Wat te doen met f 70.000,- extra VRIENDELIJKE KASSIERE GEEN „C" TE HOOG VOOR DE HEER P. ROZING Egmond-Binnen behandelde begroting GAARTHUIS Supermarkt Contact met de Egmonden 19 maart 1975 Egmond-Binnen ontvangt 70.000,extra uit het gemeentefonds om de werkgelegenheid te stimuleren. Dit bedrag komt elk jaar boven op de normale uitkeringen en daarom was Jan Hopman het helemaal niet eens met het voorstel van B en W om daarmee rioleringswerkzaamheden en wegconstrukties te ondernemen in beide dorpskernen. Dit zijn werken, die uit normale middelen betaald worden. Hij achtte het beter om bijv. riolering aan te leggen te Rinnegom en hij vond steun bij Jan Ykel, die zei, dat de regering duidelijk bedoelde het geld te besteden aan niet ren dabele werken. De volgende vergadering komen hierover nieuwe voor stellen. Veel tijd werd er besteed aan het al dan niet openbaar in laten zien van bouwvergunningen, zoals ver zocht werd door het Algemeen Ver bond Bouwbedrijf. En dit kon bij de heer Ykel geen genade vinden. Mevrouw Amerika: "Verdoezeling van feiten, maar toch enige licht puntjes, hoe flauw ook". De begroting gaf mevrouw Ame rika redenen te over voor veel kri tiek. De toelichting daarop noemde zij een verdoezeling van de feitelijke sjtuafie. De aangekondigde belas tingverhogingen waren haar inziens niet bedoeld om zoals aangekondigd de kosten te bestrijden van straat verlichting, brandbestrijding, park- aanleg, scholenbouw enz., maar om de "allesbehalve sobere plannen van de Stichting Dorpshuis Egmond-Bin nen te financieren". Alleen heeft men dat de mensen niet verteld, toen Uw Belang (lijst 4) dat nu in het College is vertegen woordigd, beloofde, binnen de kort ste keren die plannen te verwezen lijken. "Wij zullen niet nalaten te blijven op de konsekwenties, die het najagen van de oude dorpshuis- droom heeft voor de verwezenlij king van andere voorzieningen en/ of voor verdere verzwaring van de dfruk -der gemeentelijke belastin gen", aldus mevrouw Amerika. Zij sprak voorts het vermoeden uit, dat interne spanningen binnen het College vertragend zouden wer ken op de uitvoering van de aange kondigde beleidsnota's. Zij vergeleek het College met een kwartetspel, ter wijl ieder lid een kaart had, terwijl de "zwarte piet" in het spel, finan ciën, in drieën was geknipt en ge lijkelijk was verdeeld. De voorzitter mocht de kaarten schudden en ver delen en nu wordt er verwoed ge streden wie er het eerst een kwartet hepft of wie het eerst afvalt". Zij vroeg zich af waarom er 25.000,op de begroting was uit getrokken voor onderhoudskosten en subsidies aan verenigingen i.v.m. het dorpshuis Egmond-Binnen, terwijl er helemaal nog niets staat. De post kon voorlopig nog onvoorzien, vond zei. Voorts had zei kritiek over de vaagheid, die uit de toelichting sprak. Daar waar het College sprak over "getracht zal worden" las zij liever "wij achten het nodig" of "het zal waar gemaakt worden", vooral op het punt woningbouw, om dat er toezegging is gekomen, dat er dit jaar 70 woningen in de so ciale sektor gebouwd kunnen wor den. Maar ondanks alle kritiek zag haar fraktie toch enige lichtpuntjes "hoe flauw ook". n^fm Mevrouw Tabernal: "Een^Smond, waarin Derpers, Hoevers en Bin ders samen zullen spelen, wonen, werken en leven". Namens haar fraktie van de VVD drong mevrouw Tabernal er op aan, dat de toegezegde financiële beleids nota spoedig aangeboden zou wor den. Zij betreurde het, dat er bin nenkort een nieuwe brandweerauto moet komen, terwijl Egmond a. Zee dat ook van plan is. Zij vond dat in het kader van voorgenomen eenwording van de Egmonden een ongelukkige gang van zaken. Zij brak een lans en had lof voor het voornemen van het College, dat er gestreefd zal worden naar een betere kommunikatie met en voorlichting aan de bevolking. Zij zag daarvoor goede mogelijk heden in de plaatselijke pers. Hoe wel gelukkig met de mogelijkheid tot het bouwen van 70 woningen, zag zij liever meer woningen in de premiebouw om tot een zo groot mogelijk eigen woningbezit te ko men. Hoewel verheugd over de rui me aandacht die werd gegeven aan het onderhoud en aanleg van plant soenen en kinderspeelplaatsen, kon zij het daarvoor uitgetrokken bedrag van 3.000,niet erg plaatsen, om dat dat bedrag niet veel toelaat. bij ons is plaats voor onze gedachten gaan uit naar een vlot hartelijk meisje van 17-19 jaar die onze klanten prettig helpt Goed te spreken was zij over het gevoerde onderwijsbeleid en de voorgenomen uitbreiding van het schoolzwemmen. Haar fraktie had geen bezwaar tegen de voorgenomen belastingverhogingen, temeer daar hiermee volgens mevrouw Tabernal de sportbeoefening in belangrijke mate wordt gediend. Met het gevoer de subsidiebeleid was zij dan ook zeer tevreden. Zij drong er op aan dat er meer invloed uitgeoefend zou worden ten gunste van de eenwor ding van de Egmonden, waarin Der- perö, Hoevers en Binders samen zul len spelen, wonen, werken en leven. A. v.d. Ende: "Meer sociale bouw en steun aan zelfbouwers". De heer A. v.d. Ende (lijst 4) drong er bij het College op aan, dat er meer sociale bouw dan vrije sektor- woningen gebouwd zouden worden, terwijl hij zelfbouwers een krachtige stimulans wilde geven. Het stemde hem dankbaar, dat er een flink be drag was uitgetrokken voor de straatverlichting. Verder zei hij: "Ik kan vanaf deze plaats de dank overbrengen van bij na alle Egmond-Binners dat einde lijk eens een begin is gemaakt met de verfraaiing en verbetering van de Herenweg en de Julianaweg." Hij pleitte voor verbetering van de Vis- weg. Over het politietoezicht was hij somber gestemd i.v.m. de grote ver nielingen aan openbare gebouwen en groenvoorzieningen terwijl hij te gelijkertijd een beroep op de ouders deed. Voorts zei hij te spreken namens praktisch de gehele bevolking van1 Egmond-Binnen,"dat er eind wordt gemaakt aan de huidige toestand bij Bak" waar het gevaar van in stortende muren niet denkbeeldig was. Hij was er bijzonder over te spreken, dat dit College zowel aan het bijzonder als aan het openbaar onderwijs alle aandacht gaf. Ook ondersteunde hij het streven van het College ter voorlichting van de be volking door middel van ,,'t Egte Mondje" (opgenomen in het Con tact met de Egmonden). Jan Ykel: "Begroting is verspilling van papier". "Ik denk aan een truc" zei de fraktieleider van Egmonds Belang, de heer J. Ykel tegen het College, "want u noemt in de uw bekende zelfverheffing de financiële situatie goed". Hij kon met de beste wil van de wereld geen beleidsvisie ontdek ken. "Maak er nog een aantal nota's bij" zei hij doelend op het reeds verschenen aantal "en dan hebben wij een totale mist". Hij vond dat er sprake was van' een "verbijsterende eilandvisie" ter wijl elk vooruitzien ontbrak. Hij had in de 7 maanden van bestuur slechts één beleidsuitspraak waargenomen en die was nog negatief ook "en de rest was passen op de winkel". Hij achtte het een primaire taak van een College om vooruit te zien maar "u hebt niet het flauwste benul wat u wilt". "Dat u zich als College aangematigd heeft het bestuur over te nemen." „Jammer" besloot de heer Ykel. ALSOF WETHOUDERS ONMONDIG ZIJN. Burgemeester Bakker en zijn wet houders weerlegden de kritieken hierna. Het moest de voorzitter wel van het hart, dat de kritieken in de pers en van de raad soms wezen op een tekort aan kennis van de ge meentewet. Steeds bleek alsof de burgemeester alleen aan het woord is en de wet uitmaakt. "Een burgemeester is voorzitter van de raad en woordvoerder van B en W en draagt die mening uit" zei hij. "Het zou zijn alsof wethouders onmondig zijn". De drie Wethouders Verstegen, Timan en Groot ant woordden dan ook ieder op hun ge bied. Op de woorden van de heer Ykel zei burgemeester Bakker, dat wan neer een winkel van een vorige eigenaar wordt overgenomen, men eerst gaat kijken wat men nog kan gebruiken om daarna het overige in een hoek te vegen terwijl de heer Timan van de heer Ykel kreeg te horen dat "hij een bouwgenie was", i.v.m. de reservering van 25.000, voor het dorpshuis. Bijna elke avond grijpt de heer Rozing wel naar zijn viool, om er een kwartiertje of half uurtje lus tig op los te fiedelen. Al in zijn jongensjaren zette hij alles op haren en snaren, om evenals zijn vriend vioolles te krijgen. "Maar je weet hoe veranderlijk jongens soms kun nen zijn en na 3 maanden les hield ik er mee op en de viool raakte een beetje in het vergeetboekje". Onder het praten stemt de heer Rozing de snaren van zijn ruim 40 jaar oude strijkinstrument, waarna hij enkele walsjes speelt, waar je de danskriebels van in je benen krijgt. Wanneer de viool weer veilig op geborgen is trekt de kollektie grond soorten uit binnen- en buitenland de aandacht. Vroeger was de heer Rozing vee houder "en zodoende had ik veel met grondsoorten te maken". Hoewel hij zelf de bergen nooit gezien heeft, zitten er ook grondsoorten uit Oos tenrijk en andere landen bij. "Tja, wanneer mijn zoon en schoondoch ter op vakantie gingen, namen ze altijd een stukje berg voor me mee", lachtte de heer Rozing. In ieder ge val heeft deze vlotte 80-jarige geen tijd om zich te vervelen, want te kenen kan hij ook nog. Hele schets boeken vol met allerei landschap jes, dieren en portretten. Meneer Rozing, u weet tenminste iets van uw tijd te maken. Vervolg Kort Nieuws van voorpagina den u spoedig van kaarten te voor zien, o.a. mevrouw Van Beek, tel. 2271 en de VW Egmond-Binnen. tel. 2103. DAT de Ned. Hartstichting haar kol- lekte houdt van 31 maart t.m. 6 april. Voor deze kollekte worden kollektanten/trices gevraagd. Aan melden bij mevr. Franssen. Nw. Egmonderstraatweg 4, telefoon 3177 te Egmond aan de Hoef. DAT zaterdag 3 mei a.s. de grote veiling wordt georganiseerd in de grote zaal van het Rode Hert te Egmond aan de Hoef. De baten zullen zijn voor het kerkgebouw aan de Herenweg, terwijl diverse verenigingen ook delen in deze opbrengst. Deze jaarlijks terugke rende veiling is bekend door zijn sfeer, gezelligheid en gastvrijheid. Over enkele dagen wordt er een beroep gedaan op de bevolking van Egmond aan de Hoef om hun daadwerkelijke steun.

Contact met de Egmonden | 1975 | | pagina 6