met de egmonden Sint Adelbert ziet terug op mooi feestj Rabobank RabobankS De receptie11 Voorzitter H. Beukers Kort Nieuws voor al uw bankzaken de egmonden Slijterij DE POMP Taxicentrale TERVOORT B. V. Tel. Egmond 3000 contact Uitgave Drukkerij Belleman B.V. Egmonderstraatweg 5 Telefoon 02206-1201 Egmond a d. Hoef Burg. Eymaplein 2a Egmond aan Zee NUMMER 1177 Telefoon 02206 - 1789 22 JANUARI 1975 Advertentietarief Losse plaatsingen: 22 ct. per m m Bij contract belangrijke reduktie WIJ VERNEMEN: DAT zondag 9 februari de traditio nele kindercarnavalsoptocht zal worden gehouden te Egmond aan Zee. De optocht staat onder aus piciën van de ondernemersvereni ging Eendracht, terwijl prins Cees 1 met zijn raad van elf de hele optocht komt opluisteren. Drum band Van Speyk geeft als vanouds zijn onmisbare medewerking; DAT de dames van de visclub "By Nacht en Ontij" binnenkort naar Parijs gaan. De reis is tijdens een aparte vergadering helemaal door gesproken, terwijl de animo zeer groot is. De reis wordt mede mo gelijk gemaakt door reisbureau Noordzee; DAT by mevrouw Ory aan de Dom Huybenlaan 4 te Egmond-Binnen nog steeds platen verkrijgbaar zijn van "Die Aaghten Cantory", het bekende koor, dat onder leiding van pater Ben Strik, de man die overal optreedt, om zijn missie in Brazilië mogelijk te maken, grote bekendheid geniet. DAT de uitgestelde bazar van "Ons Genoegen" Torenduin te Egmond aan Zee zal worden gehouden op 2, 4 en 5 februari. DAT "Lamoraal van Egmont" op zaterdag 25 januari a.s. haar do nateursconcert geeft in het dorps huis te Egmond aan de Hoef, aan vang 20.00 uur. Het programma is getiteld: "Van kasteel tot dorps huis". Het staat onder leiding van Frans Alleman, terwijl de drum band optreedt onder leiding van Piet Oorthuis en Rita Belleman. DAT de oudervereniging van de Sint Adalbertusschool te Egmond-Bin nen dit schooljaar twee ouder avonden organiseert. De eerste wordt gehouden op donderdag 30 januari a.s. in café Swart, aan vang 20.15 uur. Op deze' eerste avond zullen vier personen U in formeren over de mammoetwet, het onderwijs op de huishoud school, het hoe en waarom van het technisch onderwijs en iemand van het arbeidsbureau uit Alk maar over de beroepskeuze en de begeleiding bij de aanpassing in het maatschappelijk bestel. De on derwerpen van deze avond zijn zo aktueel, dat niet alleen de ouders van de leerlingen van de Sint Adalbertusschool worden uitgeno digd, maar iedereen die voor deze zaken belangstelling heeft, ook wanneer de kinderen op een an dere school zitten. De tweede a- vond wordt gehouden op donder dag 27 februari in café 't Haasje, aanvang 20.15 uur. Het onderwerp: "De godsdienstige vorming op school in deze tijd". De gespreks leider zal zijn broeder Gerontius. Ook pastoor Wij te zal op deze a- vond aanwezig zijn om aandacht te besteden aan de voorbereiding van de le H. Communie. Op beide avonden is er gelegenheid tot vra gen stellen. Het bestuur hoopt, dat velen deze avonden bezoeken om hun inbreng te geven. DAT drumband Van Speyk van het Anjerfonds een bedrag van 600,- gekregen heeft. Daar de drumband op Koninginnedag in een nieuw uniform zal optreden is dit ge schenk zeer welkom. DAT vrydag 24 januari a.s. om 7.30 uur 's avonds, de cursus "Vergader- en discussietechniek" begint in het dorpshuis te Egmond aan de Hoef. DAT de EHBO op maandag 27 ja nuari, 's avonds om 8 uur, in café Zeer veel belangstellenden hadden gehoor gegeven aan de uitnodiging van het feestcomité, om het jubile rende Adelbert te komen gelukwen sen. Het was bijzonder druk in de zaal van Th. Swart, waar met woord en gebaar aandacht werd geschon ken aan het 25-jarig bestaan van een voetbalvereniging, die zijn be staansrecht in de dorpsgemeenschap van Egmond-Binnen ruimschoots heeft bewezen. Zondagmorgen werd het feest in geluid in de Adelbertuskerk, welke dienst werd opgeluisterd door het jeugdkoor Jubal en fanfare Eensge zindheid, resp. onder leiding van de heren Berdee en Alleman. De pa- rochiepastoor Wij te en Th. Horstman van de o.k. kerk te Egmond aan Zee gingen in de dienst voor. Pastoor Horstman benadrukte in zijn toespraak de samenwerking, niet alleen in het alledaagse leven, maar gelukkig nu ook in de kerken, want zo zei hij, "twintig jaar gele den zou het ondenkbaar zijn, dat ik hier zou staan". "Ik hoef mijn scheidsrechtersfluit niet te gebrui ken" zei hij, "want u hebt alle aan dacht" waarrna hij het ding weer opborg om hem 's middags op de velden te gebruiken. Er ging een applaus op uit de honderden aanwezigen, toen pastoor Wijte aan het slot van de dienst aankondigde, dat bij deze speciah 4 gelegenheid de 'koning voetbalmars' werd gespeeld. De receptie werd een spontane uiting van sympathie en enthousias me voor het voetbalgebeuren in Eg mond-Binnen, dat zich verenigt on der de historische naam van "St. Adelbert". Het organiserend comité had voor een feestelijke zaal gezorgd en alles tot in de puntjes geregeld. Het werkte onder voorzittersschap van H. Zomerdijk, terwijl mensen zoals Theo Apeldoorn, Sjors Weijers en vele anderen het feest goed in de hand hadden. Nogmaals dankte hipr pastoor Wij- te het bestuur van Adelbert' voor de Swart te Egmond-Binnen een les- avond organiseert. Het onderwerp is: 'Bestrijding van brandwonden'. Toelichting zal worden gegeven door de heer Wester en er zullen dia's over dit onderwerp worden vertoond. Niet alleen de EHBO-ers maar allen die interesse hebben voor deze avond zijn van harte welkom. DAT de VVV Egmond aan Zee haar leden nogmaals verzoekt de ver huurde perioden van huizen en zomerhuizen door te géven. Dit voorkomt veel stagnatie en ook onjuiste inlichtingen. DAT er op donderdag 23 januari om 20.00 uur op het gemeentehuis van Egmond-Binnen een vergadering is belegd van de onderwijscomis- sie, die openbaar is, behalve de agenda-punten 1 en 2. Daardoor zullen de deuren om ongeveer 20:15 uur opengaan. Gesproken wordt over de uitbreiding van de openbare en/of bijzondere kleuter school te Egmond aan de Hoef, het peuterspeelwerk enz. zorg en de moeite die het zich ge troost voor de jeugd van Egmond- Binnen. Burgemeester Bakker hul digde de zelfwerkzaamheid van de leden van Adelbert onder gedegen leiding. De grote verdienste van Adelbert is, dat er altijd weer men sen klaar staan om alles te begelei den en in dat verband dacht hij vooruit over het op stapel staande tournooi, waarvoor hij namens het gemeentebestuur en bedrag van 750,aanbood, om de kosten op te vangen. De heer Ursem van USVU Uit geest zei, dat subsidie voor een ver eniging als Adelbert goed belegd was, daar dit geld beleggen was in de jeugd, die de grondslag vormt voor een gezond voortbestaan van 'n vereniging. De heer G. Tervoort van Eensgezindheid liet naast zijn geluk wensen enige bezorgdheid blijken over de mentaliteit van vandaag. Hij stelde dat er veel negatiefs viel waar te nemen, maar dat er daarentegen gelukkig ook veel positieve zaken zijn die moed geven. Hij brak een lans voor het sociale werk in het algemeen "maar dan is het nodig, dat wij allen onze schouders er on der zetten", aldus de heer Tervoort De heer H. Zomerdijk, voorzitter van het feestcomité, roemde het op richtingsbestuur. "Zij hebben waf opgebouwd en wat achtergelaten zei hij en dat blijkt voor Egmond- Binnen heilzaam te zijn geweest. Voorzitter Sprenkeling van Zeevo gels zei, dat het beter was een goede buur te hebben dan een verre vriend. Hij wenste Adelbert alle goeds en voor hef geval het spel niet zou luk ken, bood hij een sculptuur van St. Adelbert aan, die vast "zou invallen en een doelpunt zou maken, want dat was hij aan zijn eer en goede naam verplicht" vond hij. De heren Pauw en Spaans, resp. van het district West I en de KNVB afd. Noord-Holland, voerden het woord namens genoemde afdelingen, waarbij zij beiden de nadruk leg den op de sportiviteit onderling. De heer Spaans wekte de leden op naar hef clubhuis te komen, met elkaar te praten en elkaar te steunen in de meest uitgebreide zin des woords. Namens de plaatselijke onderne mersvereniging bood de heer S. Boersen de opbrengst aan van de gehouden St. Nicolaasaktie, die door het bestuur met grote dankbaarheid in ontvangst werd genomen. De heer J. Apeldoorn, voorziter van de sup portersvereniging Rood/Zwart', bood een verenigingsvlag aan, die naar visie van het bestuur zal worden vervaardigd. Hij sprak zijn grote waardering uit voor de leiding van de vereniging en speciaal van hen, die steé^^met de elftallen meegaan. De oudvoorzitter, de heer Berdee, ging even in de geschiedenis terug, waarin hij tot voorzitter werd geko zen va £en voetbalvereniging in oprichting terwijl hij van voetbal geen snars wist. En terwijl hij zijn gedachten liet teruggaan naar zijn opvolger Gerrit Melker, liet hij het huidige bestuur een waarschuwend geluid horen. Hij zei het noodzakelijk te vinden, dat het bestuur zich er terdege van bewust zou worden, de taken onderling goed te verdelen, zodat er geen overbelasting ontstaat. Het was een dankbare voorzitter Beukers die aan het slot van deze receptie, waarop blijde, huldigende en zorgelijke woorden werd gespro ken, zijn waardering uitsprak over zoveel meeleven en enthousiasme. Hij dankte de mensen op de achter grond, zij die zich altijd inspannen voor de kantine, de kaartverkoop, EHBO, toto-lotto, jeugdleiding en jeugdtrainers, coaches, verzorgers, b-scheidsrechters, zij die de bloem perkjes bijhouden en de vuile was doen, zij die zelfstandig opereren om geld in het laatje te krijgen, het bedrijfsleven, het gemeentebestuur en het "Contact met de Egmonden". Hij vroeg zich af, waarom al die mensen zich inzetten, bewust of on bewust. Hij besloot met de woorden, dat er gezamenlijk een groot stuk werk werd verzet in het belang van de jeugd, voor hen die de leiders zijn van morgen. Tijdens de receptie werd het op richtingsbestuur foto's aangeboden van de oude samenstelling, terwijl de vijf spelers, die 25 jaar lang de Adelbertkleuren verdedigden, even eens in de hulde werden betrokken. De receptie werd opgevrolijkt door 'n aantal dames, gekleed in deze kleu ren, waarop de cijfers 25 duidelijk tot uitdrukking brachten, dat er feest was in Egmond-Binnen, dat* een goed besluit kreeg in de avond, die daarp volgde De heer J. Sprenkeling, voorzitter van Zeevogels, overhandigt de heer H. Beukers, voorzitter van het jubi lerende St. Adelbert, een sculptuur van St. Adelbert. WEEKENDDIENST WIJKVERPLEEGSTERS 25 en 26 januari: zr. v. Leeuwen, Stationsweg 66. Alkmaar, telefoon 072-10221. GEZINS- EN BEJAARDENVERZORGING IN DE EGMONDEN Mevr. Kuiper-Hooymans, Egmon- derstraatweg 68, Egmond a.d. Hoef, telefoon 02206-1537. Spreekuur da gelijks van maandag t.m. vrijdag van 8.30 tot 9.30 uur. Voor dringende gevallen zijn wij van maandag t.m. vrijdag van 8.30 tot 17.00 uur bereikbaar op Nassauplein 8 te Alkmaar, telefoon 072-27066. TSJONGE WAT WAS HET WEER GEZELLIG IN ,,'T VAATJE"! KWALITEIT EN SERVICE (het gehele jaar door) Pompplein 3 - Telefoon 1203 Wy bezorgen gratis TAXI TAXIBUSJES voor feestjes en clubs Informeer naar prijzen

Contact met de Egmonden | 1975 | | pagina 1