TE HUUR Renault John Zagwijn Taxi tel. 1900 GARAGE Egmond aan Zee, tel. 1900 Pr. Hendrikstraat 8-10 zeeën, waarin nog een klein beetje water stond, en al die puntjes, mi croscopisch klein, bijna niet waar neembaar. Dat waren misschien le vende wezentjes en o God, hoe veel miljoenen zullen door de val aan de andere zijde van deze kleine wereld vermorzeld zijn? Maar in onze beschrijving van Ka- thinka Lannoy hebben wij al een grote fout gemaakt. We hebben over haar fantasie geschreven, maar dat heeft zij niet, zegt ze zelf. Alles wat "door haar geschreven wil worden" (uitdrukking van haar) is al gebeurd, heeft zij al beleefd, is door de loop der jaren totaal gepasseerd. "Als ik begin met schrijven, is het boek al helemaal klaar" zegt Kathinka, "het moet alleen nog uit getikt worden en daar heb ik onge veer twee maanden voor nodig." Zij maakt geen aantekeningen, of bij uitzondering noteert zij een exact gegeven, een feit, dat absoluut moet kloppen. Voor een boek van pakweg zo'n 400 a 500 pagina's heeft zij soms een notitieblaadje met enkele krab bels, maar daar houdt het dan ook mee op. "Je moet kunnen luisteren, ook naar de stilte, iets uit de ether opvangen, dan begint het hele ver haal te leven, zelfs zo, dat ik ga hopen, dat een persoon die in mijn verhaal leeft, nog niet dood zal gaan want wat dan." In haar huis "De Veste" aan de Pr. Beatrixstraat te Egmond aan Zee spraken wij met deze vrouw, die vindt dat zij in een ideaal huis woont in een bijzonder fijne plaats, Egmond aan Zee. In haar denkwe reld is zij dikwijls niet thuis, dan is zij weg naar de wereld, waar haar verhaal leeft. Zij kan uren langs het strand lopen of met Jeroen, de ge vlekte schimmel langs de vloedlijn draven, luisterend naar stemmen over de horizon, zoekend naar haar andere ik of zich verliezend in een magische spiegel. Kathinka Lannoy is een merk waardige vrouw, die van haar an dere werelden ook zo weer de wer kelijkheid instapt, zich achter haar schrijfmachine plaatst, dat proza- ische ding, waarmee zij rap die ene wereld aan het papier toevertrouwt en het presteert om met haar boeken zeer hoge oplagen te halen. "Het geslacht Trigland" 250.000 stuks; "Stemmen over de horizon" 145.000; "Het andere ik" 125.000; "De ma gische spiegel" 100.000. Zij is ook een vrouw, waarmee je uren kunt praten over deze wereld en die zelf stof genoeg geeft om er ook een boek mee te vullen. Maar ik moet eerlijk bekennen, dat het geen plezierige bezigheid was om mij met deze vrouw op het glibbe rige pad van de Nederlandse taal te begeven, over haar die letterkundig zulke hoge ogen gooit, want je glijdt er zo gemakkelijk op uit. G.A.B. "CONTACT MET DE EGMONDEN" 2 OKTOBER 1974 NUMMER 1161 "EEN BOEK SCHRIJVEN IS EEN KADOOTJE" Laten we met de deur in huis vallen: het gaat over Kathinka Lan noy, letterkundige, schryfster van boeken, voordrachtkunstenares, mu zieklerares. Wij hadden een gesprek met haar naar aanleiding van een belangrijke uitverkiezing, die in houdt, dat een van haar korte ver halen werd gekozen ter plaatsing in een boekwerkje, uitgegeven door "Die Kogge", dat is een Europese vereniging van schrjjvers, dichters, vertalers enz., die zjjn zetel heeft te Minden West-Duitsland. "Die Kogge" geeft het jaarlijkse boekwerkje "Kontakte" uit, waarin het summum van de Europese schrijvers en schrijfsters wordt op genomen als uiting van Europese letterkunde en waarmee tegelijk het streven van "Die Kogge" naar bui ten wordt uitgedragen. Kathinka Lannoy kwam met haar "S.O.S.", een fantasierijk stukje pro za over een meteoriet, als Neder landse schrijfster tussen de uitver korenen, om in het letterkundig werkje te worden opgenomen. On middellijk geboeid door dat onder werp, daar zo'n hemellichaam nogal wat beroering in ons gezinnetje en ver daarbuiten heeft verwekt, stortte ik mij op de beschrijving van haar geesteskind "S.O.S.". Tijdens de beschrijving van dat stuk steen maakt zij zichzelf als het ware steeds kleiner om tenslotte in dat stukje materie een hele wereld te zien, die zojuist uit het heelal was komen aan suizen en in botsing was gekomen met de aarde, dat stukje materie, waarop zij toevallig was neergezet, de aarde die wel even groter was dan het stuk steen dat aan haar voeten lag, maar in wezen geen verschil daarmee maakte. Alles was even kleiner, de bergen, de dalen, de door de smak leeggelopen SUKSESVOL JAAR VOOR "LAMORAAL VAN EGMONT" Tijdens de jaarvergadering van "Lamoraal van Egmont" besprak voorzitter R. Druiven het suksesvol- le jubileumjaar, dat nu achter rug is. Een moeilijker puntje in zün openingswoord was, dat verschillen de leden zijn vertrokken, maar dat gemis werd gelukkig toch weer voor een groot deel opgevangen door de aanwas van nieuwe leden, terwijl de leiding ook uitstekend was. De samenwerking tussen drum band en orkest is ook nog niet op timaal maar er wordt hard gewerkt, om hierin verbetering te brengen. Het matige repetitiebezoek tijdens de zomermaanden gaf minder reden tot tevredenheid, maar andere akti- viteiten maakten hiervan weer veel goed. Uit het financieel verslag van pen ningmeester A. Belleman bleek, dat de huur van het dorpshuis en het honorarium van de dirigent steeds grotere zorgen worden, terwijl ook de post instrumenten er niet om liegt. De bestuursverkiezing bracht geen problemen met zich mee. Het voltallige bestuur mag blijven zitten waaruit voorzitter Druiven konklu- deerde, dat de leden vertrouwen hadden in het bestuur, terwijl het voor de vereniging een gunstige be slissing is, daar een ingewerkt team voor "Lamoraal van Egmont" veel goed werk kan doen. Ondertussen blijkt ook de goed keuring binnengekomen te zijn maar dit houdt een aanpassing in van het Huishoudelijk Reglement. Noodza kelijk zal ook een kontributieverho- ging zijn, welke mededeling minder prettig mag zijn, maar niet uit de weg is te gaan door de stijging der kosten. Als norm voor het lidmaat schap van de vereniging moet ten minste het diploma A worden be haald, waarvoor het examen door de S.O.N.M.O. zal worden afgenomen. Aan het slot dankte voorzitter Drui ven de heren Alleman en Oorthuis voor hun enorme inzet in het belang van de vereniging. GOOI MAAR NEER Aan de Hoeverweg wordt vuilnis gestort, even ten oosten van de op slagplaats van het Hoogheemraad. Wij hebben er een plaatje van ge maakt, ook van het moment dat er iemand bezig was een platte wagen met trekker er voor, te lossen. Die foto plaatsen wij niet, want de man zou herkend worden en dat is niet zo leuk voo" hem. Dan maar een plaatje van de troep zelf. Het is ook hier "als ik er maar af ben, wat kan mij de rest verdommen." Heeft een ander er last van, nou ja, wat dan nog, mij een gloeiende rotzorg. Wij zijn ons er van bewust nu niet bepaald be schaafd Nederlands te hanteren, maar het past bij de vuilnis en de handelwijze. Van de zijde van Gemeentewerken werd ons gezegd, dat er streng op zal worden gelet, terwijl binnenkort ook de opslag van het Hoogheem raad zal verdwijnen. Ook dat zal opruimen, laten wij eerlijk zijn. Langs de omleidingsweg te Eg- mond-Binnen (S15) wordt 'n nieuwe aardgastransportleiding gelegd ter vervanging van de oude en ter ver hoging van de kapaciteit. De ver vangende leiding loopt vanaf het drukregelstation te Egmond aan Zee via de Van Oldenborghweg naar Egmond-Binnen,. alwaar aansluiting plaats vindt op een drukregelstation nab(j de landbouwschool aan de Oude Schulpweg. VERS TULPENLAND 2,25 ha. N. Schotvanger, Herenweg 289, Eg mond a.d. Hoef, tel. 3193. (p)

Contact met de Egmonden | 1974 | | pagina 3