met de ecg monden Terugbladeren in '74 RabobankQ JANUAR11974 FEBRUAR11974 MAART 1974 APRIL 1974 MEM 974 JUN11974 JUL11974 AUGUSTUS 1974 SEPTEÉER1974 OKTOBER 1974 NOVEMBER 1974 DECEMBER 1974 TREKKINGSLIJST ST. NICOLAASAKTIE 1974 TE EGMOND-BINNEN voor aE uw bankzaken de egmondeny Slijterij DE POMP Taxicentrale TERVOORT B. V. Tel. Egmond 3000 Uitgave Drukkerij Belleman B V. Egmonéerstraatweg 5 Telefoon 02206-1201 Egmond a d. Hoef Burg. Eymaplein 2a Egmond aan Zee 27 DECEMBER 1974 Telefoon 02206 - 1789 NUMMER 1173 Advertentietarief Losse plaatsingen: 22 at. per m.m Bij contract belangrijke reduktle KERSTBOOMVERBRANDING IN EGMOND AAN DE HOEF EN EGMOND-BINNEN Beste jongens en meisjes Evenals vorig jaar gaan we weer met z'n allen de kerstbomen van het hele dorp verbranden. We gaan dit weer gezamenlijk doen met de brandweer en wel op zaterdag 4 ja nuari 's middags om 3 uur op dezelf de plaatsen als vorig jaar, bij de school aan de Pr. Marijkelaan te Eg- mond aan de Hoef en op de hoek Albertsweg/Haagdoornlaan te Egm.- Binnen. Als jullie de bomen van het hele dorp bij elkaar halen en ze vanaf 2 uur bij de brandplaats brengen, dan geloof ik dat we een nog grotere stapel bij elkaar krijgen als vorig jaar en dus ook een nog groter vuur. Iedereen krijgt voor een gebrachte kerstboom een traktatie van de man nen van de brandweer, ook de klein ste kleuters, want die kunnen ook best een boom brengen, als ze een beetje geholpen worden door de ou dere broertjes en zusjes. Dus jongens en meisjes, ga de buurt en de kennissen alvast maar af om te vragen of je de t>oom mag hebben zodat er niet een vergeten wordt. Als jullie net zo goed helpen als vorig jaar, dan weet ik zeker dat het ook dit jaar weer een leuke mid dag zal worden. Als jullie nog iets willen weten, dan kan je altijd vra gen bij de brandweer van het dorp. J. C. Apeldoorn, Esdoornlaan 24, Eg mond-Binnen, tel. 1398; A. M. Drui ven, Heerenweg 220, Egmond a. d. Hoef, tel. 1905. De Vrijwillige Brandweer, A. M. Druiven, commandant WEEKENDDIENST WIJKVERPLEEGSTERS 1 januari 1975: zr. Duyneveld, Samen weid 16, Egmond-Binnen, tel. 02206-3159. GEZINS- EN BEJAARDENVERZORGING IN DE EGMONDEN Mevr. Kuiper-Hooymans, Egmon- derstraatweg 68, Egmond a.d. Hoef, telefoon 02206-1537. Spreekuur da gelijks van maandag t.m. vrijdag van 8.30 tot 9.30 uur. Voor dringende gevallen zijn wij van maandag t.m. vrijdag van 8.30 tot 17.00 uur bereikbaar op Nassauplein 8 te Alkmaar, telefoon 072-27066. TSJONGE WAT WAS HET WEER GEZELLIG IN ,,'T VAATJE"! KWALITEIT EN SERVICE (het gehele jaar door) Pompplein 3 - Telefoon 1203 Wij bezorgen gratis TAXI TAXIBUSJES voor feestjes en clubs Informeer naar prfjxen Wij dachten, dat het wel zou passen in de sfeer van deze dagen, om u een overzicht te geven van de gebeurtenissen in de drie Egmonden in 1974. Uit 51 Contacten hebben wij een résumé gemaakt, dat wij hieronder laten volgen. Het is een greep uit de gebeurtenissen in onze eigen kleine om geving, die in het grote wereldgebeuren weinig of helemaal geen invloed hebben, maar daarentegen in ons eigen leven van grote betekenis kunnen zijn. Want wc leven er midden in In het 'Contact met de Egmonden' van 2 januari zien we de eerste ad vertentie, die met de gemeente raadsverkiezingen heeft te maken. Die was van Algemeen Belang in de gemeente Egmond-Binnen en daar mee werd het verkiezingsjaar inge luid. Te Egmond aan Zee vierde dokter Helle zijn 25-jarig jubileum en Wil lem Stam deed hetzelfde bij de dienst Gemeentewerken. Met de bouw van de Sterflat werd een be gin gemaakt en de ondernemersver eniging "Eendracht" geeft 4000, aan de scholen. In het Contact stond een publikatie over "meerij-contac ten" als uitvloeisel van de oliekrisis terwijl bij garage Zagwijn een Ara bier benzine staat te tanken. In het dorpshuis te Egmond aan de Hoef komen twee gemeenteraden bij elkaar om zich door de architekt Buma over de Noordelijke Lob te laten inlichten en burgemeester Bakker zegt in zijn nieuwjaarsrede: "Inspraak is goed, waar het gaat om enerzijds het geven van voorlichting en aan de andere kant het meeden ken over de verschillende problemen die de gemeenschap raken Max Tailleur deelt drie reizen uit aan drie gelukkige Egmonders in het gemeentehuis te Egmond a. d. Hoef; het NKV huldigt een aantal 25-jarig trouwe leden; te Egmond a.d. Hoef wordt Maxis Ateliers opgeheven. In Egmond a. Zee opent Siem v. Waart zijn bloemenzaak, viert de o.k. da mesvereniging TAVENU het 50-jarig bestaan; viert Phil Wijker zijn 25- jarig jubileum bij Gemeentewerken en in Egmond aan de Hoef neemt meester Gorter afscheid van de school. Zeevogels betreurt het heen gaan van de 41jarige jeugdleider M. F. Scheyde. Te Egmond-Binnen overlijdt Maar ten Kool op 78-jarige leeftijd, hij was 42 jaar penningmeester van "Eensgezindheid". In Egmond aan Zee houdt de werkgroep Oud Eg mond een bijeenkomst met raadsle den (waarvan er een aanwezig was) en zeer vele anderen. Bij metaalwa- renfabriek Veltkamp vieren Jan Groot, Henk Groen en Piet Dekker hun 25-jari'g jubileum en op het nieuwe Huize Agnes hijst zuster Jo- sephila de vlag op het hoogste punt je. Pastoor Horstman is I2V2 jaar in Egmond en Ron Konijn en W. Gra- vemaker uiten in de raad kritiek op het artsenbeleid. Ben's Boetiek en Barbra's Kadotiek openen hun nieuwe zaken. Garage Zwart ver huist van het Achterom naar de Wilhelminastraat. De St. Jozefschool neemt officieel zijn nieuwe uitbrei ding in gebruik en Cor Mooij wint de eerste prijs in "The World Press- foto Competition", waarbij hem het gouden oog wordt uitgereikt. En tot slot van de maand maart zoekt red dingsboot "Ubbo" een volle nacht naar de heer J. J. van Wonderen, die zoals later bleek, met zijn boot je op zee was verongelukt. Drie Egmondse jongens, t.w. Je roen Belleman, Nico van Duin en Eric Bruin laten in de tuin van hun vriend in Heiloo een meteoriet in slaan, waardoor in de pers veel dei ning ontstaat. Het onderzoek naar de echtheid er van is vorige maand door het Max Planckinstituut te Heidelberg afgesloten. Men is er nog niet zeker van. Te Egmond aan Zee wordt de book- shop "Rondo" geopend, wordt slij terij "De Pomp" uitgebreid, terwijl ook de antiekzaak "Art Apart" in het Achterom er een stukje bij krijgt. Cock Hof wordt schuttersko- ning. De biljartvereniging "Het Wit te Huis" bestaat 25 jaar en mevrouw Bleeker wint een auto van de Hart stichting. Te Egmond-Binnen opende "De Boerewagen" aan de Visweg en su permarkt Apeldoorn wordt uitge breid. Te Egmond aan de Hoef doet Hélène Min een beroep op de raad om de Slotweg te beschermen en de beide gemeenten kopen grond van Jhr. Six ten bedrage van 2.432.490,- voor de Noordlob. |rie maand van de gemeenteraads- *pf'ezingen, waardoor veel ver schuivingen in het gemeentelijk po- litiek .bestel optreden. In Egmond Zée gaat de PvdA twee zetele terug, het CDA met een zetel, Gemeente zangen wint er een en de WD •''wit er twee. De bezetting is nu -tvrJ- 4-2-3-2. In Egmond-Binnen verliest Ge meentebelangen 6 zetels, de winst gaat naar Lijst Vier, WD en PvdA. De bezetting hier is. 4-3-2-2. In Egmond aan Zee wint Siem Koomen een motorcruiser van de 150-jarige KNZHRM en Egmondia viert zijn 35-jarig bestaan. Voor 20 aspirantbouwers was belangrijk dat het plan "Huis ter Duin" was goed gekeurd. Herenkapsalon Pronk opent zijn Menshop. In Egmond-Binnen breidde de zaak van Dick Zentveld uit en de stichting Dorphuis maakte nader uitgewerkte plannen bekend. De voetbalver. St. Adelbert draagt twee leden, t.w. Piet Swart en Dirk-Jan Kieft ten grave. In dezelfde maand blijken verschillende kostbare rui ten van de Slotkapel vernield te zijn. Het badseizoen wordt met para chutisten geopend en de braderie be gint voor het achtste jaar. In de Pr. Hendrik-Stichting wordt een zee/ luchtvaarttentoonstelling gehouden. De handbalver. Egmondia verdwijnt en keert terug onder de naam "Eg mond '74". Sjaak Schalkwijk behaalt het brevet "Vinoloog van de Wijn academie". Te Egmond-Binnen viert pastoor Wijte zijn 25-jarig priesterfeest. De direkteur Gemeentewerken C. de Groot neemt afscheid, terwijl Theo Both hem opvolgt, die reeds eerder alszodanig werkzaam was. "Lamo raal van Egmont" promoveert naar de Superieurenafdeling en het echt paar De Goede-Voortwist herdenkt niet alleen dat zij 50 jaar getrouwd zijn, maar ook dat de heer De Goede reeds 60 jaar het kerkorgel bespeelt. In Rinnegom opent manege Groot zijn nieuwe binnenmanege. In Egmond-Binnen worden Lijst Vier, WD en Th. Groot van Ge meentebelangen het eens over de wethouderszetelverdeling en sluiten Egmonds Belang en PvdA van elke verdere bespreking uit. In Egmond aan Zee is ojo dit punt ook verdeeld heid, Gemeentebelangen wil onder geen voorwaarde met P. L. Zwart in zee, het CDA wel. Om nog even in Egmond aan Zee te blijven, er zijn bezwaarschriften tegen het plan Huis ter Duin. Arie Zwaan stopt met de bezorging van het "Contact" wegens gezondheids redenen en de bekende brillenzuster van het oude St. Agnes, zuster Fla- via, overlijdt op 82-jarige leeftijd. Gelukkig worden alle bezwaren tegen het plan "Huis ter Duin" inge trokken. In Egm.-Binnen is 'n rom melmarkt en in Egmond a. Zee viert B. Blokker zijn 25-jarig jubileum als direkteur Gemeentewerken. Arie Visser legt het voorzitterschap van Egmondia neer en "Piet Verschuur deelt mee, niet meer in de raad te zullen terugkeren. Jaap Wijker was werkelijk 50 jaar badmjin en ontving de versierselen in zilver van de Orde van Oranje Nassau. De N.H. Kerk hield een bh'1' emaktie waardoor de kerk werd -paard en totaal 14 raadsleden i^f,Kn in de Egmonden afscheid. De wethouders worden gekozen. In Egmond-Binnen zijn het W. J. Timan, C. L. Verstegen en Th. Groot. In Egmond aan Zee P. L. Zwart en mevrouw E. M. Jaspars-Schoone- beek, terwijl men hier nog niet ver der komt, omdat men het niet met elkaar eens is. Het moet eerst de cember worden. Voorlopig nemen we er een op, want dat kan bij de ondertussen uitgebreide slijterij van Swart te Egmond-Binnen. In dezelfde maand wordt Harry Amerika voorzitter van de Raad van Arbeid te Alkmaar. De Julianaweg te Egmond aan de Hoef loopt onder water en te Eg mond aan Zee breekt brand uit in de in aanbouw zijnde sterflat. Tenslotte vaart de "Ubbo" uit op een nood sein, juist tijdens de receptie rond het 25-jarig huwelijkfeest van de schipper, Hendrik Visser. Mevrouw Dekker-Pluimgraaff is 25 jaar voorzitster van de Ned. Herv. Vrouwenvereniging in Egmond aan Zee. Aad Baltus neemt het garage bedrijf van P. L. Zwart over en be kend wordt dat de huisboktor in het huis van Frits Jansen aan de derde Oosterberg grote schade heeft aan gericht. De gemeenteraad van Eg mond-Binnen maakt de eenwording van de Egmonden weer actueel en de Zeevogelsspeler Ad Hopman speelt zijn 250ste wedstrijd. In Egm.-Binnen heropent schoen- handel ,,'t Vetertje" van Gerbrand Verhoogt en in De Hoef viert Niek Dekker zijn 40-jarig jubileum en neemt afscheid van de fa. Valkering. In Egmond aan Zee opent Rob Ui- termarkt zijn "Kooperen Visch". Een mijlpaal in de geschiedenis van de bejaardenzorg dient zich aan: het nieuwe Huize Agnes wordt betrok ken, terwijl mevrouw Van Pel, een vrouw die zeer veel voor de bejaar den heeft gedaan, op 70-jarige leef tijd overlijdt. Nog een bekend Egmonder over lijdt deze maand, het is de oud-di- rekteur van de Rabobank Siem Hop man, die op 86-jarige leeftijd heen gaat. De bedrijfsleider van het zwembad, Leo v.d. Woude vertrekt. Prins Cees I wordt te Egmond aan Zee gekozen en te Egmond aan de Hoef bestaat zuivelhandel De Goede 50 jaar. Op het strand spoelen twee witsnuitdolfijnen aan. De maand is nog niet om, maar er zijn toch enkele in het oog sprin gende gebeurtenissen, die de koers voor de toekomts kunnen beinvloe- den. In Egmond aan Zee is het drie manschap kompleet. Wim Grave- maker wordt gekozen tot derde wet houder. In dezelfde vergadering wordt de toeristenbelasting voorlo pig afgestemd en de raad is het met Egmond-Binnen nog niet helemaal eens waar het de eenwording be treft. Er moet eerst een enquête onder de bevolking worden gehouden maar eerst zal het seniorenconvent een onderzoek instellen naar de moge lijkheden en de uitvoering. Over drie maanden volgt daarvan een verslag. In de laatste maand van het jaar rukt de brandweer van Egmond aan Zee nog twee keer uit, een keer voor slagerij Lampe, waar de worstroke rij te veel rook produceerde en een keer voor een in brand gestoken in houd van een ABC-bak voor café "De Boei", 's nachts om half vier. Tenslotte viert pater Beekman zijn 50-jarig jubileum en te Egmond aan Zee spoelt voor duizenden guldens hout aan. Dit was het jaar 1974. We hebben alles weer even opgehaald om uw geheugen wat op te frissen. Het z(jn de kleine dingen des levens, die voor de een niets zeggen en voor de an der diepe betekenis hebben. WU ga ven u verslag in ons blad "Contact met de Egmonden" en danken u voor de waardering die wtf zo nu en dan mochten ervaren. Met uw aller hulp hopen w(j In 1975 weer alle grote en kleine din gen in Egmond te signaleren en weer te geven. Mogen het veel positieve zaken zjjn in het belang van ons aT- len. DE REDAKTTE VAN HET "CONTACT MET DE EGMONDEN" Lot no. 627 50,—; 1575 25,—; 4110 25,—; 6436 25,—; 8735 25,— 8977 50,—; 14373 50,—; lot nr. 34633 500,—; 40959 25,—; 49237 50,—; 49449 25,—; 51533 25,—; 53275 25,—; 56618 25,—; 57462 25,— en lotnr. 68292 25,—. Prijzen beschikbaar tot 19 janua? 1975. Af te halen bij W. J. Apeldoor Herenweg 47, Egmond-Binnen.

Contact met de Egmonden | 1974 | | pagina 1