8 Raadsleden nemen afscheid Zullen de nieuwe raden het muziek- onderricht wél serieus nemen? Reddingsboot hoefde niet ver "CONTACT MET DE EGMONDEN" 4 SEPTEMBER 1974 NUMMER 1157 Terwijl inmiddels de vergadering ter verkiezing van de nieuwe wet houders en ter beëindiging van de nieuwe raadsleden heeft plaats ge vonden, leek het ons toch goed u nog even te laten zien, welke heren in de afgelopen raadsperiode uw belangen hebben behartigd en die nu als toeschouwers en waarne mers eveneens een plekje op de publieke tribune mogen innemen, als de ruimte tenminste groot ge noeg is. Daarom laten wij ze nu al zien, zittend op de publieke tri bune. Zo te zien zal dat wel wen- Burgemeester Bakker zei in zijn afscheidsspeech dat een wisseling van acht man nogal veel was, maar het is altijd nog mogelijk dat ze in de komende periode weer een ze tel bezetten, "want al sta je tegen woordig nr. 10 op de lijst, dan kan het nog, getuige de heer Simons, die het rekord heeft gebroken waar het het aantal malen terugkeren betreft". Hij dankte de scheidende raads leden voor hun inzet en hij was verheugd, dat nog juist voor de wisseling van de wacht de hoofd moot van de oude raad, "het Plan landelijk gebied", rond was. Dat plan moet de gemeente in de toe komst gestalte geven en het is aan de nieuwe raad het uit te gaan voe ren. Burgemeester Bakker dankte in het bijzonder de wethouders J. Ykel, J. Hopman en C. Beers, die zeer omvangrijk werk hadden ver richt, dat minstens twee volle da gen per week kostte, terwijl het werk bovendien het gezinsleven be- invloedde, daar sommigen zich niet ontzien bepaalde zaken in het per soonlijke vlak te trekken. Wethouder Ykel sprak zijn bij zondere waardering uit voor het ambtenarenkorps, dat met grote in zet had gewerkt "en als het moest zelfs- 's avonds en in het weekend" en hij dankte eveneens de raads leden voor de plezierige onderhan delingen. De heer Rem bracht dank na mens zijn fraktie voor de prettige samenwerking, speciaal ook met de gemeentesekretaris Th. Broersen, de notulist Admiraal, de gemeen tebode J. Oosterwijk en mejuffr. A. Kuiper, terwijl mevr. Amerika vond, dat zij nu wel mocht spre ken van "kollega's", waarmee zij altijd plezierig had gewerkt en zij vroeg zich af wat de toekomst z.^. gaan brengen. Zij dacht hier aan het Plan Lan delijk Gebied, waarvan het onder deel Industrieterrein haar zeer ter harte ging. Het bleek dat de ojB derhandelingen die zij had gevoeio" met betrekking tot vestiging op het terrein Mosselaan van geen waarde meer waren, daar B en W nu een terrein aan de Hogedijk voorstelde. Het plan Mosselaan blijkt veel bezwaren op te leveren, o.a. de di- rekte ligging tegen de dorpskern, waardoor uitbreiding naar 't zuid oosten niet meer mogelijk zou zijn, zodat B en W met een ander voor stel moest komen. Zij was er ook over ontstemd, dat zij het rapport Hogedijk 24 uur voor de raadsver gadering ontving, terwijl het in ju ni reeds klaar lag. Vervolg "Kort Nieuws" van pagina 1: rende twee jaar mogelijk gemaakt. Zelfs toen het er naast liggende pand vrij kwam, mocht daarvan gebruik gemaakt worden, even eens onder dezelfde voorwaarde. Daar het bestuur van de peuter speelzaal wist, dat het vroeg of laat ging spelen, waren er onder handelingen met het gemeentebe stuur aangeknoopt, waarbij men zijn hoop vestigde op een lokaal in de o.l. school aan de Slotweg. Tot nu toe echter zonder resultaat. Momenteel heeft men zijn hoop op de nieuwe gemeentelijke be stuurssamenstelling gevestigd. De oude panden zijn aangekocht door de Coöperatieve Houtland- vereniging Emmeloord, de organi satie waarbij ook de doe-het-zelf- zaak van J. Th. Groot is aange sloten. Het ligt in de bedoeling, dat de heer Groot een deel van het pand voor uitbreiding van zijn zaak tér beschikking krijgt, ter wijl het overige deel een aange paste bestemming krijgt, in over eenstemming met de omgeving. Er zal naar worden gestreefd dat het historische karakter van de pan den zal worden bewaard; DAT de Kerkeraad van de Nederl. Hervormde Kerk te Egmond aan Zee zeer dankbaar is voor het ge weldige resultaat dat de bliksem- aktie van zaterdag heeft opgele verd in het belang van de restau ratie van het kerkgebouw. Na de huis-aan-huis-aktie is het reeds aanwezige bedrag met zo'n twin tigduizend gulden opgelopen tot 25.656,Doordat verschillende inwoners en gemeenteleden niet thuis waren, hoopt men dat er nog giften na zullen komen op post rekening 3180800 of op rekening 8442.07.764 bij de Nutsspaarbank; DAT mevr. Smit-Hopman en de heer Jos Hof, beiden wonende te Eg- mond a.d. Hoef, het A- en B-di- ploma textiel behaalde, terwijl de heer Hof tevens zijn brevet vak bekwaamheid heren- en jongens- kleding verkreeg. Zij waren kur- sisten van de Detex vakschool te Amsterdam. Wethouder Beers zei, dat mevr. Amerika gelijk had, maar dat de onderhandelingen moeizaam waren verlopen met veel geschilpunten. Wethouder Ykel zei dat he^t nieuw College naar behoefte wijzigingen in het plan kan aanbrengen. Wethouder Beers zei tevens, dat in de besprekingen duidelijk ge sproken was over het plan Hoge dijk en wilde het geheel uit het Plan Landelijk Gebied lichten, om mevrouw Amerika tegemoet te ko men. Wethouder Ykel vond dat het gehele plan moest worden aange nomen daar in het tegengestelde geval een hoogst ongewenste situ atie zou ontstaan. Tenslotte werd het plan Landelijk Gebied in zijn geheel aangenomen met een aan tekening van bezwaar door mevr. Amerika. Op de foto vl.n.r., staand: J. Peet oom, Th. Apeldoorn, P. Simons; zittend: C. Beers, J. Rem, S. Ver meent, J. N. Sibbel en Melker. Met het wisselen van de wacht in de Egmondse Colleges hopen vele ouders van leerlingen van de Volksmuziekschool Heiloo, die in Egmond aan Zee muziekonderricht geeft, dat het muziekonderricht aan hun kroost meer wordt gesteund. Vooral het voortgezet onderwijs o.a. op instrumenten als piano, or gel enz., is voor velen te kostbaar. Per kind komt het per jaar op zo'n 665,Vele gemeenten subsidiëren en stimuleren dit on derwijs. De gemeente Heiloo maakt het mogelijk, dat er per kind in plaats van 665,-- slechts 297,-- betaald behoeft te worden, maar dat is voor kinderen uit Heiloo. In Egmond aan Zee kan iemand wel subsidie krijgen, maar dan moet men aantonen, dat men niet genoeg verdient om het zelf te kunnen betalen. Deze regeling komt velen onsympathiek over, daar minder-draagkrachtigen steeds opening van zaken moeten geven en dat doet men nu eenmaal niet graag. Daarvan hebben de hogere inkomens geen last. Het waren geluiden cfie te be luisteren vielen tijdens de bijeen komst van ouders van leerlingen, die met het probleem zaten. Veel waardering had men voor de he ren Verschuur en Kuvener, die in het verleden hun uiterste best had den gedaan, om de muziekschool niet alleen van de grond te krijgen maar ook een soepele regeling te be^wkstelligen. Momenteel zijn er ongeveer 50 Egmondse leerlingen, die allen eerst het Algemeen Vorpiend Mu ziekonderwijs volgen, waarna zij kunnen kiezen, maar dan komt het probleem. Wanneer het gemeente bestuur niet meewerkt, kunnen de kinderen niet verder muziekonder richt volgen. Er is een kommissie benoemd, die het geheel weer met het ge meentebestuur gaat doornemen. Deze bestaat uit: mevr. De Rooy, P. Schotsmanstraat 43; A. Dekker, Wilhelminastraat 83; de heer en mevr. Zentveld, St. Albertsweg 27 (Egmond-Binnen); Veldhuizen, Pr. Margrietlaan 10 (Egmond aan de Hoef). Op deze adressen zijn ook de aanmeldingskaarten verkrijg baar, evenals op de adressen: Gar denier, Marshallstraat 63 of aan de VMS Heiloo, Past. v. Muyen- weg 14, Heiloo, tel. 072-32460. De nieuwe kursus in De Ruyter- school te Egmond aan Zee begint op maandag 9 september van 16.00 tot 17.00 uur en betreft algemene muzikale vorming voor de leeftijd van 8-10 jaar. Kosten 105, per jaar. Afhankelijk van de be langstelling voor de gevorderde kursus zal er getracht worden ge leidelijk meer instrumenten naar Egmond te brengen, zodat meer het karakter van een streekmuziek- school wordt bereikt. Dit hangt voor een groot deel af van de me dewerking, die wellicht in de toe komst van de zijde der gemeente wordt ondervonden. Het was op de eerste zondag van september helemaal geen strandweer althans niet voor zonaanbidders, maar de duizenden die toch naar Eg mond aan Zee waren gekomen dach ten een andere attraktie te kunnen meemaken, toen de reddingsboot "Ubbo" werd gealarmeerd, daar er een catamaran was omgeslagen en vermist werd. Maar de vele toeschouwers konden niet van een spektakulaire lancering genieten, daar de bemanning nog voordat de boot het strand werd op gereden via de radio het bericht kreeg, dat de catamaran ten noorden van Egmond aan Zee inklusief de bemanning op het strand was aan gekomen. Boot en bemanning keer den toen weer terug naaar het boot huis. Aan het eind van de Voor straat maakten wij van de wachten de boot dit plaatje. "Nieuws van de Vere nigingen" is een gratis service van het "Con tact". Er voor zorgen dat kopie voor deze ru briek uiterlijk maandag morgen 10 uur in ons bezit is, is uw service! Redaktie

Contact met de Egmonden | 1974 | | pagina 3