13 augustus zal in de o.k. kerk te Egmond aan Zee een orgelconcert plaats vinden, dat door Han Hoogewoud aan het orgel van deze kerk ontlok't! wordt. Met dit concert wordt weer een traditie her steld, daar een hernieuwd komitce zich gaat inspannen, om deze con certen voor Egmond aan Zee te be houden. Het komitee bestaat uit pastoor Horstman, mevrouw J. v. Pel-Zwart, P. Zwart' en J. de Wit. Han Hooge woud speelt werken van Bach, Men- delssohn, Franck en Demessieux. Ook zal hij eigen werk ten gehore brengen, o.a. een improvisatie van een koraal partita over "Erhalt uns Herr bei deinem Wort". Van ge noemde komponisten speelt hij: "Preludium en fuga g.kl.t."; "Koraal partita "O Gott, du frommer Gottf'; "Sonate VI"; "Andantino g.klj."; "Tu est Petrus" en "Rorate Caeli". Het concert vangt aan om 8 uur. DE BRILLENAKTIE Verleden week las u in het Contact, dat zuster Flavia, de "brillenzuster" overleden is. Dit wil niet zeggen, dat we de brillenaktie staken. U kunt uw brillen altijd in Huize Agnes kwijt en dat ze goed besteed worden kunt u zien aan bijgaande foto. Ook deze man kreeg een bril dank zij uw hulp. terdag de week, die nu al geslaagd kan worden genoemd, zal worden afgesloten met het in brand steken van het dorp. Helaas misschien, maar de bouw in de nieuwe wijk moet doorgaan. De vrijwillige brandweer knoopt er een spektakulaire brandblusoefening aan vas't'. Zaterdagmorgen worden eerst nog lawaai-muziek-instrumen- ten gemaakt en iedereen wordt om twee uur weer (verkleed als lawaai- muzikant) op het terrein verwacht voor de grote en vuurrijke finale.

Contact met de Egmonden | 1974 | | pagina 2